Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >301
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - PERT KAYDI!!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

PERT KAYDI!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı nupel307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nupel307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: PERT KAYDI!!!
    Gönderim Zamanı: 16 Mart 2012 Saat 22:01
HERKESE İYİ GECELER. arkadaslar bir aracın pert oldugu nasıl anlaşılır? mesela benim arabamda hasar yazıp plakayı yazdıktan sonra 5664 e gönderiyorum  arabaznıda 3013 tl değerinde hasarı var diyor..bu pert oldugu anlamına gelirmi ? baska bir arac baktım almayı düşünüyordum plakayı sorgulattım arabada kaza-hasar yok diyor..ama adam arabanın hasarı vardı sigortadan para çekilmiş diyor..anlamadım gitti..şimdi benim araca pert olabilirmi diye korkmaya başladım..saygılar
308 1.6 hdi 90 hp
Çevrimdışı Ali Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2012 Saat 22:40
tramer den bakabilirsin.
www.tramer.org.tr
ama en sağlamı sigorta acente sor hemen sana scr sini çıkartırlar.
Tuning sitesi değil marka sitesidir.
Çevrimdışı kaan__ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kaan__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2012 Saat 22:45
eren hocam konu ile ilgili detaylı bilgilendirme de bulunacaktır Wink

Düzenleyen kaan__ - 17 Mart 2012 Saat 02:09
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Çevrimdışı furkan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
08 - Mart - 1984

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı furkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2012 Saat 22:51
sen sigortacımısın veya takipçimisinki tramer.org tan öğrencen
Çevrimdışı senol73 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 51
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı senol73 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2012 Saat 22:54
aracınız da PERT kaydı değil, sadece hasar kaydı var.
aracınız bir kazaya karışmış ve bu kaza sonrasında da 3013 tl lık bir hasar oluşmuş demektir.
eğer bu hasarlı kaza servis tarafından tamir edilmişse bunu servisten sorarak nasıl bir hasar olduğunu ve hangi parçalarının değiştiğini öğrenebilirsiniz.
Bazen kazaya karışmış araçlarda iki tarafta kendi aralarında anlaşıp kaza tutanağını tutmadıkları zaman bu kazalar (servis tarafından yapılan tamiratlar hariç) hasarlı gözükmeyebiliyor bunuda dikkate almanızı tavsiye ederim.
Pert kaydı; araçlarda benim bildiğim aracın kasko değerinin %60-%70 inin hasarlı olması durumunda geçerli oluyor.
sigorta işleri yapan bir arkadaşınız var ise onun yardımıyla araçla ilgili tramer kayıtlarına daha rahat ulaşabilirsiniz.Satın alacağınız aracın sadece plakasını değil mümkünse şasi numarasını da sahibinden alıp sorgulamayı öyle yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
Malesef ülkemizde dürüst satıcıların sayısı çok az olduğundan alacağınız aracın sahibi size şasi numarasını sorgulamak için istediğinizde vermiyorsa bilinki o araçta birşeyler vardır.
Benimde başıma böyle bir olay geldiği için tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu.Aracımda değişen yok demişti ama; satın aldıktan sonra servise götürüp sorguladığımda aracın sol çamurluğunun değişmiş olduğunu öğrendim.
Serviste aracımla ilgili tahmini 4500 tl masraf çıkardılar.Ama ben aracı özel bir servise götürdüm ve orada servisin değişmesi gerek dedikleri parçaları değiştirdim.maliyeti bana 600 tl malzeme, 200 tl da işcilik olmak üzere toplam 800 tl masraf ettim.
Servislerin vermiş oldukları abartılı rakamlarıda düşünerek aracınızdaki 3013 tl hasarın aslında çok büyük olmadığınıda çıkarabilirsiniz..
2004 1.4 HDI LOOK 206
Çevrimdışı nupel307 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nupel307 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mart 2012 Saat 23:09
tskler kardes
308 1.6 hdi 90 hp
Çevrimdışı feline Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı feline Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mart 2012 Saat 00:33
evet aynen öyle benim arabamdada tramerde 7500tl hasar çıktı elim ayağıma dolandı ana bide ne öğrendim adam direğe çarpmış park ederken kaput 2 parmak ezilmiş şans işte 2 tane farda çatlamış radyatör delinmiş o anda işte neyse  araba servise gitmiş ön tampon ön farlar kaput radyatör değişmiş oda sahibi istemiş rötüş yapalım demişler yok herşey değişsin tamam demiş servis yok civatası yok klipsi ve tabiki işçiliği derken 7.500 tl hasar kaydı oluşmuş bende airbag falan mı açtı acaba dedim zaten ozman kaza yaptığı zaman arabamın değeri 31.000 tl imiş hasar 7.500 olunca perte çıkmamış sanırım adam pert içinde uğraşmış araba alınalı 1 ay olmuş adam mırın kırın etmiş yeni araç verin diye exper bu arabada bişey yok pert olmaz bunlar bunlar olucak  diyince adam da orası değişecek burası değişecek diye arıza çıkartmış e serviste acısını çıkartmış.olan bana oldu bana da söylemedi arabayı aldığım hafta tramer sorgulamalarında hata varmış o ara aldım ben arabayı sonra sorgulattım delirdim tabi.bende hemen servise gittim servisten bu şekilde olduğunu ayrıntılı bir şekilde birinci ağızlardan örendim.ama ben arabayı satarken zarar edicem bu kesin.ama bende adama booool bol beddua edicem sanırım.... 
bu tramer iyi hoş da benim gibi olanları mağdur eden bir sistem kaza ayrıntısında söylese madem okadar para alıyor mesajdan bunuda yapmalı experle adam anlaşıp hile yapıyorlar olan bizim gibilere oluyorAngry

Düzenleyen feline - 17 Mart 2012 Saat 00:41
206 1.4 hdi feline 2006 model

EDİRNEDEN KARSA,JAPONYADAN RUSYAYA BİZE HER YER TRABZON
Çevrimdışı M.Ozan Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı M.Ozan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2012 Saat 12:50
Hasar ; Aracın kasko değerinin %45 ini bulduğu yada geçtiği zaman pert kaydı oluşur pert kaydı ile hasar kaydını karıştırmayın :)
Çevrimdışı efedream Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı efedream Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2012 Saat 13:23
Ttramer sorgularında  örneğin 1 yada 3 - 5 hasar kaydı yazıyo,  sonra  fiyatı şudur diye size bildiriyor ama karşılaştıklarımdan bahsedeyim belki  faydası olur 307 mi almadan önce bir tane BORA ya yazıldım aracın hasar kaydı vardı biliyodum kazalıydı yapılmıştı,  sonra pazarlığa oturacaktık ve ben içim rahat olmadığı gibi  sigortacı olan kuzenim ile irtibata geçtim aracın  motor ve şasi numarasından   tramerden sorgulattım

(tramer e detaylı sorgu bölümüne  2012 yılı itibare ile sadece yetkili sigorta acenteleri girip sorgulama yapabiliyo. son kullanıcılar yani biz sadece belli başlı bilgileri görebiliyoruz.)

sorgulama neticesinde aracın eski plakasından 1 hasar kaydını daha bulduk fakat onda tarih ve fiyat yazmıyordu 2007 öncesi kayıtlarda  eksiklik olabiliyormuş, sonra yeğen bu hasar ile ilgili  hasarın yapıldığı poliçe numarasını tramer belge numarasını kasko  numarasını ve ilgili sigorta şirketinin irtibat bilgilerini bana bildirdi ve ben bu poliçe numaraları üzerinden ilgili sigorta şirketine bilgi edinme ve dilekçe kanunun ilgili maddelerini koyarak mail attım ayrıca da telefon ile  bilgi istedim.

bunu bilmeyen arkadaşlar varsa tavsiyemdir bu kanuni bir hakkınız sorabilirsiniz ve bilgi vermek mecburiyetindeler aynı gün bana geri dönüş yaptkılar ve aracın  2007 tarihinde 18.000 TL lik hasar kaydı ile perte ayrıldığını, ödeme yapıldığını söylediler..

akabinde bir kaç gün  sonra 2008 model bir clio sembol buldum kilometresi iyiydi kinci sahibiydi konuştuk pazarlık yapacaktım ben motor şasi yine aldım sorgulattım sigortacıma, ve evet  2008 model araç trafiğe çıktıktan 1 ay sonra 16 tl lik hasar ile  pert kayıtlı  görünüyor ve araçtan bir anda soğudum.  Ve ni kadar doğru bilmiyorum aracı satacak kişide bunu bilmediğini söyledi. günahı boynuna :P

Demek istediğim tramerden 5664 ten yapılan sorgulamalara çokta güvenmeyin derim,  özellikle plaka yerine sasi veya motor numarasından sorun derim. çünkü her iki araçtada  sadece hasar kaydı yazıyodu, sadece hasar kaydı var,  birşey yok demeyin bilmediğiniz kişilerden araç alacaksanız  iyi araştırmanızı tavsiye ederim. 

hayırlı günler
2003- 307 1.6 XS manuel 5K -tüplü ve öfkeli :P
Çevrimdışı blackordark01 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı blackordark01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2012 Saat 13:24
artık pert kaydı değil araçlarda hasar kaydı diye geçiyor benim bildiğim..eskiden pert araçlara kasko yapılmıyordu sanırım bu pert=hasar kaydı şeklinde değişti...aracların artık perte ayrılması da çok kolaylaştı hava yastıkları patladıgı an aracta çok hasar olmasa bile onların yapımı masraflı oldugu için kasko pert.e ayırıyor araçları...araç değerinin yarısın yakını tamire giderse eğer pert olayı gerçekleşir...ama benim bildiğim pert değil artık hasar kaydı diye geciyor..
1.4 HDI FEVER ŞEYTAN KIRMIZI
Çevrimdışı BurakGÖNÜLAL Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
26 - Kasım - 1990

Yaşı : 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı BurakGÖNÜLAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mart 2012 Saat 14:12
Sigortacıyım trameri herkez kullanamaz saedece mesaj sıstemı var 5 tl ucretlı hasar alıp almadıgını soyluyor agır hasar konturol yada pert nedenın ne oldugunu ogrenmek ıcın en saglam motor veya sase no ıle tramer sorgulamasıdır...
2oo3o7 ı.6 Xt Gümüş....
BrC lpG
Full olsun !
Benim olsun !

Fransız Horozu...
Çevrimdışı dsonat Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dsonat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2012 Saat 02:16
Orjinalini yazan: BurakGÖNÜLAL BurakGÖNÜLAL Yazdı:

Sigortacıyım trameri herkez kullanamaz saedece mesaj sıstemı var 5 tl ucretlı hasar alıp almadıgını soyluyor agır hasar konturol yada pert nedenın ne oldugunu ogrenmek ıcın en saglam motor veya sase no ıle tramer sorgulamasıdır...

aynen katılıyorum.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 3191 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5939 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1254 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 1403 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 769 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2880 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1159 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1985 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12974 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 1019 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 571 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 539 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 582 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 577 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 1070 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 954 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16235 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5679 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1992 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 580 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
Berkan123 7
berkogut 7
KnucklesTR 4
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
alex33 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English