Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ) >Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Torsiyon Yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Torsiyon Yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hakann83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

01 - Ağustos - 1983

Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakann83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Torsiyon Yardım
    Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 13:32
Arkadaşlarım benim arabanın arkası yüksek ve arka torsiyonları düşürmek istiyorum sürekli gitmediğim ara ara gittigim bi tamirci var ona sordum baya uzun sürer dedi ve 120 tl istedi düşürmek için benim bildiğim 15-20 dk da düşürülebilicek bir işlem bu ve öyle ama ama bir fiyatıda olmaması gerekiyo 30-40 tlye yapıla bilir diye tahmin ediyorum. Bu işlemi yaptıran varmı varsa kaça yaptırdığını öğrenebilirmyim.
Yukarı Dön
hakann83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

01 - Ağustos - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakann83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 13:39
şimdi zeytinburnu berke pejo servisi aradım 2 saat sürer 180tl de ayarlama parası istediler Disapprove
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 13:56
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15520&PN=5&title=306-arka-taraftan-gelen-fena-bi-ses-zld

bir incele blacktazz..sonrasında iyice araştır sor .. benimki kaynamıştı iyice milede zarar vermişti ..sonrasında  tornaya felan girdik ..

Düzenleyen by_ersin - 20 Eylül 2011 Saat 13:59
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 13:58
Hakan arkadaşım,ben bunu benim araçta yaklaşık 1 saat gibi bir sürede hallettim maliyet olarakda 80 tl ödedim fakat benim işlemler arasında öne yay takma,torsiyon düşürme de dahildi...
Yukarı Dön
hakann83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

01 - Ağustos - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakann83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 14:31
hımm baktım ersinim benim torsiyonlar sağlam gibi sökülünce daha iyi anlaşılır ama ses seda yok maşallah tek sorun yüksekliği ama istenilen işçilikler biraz fazla geldi ne yalan söylim şuan için askıya alacam sanırım aman aman bi aciliyeti yok
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 14:35
Hakanım 15-20 dk da yapılacak kadar basıt gorme olayı. Duzgun bır ıs olmasını ıstıyorsan adamakıllı bır usta tarafından bılya bakımlarıyla beraber yapılması senın acından daha makbul olur. Ayrıca bılyaların durumuda hıc bellı olmaz. Is bıraz uzayabılırde Göz Kırpma
Yukarı Dön
hakann83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

01 - Ağustos - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakann83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 14:53
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Hakanım 15-20 dk da yapılacak kadar basıt gorme olayı. Duzgun bır ıs olmasını ıstıyorsan adamakıllı bır usta tarafından bılya bakımlarıyla beraber yapılması senın acından daha makbul olur. Ayrıca bılyaların durumuda hıc bellı olmaz. Is bıraz uzayabılırde Göz Kırpma

cem abi doğrudur bende tam bilmiyorum bir iki yerden duymuştum 15-20 dk sürer diye bakalım artık yaptırıcaz bi şelikilde arka çok yüksek yahu bunun
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 14:57
Orjinalini yazan: hakann83 hakann83 Yazdı:

cem abi doğrudur bende tam bilmiyorum bir iki yerden duymuştum 15-20 dk sürer diye bakalım artık yaptırıcaz bi şelikilde arka çok yüksek yahu bunun

Maslak tarafında olursan bızım servıse ugrayıp gorusebılırsın. Ibrahım abının ıscılıgı kalıtelıdır. Ayazaga bulusmasında 407 ıle gelmıstı hatırlarsan...
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 14:59
bende 2006 model feline var ben yaptırdım önlere yayda taktırdım.
benim torsiyonlar daha önce hiç sökülmedigi için baya bi ugraştırdı benden söylemesi :)
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 15:08
Orjinalini yazan: Burak.Bülbül Burak.Bülbül Yazdı:

benim torsiyonlar daha önce hiç sökülmedigi için baya bi ugraştırdı benden söylemesi :)

Daha once sutten agzı yanan nasıl bılıyor bak Sırıtma Göz Kırpma
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 15:10

Daha once sutten agzı yanan nasıl bılıyor bak Sırıtma Göz Kırpma
evet abicim vallahi dogru diyosun.
benim agzım bikere yandı torsiyondan bidaha torsiyonmu aman amannn yakınından bile geçmek istemiyorum...
o yüzden hakan arkadaşıma burdan bi tavsiye aracın orjinalligini bozma.
(ben düşürdügüm torsiyonu tekrar orjinaline çevirdim ohhh mis gibi kafam rahat)
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 15:12
Ayrıca torsıyon alcaltıldıgında daha cabuk bozuluyor orası kesın...
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 15:17

kesinlikle katılıyorum abi sana,bu büyük lafından ötürüde seni tebrik ediyorum :)
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 15:27

kesinlikle katılıyorum abi sana,bu büyük lafından ötürüde seni tebrik ediyorum :)

Sagolasın Göz Kırpma Gercı ben alcaltma yapmadım ama alcaltma yapan ve ısten anlayan kısıler hep aynı cumleyı soyledıler
Yukarı Dön
OkaN Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
14 - Nisan - 1988

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı OkaN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 16:01
bende yayları taktım ama indirmedim torsiyonları böyle daha 1 karizma oldu :))  akşam geliyo arabam az kaldı bitti sayılır :D 
Şakağımdaki kansa, o benim gülüşümdür,
Namert sürünmektense, erkekçe ölüşümdür…

EGİL KULAK VER CEDDİNE TÜRKE KEFEN BİÇMEK KİMİN HADDİNE AVRUPADAN ÇİN SEDDİNE REHBER KUR’AN HEDEF TURAN
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 16:05
Orjinalini yazan: 34GH0111 34GH0111 Yazdı:

bende yayları taktım ama indirmedim torsiyonları böyle daha 1 karizma oldu :))  akşam geliyo arabam az kaldı bitti sayılır :D 

Poposu kalkık demesınler sonra Sırıtma
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 16:25
maksimum 1 diş düşürünce sorun olmuyor abi ..hala sıkıntı yok şeytan kulağına kurşun ..
Yukarı Dön
hakann83 Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites

01 - Ağustos - 1983

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hakann83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 16:26
ilginize ve alakanıza teşekkür ederim burdan verdiğiniz bilgilerden torsiyonu elletmemeye karar verdim iki gün sonra arıza falan yapar başıma daha fazla iş açar aman aman bu zamanakadar baya uraştım arabalarımla bu arabamın maşallahı var hiç elletmiyim ben en iyisi Embarrassed
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 16:34
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

maksimum 1 diş düşürünce sorun olmuyor abi ..hala sıkıntı yok şeytan kulağına kurşun ..

Ersınım sen daha yenı yaptırdın. Hemen 3 gunde bozulacak dıye bır kaıde yok. Sende hemen yanlıs anlıyorsun.

Ornegın hıc ellenmemıs bır tosıyon bılyaları mısal 100.000 km de bozulacaksa 1 dıs bıle dusursen elbet daha erken bozulup mısal 80 - 90 bınde bozulacak. bundan bahsedıyoruz. sen daha yaptıralı ne kadar oldu kı Allah askına ????????
Yukarı Dön
Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2011 Saat 16:37
Orjinalini yazan: hakann83 hakann83 Yazdı:

ilginize ve alakanıza teşekkür ederim burdan verdiğiniz bilgilerden torsiyonu elletmemeye karar verdim iki gün sonra arıza falan yapar başıma daha fazla iş açar aman aman bu zamanakadar baya uraştım arabalarımla bu arabamın maşallahı var hiç elletmiyim ben en iyisi Embarrassed

Yok o kadar korkacak bırsey yok canım. Egerkı ındırmek ıstıyorsan 1 dıs ındırebılırsın. Daha erken bozulur dıyorsak 3-5 ayda bozulur dıye bır kaıde yok.

Mevzu sudur. Torsıyonu alcalttıkca esneme azaldıgından yuk daha dar bır kısımda yayılıyor. Bılyalar daha cok darbe alıyor. Bundan mutevellıt ıster ıstemez daha cabuk bozuluyor... Yanı torsıyon omru cok azda olsa kısalır
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.
Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon "Depollution System Faulty" arızası son mesaja git 35 0 Premium307HDI
konu icon Aranıza yeni katıldım son mesaja git 7 0 uguricke
konu icon Bagaj kapağı açık uyarısı son mesaja git 406 0 uguricke
konu icon 308 hdi 2009 için yağ önerisi ve usta önerisi son mesaja git 648 0 peu308peu
konu icon Peugeot 206 aniden 120 olan hararet [ÇÖZÜLDÜ] son mesaja git 1101 1 ardamajesteleri
konu icon Siyah duman son mesaja git 384 0 Gazi gökmen
konu icon 1.4 90BG 207 ve LPG son mesaja git 1529 2 AkinBascil
konu icon Bu hortum nedir arkadaşlar pıslıyor sanki delik ? son mesaja git 692 1 wingboat
konu icon Kullanıcı Adı Değişiklik Talepleri... son mesaja git 54832 508 wingboat
konu icon tercih edilen motor yağı son mesaja git 1284 2 tc.206
konu icon 308 T9 EAT6 Şanzıman arızası son mesaja git 3722 5 zole
konu icon peugeot 206 1,4 rolantide motor titremesi sorunu son mesaja git 3161 6 GEDİZ
konu icon Dizel (HDI) motora nasıl blow off valve takarım ? son mesaja git 580 0 20TorkTornavida
konu icon Dizel (HDI) motora açık hava filtresi son mesaja git 509 0 20TorkTornavida
konu icon Durduk Yere Sinyal Yanıyor. . son mesaja git 1417 6 Tnhnkst
konu icon Titreşim problemi son mesaja git 198 0 Ersoy1981
konu icon Tanışma selam aleyküm son mesaja git 8 0 talha03
konu icon 308 Bakım sayacı sıfırlanmıyor. son mesaja git 1302 0 burakdag
konu icon bakım bilgisi sıfırlanmıyor acil yardım son mesaja git 1170 1 burakdag
konu icon 2011 5008 dizel araçta vites değişiminde öne yığıl son mesaja git 2439 0 veyerd
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 SEPTEMBER EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
uguricke 2
ardamajesteleri 1
peu308peu 1
Premium307HDI 1
AkinBascil 1
Gazi gökmen 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English