Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 306 hb ama hangisi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

306 hb ama hangisi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı yiğit4516 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yiğit4516 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 306 hb ama hangisi?
    Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2011 Saat 19:59
S.a Arkadaşlar.. kısa bir zaman içinde 306 hb araç almayı düşünüyoruz. Ancak gti ve düz kasa( 5 kapılı) arasında kaldık. Biraderle ikimiz gti hastasıyız ama hem para sıkıntısı hemde ileride satmak istediğimizde karşımıza çıkacak sıkıntılar kafamı karıştırıyor..Ayrıca Gti ların temizlerinide bulmak zor oluyor diye duydum. Bende isterim gti ancak maddi yönden düşünmek gerekir değil mi? Sizlerden bu konuda yardım bekliyorum.. 5 kapı hb kasalarda fena değil. fiyatlarıda uygun geliyor bana. Şu elimdeki şahini satabilirsem biraz daha para bulup 306 almayı düşünüyoruz. Alırken bu araçlarda nelere dikkat etmeliyiz? Hangi model ve donanımlara bakmalıyız? forumda lpg sorunları okumuştum. bu bütün modellerde mi oluyor yoksa lpg kiti ile mi alakalı oluyor? Kaç bin km ye kadar bakmalıyım? Aklıma şimdilik bu sorular geldi. daha gelirse yazarım.. Yardımlarınızı bekliyorum... Saygılar... 
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 37
Aracı : 3008 Auto6R 1.6 HDi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2011 Saat 21:20
Bence 306 xr platinium senin için en iyi seçim olacaktır. Lpg içinde Cem ( Cecoli ) bir 306 kullanıcısı olarak sana daha iyi yardımcı olacaktır.
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> www.pejo.com.tr
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2011 Saat 21:31
öncelikle merhaba dostum.. 306 almadan önce 3 ay gibi bir araştırma yapmıştım herkes  Platinium 1.6 al demişti...piyasası yakıtı felan donanımı vs.. çok tavsiye eden oldu.. çok dolandım çok gittim gördüm en sonunda temizini buldum... şans eseri araç özel üretim çıktı..o zaman kadar bilmiyordum özel üretim 306 olduğunu... kısmet işte alıcaksan 100 bg 1,6 al... ben çok memnunum ...diğer 90 bg kötü demiyorum onlarda güzel..zaten aynı görüntü motorda biraz farklılıklar var..  yakıt olarakta aman aman bir yakıtı yok o yüzden lpg bile taktırmadım ben..

Düzenleyen by_ersin - 04 Temmuz 2011 Saat 21:32
Çevrimdışı Platinium Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ekim - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Platinium Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2011 Saat 22:12
Bencede platinium al 98 bg onlar ABS çift hava yastığı olsun yeter :) Tabiki temizini bulacaksın Gülme
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2011 Saat 22:32
Benımde bu noktada tavsıyem XT alman yonundedır. Dıger arkadaslar alınmasınlar ama durumun musaıt olursa ustune bıraz daha fark vererek temızını bulabılıyorsan XT al derım. Ozellık farkı cok... Sonradan bu ozellıklerı eklemeye kalksan yapamazsın.
Bırde XT lerde 2 motor var. Hem 1.6 8V hemde 1.8 16v olanı var.

XR Platınıum ıle aralarındakı farklara gelırsek;

Yagmur sensoru
4 cam otomatık (Sofor tarafı tek tus komutlu)
Elektrıklı ve ısıtmalı aynalar
Otomatık klıma
Kadıfe dosemeler
Koltuk bel ayarı
Degısken takvıyelı dıreksıyon

1.8 16V olanlarında
Daha buyuk 266mm on dıskler (dıgerlerınde 247mm)
Dısk arka frenler
Elektronık fren lımıtoru

Opsıyonel olarakta alasım jant ve sunroof a rastlayabılırsın.

Tabı ıstedıgın gıbı bır XT bulamazsan XR Platınıum da alabılırsın. Platınıum lar daha coktur onuda soylemelıyım. Eger lpg takıp ucuza bıneyım dersen bırazda bagaj olsun dersen sedan bakabılırsın. Arkası aynı 406 dır bılgın olsun...

Düzenleyen CeCoLi - 04 Temmuz 2011 Saat 22:34
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Temmuz 2011 Saat 22:36
Thumbs Up + 999 katılmamak mümkün değil ..
Çevrimdışı yiğit4516 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yiğit4516 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 00:13
Anladım üstadlar saolun... Para işini halledebilirsem alıcam inş.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 00:31
hayırlısı olsun dostum umarım herşey gönlünce olur
saygılar
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 09:04
geç olsun temiz olsun,
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 09:14
aslında 1.6 hb xt bulsan varya süper olur.. ben çok aramıştım zamanında bir tane vardı oda kazalıydı.. bu model piysada yok gibi..
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 09:40
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

aslında 1.6 hb xt bulsan varya süper olur.. ben çok aramıştım zamanında bir tane vardı oda kazalıydı.. bu model piysada yok gibi..

Evet haklısın XT ler bıraz az... Bazıları da otomatık oluyor.

Bır ara pazarda baska bır arkadas ıcın araba bakarken hb sıyah tam dolu 2001 1.6 Xt gormustum cok hosuma gıtmıstı. 4 aırbag ve her ıkı koltuktada bel ayarı vardı bendekı alasım jantlardan vardı ve sunroof vardı... ama otomatık vıtestı :((

2001 lerın farkı 4 aırbag ve cıft koltuktada bel ayarı olmasıdır...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 09:42
evet..bulmak çok zor gerçekten.. ama tadından yenmez düz viteslisi..
Çevrimdışı forewer_fb Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ocak - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı forewer_fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 10:04

aynen ersinim bende buldum hemde sunroof da vardı otomatikti araç kazalı çıktı. acaba aynı aracamı baktık:)
İETT, metrobüs, dolmuş, vapur :)hala peugeot sevdalısı
B Rh(+) 0533 484 26 08
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 10:08
Orjinalini yazan: forewer_fb forewer_fb Yazdı:

aynen ersinim bende buldum hemde sunroof da vardı otomatikti araç kazalı çıktı. acaba aynı aracamı baktık:)

mavi renkmiydi Kahkaha
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 10:08

Sedan dusunursen su arabaya bakmanı tavsıye ederım... Cunku nadır bulunacak bır arac. 2001 duz vıtes Xt

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-en-full-olani-ve-full-orjinal-2-sahibinden-306-sedan-xt-49564775/detay/
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı forewer_fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 10:08
bu arada cecoli ye katılıyorum, bulabilirsen tabiki ki xt ama ben sedan kasa sevmediğim için ve xt hb kasa bulunmadığı için xr platinium aldım aracımı çok seviyorum ve nazar değmesin çok temiz. temizini bulabilmek için aylarca araştırdım ve en son bursada buldum.
B Rh(+) 0533 484 26 08
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 10:11

bu arada cecoli ye katılıyorum, bulabilirsen tabiki ki xt ama ben sedan kasa sevmediğim için ve xt hb kasa bulunmadığı için xr platinium aldım aracımı çok seviyorum ve nazar değmesin çok temiz. temizini bulabilmek için aylarca araştırdım ve en son bursada buldum.

+ 999Sırıtma  aynen.. bide özel üretim çıktı  araçlarımız ikiz Sırıtma beni bu daha mutlu etti Sırıtma
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı forewer_fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 10:12

mavi renkmiydi Kahkaha
yok benim baktığım bordo renkteydi. adamla konuştum gittim baktım, aracın tramerini sorgulattık toplamda 2 kaza ve 5700 tl lik hasar görünce vaz geçtim. ama o özellikler için neredeyse alacaktım zor vazgeçtimKahkaha 
B Rh(+) 0533 484 26 08
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 10:12
uygun fiyatlı istiyosan griffe , digerleri biraz daha fiyatlı 
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Ocak - 1985

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı forewer_fb Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Temmuz 2011 Saat 10:13

+ 999Sırıtma  aynen.. bide özel üretim çıktı  araçlarımız ikiz Sırıtma beni bu daha mutlu etti Sırıtma
evet süper oldu dahada seviyorum aracımıStar
B Rh(+) 0533 484 26 08
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 7005 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 6507 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1331 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 2639 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 873 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3032 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1265 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2108 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 14149 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 2969 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 642 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 563 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 613 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 604 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 2587 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 1836 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16364 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5764 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2070 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 613 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 MAY EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
private20 5
KagaN 3
talip206 3
ZD106 3
Safak74 2
ykirac 1
Berkay Erdinç 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English