Peugeot Türkiye Forumları
Pejo.Com.TR Peugeot Yedek Parça
www.pejo.com.tr
Anasayfa Anasayfa >PEUGEOT TURKEY FAN CLUB GENEL >Haberler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sigorta Şirketlerinden Peugeot Soykırımı !
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sigorta Şirketlerinden Peugeot Soykırımı !

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Çevrimdışı hasimayaz Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Yaşı : 43
Aracı : Belirtilmemiş
Durum: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sigorta Şirketlerinden Peugeot Soykırımı !
    Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:25
Evet arkadaşlar, yeni bir kasko haftasına daha girdim ve yine her sene olduğu gibi sinirlerim alt üst olmaya başladı.

Geçen sene küçük bir kazam olmuştu. 1000 TL gibi bir fatura ve %75 suçun karşı tarafta olduğu bu kazada ödediği 250 TL masraf yüzünden sayın HDI sigorta öyle bir içerlemişki 2.400 TL gibi bir kasko ücreti çıkardı karşıma, utanmadan birde güya az hasarlı olmamdan dolayı %30 indirim yaprak fiyatını 1700 liraya indirdi.

Vallahi bilseydim kazadan sonra 300 lira atardım 50 side arkadaşlara bahşiş kalırdı.

Şu anda bir çok sigorta şirketinden teklif almaya devam ediyorum. Küçük servet niteliğindeki rakamlar havada uçuşuyor. Bahane hepsinde aynı; "Peugeot Risk grubunda"..

Meğer arabanın bagajında Hidrojen bombası varmışta benim haberim yokmuş. Segmentine göre 5 lt. yakıt tankının büyük olması, sanırım bizi risk grubuna sokuyor.

Yani arkadaşlar anlayacağınız hepimiz riskli insanlarız. Şimdi bir çoğunuz riskli insanın ne demek olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz. Ben size örnekleyim; Yatağının altında AK-47 taşıyan, evdeki temizlik kimyasalları ile 10 dk. da bir binayı yıkabilecek bombayı hazırlayabilen, 2 üniversite bitirip, Hücum yeleği giyen poşulu manyaklara riskli insan denir..

Başka bir örnekle; B segmenti Peugeot kullanan insanlarda riskli insandır..

İşte kasko şirketlerine göre biz buyuz..

Saygılar, sevgiler..

Çevrimdışı Kemal Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kemal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:30

Ya ben de ne araba almışım :) benim araba 98 model 1200 çıkartılar sizinki daha düşük olması lazım bana bilgileri verirsen bizim sigorta şirketinden fiyat alım p.tesi bildirim

Çevrimdışı SahinGün Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : 35
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SahinGün Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:30
Çok çok saçma yani. mantıkdışı geldi bana ister istemez sinirlendirir tabi adamı az değil ya 1700 lira bence çok uçmuşlar... Birşey merak ettim ilk kaskonuzu ne kadar yaptırmıştınız?
Çevrimdışı kocvizyon Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kocvizyon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:36
kardeşim bende citroen c4 vardı geçen sene yaptırdım kasko yapıkredi sigortadan 900 liraya 1 ay önce 307 ile takas ettim mecburen kaskoyu aktartmaya gittim 70 lira daha verdim aktardılar yani 1000 liraya falan geldi ama araç değerini 21000 lira gösterdi bunun süresi dolunca gel daha uygun çıkartırım dedi bakalım bitince gideceğim kaç çıkaracaklar SAYGILARR..
peugeot 307
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:37
Orjinalini yazan: Firtina006 Firtina006 Yazdı:

Ya ben de ne araba almışım :) benim araba 98 model 1200 çıkartılar sizinki daha düşük olması lazım bana bilgileri verirsen bizim sigorta şirketinden fiyat alım p.tesi bildirim

Buluşmada konuşalım. bilgileri verelim bi arkadaşa bakalım ne çıkaracak..

Orjinalini yazan: QuiK_ QuiK_ Yazdı:

Çok çok saçma yani. mantıkdışı geldi bana ister istemez sinirlendirir tabi adamı az değil ya 1700 lira bence çok uçmuşlar... Birşey merak ettim ilk kaskonuzu ne kadar yaptırmıştınız?

il kaskomu ray'a yaptırdım rica minnet 1000 TL. ye yaptılar. Daha sonraki sene hasarsızlık indirimi ile 680 lira en ucuz HDI teklif verdi. bu senede yeni maceralarla devam ediyoruz bakalım :(:(
Çevrimdışı H-a-d-i Açılır Kutu Gör
3. Vites
3. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı H-a-d-i Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:41
2004 model 307. arkadaşım kaskosunu 1050 TL ye yaptırdı. yılbaşından önce. senin için teklif alayım mı haşim abi ?

Yapı kredi sigorta.

Düzenleyen h_307 - 20 Şubat 2010 Saat 22:42
Hadi, 1981, İstanbul
Çevrimdışı Onur Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Yaşı : Belirtilmemiş
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Onur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:45
2000 model 206 ilk yıl güneş sigorta full kasko 1100 lira 2.yıl yenilettim 700 lira bakalım bu sene mayısta napacaklar
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA
Çevrimdışı Guests Açılır Kutu Gör
MISAFIR
MISAFIR
Simge
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Guests Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:45
2005 307 hdi look 1400 tl
Çevrimdışı ErolSen Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge
21 - Şubat - 1985

Yaşı : 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ErolSen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:50
2005 206 800 tl yaptırdım kaskosunu. bu sene daha devam ediyo 1500 liralık kazam oldu bakalım sene sonunda bize ne çıkaracaklar.
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 19:51
Pederin arabasını kaskolattım.. 2006 Albea Multijet 500 TL.. yani bu demek oluyorki bir peugeot 2 fiata bedel :) :)

Bütün tekliflere açığım hadi.. :) teklif manyağı oldum :)
Çevrimdışı İsmailAteş Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Kasım - 1987

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İsmailAteş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 20:00

Fatura bir hayli yüklü olmuş.

Ama müşterilerine yansıttıkları 5 litrelik büyüklük olayı sadece diğer araçlara göre arasındaki farktandır.Risk taşıyacak birşey olduğunu sanmıyorum.Zira mazot parlayarak alev alan bir madde değil.Diğer yandan Benzin/LPG kulanan araçların faturasının daha da kabarık olması beklenir bu durumda.

Kasko primini yüksek tutmalarının ana sebebi Peugeot/Honda markalı ve orta segment araç olması.206,207,307,308 vb. bu tür araçları genelde 20-30 yaş arası genç insanların kullanması ve bu sebeple kaza riskinin yüksek olmasından prim bir hayli artıyor.
Halbuki bu fiyatlandırma tespitini araca göre değilde şahsın tecrübelerine,geçmişteki kaza/haklılık oranına bakılarak yapılsa daha adil bir yol ancak bu da onların işine gelmiyor.

En iyi yol diğer firmalardan gelen teklifleri değerlendirmek ve pazarlık etmek olacak Haşim abi senin için.

Yaklaşık olarak Clio ile aynı tutması gerekir 206'nın kasko priminin.Geçen sene Clio'ya 1100 TL ye yaptırdığım kasko hasarsızlık indirimi ile bu sene 650 liraya indi.Risk grubu diye de Peugeot'a bu kadar bindirmek gerekmez.

Her Yiğidin Gönlünde Bir Aslan Yatar..
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 20:07
Orjinalini yazan: AteSH AteSH Yazdı:

Fatura bir hayli yüklü olmuş.

Ama müşterilerine yansıttıkları 5 litrelik büyüklük olayı sadece diğer araçlara göre arasındaki farktandır.Risk taşıyacak birşey olduğunu sanmıyorum.Zira mazot parlayarak alev alan bir madde değil.Diğer yandan Benzin/LPG kulanan araçların faturasının daha da kabarık olması beklenir bu durumda.

Kasko primini yüksek tutmalarının ana sebebi Peugeot/Honda markalı ve orta segment araç olması.206,207,307,308 vb. bu tür araçları genelde 20-30 yaş arası genç insanların kullanması ve bu sebeple kaza riskinin yüksek olmasından prim bir hayli artıyor.
Halbuki bu fiyatlandırma tespitini araca göre değilde şahsın tecrübelerine,geçmişteki kaza/haklılık oranına bakılarak yapılsa daha adil bir yol ancak bu da onların işine gelmiyor.

En iyi yol diğer firmalardan gelen teklifleri değerlendirmek ve pazarlık etmek olacak Haşim abi senin için.

Yaklaşık olarak Clio ile aynı tutması gerekir 206'nın kasko priminin.Geçen sene Clio'ya 1100 TL ye yaptırdığım kasko hasarsızlık indirimi ile bu sene 650 liraya indi.Risk grubu diye de Peugeot'a bu kadar bindirmek gerekmez.

yakıt tankı için şakası İsmail.. belkide gerçeğidir orasını bilemiyorum.. Ama nasıl bir istatistikle bu riskli grubu tespit ettiler onu düşünüyorum.. hadi desenki aracın yedek parçası pahalı ve tamir maliyeti yüksek anlarım.. şirket arabalarından bile daha riskliyiz..
Çevrimdışı İsmailAteş Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge
13 - Kasım - 1987

Aracı : 307
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İsmailAteş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 20:18
Tespit çok açık abi;Peugeot genç acemi hız yapan insan aracıdır.Bu duruma düşmesinin sebebi de 106 ve 206 gibi araçların kaza istatistiklerinden alınmasıdır bence.
Bunun için diyorum:Kasko primi araca göre değil kullanıcıya göre değerlendirilmeli.
Her Yiğidin Gönlünde Bir Aslan Yatar..
Çevrimdışı SahinGün Açılır Kutu Gör
1. Vites
1. Vites
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı SahinGün Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 20:29
Bencede AteSh nın dediği gibi kaza istatiklerinden bu sonuc cıkmıstır 106 kaza oranı yuksek dıye bılıyorum bu yuzden boyle yapmış olabilirler bence suanda kasko 1000 lira cıvarında olması gerekır ılk kaskonuz gibi biraz fazla abartmışlar... Hep birşey soruyorum konu dağılmasın ama diyelim bir şirkete kasko yaptırdınız diğer kaskonuzu baska bır sırkete yaptırabılıyorsunuz değil mi? bir de bu kasko şirketlerinin ortak şahıs takibi varmı hani banka kredisi çekersin onun gibi?
3. Vites
3. Vites

P.T. Demirbaş

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hasimayaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 20:55
Orjinalini yazan: QuiK_ QuiK_ Yazdı:

Bencede AteSh nın dediği gibi kaza istatiklerinden bu sonuc cıkmıstır 106 kaza oranı yuksek dıye bılıyorum bu yuzden boyle yapmış olabilirler bence suanda kasko 1000 lira cıvarında olması gerekır ılk kaskonuz gibi biraz fazla abartmışlar... Hep birşey soruyorum konu dağılmasın ama diyelim bir şirkete kasko yaptırdınız diğer kaskonuzu baska bır sırkete yaptırabılıyorsunuz değil mi? bir de bu kasko şirketlerinin ortak şahıs takibi varmı hani banka kredisi çekersin onun gibi?

yaptırabilirsin.. hasarsızlığık indirimini yeni firmandanda alabilirsin.. Tramer de n hepsi ortak takip ediyor bilgileri..
Çevrimdışı emredeniz Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emredeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 22:42
2010 206+ ıma 1040 liraya 10 ay taksitli kasko yaptırdım 1 ay önce :) tanıdık her işi çözüyor sanırım :)

ankarada ki arkadaşlar yarın ki buluşmada konuşuruz zaten..isteyen olursa ayarlamaya çalışırım fiyatta bişiler..
2010 206+ 1.4
ANKARA 1985
Çevrimdışı yzt06 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yzt06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 23:12
bende bu arabayı aldığımda kasko ücretlerinde şok olmuştum.Ankara'daki en çok araç peugeot markaymış.bu sebeple en fazla risk grubuna giriyor.2200 lira teklif veren şirketler oldu..babamın aracınıda yapan benim çok samimi bir arkadaşım başka bir şehirdeki kasko acentasına 1000 liraya yaptırdı.kasko malesef peugeotlar için biraz sorun.
bir başka konuda  bazı arkadaşlar 1000 ile 1100 lira arası rakamlara yaptırdıklarını söylüyor.aracı ilk kaskoda 1000 lira çok normal..bunun için ciddi bir tanıdığa gerek yok..Haşim abininde değindiği ufakta bi kazadan sonra gelen teklif.bu tekliflerde istediğiniz kadar tanıdık olsun ciddi indirim alamassınız.kasko şirketini değiştirirseniz olabilir.ama sizin hasarınızı azda olsa ödemiş bir kasko şirketi tekrar aynı paraya kasko yapmaz.
AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR...
Çevrimdışı EminÖNAL Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T. MODERATÖR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EminÖNAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 23:19
sebebi kesinlikle İsmail'in dediği gibi kullanıcı profininin ağırlıklı genç yaşta olması ve evveliyatında peugeot serilerinin çok kazalı olması bizleri mimlemiş bulunmakta.

Eylül 2009'da kaskolama için teklifler almıştım rekor 2.250 ile Anadolu Sigortada idi.en son kuzenimin çalışmasından dolayı muafiyetsiz 1.008 / 8 taksite bağladık olayı Yapı Kredi sigortada.

Sanırım "büyük" (servis ağı geniş olanlar+hizmet kalitesi) die nitelendirilebilecek sigorta şirketleri içerisinde en düşük fiyatı Yapı Kredi Sigorta veriyor.

Bulamazsan,kafana yatmazsa en son bende bi fiyat alim Haşim abi sana..
A3

Çevrimdışı yzt06 Açılır Kutu Gör
2. Vites
2. Vites
Simge

Yaşı : 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yzt06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 23:36
benim kasko şirketi ray sigorta...4-5 ay önce ağır hasarlı kaza yaptım.polis geldi tutanak tuttu..suçu 8de 8 karşı tarafa verdi..(isteyenlere raporun fotokopisini gösterebilirim:))fakat geçen öğrendim benim hasarsızlık bozulmuş..yeni poliçe için kaç para isticekler acaba.büyük bi ihtimal Haşim abininki gibi olacak sonum:)
AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR...
Çevrimdışı EminÖNAL Açılır Kutu Gör
MODERATOR
MODERATOR
Simge
P.T. MODERATÖR

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı EminÖNAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2010 Saat 23:40
senin hasarsızlığı nie bozuluolar onu anlamadım
Eğer bahsettiğin kazayla alakalı ise itiraz et,hakkını ara hepsi çakal bunların
A3

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 7>
Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Peugeot Türkiye Forumları PEUGEOT TÜRKİYE FORUMLARINDA SON 20 KONU
Peugeot Türkiye Fan Club Gündem      
konu icon Peugeot Yedek Parça
konu icon 206 Radyatör Hava Alma İşlemi son mesaja git 1208 0 Berkan123
konu icon Birden Stop Etme son mesaja git 5655 8 Berkan123
konu icon Genleşme kabında basınç son mesaja git 1231 3 Berkan123
konu icon Hararet Göstergesi son mesaja git 954 4 Berkan123
konu icon 206 Hararet Sorunu son mesaja git 732 4 Berkan123
konu icon 206 otomatik vites sorunu son mesaja git 2788 11 feyyazbugan
konu icon 206 şakırtı sesi geliyor son mesaja git 1134 4 berkogut
konu icon 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır? son mesaja git 1916 4 antipollution
konu icon 307 kendi kendine gaz veriyor. son mesaja git 12803 36 drneuron
konu icon Android Auto Sorunu - Xiaomi 13T Pro son mesaja git 755 0 chanyilmz
konu icon Fikirlerinize ihtiyacım var son mesaja git 554 0 Mustafa1923
konu icon Peugeot 206 hakkında yardım son mesaja git 521 0 Mustafa1923
konu icon tahin kıvamında soğutma suyu-rektefiye son mesaja git 559 0 claymore
konu icon 206 kalorifer sıcak soguk arkadan ayarı son mesaja git 566 0 heavyburak26
konu icon 2010 3008 1.6 vti sorunlar zinciri son mesaja git 863 0 cagri_serin
konu icon Tüm arıza göstergeleri aktif son mesaja git 701 0 Volkan 00
konu icon ENG man system faulty - Hatası (Resimli) son mesaja git 16124 16 YKH
konu icon Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma Sorunu son mesaja git 5588 10 Stcngnr28
konu icon 206 1.4 8v Subap Ayarı(Resimli) son mesaja git 1934 1 arifbsrn
konu icon Bilgi ekranı son mesaja git 536 0 Erdo
Bizi Takip Edin   

Bu ayki En Aktif 10 Üye 2024 APRIL EN AKTİF 10 ÜYE
Üye Mesaj
berkogut 7
Berkan123 7
drneuron 3
ppfustasi12 3
Mustafa1923 3
arifbsrn 2
antipollution 2
chanyilmz 2
mryldz 1
feyyazbugan 1
Bu ayki En Aktif 10 Üye FORUM YETKİLİLERİ
Üye Adı Yetki
GökhaN YÖNETİCİ
sonerkyl MODERATÖR
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden birisi olan PeugeotTurkey.Com Peugeot Turkey Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. PeugeotTurkey.Com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde PeugeotTurkey.Com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Peugeot Turkey Fan Club © 2008 - 2024
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.“ H.Ş.

Peugeot Forum English