Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - (Cozuldu) aracım çalışmıyor yardım.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

(Cozuldu) aracım çalışmıyor yardım.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı sedataksu Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Eylül - 1978

Yaşı : 45
Aracı : C4
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sedataksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: (Cozuldu) aracım çalışmıyor yardım.
    Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2012 Saat 13:07
Arkadaşlar dün akşam ve sabah tüm denemelerime karşın aracım çalışmadı. Marş basıyor fakat araç çalışmıyor. Akü iyice zayıfladı .Yakın zamanda marş motoru dişlileri ve kömür tablası yenilendi .Marş motoru arızası gibi gözükmüyor.Bir kaç haftadır motor soğuk iken çalışmada zorlanıyordu. Motor sıcakken araç tek seferde çalışıyordu. Son iki üç seferdir yakıtı farklı yerden alıyorum ondan olabilir diye düşünüyordum. Marşa basınca v kayısı dönüyor gri duman çıkıyor fakat çalışmıyor. Mazot filtresinde su olabilir diye suyunu aldım. Yakıt filtresine baktım havasını nasıl alabilirim?
Sabah dikkatimi çeken bir şey daha vardı. 10 ay önce silindir üst kapağından yağ kaçağı vardı bi abimizin gönderdiği bi ustada conta değişimi istedim arkadaşlar sağ olsun contayı çıkarıp sıvı contadan conta yaptılar şimdi contayı kustu. Daha fazla yağ kaçırmış ve bu yağlar kızdırma bujilerine kadar gelmiş. Bujilere yağ kaçmış olabilir bu sebepten çalışmıyor olabilir mi?
Garaga Türk açılış buluşmasında Mehmet beyden conta ve arızalınca iptal edilen egr valfi için fikir alıp TUV TURK muayenesi öncesi yaptırmayı planlıyordum. Daha erken tanışacağız. Hafta sonu araca ihtiyacım var işlerim çok yoğun nasıl yapacağım bilmiyorum. Birde araç hiç çalışmıyor servise gidemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Mehmet bey ve Murat beyden ayrıca destek istiyorum. Forumdan Garage Türk'ün ilk müşterisi ben olacağım gibi gözüküyor. Aracı çalıştırabilirsem yakın zamanda görüşeceğiz kendileriyle.

Düzenleyen koliva - 10 Kasım 2012 Saat 12:18
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
Hızlı gidip geçmiş olsun diyeceklerine yavaş git hoşgeldin desinler...
* 28 ÇOTANAKLAR *
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 42
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2012 Saat 00:51
Kizdirma bujileri olmadan da aracin calismasi gerekir. Tamam bir basmada almaz ama bir iki sonrasinda egzostan dumanla birlikte almasi gerekir. Birde yedek anahtarinizla denemenizi tavsiye edecegim. Belki immoblizerde bir sorun vardir.
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sedataksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2012 Saat 09:50
Anahtardan olsa vurdurarak çalışır mı peki. İlk başladığında ilk çalışıtırma da zor çalışıyordu motor ısındıktan sonra stop edip çalıştırdığımda her seferinde çok rahat çalışıyordu. Aracımı sürekli kullanmıyorum genelde hafta sonları kullanıyorum.
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2012 Saat 10:21
bence sorun aküde Smile kışın bütün araçlarda aynı problem oluyor daha önce benimde başıma gelmişti. Vurdurun çalışır. Aküyüde değiştirmeyide unutmayın sonra Wink

Düzenleyen GökhaN - 08 Kasım 2012 Saat 10:21
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı volkan22 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı volkan22 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2012 Saat 10:48
arkadasim selamlar oncelikle benimde ayni sorunum yasaniyordu ozellikle kisin aracin dizel ise sorunun  benimde basima gelmisdi.
oncelikle aracin dizelse isiticilarini kontrol etmen lazim isiticilari nasil kontrol ederim dersen 4 tane aracin motor mazot enjectorlerinin orda kalin kablolu 4 tane birbirine bagli buji ye benzer isiticilar var onlari sokup tek tek akude dene eger 5 snyede kizariyorsa tamam demedir ayrica hepsi tamam ise diger kontrol edmen gereken swicth i acinca o kablolari elinle kontrol et  isiticilara gelen kaplolar o kontagi ilk actiginda 5 snyelik surece azda olma isinma oluyorsa kablolarda demekki isiticilarina elektrik gidiyor demekdir... aracin ilk basda kontagi acip 5 snye bekleyip marsa basiyorsan aracinin calismasi  lazim...
   diger bir yandanda aldigim yakitdan olmasin demissin aldigin yakitla en az 10 km yol yapip aracini gece sondurdun ve sabah calismadi ise yakitindan olacagini sanmam...

benim arizam aynen seninki gibiydi ben aynen isiticilarimi kontrol ettirdim hepsi tamamdi. sonra benim buyuk sorunum megersem su imis..
 benim piston sustalari asinmis ayrica valvit de az egilmis ve dizel araclar bilirsin mazotun skismasiyla calisir kompresor zayifdi piston yuvalarinda ve aracim calismiyordu  ben mecburen makine actim seni korkutmak gibi olmasin ama

hersey olabilir belki mazor pompan da sorun var dir ama sen ilk once isiticilari anlatiigim sekilde sok bak bakalim eger hepsi tamam ise mazot geliyormu kontrol et eger mazot pompanin ustune bombalama yeri varsa bas pompala araca eger elektronikse bilemeyecegim

ya mazot gitmiyordur , ya isiticilarin hepsi tamam degil ada isiticilarina elektrik gitmiyor,,, yada benim aracim gibi aracin kompresoru zayifdir belki ins sorunun halledersin .

birde benim arac kompresor zayifdi vurdurunca aracim calisiyordu seninkide vurdurunca calisiyor ise isiticilarin tamam ise benimle ayni sorun olabilir ... iyi forumlar.

Düzenleyen volkan22 - 08 Kasım 2012 Saat 10:49
2000/Peugeot 306 Cabrio /2.0 16v benzin /silver
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sedataksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2012 Saat 11:32
Orjinalini yazan: sedataksu sedataksu Yazdı:

Anahtardan olsa vurdurarak çalışır mı peki. İlk başladığında ilk çalışıtırma da zor çalışıyordu motor ısındıktan sonra stop edip çalıştırdığımda her seferinde çok rahat çalışıyordu. Aracımı sürekli kullanmıyorum genelde hafta sonları kullanıyorum.

1 hafta önce aküye baktılar normal dediler . Eğer bu seferde akü çıkarsa her yıl aküyü yenileyeceğim. 3 yılı geçti aküyü yenileyeli o zamanda başıma bir sürü iş gelmişti akü yüzünden.
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sedataksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kasım 2012 Saat 11:34
Orjinalini yazan: volkan22 volkan22 Yazdı:

arkadasim selamlar oncelikle benimde ayni sorunum yasaniyordu ozellikle kisin aracin dizel ise sorunun  benimde basima gelmisdi.
oncelikle aracin dizelse isiticilarini kontrol etmen lazim isiticilari nasil kontrol ederim dersen 4 tane aracin motor mazot enjectorlerinin orda kalin kablolu 4 tane birbirine bagli buji ye benzer isiticilar var onlari sokup tek tek akude dene eger 5 snyede kizariyorsa tamam demedir ayrica hepsi tamam ise diger kontrol edmen gereken swicth i acinca o kablolari elinle kontrol et  isiticilara gelen kaplolar o kontagi ilk actiginda 5 snyelik surece azda olma isinma oluyorsa kablolarda demekki isiticilarina elektrik gidiyor demekdir... aracin ilk basda kontagi acip 5 snye bekleyip marsa basiyorsan aracinin calismasi  lazim...
   diger bir yandanda aldigim yakitdan olmasin demissin aldigin yakitla en az 10 km yol yapip aracini gece sondurdun ve sabah calismadi ise yakitindan olacagini sanmam...

benim arizam aynen seninki gibiydi ben aynen isiticilarimi kontrol ettirdim hepsi tamamdi. sonra benim buyuk sorunum megersem su imis..
 benim piston sustalari asinmis ayrica valvit de az egilmis ve dizel araclar bilirsin mazotun skismasiyla calisir kompresor zayifdi piston yuvalarinda ve aracim calismiyordu  ben mecburen makine actim seni korkutmak gibi olmasin ama

hersey olabilir belki mazor pompan da sorun var dir ama sen ilk once isiticilari anlatiigim sekilde sok bak bakalim eger hepsi tamam ise mazot geliyormu kontrol et eger mazot pompanin ustune bombalama yeri varsa bas pompala araca eger elektronikse bilemeyecegim

ya mazot gitmiyordur , ya isiticilarin hepsi tamam degil ada isiticilarina elektrik gitmiyor,,, yada benim aracim gibi aracin kompresoru zayifdir belki ins sorunun halledersin .

birde benim arac kompresor zayifdi vurdurunca aracim calisiyordu seninkide vurdurunca calisiyor ise isiticilarin tamam ise benimle ayni sorun olabilir ... iyi forumlar.
Sağolasın kardeş dediklerini yapacağım .Akşam bi arkadaş gelecek bakacağız. Bende merak ediyorum bakalım ne çıkacak.
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sedataksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kasım 2012 Saat 11:34
Arkadaşlar dün akşam sorunu tespit ettik aracım çalışıyor. Kızdırma bujisi kablosundan kaynaklı olduğunu tespit ettik. Arkadaşlar aracın aküsüne takviye yaptı. Buji beyninden gelen kabloyu ayırarak aküden direk enerji verildi ve araç çalıştı. Çalışma sırasında hava karanlık olmasına karşın bujilerden bir tanesinin ayağından kıvılcım çıktığını gördüm. Arkadaş kontrol etti buji beyninden (otomatiğinden) olabileceğini tekrarlarsa değiştiririz dedi gitti. Daha sonra aracı stop edip yeniden çalıştırdığımızda yine kıvılcım attığını gördük. El feneri ile baktığımda buji kablosu sıkılırken kaymış ve motora değiyor üzerindeki izalasyon erimiş ve motordan şaşe alarak kısa devre oluyor. Sorunu düzeltip kontrol ettik. Sabah yeniden denedim araç çok rahat çalıştı. Çalışıtıramadığım zaman akü kablosu çok ısınıyordu kısa devre olduğu için akü ısınıyormuş. Arkadaşla konuştuk oda baktı temastan dolayı kısa devre olduğu için kızdırma bujisi beyni(otomatiği) kendini korumaya alıyor ısıtmadığı içinde ilk çalıştırmada sorun yaşanıyordu diye yorum yaptık. Şorun uzun zamandır vardı fakat havalar sıcak olduğu için anlamadık. Belkide marş otomatiğinin dişleride bu sorundan ötürü araç çalışmadığı için uzun süre marş yapmak zorunda kaldığım için bozuldu diye düşünüyorum. 
Sonuç olarak kızdırma bujisinin dizel araç için ilk çalışmada önemli olduğunu gördüm. 
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Eylül - 1978

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sedataksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2012 Saat 10:08
Bugün aracımı yeniden kullanma fırsatım oldu. Sorunsuz olarak tek seferde çalıştı. Sorunun çözüldüğünü düşünüyorum.
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 4648 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6188 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1276 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1931 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 794 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2951 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1185 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2029 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 13187 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1196 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 603 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 551 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 596 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 594 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1243 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 1132 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16311 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5726 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2041 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 597 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Kayıt bulunamadı.
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English