Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >206
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 206 Torsiyon Tamiri Kaça Patlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

206 Torsiyon Tamiri Kaça Patlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
taskin Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
20 - Mayıs - 1980

Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı taskin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nisan 2013 Saat 23:08
Peugot 206 ile bakıma gidince ustalar hemen torsiyona bakar ve boşluk var der sonra 250-300 tl eger torna felan olursa ki unutmayın ılla ki vardır 600-650 tl yı bulur. Kesinlikle sökulunce butun parçaların değişmsi lazım çünkü olmuyor 1 yıl sonra yıne aynı sorun oluyor. Bu ön takım içinde geçerli komple yaptırmak en iyisi yoksa araçta illaki anormallıklar oluyor. Torsiyonun torna işlerini yapan çok usta yok bid e torna işleri bayagı beceri ve zahmet istiyor zaten usta sökmesi 30 dk alıyor ama torna 1-2 saat sürer o yüzden işin ehline yaptırmakta fayda var birde bir öneri bilyelerin dışardan yaglanması çok zor bilylerin oldugu torsiyon kollarına yaglama gresörlügü yaptırmanızı böyllikle ara ara yaglayarak o kısımdaki yagsızlıktan oluşan aşınmaları önlemiş olursunuz o gresörlugu zor yaptırdım ustaya 2 sene oldu tık yok..
Peugeot 206 1.4 hdi look
Yukarı Dön
_semihk_ Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı _semihk_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2013 Saat 00:59
aynen gresörlügün çok işe yaradıgını duydum.. haftaya sınavlarım bitiyor bende bi el atıcam inş torsiyonlara.
2005 Pg 206 hdi van
+CoilOver
Yukarı Dön
rockwaryumm Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rockwaryumm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2013 Saat 11:34
Valla ben şırıngayla geçen yağladım hafiften gıcırtı geldi diye şanzıman yağı ve vd 40 kesiyor ama gecici tamirci bi arkadaş yağlarken gres yağ bas diye bi yer gösterdi onuda yapacam. Tekrarlarsa bi el atarım. Sökme takma parası vermiyorum arkadaşlarla söküyoruz, pederde tornacı geriye bi tamir takımı kalıyo LOL
Yukarı Dön
ufuk91 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
30 - Ocak - 1991

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ufuk91 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2013 Saat 16:55
Orjinalini yazan: serkan719 serkan719 Yazdı:

100 lira sök tak tamirci 
50 lira torsiyon bilyaları
eğer millerde sorun yoksa 100 - 150 biz alırız- miller bozuksa 200 olur.

gelirsen 350 alırız diyosun yani max. Bana özelden yerini falan yazar mısın hocam Smile
Roland Garros 2000 1.6 8v 90bg
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rockwaryumm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2013 Saat 17:32
Orjinalini yazan: mahoni41 mahoni41 Yazdı:

Arkadas guzel bir sekilde anlatmis ama imkanlar kisitli olunca ellerine dusmeye gor evimizin onunde lift torna tezgahi yokki

ya lifte torna tezgahına gerek yok ki. Mesela gecenlerde eksoza poşet yapıştı sanayiye gittim akşam boş bulduğum bi kuyuya çektim girdim altına söktüm. Akşam veya bi pazar gidin sanayiye bir sürü çukur var yapılacak dışarıda olan eksozcuların çogunda var zaten ben ufak tefek işim olunca çekip yapıyorum ne olacak yani içine etmiyoruz ya işimi halledip devam ediyorum herşeyede işçilik verilmez ki LOL
Yukarı Dön
serkan719 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı serkan719 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2013 Saat 21:26
torsiyonu sökmek için life gerek yok.
kriko ve 2 tane sehpa olsun yeter.

bizde lifte sökmüyoruz zaten. kimsede pek sökmez. lifti işgal etmemek için.
Yukarı Dön
baroff Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı baroff Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2013 Saat 22:49
Merhaba arkadaşlar bu gün gezdim tornacıları tanıdık bir tornacı el emeği için 100tl istedi bilyalar 60lira tutuyo 2 tarafın toplamı tamirciler sök tak için 150-200 arası istiyolar sizce farklı bi tamirci mi bulayım bu sök tak işi için yoksa fiyat uygunmu =-?
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkan719 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 00:10
sök tak işçiliğinin hakkı 100 liradır hocam.
Yukarı Dön
baroff Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı baroff Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 00:11

sök tak işçiliğinin hakkı 100 liradır hocam.

2 yere sordum ikiside 150-200 dedi hocam resmen torna işinden fazla ki torna işi daha zahmetli
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rockwaryumm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 10:09
Bencede sök takı o kadar zor değildir. O kadar vermek saçma işi yapan tornacı sonuçta
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı serkan719 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 11:03
aynen öyle 100 lira yeter. 30 dk da sökülüyo zaten hatta 2 kişi olursa 20 dkda sökersin. 

Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rockwaryumm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 13:46

aynen öyle 100 lira yeter. 30 dk da sökülüyo zaten hatta 2 kişi olursa 20 dkda sökersin. 

peki birşey soracam benim babam tornayı iyi şekilde biliyor kendisi büyük bi şirkette mesafe uzak götüremez onu, yapabileceği yerde var ama farklı birşey var mı yapabilirmi kendi yoksa torna yapılan ne orada, yapamıcaksa direk bi tornacıya götürim yapmaya kalkıştığımda ve sizin yeriniz nerde ?
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkan719 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 14:58
eğer kafalar sağlam ise tornayla işiniz yok. 
torsiyondaki akisleri çıkarmak gerek ve kafaları ayırnanız lazım. sonra bilya değişimi ve geri toplama. 
kendi tek başına zorlanarak yapar. ama yapar. bilgisi varsa. ve diğer sorun yükseklik ayarı.
benim yerim şaşmazda 31.sokakdayım Emek Torna

Düzenleyen serkan719 - 03 Nisan 2013 Saat 14:59
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rockwaryumm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 17:50

eğer kafalar sağlam ise tornayla işiniz yok. 
torsiyondaki akisleri çıkarmak gerek ve kafaları ayırnanız lazım. sonra bilya değişimi ve geri toplama. 
kendi tek başına zorlanarak yapar. ama yapar. bilgisi varsa. ve diğer sorun yükseklik ayarı.
benim yerim şaşmazda 31.sokakdayım Emek Torna

Sök tak için tamirci arkadaşlarım var sök tak sorun değil, yükseklik ayarınıda yapıyolar onlar arabayı pıstırıp kaldırma işini kastediyorsan eğer torsiyondan yüksekliğini indirip kaldırabiliyorlar. Neyse torna olayınıda anlayamadım ben sökülünce ne ne değildir anlarım şuan kafamda canlanmıyor. Başım sıkışırsada torsiyonu yüklenip kapını çalarım LOL
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı serkan719 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2013 Saat 18:19
eyw. ne zaman istersen. 
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rockwaryumm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 00:05

eyw. ne zaman istersen. 
gün erken geldi çattı LOL kısaca şöyle söyleyim bugün işten çıktım arkadaşın dükkana gittim arabadan tak diye ses geliyordu bazen dedik şuna bi bakalım fırsat bulmuşken. Bide ne görelim lastiği tutan parça elimizi atınca direk geldi elimize ve 3 bijonuda yalama yapmış. Yani tek bijonla 190 km hız yaptım bugün allahtan bijonlar atmadı. Ve bir kararla komple ön takım ve arka tarafa giriyorum yarın sabahtan. Bunun torna işçiliği ne olur hocam şimdi bana bi fiyat verirsen yarın hiç dolaşmayım arkadaş baban yapamaz hiç uğraşmasın bilen yapsın dedi. Bana bi pmden atarsan sevinirim. Yarın arabanın önüde arkasıda yapılacak hafta sonuna kadar boya işinide halledip düğün var ona yetiştirmem lazım.
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı serkan719 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2013 Saat 08:52
ö.m yolladım
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rockwaryumm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2013 Saat 10:18

ö.m yolladım

serkan ilgin için teşekkür ederim ama cevap geldiğinde nete giremediğimden bakamadım ve dışarıda yaptırdım. Bi tanıdığa yaptırdık. Adam sabah verdik torsiyonu saat 4 de kadar uğraştı başından hiç kalkmadı resmen. Benden önceki sahibi saolsun torsiyonun içine ettirmiş çıktığında cidden içler acısı haldeydi. Herşeyi yaptı tek kelimeyle sınıf oldu en ufak birşey bırakmadı ve geri mat siyaha güzelce boyandı falan toplam 180 tuttu 200 verdim haketti bence çünkü sonuna kadar helal olsun verdiğim para içim çok rahat o konuda. Ayrıca ön takımda bikaç şey aldık torsiyondaki parçalarlada 100 tl ye yakın o tuttu parçacıya. Sök taka para vermedim ancak söken ustaya bi eksoz takdırdık hediyemiz oldu hediyenin fiyatı söylenmez LOL Bugüne kadar çok uğraştı arabaya çünkü kendi arabası gibi LOL
Yukarı Dön
2. Vites
2. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı serkan719 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2013 Saat 22:45
hayırlı uğurlu olsun :D 
içine sindiyse en güzeli. 
büyük ihtimal bilyalar dağılmış çıkmıştır.
Yukarı Dön
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı rockwaryumm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2013 Saat 00:13

hayırlı uğurlu olsun :D 
içine sindiyse en güzeli. 
büyük ihtimal bilyalar dağılmış çıkmıştır.
teşekkürler serkan arada bir uğradım ne ne değildir sormadım bile çünkü sabah bıraktım 4e kadar her uğradığımda uğraşıyordu hiç kalkmadı başından neredeyse ve cidden güzel iş çıkardı içime sindi
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.
Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon Stop etme son mesaja git 127 0 metehan0611
konu icon 208 şanzıman vuruntu son mesaja git 295 0 sfkpejo
konu icon Partner 2.0 gaz yemiyor son mesaja git 9650 11 Musa25
konu icon Peugeot 206 Gaza basınca ve bırakınca vuruntu küt son mesaja git 438 0 ardamajesteleri
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1923 6 ardamajesteleri
konu icon 206 1.4 hdi çözülmeyen sert fren problemi , vakum son mesaja git 107 0 volkanaydın
konu icon Isınınca tekleme ve fan açma son mesaja git 2040 7 mustafa4161
konu icon Peugeot 307 kendikendine silecek ve far çalıştırma son mesaja git 250 0 Mr19WolF03
konu icon Orjinal teyp Soketi şeması lazım son mesaja git 656 1 berkant003
konu icon ŞANZIMAN SORUNU son mesaja git 460 1 Erdhan
konu icon 5008 sürüş esnasında devir düşüşü son mesaja git 5620 0 PhaseR
konu icon Lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim son mesaja git 8436 5 peu308peu
konu icon Yardımınıza ihtiyacım var son mesaja git 211 0 Cyber_Turk
konu icon İLK ÇALIŞMADA GELEN FARKLI MARŞ SESİ son mesaja git 405 0 zekicano
konu icon Aracım kalorifer ısıtmama sorunu (güncel sorun) son mesaja git 206 0 jukadom
konu icon 508 Ekran multimedia radyo sorunu son mesaja git 10597 4 evren1975
konu icon "Depollution System Faulty" arızası son mesaja git 647 0 Premium307HDI
konu icon Aranıza yeni katıldım son mesaja git 11 0 uguricke
konu icon Bagaj kapağı açık uyarısı son mesaja git 5847 0 uguricke
konu icon 308 hdi 2009 için yağ önerisi ve usta önerisi son mesaja git 729 0 peu308peu
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 SEPTEMBER EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
ardamajesteleri 3
peu308peu 2
uguricke 2
Cyber_Turk 2
berkant003 2
Mr19WolF03 1
mustafa4161 1
AkinBascil 1
volkanaydın 1
Gazi gökmen 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English