Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >306
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yakıt sorunu..fenalardayım :)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

yakıt sorunu..fenalardayım :)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 34567 8>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 43
Aracı : Peugeot 5008
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 11:40
Orjinalini yazan: cesva25 cesva25 Yazdı:

Bİ DAKKA ŞİMDİ ....BEN BİLMEDİĞİM BİR KONU HAKKINDA FİKİRLERİNİZİ SORDUM BU 1.... 2 NCİSİ 4000 DEVİRDE 170 YAPIYORUM DERKEN ŞUNU KASTEDDİM.. YANİ ARABANIN GAZ YİYİŞİ GÜZEL ÇEKİŞİNDE SORUN YOK BUNU SÖYLEMEK İSTEDİM .. YANİ 3000 DEVİRDE ŞÖLE 5000 DEVİRDE ŞÖLE YAPARIM EDERİM VBASARIM MAKASLARIM EZERİM GEÇERİM DİYE BİR İDDAM YOK BÖYLE KENDİMİ ÜSTLERDE GÖRÜP HAVALANAN TİPLERDEN DEĞİLİM.... ŞUNU SÖYLEMEM GEREKİRSE ...KIRILDIM HAKETTEN ÜZÜLDÜM ARKADAŞLAR.....

1. Oyle bisey demedik ki. Sanirim yanlis anladin. Bu konuyu gecen gunlerde coook uzun tartistik. Konuda x devirinde y hizini yapan aracin hizi x degerini sabit tutarak arttirilabilir mi? Yoksa kimseyi kirmak, uzmek haddimize degil. Yanlis anlasildiysam kusura bakma.

2. Yazilarini kucuk yaz lutfen Kahkaha
Çevrimdışı metin Açılır Kutu Gör
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Yaşı : 37
Aracı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 11:41

Bİ DAKKA ŞİMDİ ....BEN BİLMEDİĞİM BİR KONU HAKKINDA FİKİRLERİNİZİ SORDUM BU 1.... 2 NCİSİ 4000 DEVİRDE 170 YAPIYORUM DERKEN ŞUNU KASTEDDİM.. YANİ ARABANIN GAZ YİYİŞİ GÜZEL ÇEKİŞİNDE SORUN YOK BUNU SÖYLEMEK İSTEDİM .. YANİ 3000 DEVİRDE ŞÖLE 5000 DEVİRDE ŞÖLE YAPARIM EDERİM VBASARIM MAKASLARIM EZERİM GEÇERİM DİYE BİR İDDAM YOK BÖYLE KENDİMİ ÜSTLERDE GÖRÜP HAVALANAN TİPLERDEN DEĞİLİM.... ŞUNU SÖYLEMEM GEREKİRSE ...KIRILDIM HAKETTEN ÜZÜLDÜM ARKADAŞLAR.....

sende yanlış anlamışsın kırılacak bişey yokki koliva başka bier konuyu kastetti,

konu dağalacak bence katalizör ve orjinal hava filtresi ile ilgili devam edelim Sırıtma
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 11:42
koliva 1 dakka arayla önce söylemişin. Handshake

Düzenleyen metin - 12 Mayıs 2011 Saat 13:28
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 11:44
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

bencede alakası yok,

misal hep dikkat ediyorum benim araç 4. vites 3000 devirde hep 110 da gidiyor ama araçda yük varken de 4. vites 3000 devirde 100 le gidiyor :D

devir aynı, vites te aynı, hız niye farklı.

bu yüzden 4000 de 170, 5000 de 210 gibi ifadelerle anlaşabileceğini sanmıyorum.

Yapma Metin vurdun beni Wall
Cecoli, sana havale.

yanlış bişeymi yaptım

tamam sustum. Shocked

metınım senın arac otomatık sanzuman sen hıc bu olaya kendı aracını sokma Sırıtma

otomatık sanzumanda devır ve surat oranları degısken oldugundan bu durumlarda otomatık vıtesler kıyas edılmez. anlastık mı Embarrassed
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 11:46

dur yaaaaaaaa :)) sen olayı yanlıs anladın. oncekı muhabbetı bılmedıgın ıcın alındın belkı haklı olarak. alınacak bırsey yok. senın ne demek ıstedıgını gayet ıyı anladık bız merak etme

ONCELIKLE BUYUK HARF KULLANMA BU 1111111111 Sırıtma

2.si konvertor asırı tıkanmadıgı surece vıteslerdekı suratlerı kesmez. sadece hızlanmaları ve son suratı bıraz azaltır ama en cok yakıtı artırır...

anlastık mı guzel kardesım. hemen anlamadan kırılma sende. bırde senle ugrasmayalım yanı Kahkaha
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 11:49
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

o zaman benim katalitikte sıkıntı yok.. niye dersen çekişte düşme yokki araba 4 bin devirde 170 diyor ???? ha dersenki çekişten düşmese bile yaktırır diosan baktırayımmı cecoli ??

bır baktır bakalım. fabrıkanın onerısıne gore 80.000 km de degısmesı gereken bır katalıtık konvertoru bız tıkanıncaya kullanıyoruz tabı :))

ama 4 te 170 yapıyor olmasıda tıkanık olmadıgını ıfade etmeyebılır yanı...

bak burada ben bırsey soylemısım...
sanırım atladın...
Çevrimdışı cesva25 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 11:57
Confusedpeki ...önceki konuyu bilmeyip bu şekilde yanlış anladığım için özürdilerim....Ouch o zaman 2 sonuçu paylaşacam sizinle.. sabırsızlıkla fransadan gelecek parçaları bekliyorum..eğer sorun çözülmezse  katalitik değiştircem yada temizletcem gene olmadı ..arabayı cecocileye vericem  o bir şekilde çözer bu  işi Sırıtma

yıllardır bu sitelerde büyük yazma küçük yaz muhabbetini anlamadım gitti :) gerçekten neden bu kural var anlamadım Shocked
Çevrimdışı koliva Açılır Kutu Gör
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Simge
P.T. Yönetici

Yaşı : 43
Aracı : Peugeot 5008
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı koliva Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 12:08

Confusedpeki ...önceki konuyu bilmeyip bu şekilde yanlış anladığım için özürdilerim....Ouch o zaman 2 sonuçu paylaşacam sizinle.. sabırsızlıkla fransadan gelecek parçaları bekliyorum..eğer sorun çözülmezse  katalitik değiştircem yada temizletcem gene olmadı ..arabayı cecocileye vericem  o bir şekilde çözer bu  işi Sırıtma

yıllardır bu sitelerde büyük yazma küçük yaz muhabbetini anlamadım gitti :) gerçekten neden bu kural var anlamadım Shocked

Gunluk ortamda istediklerimizi agzimizla soyledigimiz gibi vurgulari da gerek mimiklerimizle gerekse sesimizin tonajiyla yapariz. Internette sadece yazilan karsi tarafa iletilebildigi icin yazilan yazilan yazi bazen yanlis anlasilmalara sebep olabiliyor. O yuzden internette bazi sanal "kurallar" vardir. Tamami buyuk harfle yazi yazmak karsindakine bagirmak anlamina gelmekte. Tamam, anliyorum bu forumda neden birisi otekine bagirsin diyeceksiniz ama eger boyle bir kural olmasaydi, karsinizdakine bagirmaniz gerektiginde bagirma hissini karsi tarafa aktaramayacaktiniz.
Kisaca, tumu buyuk harf, bagirmak demek. O yuzden boyle ailevi ortamlarda kullanmak hem iyi degil hem de goze hos gelmiyor. O yuzden forum kurallari arasinda da yerini almistir.
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 12:16
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Gunluk ortamda istediklerimizi agzimizla soyledigimiz gibi vurgulari da gerek mimiklerimizle gerekse sesimizin tonajiyla yapariz. Internette sadece yazilan karsi tarafa iletilebildigi icin yazilan yazilan yazi bazen yanlis anlasilmalara sebep olabiliyor. O yuzden internette bazi sanal "kurallar" vardir. Tamami buyuk harfle yazi yazmak karsindakine bagirmak anlamina gelmekte. Tamam, anliyorum bu forumda neden birisi otekine bagirsin diyeceksiniz ama eger boyle bir kural olmasaydi, karsinizdakine bagirmaniz gerektiginde bagirma hissini karsi tarafa aktaramayacaktiniz.
Kisaca, tumu buyuk harf, bagirmak demek. O yuzden boyle ailevi ortamlarda kullanmak hem iyi degil hem de goze hos gelmiyor. O yuzden forum kurallari arasinda da yerini almistir.

kolıva ıcın bır alkıs ıstıyorumAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

kıs ve oz acıklama ıcın tesekkurler :))
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 12:18

katalıtık konvertor temızlenen bırsey degıl. bence sen hıc ugrasma. bızım servıse gotur aracını. gereklı tum kontrollerı ıbrahım abım yapsın.
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 12:34
Sırıtmaok
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 12:42
evet beklenen  an yaklaştı 1 parça harici bütün sistem gelmiş arkadaşlar berkeyi aradım şimdi .... kalan 1 parçada bu hafta bekleniyormuşş... gelse bu hafta bitse şu iş.. pufffffff...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 12:58

evet beklenen  an yaklaştı 1 parça harici bütün sistem gelmiş arkadaşlar berkeyi aradım şimdi .... kalan 1 parçada bu hafta bekleniyormuşş... gelse bu hafta bitse şu iş.. pufffffff...

berke yedek parcada bırol abım var 1 tanedır kendısı :)) oraya gıttıgınde beyaz 306 nın sahıbı cem ın selamı var dıye soyle ona Gülme
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 13:16
aynen sölicem..zaten birol abi olmasa delircektim sağolsun  çok yardımcı oldu :) yakıtın bu kadar fazla yakma sebebinide o söledi zaten...
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 14:32

aynen sölicem..zaten birol abi olmasa delircektim sağolsun  çok yardımcı oldu :) yakıtın bu kadar fazla yakma sebebinide o söledi zaten...

bak cok kesın soyluyorum. Birol abım 1 tanedır... kendısınden baska yokGöz Kırpma
2. Vites
2. Vites

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cesva25 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 14:58
Sırıtma
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 15:03
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

bak cok kesın soyluyorum. Birol abım 1 tanedır... kendısınden baska yokGöz Kırpma

Bidakka şimdi çok güzel bir gelişme oldu kafamda yanlız size soradak kesinleştirecem.

1- bu berke peugeotun yetkili servisimi?

2- yetkili servis ve lpg li araçlara bakıyormu? normalde burada bakan yok.

3- bide şimdi sitesine baktım da satış değilse servisi pazar günü açık gözüküyor 9 ile 15 arası doğrumudur.

eğer bunların hepsi gerçekse yaşadık :D
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 15:07
metınım berke denılen yer zeytınburnu velıefendı yolunda yetkılı servıs zaten.

lpg lı araca bakıyormu bılmıyorum.

ayrıca bıldıgım kadarıyla pazar gunlerı sadece satıs calısıyor. servıs yok...
4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 15:12
abi benimde çalışma saatlerim uymadığı için ve lpg li araç kabul etmedikleri için servise gidemiyorum.

şimdi mantık kurdum sen gidip geliyorsun ve aracın lpg li o yüzden öyle dedim. parça almaya gidiyorsan ayrı tabi

bide sitesinden girdim böyle yazıyor ona sevindim.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
Satış:
P.tesi - Cuma 09:00-19:30
Cumartesi 09:00-19:30
Pazar 10:30-18:00
Servis :
P.tesi - Cuma 08:30-18:00
Cumartesi 08:30-15:00
Pazar 09:00-15:00

pazar günü benim için uygun olduğu için sevindim aslında arayıp sormak lazım da sen gidip geldiğin için sana sordum (:

4. Vites
4. Vites
Simge
24 - Ağustos - 1986

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı metin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2011 Saat 15:18
evet işte bu.

aradım pazar günleri sabah 9 ile akşam 3 arası servis hizmeti veriyorlarmış

ayrıca lpg ile ilgili konu olmadığı sürece bakıyorlarmış. lpg ile ilgiliden kastım lpg ile ortak çalışan parçalarda arıza tespiti net sonuç vermediği için yardımcı olamıyorlarmış onun dışında memnuniyetle hizmet veriyorlarmış.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 34567 8>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 14361 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 8493 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1401 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 4691 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 981 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 3152 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1344 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 2277 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 17424 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 5444 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 674 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 605 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 651 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 647 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 4360 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 3754 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16575 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5861 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 2143 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 672 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 JUNE EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
tayfux 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English