Peugeot Türkiye Fun Club Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara Arama  Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
RSH Otomotiv / Peugeot Yedek Parça
Bahçelievler Mah. İdeal Sk. No:33/B
Pendik / İSTANBUL

0216 490 00 08 - 0533 301 88 08
www.peugeotturkiye.com

Teyp Kodu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Teyp Kodu
    Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2011 Saat 12:23
Bugün sabah arabanın marşı bir kaç denememde basmadı. En sonunda ısrarlarıma dayanamayarak çalışma lütfunda bulundu. Sanayiye gittim. MArş dinamosunu söküp bakması gerektiğini söyledi. Tabi önce akünün kutup başını çıkardı. Dinamoyu kontrol ettikten sonra, marş otomatiği bozuk dedi. 60 TL ye orjinal valeo marka olanından aldım taktırdım. Hava filitre ünitesini sökmüşken, orda körük gibi bir parça var o yırtık olmasından dolayı bantlı duruyordu. 30 TL ye onu aldım, 10 TL ye filtre aldım. Taktırdım. Arabayı çalıştırdım. Çalıştı ama teybi çalışmadı. Ekranına iğrenç bilr şekilde CODE yazdı. Usta yaz kodunu dedim. Ben bilmem ki dedi. Eee ben de bilmiyorum dedim. Abi ya servise gidecen ya da teypçinin birine kodunu kırdıracan dedi. Servise gitmek istesem senin burda işim ne dedim tabi içimden. Anlıyacağınız bana teybimin kodu lazım. Bileniniz var mı?
Çevrimdışı peugeotefe Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge

Yaşı : 24
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı peugeotefe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2011 Saat 12:30
İnternette arama yaparsanız aracınızın şase nosunu girdikten sonra teyp kodunu veren programlar var bu şekilde kolaylıkla probleminiz çözmüş olursunuz.Teypçiler bildiğim kadarı ile 50 tl gibi bi rakama teyp kodu çıkartıyolar
PEUGEOT YEDEK PARÇA TAMİR BAKIM SERVİSİ
Çevrimdışı herry Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
29 - Ekim - 1984

Yaşı : 31
Aracı : 206 CC
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı herry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2011 Saat 15:48
dostum pejo yetkililerini ara, sana ruhsatla ilgili bi kac soru sorarlar şase nosu fln hepsine dogru cevap verirsen alırsın teyp kodunu ;) kolay bi sorun canını sıkma
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2011 Saat 09:31

Pejo yetkilileri derken, yetkili servisi mi kastediyorsunuz yoksa pejo müşteri hizmetlerini mi?

MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2011 Saat 09:33
Bir de şu kod programını internette bulamadım. link verebilir misiniz.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2011 Saat 09:52
aracın kıtapcıgı varsa onun ıcınde bır yerlere yazmıs olabılırler
Çevrimdışı rifatseker Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge
02 - Ağustos - 1981

Yaşı : 34
Aracı : Leon 1.6 TDI IBIZA 1.2 TSI
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rifatseker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2011 Saat 11:39
İnternetteki programlar çok çeşitli , bulmak uzun sürebilir , yetkili servise araç ile gidip 10 dk . halledebilirsiniz. 
Çıktığın kapıyı sert çarpma, geri dönüp açman gerekebilir. (Atasözü)

Leon 1.6 DSG / 206 XT 1.4
Çevrimdışı Çetinler Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 36
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Çetinler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2011 Saat 16:41
yeni model tüm araçlarda teyler çalınmaya karşı güvenlik kodu ile kodlanmıştır.
bu kod numaraları araçlar yeni alınırken tıpkı ceptelefonu simkartlarında olduğu dibi bir kart üzerinde müşteriye teslim edilir.bazende barkodlu bi çıkartma şeklindede olabilir.
sizin aracınızın evrakları duruyorsa mutlaka onların içinde mevcuttur.
eğer evraklarınız yoksa servise gitmeniz gerekir.
Peugeot 206 look 1.4 dizel
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2011 Saat 17:28
Maalesef çok yoğun çalışıyorum. Haftada 6 gün, günde 10 saat. Bu yüzden servise gitmeye pek vaktim olmuyor. İnternetten halledebilirsem akşam eve gittiğimde uygularım diye düşünüyorum. Olmazsa haftasonu bir yolunu bulup servise gideceğim artık. 
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 34
Aracı : 307 SW, 308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şubat 2011 Saat 17:57
Su websitesindeki yontemi bir dene. Altta uygulamasini da gosteriyor. Umarim calisir.

http://www.davidsonelectronics.co.uk/code_entry.htm
307 SW 1,6 Pack Benzin
308 1.6 HDI
Çevrimdışı dinoco Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
26 - Haziran - 1979

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dinoco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şubat 2011 Saat 20:02
arkadasım hiç gerek yok peugeota mail at konudan bahset seni arıyorlar ve yardımcı oluyorlar bir gun içinde geri dönuyorlar. yada peugeot yetkili servisine git izmir irde ücret bile almıyor bu tarz konular için cok ciddiyim bir kaç arkadasımı yönlendirdim sağolsunlar
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2011 Saat 11:16
Bugün kayseri servisine telefon açtım. Ruhsat ve kimlik fotokopisini istediler faks çektim. Telefonda söylediler. Şimdi bunu teybe girmek kaldı.
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 29
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2011 Saat 11:43

benim aldığım araçda yedek anahtarı ve yanında şifre yazan bir kart mevcuttu.

keşke herkez aldığı araca temiz baksa böyle şeyleri saklasa da sattıkları insanlarda böyle zora düşmese ama böyle insanlar çok az var.
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2011 Saat 15:28

Keşke. Benim aracımın ne kartı ne de yedek anahtarı var. Servise sormaya çekiniyorum. Bir dünya para isteyecekler bir anahtara. Uzaktan kumandalı halini dışarda yapamıyorlarmış Anahtarcı öyle söyledi.

Çevrimdışı dinoco Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
26 - Haziran - 1979

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dinoco Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2011 Saat 17:18
Orjinalini yazan: badires badires Yazdı:

Bugün kayseri servisine telefon açtım. Ruhsat ve kimlik fotokopisini istediler faks çektim. Telefonda söylediler. Şimdi bunu teybe girmek kaldı.
bukadar basit işte :)
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2011 Saat 17:44
Evet. Yönlendirdiğin için teşekkürler.
Çevrimdışı GökhaN Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
KURUCU / ID=1

Yaşı : 29
Aracı : 207 1.6 HDi Premium
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GökhaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2011 Saat 17:49
Aklınızda olsun istanbul aktif iriyıl'ı arayıp şase numaranı verip teyp kodunu alabilirsiniz. Göz Kırpma

Düzenleyen GökhaN - 24 Şubat 2011 Saat 17:53
Peugeot Turkey Fun Club KURUCUSU - Web Yazılım Uzmanı

Peugeot Yedek Parça ihtiyaçlarınız için www.peugeotturkiye.com
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konuyu paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 30 KONU
Peugeot Türkiye Fun Club Gündem        
konu icon Antipollution fault hatası!!! son mesaja git 100 9 Utkukaraca67 307
konu icon Videolu - 206 çalışmıyor, kontağı çevirirken farkl son mesaja git 219 13 QasPeu 206
konu icon Uygun Fiyatlı Akü Tavsiyesi ? son mesaja git 13 0 QasPeu Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon Gaza Hafif Basınca Gaz Yemiyor son mesaja git 12 0 conywolker 307
konu icon aracim calismiyo son mesaja git 151 7 enyz 307
konu icon lpg işletme son fiyatlar (2016 nisan) son mesaja git 173 9 17_eddy Sohbet \ Muhabbet
konu icon 307 egsoza tazyikli su tutma son mesaja git 134 6 selim38 307
konu icon Forum ve Sitemizde görmek istedikleriniz nelerdir? son mesaja git 43 2 talip206 Şikayet, İstek Ve Öneriler
konu icon Selam Arkadaşlar son mesaja git 12 2 cengiz26 Üyelerimizi Tanıyalım
konu icon Tanismaa son mesaja git 80 13 Cekirge14 Üyelerimizi Tanıyalım
konu icon photon 6000K led park son mesaja git 36 1 pusutr 206
konu icon Ankara Buluşması :) son mesaja git 27 1 ALLEX Organizasyonlar
konu icon Merkezi kilit sıkıntısı son mesaja git 42 4 alfonsoxxx 307
konu icon 206 Hdi Fan Açmama !!!!!!!!!! son mesaja git 66 4 baybaba 206
konu icon Peugeot mu Diğerleri mi? son mesaja git 1827 33 sonerkyl Karşılaştırmalar
konu icon ekzoz dan gelen koku son mesaja git 27 1 sonerkyl 306
konu icon YAĞ AKITIYOR son mesaja git 69 2 sonerkyl 206
konu icon 206 kilit problemi son mesaja git 45 3 Furkan_58_ 206
konu icon 206 Kilit seti değiştirme son mesaja git 124 4 Cyrus35 206
konu icon Islık Sesi son mesaja git 137 4 Cyrus35 206
konu icon 307 bilgi ekranı yardım son mesaja git 67 0 mertgökhan Kullanım Klavuzları
konu icon Roadstar 9115N Direksiyon Kumanda montajı yardım son mesaja git 159 3 ahmetemir Peugeot Ses Sistemleri
konu icon Bahar Temizliği son mesaja git 2245 45 okanata1973 206
konu icon Satılık 206 Arıyorum son mesaja git 296 11 okanata1973 Araç Alım & Satımı
konu icon Araç yüksek devirde giderken silkeleme-tekleme son mesaja git 3441 27 okanata1973 307
konu icon yeni arabami aldim son mesaja git 354 26 okanata1973 Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
konu icon 206 Aku Lambası Sorunu son mesaja git 54 3 TugyyStyle 206
konu icon 206 Ses sistemi (Yardım) son mesaja git 86 2 seiko35 Peugeot Ses Sistemleri
konu icon Miraç Kandili son mesaja git 78 10 seiko35 Sohbet \ Muhabbet
konu icon Enjektör sıkıntısı son mesaja git 179 7 xmen 206

Peugeot Turkey Facebook