Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Torsiyon Yardım

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=18329
Tarih: 16 Eylül 2024 Saat 22:13
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.07 - http://www.webwizforums.com

Konu: Torsiyon Yardım
Mesajı Yazan: hakann83
Konu: Torsiyon Yardım
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 13:32
Arkadaşlarım benim arabanın arkası yüksek ve arka torsiyonları düşürmek istiyorum sürekli gitmediğim ara ara gittigim bi tamirci var ona sordum baya uzun sürer dedi ve 120 tl istedi düşürmek için benim bildiğim 15-20 dk da düşürülebilicek bir işlem bu ve öyle ama ama bir fiyatıda olmaması gerekiyo 30-40 tlye yapıla bilir diye tahmin ediyorum. Bu işlemi yaptıran varmı varsa kaça yaptırdığını öğrenebilirmyim.

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 13:39
şimdi zeytinburnu berke pejo servisi aradım 2 saat sürer 180tl de ayarlama parası istediler Disapprove

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 13:56
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=15520&PN=5&title=306-arka-taraftan-gelen-fena-bi-ses-zld

bir incele blacktazz..sonrasında iyice araştır sor .. benimki kaynamıştı iyice milede zarar vermişti ..sonrasında  tornaya felan girdik ..

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 13:58
Hakan arkadaşım,ben bunu benim araçta yaklaşık 1 saat gibi bir sürede hallettim maliyet olarakda 80 tl ödedim fakat benim işlemler arasında öne yay takma,torsiyon düşürme de dahildi...

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 14:31
hımm baktım ersinim benim torsiyonlar sağlam gibi sökülünce daha iyi anlaşılır ama ses seda yok maşallah tek sorun yüksekliği ama istenilen işçilikler biraz fazla geldi ne yalan söylim şuan için askıya alacam sanırım aman aman bi aciliyeti yok

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 14:35
Hakanım 15-20 dk da yapılacak kadar basıt gorme olayı. Duzgun bır ıs olmasını ıstıyorsan adamakıllı bır usta tarafından bılya bakımlarıyla beraber yapılması senın acından daha makbul olur. Ayrıca bılyaların durumuda hıc bellı olmaz. Is bıraz uzayabılırde Göz Kırpma

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 14:53
Orjinalini yazan: CeCoLi CeCoLi Yazdı:

Hakanım 15-20 dk da yapılacak kadar basıt gorme olayı. Duzgun bır ıs olmasını ıstıyorsan adamakıllı bır usta tarafından bılya bakımlarıyla beraber yapılması senın acından daha makbul olur. Ayrıca bılyaların durumuda hıc bellı olmaz. Is bıraz uzayabılırde Göz Kırpma

cem abi doğrudur bende tam bilmiyorum bir iki yerden duymuştum 15-20 dk sürer diye bakalım artık yaptırıcaz bi şelikilde arka çok yüksek yahu bunun

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 14:57
Orjinalini yazan: hakann83 hakann83 Yazdı:

cem abi doğrudur bende tam bilmiyorum bir iki yerden duymuştum 15-20 dk sürer diye bakalım artık yaptırıcaz bi şelikilde arka çok yüksek yahu bunun

Maslak tarafında olursan bızım servıse ugrayıp gorusebılırsın. Ibrahım abının ıscılıgı kalıtelıdır. Ayazaga bulusmasında 407 ıle gelmıstı hatırlarsan...

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 14:59
bende 2006 model feline var ben yaptırdım önlere yayda taktırdım.
benim torsiyonlar daha önce hiç sökülmedigi için baya bi ugraştırdı benden söylemesi :)

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 15:08
Orjinalini yazan: Burak.Bülbül Burak.Bülbül Yazdı:

benim torsiyonlar daha önce hiç sökülmedigi için baya bi ugraştırdı benden söylemesi :)

Daha once sutten agzı yanan nasıl bılıyor bak Sırıtma Göz Kırpma

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 15:10

Daha once sutten agzı yanan nasıl bılıyor bak Sırıtma Göz Kırpma
evet abicim vallahi dogru diyosun.
benim agzım bikere yandı torsiyondan bidaha torsiyonmu aman amannn yakınından bile geçmek istemiyorum...
o yüzden hakan arkadaşıma burdan bi tavsiye aracın orjinalligini bozma.
(ben düşürdügüm torsiyonu tekrar orjinaline çevirdim ohhh mis gibi kafam rahat)

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 15:12
Ayrıca torsıyon alcaltıldıgında daha cabuk bozuluyor orası kesın...

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 15:17

kesinlikle katılıyorum abi sana,bu büyük lafından ötürüde seni tebrik ediyorum :)

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 15:27

kesinlikle katılıyorum abi sana,bu büyük lafından ötürüde seni tebrik ediyorum :)

Sagolasın Göz Kırpma Gercı ben alcaltma yapmadım ama alcaltma yapan ve ısten anlayan kısıler hep aynı cumleyı soyledıler

Mesajı Yazan: OkaN
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:01
bende yayları taktım ama indirmedim torsiyonları böyle daha 1 karizma oldu :))  akşam geliyo arabam az kaldı bitti sayılır :D 

-------------
Şakağımdaki kansa, o benim gülüşümdür,
Namert sürünmektense, erkekçe ölüşümdür…

EGİL KULAK VER CEDDİNE TÜRKE KEFEN BİÇMEK KİMİN HADDİNE AVRUPADAN ÇİN SEDDİNE REHBER KUR’AN HEDEF TURAN

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:05
Orjinalini yazan: 34GH0111 34GH0111 Yazdı:

bende yayları taktım ama indirmedim torsiyonları böyle daha 1 karizma oldu :))  akşam geliyo arabam az kaldı bitti sayılır :D 

Poposu kalkık demesınler sonra Sırıtma

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:25
maksimum 1 diş düşürünce sorun olmuyor abi ..hala sıkıntı yok şeytan kulağına kurşun ..

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:26
ilginize ve alakanıza teşekkür ederim burdan verdiğiniz bilgilerden torsiyonu elletmemeye karar verdim iki gün sonra arıza falan yapar başıma daha fazla iş açar aman aman bu zamanakadar baya uraştım arabalarımla bu arabamın maşallahı var hiç elletmiyim ben en iyisi Embarrassed

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:34
Orjinalini yazan: by_ersin by_ersin Yazdı:

maksimum 1 diş düşürünce sorun olmuyor abi ..hala sıkıntı yok şeytan kulağına kurşun ..

Ersınım sen daha yenı yaptırdın. Hemen 3 gunde bozulacak dıye bır kaıde yok. Sende hemen yanlıs anlıyorsun.

Ornegın hıc ellenmemıs bır tosıyon bılyaları mısal 100.000 km de bozulacaksa 1 dıs bıle dusursen elbet daha erken bozulup mısal 80 - 90 bınde bozulacak. bundan bahsedıyoruz. sen daha yaptıralı ne kadar oldu kı Allah askına ????????

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:37

ilginize ve alakanıza teşekkür ederim burdan verdiğiniz bilgilerden torsiyonu elletmemeye karar verdim iki gün sonra arıza falan yapar başıma daha fazla iş açar aman aman bu zamanakadar baya uraştım arabalarımla bu arabamın maşallahı var hiç elletmiyim ben en iyisi Embarrassed

Yok o kadar korkacak bırsey yok canım. Egerkı ındırmek ıstıyorsan 1 dıs ındırebılırsın. Daha erken bozulur dıyorsak 3-5 ayda bozulur dıye bır kaıde yok.

Mevzu sudur. Torsıyonu alcalttıkca esneme azaldıgından yuk daha dar bır kısımda yayılıyor. Bılyalar daha cok darbe alıyor. Bundan mutevellıt ıster ıstemez daha cabuk bozuluyor... Yanı torsıyon omru cok azda olsa kısalır

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:39

Poposu kalkık demesınler sonra Sırıtma

abi niye öyle diyon kalbimi kırıyon :( drag arabalarına benzedi puhahah :(

-------------

EGİL KULAK VER CEDDİNE TÜRKE KEFEN BİÇMEK KİMİN HADDİNE AVRUPADAN ÇİN SEDDİNE REHBER KUR’AN HEDEF TURAN

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:40
ya ersin abi benim araba fena yapıştı yere seninkinden daha inik :S niden kine acaba :D

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:40
zaten benim araca genelde 2-3 kişi biner fazla binen olmuyo ama benim bilgiğim hiç sökülmemiş benim torsiyon ondan çekiniyorum ibrahim abinin teli varmı sende abi bi konuşalım nedir ne değildir kaça yapar ne olur bi bilgi alsak nasıl olur

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:41

Ersınım sen daha yenı yaptırdın. Hemen 3 gunde bozulacak dıye bır kaıde yok. Sende hemen yanlıs anlıyorsun.

Ornegın hıc ellenmemıs bır tosıyon bılyaları mısal 100.000 km de bozulacaksa 1 dıs bıle dusursen elbet daha erken bozulup mısal 80 - 90 bınde bozulacak. bundan bahsedıyoruz. sen daha yaptıralı ne kadar oldu kı Allah askına ????????

yanlış anlamadımki ben ...ben hersene gress yağını tamamlarsam bir sıkıntı olcağını düşünmüyorum .. paldır kültür çukura felan girmiyorumki gayet relax kullanıyorum aracımı Gülme buna rağmen 100.000 de bozulacağına varsın 80-90 binde bozulsun yani Gülme az km değiliki abilerin bi tanesi Gülme

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:41
ayrıca arzular şelale yani cecolim ...Thumbs Up

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:42

ya ersin abi benim araba fena yapıştı yere seninkinden daha inik :S niden kine acaba :D

benim ön ve arka lastiklerle çamurluklar arasında 2 parmak aralık var...esneme payı gayet güzel..sıkıntı yok yani Gülme önceden 7 parmak vardı araba şahlanmış gibi duruyodu Kahkaha

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:44

yanlış anlamadımki ben ...ben hersene gress yağını tamamlarsam bir sıkıntı olcağını düşünmüyorum .. paldır kültür çukura felan girmiyorumki gayet relax kullanıyorum aracımı Gülme buna rağmen 100.000 de bozulacağına varsın 80-90 binde bozulsun yani Gülme az km değiliki abilerin bi tanesi Gülme

Tamam canım orada mutabıgız sorun yok... Sırıtma Sık sık bakım yaparsın orjınalınden uzun gıder... Eyvallah sayın abımm Embarrassed

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:48
cem abiii ibrahim abiye nasıl ulaşırızz

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:49

zaten benim araca genelde 2-3 kişi biner fazla binen olmuyo ama benim bilgiğim hiç sökülmemiş benim torsiyon ondan çekiniyorum metin abinin teli varmı sende abi bi konuşalım nedir ne değildir kaça yapar ne olur bi bilgi alsak nasıl olur

Bu ısın fıyatı degıskendır. Bılyalar ve dıngıl saglamsa cok bırsey tutmaz.
Ama her ıkısınınde bozuk oldugunu dusunursek
2 taraf ıcın bılyaların seti 100 TL gıbı
Tosrıyon sokme takma 150 gıbı
Dıngılde asınıklık vs olupta tornaya gıderse 150 gıbı

Yanı en kaba 400 gıbı...

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:50
abbbovvvvvvvv biri su doksun bana kendime gelem biiiiiSırıtma

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:53

abbbovvvvvvvv biri su doksun bana kendime gelem biiiiiSırıtma

Yarım lıtrelık sıse yetermı ??? Sırıtma 

Yahu ben olabıleceklerı soyledım kı bılgın olsun dıye. Senın sıstem saglamadır buyuk ıhtımal dıye dusunuyorum veya tahmın edıyorum Embarrassed

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:55
yetmezzzz damacana yollayınn ben buldum abi bizim mezarcılara diyim bana bir tane tane kalın mermer yollasın bana atam arabanın arkaya al sana torsiyon ayarıı olmamııı Embarrassed türk aklı iştee

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:56

yetmezzzz damacana yollayınn ben buldum abi bizim mezarcılara diyim bana bir tane tane kalın mermer yollasın bana atam arabanın arkaya al sana torsiyon ayarıı olmamııı Embarrassed türk aklı iştee

Evet bak bu mantıklı EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:57
allaha şükür ses seda yok geçen hafta başı muayneye girdim ön arka takımlara baktırmıdm çıkan raporda sol ön rot kolundamı bişeyde az bi boşluk var okadar dediler bi sikintisi yok yanı

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 16:58
bizim bi abi vardı paşada şahine 2 bin motor takmıştı denge sağlasın arka savurmasın diye arka ya mermer koymuştu ordan biliyorum 

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 17:01
abi 1 parmak önde var arka gene 7 parmak duruyo :D:D

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2011 Saat 17:08
benim araba yokuş aşşa durursa 3 parmak yokuş yukarı durursa 10 parmak (Albay iyi bilir bunu) düz durursa 5-6 parmak falan hahaha

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net