Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Eski Modeller
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Peugeot 205 1.6 Gti
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Peugeot 205 1.6 Gti

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı musaizkeser Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Aracı : Peugeot 205 1.6 gti
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Peugeot 205 1.6 Gti
    Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2012 Saat 02:09
Merhabalar,

Oncelikle kendımı tanıtayım,Eskişehirden katıldım aranıza ısmım musa ve yenı 205 kullanıclarından bırısıyım,Sanırım sızlerın basını cok fazla agrıtacagım :))
Ben 3 hafta once Peugeot 205 1.6 gti 1990 model bır arac satın aldım.Aracımda 2 haftadır hıc bır sıkıntı yoktu hersey cok guzel gıderken,1 Hafta once bır sıkıntı yasadım.Aracım oldugu yerde aküsünü bitirmis.Bende dedım sanırım bırsey acık unuttum o yuzdendır neyse goturdum sanayıde akusunu sarj ettırdım bınmeye devam ettım.Ikı gun gectı uzerınden arabada stop lambası,hararet lambası ve Yağ göstergesi rolantide calısrken yanıyor az bıraz gaz verdıgımde sönüyor. Onun dısında arabada normal seyır halınde gıderken benzını kesıyor ve stop edıyor,tekrar calıstırmaya calıstıgımda motorun altından kıvılcımlar cıkıyor.Sanırım baya sıkıntılı ısler benı beklıyor ama yardımlarınızla aracımı duzeltıp gercekten bu arabaya bınıcı olarak bınmek ıstıyorum.Arabamı cok sevıyorum ama bu arızalar yuzunden cok fazla uzuluyorum. Ne olursunuz arac hakkında ve arızalar hakkında bılgısı olan bana yardımcı olsun...Hayırlı günler diliyorum saygılarımla...
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2012 Saat 02:28
Forumda sizi gibi 205 gti kullanıcıları var.Onlar yardımcı olacaktır size.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2012 Saat 02:31
Ya grcekten o kadar cok ıhtıyacım var kı ınsanların yardımlarına su anda sabah ıse gıdecegım moralım bozuldugu ıcın uyku bıle uyuyamıyorum ya...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2012 Saat 02:33
Düşünme bu kadar.Hepsi hallolur gider.Zamanla yaptırırsın aracı.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2012 Saat 02:34
Insallah cozulurde sıkıntıları bınerım rahatca ya :)) Neyse uyumaya calısayım hayırlı geceler.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ağustos 2012 Saat 02:35
Allah'a emanet ol.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2012 Saat 23:18
Bu naşıl bir forum ya inşanların şıkntılarına kımşe cevap vermıyor mu ???
Çevrimdışı sukur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 37
Aracı : 2000
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sukur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2012 Saat 23:34
Üye olur olmaz cevap mı bekliyorsun güzel kardeşim. İnsanlar ramazan günü nete giremiyor vs. yorgun oluyor falan filan... Bu kadar sabırsız olma.

Sorununa gelince aynı sorunu 106 ile yaşamıştım. Aracında elektrik aksamında bir sorun var. Büyütülecek birşey değil. 106larda arka koltuğun altına kadar uzuyor genelde. Motora elektriğı aktaran bir sistem bu. Kontağı açınca gelen bir elektrik sesi vardır cızırtı gibi. O ses kesilmiş olmalı aracında. masrafın da 100 TL civarında. İstanbulda değilsen de iyi bir elektrikçiye götür ya da çektir aracını. maksimum 150 ye halledersin
PUG 206 1.4 XR 2000 BORDO
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2012 Saat 23:39

Ne yaptırılacak bana bıraz acıklarmışınız ? ayrıca bıde dıger şorunları neden cıkartıyor olabılır kı ? Ben ılk defa bır araç şahıbı oldum heyecanımı maruz gorun ama şonucta yenı yada eşkı olmamızın ne onemı var kı herneyşe kuşura bakmayın :) ... Ben şımdı ne yaptıracagm bana bıraz acıklarmışınız lutfen. problemler dedıgım gıbı şu anda da aracın aküşü şıfır durumda gercekten ınşanın o kadar moralı bozuluyor kı ınanın ne yapacagnı şaşırıyor...

1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sukur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ağustos 2012 Saat 23:53

Eğer sorunun benim yaşadığım ise ki muhtemelen öyle. Seyir halinde stop etme vs. gibi belirtiler aynı. Kablonun tam ismini bilmiyorum ama Benim usta motora elektrik gelmediğini görünce direk gitti arka koltuğu kaldırdı. Kablonun kırık yerini buldu ve birleştirdiği anda oldu. Sonra kablo yeniledi sanırım. Seyir halinde stop ediyordu. Akü bitmiş gibi marşa basıyordu. Sanki ilk seferde almazsa birdaha çalışmayacak gibi ölü şekilde basıyordu marşa.

100 lira deyince ben açıkçası başında durmadım tamam yap dedim bıraktım aracı akşam da aldım. Ama dediğim gibi elektrikçiye gideceksin bulacak. Muhtemelen akün de bitik değildir. Sadece o kablodan dolayı şarj tutmuyordur. Benim öyleydi. 
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2012 Saat 00:00

Ya gecen hafta akuyu komple boşaltmış gıttm akuyu şarj ettırdım doldurum ıkı gun dolaştm şonra yıne aynı şey oldu, Yolda giderken dırek ştop edıyor traafıgın ortaşında kalıyorum hadı bakalım ıttır şonra :)) elektırıkcının numaraşı var mı en azndan bır arayıp ne oldugunu ogrenmeye çalışşak olmaz mı ? Acaip bırşey bu iş ya o kadar heveş edıyorşun şonra bu şeklde bırşey cıktı mı reşmen moralman gıdıyorşun. Ne yapacagım vallahı bılmıyorm aklım fıkrm durdu reşmen !!!

Çevrimdışı yek34 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 38
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yek34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2012 Saat 02:06
Arkadaşlar ben peugeot sahipleri arasına girmeye aday yeni bir sayfa kullanıcısıyım. Siteyi biraz araştırdım ama sanırım istediğim konu henüz hiç açılmamış. Ana konuya geleyim.

Ben 1-2 hafta içinde parayı denkleştirebilirsem:) Peugeot 205 1.6 GTI almayı planlıyorum. Aracın sorun çıkarttığını herkes dile getiriyor. Ama nolursa olsun doğru usta tercihi ve doğru araç bakımıyla sorunlar çözülebilir diye düşünüyorum.Zaten yağ,benzin,lastik üçlüsünün kokusunu seven birisiysen gerisi önemli değildir:)
 Almayı düşündüğüm birkaç 205 adayından biri ankarada. Ben şehir dışından araca bakmak için gideceğim ve ankarada sanayi bölgesi ve ustalarla ilgili hiçbir fikrim yok. Araca bakmak için Ankara'ya gidecek olursam güvenilir ve 205 ten anlayan bir usta bulmam gerekecek.Aracın kontrollerini özellikle sürekli gündemde olan debimetrenin kontrolünü ayarını falan yaptırabileceğim bir usta bulmam gerekiyor. Aracı alıp şehirdışına çıkacağım için kontroller ve ufak tefek 200-300tl lik bakım işlerini de yaptırmam gerekecek. Kısacası Ankara'da peugeot 205 1.6.GTI'den anlayan usta nasıl bulurum? adresi telefonunu nasıl elde edebilirim? birkaç alternatif varsa sunabilirseniz daha iyi olur:)

ilginiz için şimdiden teşekkürler:)
İnşallah paramı ayarlayıp yavaş yavaş toparlayıp keyfini süreceğim bi 205 sahibi olarak aranıza katılırım.
Çevrimdışı monur Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
09 - Nisan - 1974

Yaşı : 49
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı monur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2012 Saat 11:58
Sevgili arkadaşım,Herşey kapalı ve akün bitiyorsa bunun tek mantığı marş dinamon sorunludur. Marşa basınca altından kıvılcım çıkıyor diyorsun buda bunu destekliyor zaten. Arabanı bir elektrikçiye götür ve marş dinamona baktır. Rolantide yanan ışıklarda şarj dinamosunun kollektörlerinden yapıyordur.

Ya marş dinamosu araç çalışırken elektriği üzerine çekiyor şarj dinamosu bunu yetiştiremiyordur.
2003 Peugeot 206 1,6 16v BVA 5P Şeytan kırmızı
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sukur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağustos 2012 Saat 12:06
EVet Marş motorunun komple değişmesi de gerekebilir... Kısa devre yaptığı zaman Aküyü emer o :)
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2012 Saat 00:05
Peki eşkışehirde bunu yapabilecek biyer var mı bıldıgınız ve ortalama ne kadar maşraf cıkartır bana ? Bu arada gercekten cok teşekkur ederm yardımlarınız  ıcın ! Allah razı olşun.
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sukur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2012 Saat 00:27
Valla Eskişehir'de tanıdık yok ama çok da komplike bir sorun değil. Vasat bir usta da deneme yanılma ile 1 saatte tespit edebilir arızanı kardeşim
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2012 Saat 00:45
Ortalama ne kadara malolur ki bana
Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2012 Saat 01:16
Kardeşim sanayi karakolunun karşısında elektirikçiler var. yan yana. Dükkanın ismini bilmiyorum ama sırtını karakola verdiğin zaman en sağdaki dükkan 30 - 35 yaşlarında zayıf orta boylu top sakallı bi usta var o bakıyor. İşini gerçekten iyi yapan bu işten anlayan bi usta sen direk ona git sıkıntını anlat, eğe onluk bir sorunsa mutlaka çözer.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı musaizkeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2012 Saat 01:18

Dükkanın adnı bılıormuşun abıcım yarın hemen gotureyım bı ya vallahı ınşanın canını şıkıyor bu !muhabbetler ya! pekı bu tarz bırşeyşe konu aracın şıkıntışı gıdermı kı ?

Çevrimdışı sezar206 Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
18 - Haziran - 1984

Yaşı : 39
Aracı : Peugeot 206 XT
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sezar206 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağustos 2012 Saat 01:18
Eğer pejo tamircisine gitmen gerekirse de galiba karel oto olması lazım pejo özel servisi ustaanın adını yine unuttum ama gerçekten pejodan anlayan iyi bir usta fakat fiyatı diğerlerine göre biras kazık paraya doymuş bi adam. Atıyorum 100 lira der işine geliyorsa yaptır der.
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 1559 9 cimenquantex
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1465 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 213 0 Erdo
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 4895 8 Eycof
konu icon AL4 OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU ( D de giderken boşa son mesaja git 5994 7 Eycof
konu icon Peugeot 307 Otomatik Vites Arızası (ÇÖZÜLDÜ) son mesaja git 25156 20 Eycof
konu icon 99 206 Kar modu Spor Modu Arızası son mesaja git 1408 9 Eycof
konu icon Beyine çekilen şase kablosunu değiştirmek son mesaja git 111 0 antipollution
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1114 2 antipollution
konu icon 206 Casper Projesi son mesaja git 179 1 cimenquantex
konu icon adblue ve diğer sorular son mesaja git 368 0 x.n
konu icon Kaza yaptım acil yardım. son mesaja git 249 0 xpity
konu icon 2012 model 508 far ampül değişim son mesaja git 1432 2 by_bozkurt
konu icon Teyp Sessiz Modu son mesaja git 10838 13 Metehanmrcan
konu icon Rcz almayı düşünüyorum ilk arabam olucak son mesaja git 524 0 Can Türk
konu icon Ani hızlanmalarda siyah duman son mesaja git 586 0 Aliturkoglu
konu icon Kizdirma buji arizasi,motor ariza lambasi yakar mi son mesaja git 4128 6 serdarcan34
konu icon 2011 Peugeot 308 - Elektrik Devre Arızası son mesaja git 3286 8 Adebisi
konu icon 3008 Carplay Sorunu son mesaja git 20 0 SrknYklmz
konu icon Mersin de bildiğiniz güvendiğiniz usta tavsiyeleri son mesaja git 2049 6 kiziltamu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MART EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Eycof 11
cimenquantex 7
SametRcz 4
Emintoprak 4
slckgms 3
antipollution 3
serdarcan34 3
OsmUnl 2
by_bozkurt 2
Berkay Erdinç 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English