Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

aracım stop ediyor lütfen yardım :(

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=9745
Tarih: 02 Mayıs 2024 Saat 18:58
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: aracım stop ediyor lütfen yardım :(
Mesajı Yazan: Guests
Konu: aracım stop ediyor lütfen yardım :(
Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2010 Saat 10:23
merhaba;
aracımın akü lambası yandığı için şarj dinamozu tamir edildi,şarj dinamazu tamir edildikten sonra aracım stop etmeye başladı, genellikle benzin az olduğu ve trafik te yavaşla ilerleme yaptığımda ve klima kullandığım zaman olduğunu tespit ettim,aracımı yetkili 2 servise götürdüm bilgisayara bağladılar ama arızayı tespit edemediler aracım hala stop ediyor, sizce aracım neden stop ediyor yardımlarınız bekliyorum teşekkürler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: vbmaster
Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2010 Saat 10:30
rolanti valfi arızalı olduğunda bu sorun ortaya çıkıyor başıma geldi :) tecrübe ile ... yarı elektronik yarı mekanik bir aprat 100-150 tl arası fiyatlı değiştir sorun çözülecektir. gaz kelebeğinin sol tarafında yer alan genelde siyah nesne :)

-------------
Sabır doğruyu yapmakta ısrar etmektir ...

Peugeot 206 Roland Garros 2000 Model
1.6i 8v 90 Beygir artık LPG'li (Atiker Fast II)
Otoban faresi :) ARh(+)

Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2010 Saat 11:19
peki bu parçanın arızalı olması seyir halinde iken yani hızlı giderken aracın stop etmesini neden olurmu

Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2010 Saat 14:01
elbette boşa atarsan yani vitese yüklenip motorfreni tarzı devri yükseltici bir durumda zaten stoplayamayacağından rölanti ayar valfi arızlanınca bu sorun ortaya çıkar nadiren de oksijen sensörü arızasıdır ama %95 valf den kaynaklanıyor. geçmiş olsun kazasız günler dilerim ....

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2010 Saat 14:08
aracım otomatik vites ama

Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2010 Saat 15:11
aracı boşa alınca gaza yüklen devir kesici kaçta devreye giriyor otomatiklerde devir sensörü arızası olabilyor ismini yanlış bilmiyorsam.3500 ü geçmiyorsa bu sensör arızalıdır geçiyor ibre sona dayanınca gaz kesici çalışıyorsa o zaman rolanti valvi arızalıdır. bilgisayar bağlatırsan arızalı parça ayna gibi parlar aynı zamanda cüzdanınızda :) o yüzden sanayide ii bir usta (eğer hala kaldı ise) baksın derim ... geçmiş olsun kazasız günler ...

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2010 Saat 09:20

istanbulda bildiğiniz iyi bir usta varmı?

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2010 Saat 09:41
forumda bir arama yap istanbulda çok usta tarif eden vardı sana i bir mekanik ustası lazım...

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2010 Saat 13:03
sana guvendıgım bırısını tarıf edeyım. bu kısı uzun zamandır pugların teknık danısmanlıgını yapmıs bırısıdır. sende guvenerek gıdebılırsın.

DATA peugeot servıs. maslak oto sanayı 2. kısımda ana caddenın hemen yanında mercedes has otomotıv var cok cok basıt. onun yanından capraz olarak ınıyorsun asagıya dumduz 100 mt asagıda sagda goreceksın.

ıbrahım gurhan = 532 460 00 00

gıdecek olursan "lpg cı cem ın kulupten arkadasıyım" demen yeterlıdır yada bana haber edersen ben onu arar haber ederım... gereklı ılgıyı gosterecegınden suphen olmasın...

Mesajı Yazan: naksi
Mesaj Tarihi: 28 Temmuz 2011 Saat 12:56
telefon numarası yanlış olmasın 0532 406 00 00 degilmiydi ? ibrahim numarası

Mesaj Tarihi: 28 Temmuz 2011 Saat 14:05
bendede benzer bir sorun var gaz kelebeğindendir diye düşündüm bazen durduğum zamanlarda araba tekliyor sonrsında istop ediyor bazende zor çalışıyor gaz kelebeğinden başka bir şeyden dolayı olurmuki bu?

Mesajı Yazan: frtkck
Mesaj Tarihi: 31 Temmuz 2011 Saat 19:05
Merhabalar 2004 model xline triptonik 206 iki haftalık süreci sizlerle paylaşayım çünkü aynı sorundan bahsediyoruz sanırım .Öncelikle bir ay kadar önce aracdaki vites geçişlerindeki vuruntu ve ilk çalışmadaki vitesin p konumundan d ye geçmemesi takılıp kalması ,araç motoru soğukken gaza fazla yüklenildiğinde sert bir vuruntu ile spor ve kar modu ikaz ışıkları yanması sorunu ile özel bir serviste bilgisayara bağlandı araç sonrasında fren mişürü değişimi yapıldı orjinal parça kullanıldı .
           Hemen sonrasındaki hafta araçta hissettiğim vites geçişlerindeki vuruntu ve yine ilk çalışmadaki p konumundan d ye geçmeme vitesin kilitli kalması sorunu ile Ordu ya Yetkili servise götürdüm aracı.Forumda edindiğim bilgiler ışığında serviste şanzıman yağı değişimi yaptırdım usta selenoid valf yani vanaların da değişmesi gerektiğini söyledi fakat malum maaş kartı 0 ı gösterince sadece otomatik şanzıman yağı değişti .Sonuç araç vites geçişlerinde ve hızlanmada hissedilir performans fakat üç gün önce araca hem uzun farlar H7 hemde kısalar  H1 için zenon taktırdım .İlk akşam uzunları yaktığımda araç tüm arıza sinyallerini verdi maaşallah.Stop ettikden sonra yola devam ettim fakat uzunları yaktığım anda sorun yinelendi.
        Bir sonraki gün araç daha kötü bir hale geldi artık kendiliğinden stop ediyor ( Not: Akü yeni değişmişti ) içime sinsin diye dün akşam aküyü de ölçtürdüm sorun yok aküde.
        Sonuç zenon kitinde mi yoksa elektro walf ( vana ) mı sanırım kesin teşhis için yetkili servis de bilgisayara bağlanacak araç .Çok uzun bir yazı oldu değerli zamanınızı çaldığım için ve şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim .

-------------
Ferit Küçük Peugeot206 2004 triptonik xline

Mesajı Yazan: efe99
Mesaj Tarihi: 13 Ağustos 2011 Saat 01:50
taktığınız şarj dinamosu gerekli olan gücü karşılamıyor demek ki klima açıkken ve düşük devirde giderken stop ettiğine göre

-------------
kuyu derin değil,ip kısa

Mesajı Yazan: jackal67
Mesaj Tarihi: 02 Ocak 2013 Saat 02:02
arkadaşlar konu uzun zamandan beri acılmamış :) son bir haftadır araç da devamlı olmasada sık tekrarlıyor durarken devirde dalgalanma ve stop olayı başladı bazen devir baya düşüyor kurtarıyor bazende stop ediyor aracım 1.6 307 otm. sanki 2. vitesden 1. vitese gecmiyor gibi oluyor veya son anda geciyor hafif bir vuruntu oluyor şimdi bu arza şanjumandan olabilirmi yardımcı olursanız cok sevinirim

-------------
2014 partner tepee

Mesajı Yazan: jackal67
Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2013 Saat 09:50
yardım edecek kimse yokmu arkadaşlar

-------------
2014 partner tepee

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net