Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Boyumdan büyük bir işe el attım..

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Genel
Forum Tanımlaması: Genel nasıl yapılır makaleleri
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=9366
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 11:31
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Boyumdan büyük bir işe el attım..
Mesajı Yazan: Carmania
Konu: Boyumdan büyük bir işe el attım..
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 20:40

Arkadaşlar 106 xs aracımın ön kaputta yoğun bi macun çatlakları vardı ve kaputu gördükçe uyuz oluyodum :) Bugünde hazır iş yok bi el atayım dedim..

• Önce kaputu söküp boya macun astar ne var ne yok kaldırdım, ardından kaput temizliğini yaptıkdan sonra macunu hazırladım. Dikkat etmemiz gereken macunu fazla yapmamamız lazım eger fazla yaparsak kısa sürede donabilir , mesela 3 dakıkada uygulayacağımızı düşünürsek bir avuç  kadar macunumuza 1 leblebi tanesi büyüklüğünde sertleştirici katıyoruz ve inceden sürüyoruz ( Kalın çekmişim aksama kadar zımparaladım:) )
  • Macunu sürdüm 2 saat bekledim ve sonra 60 lık zımparayla allah ne verdiyse kaput üzerindeki macunlara daldım :) Çok zahmetli bir iş oldugunu işte burada anlıyorsunuz arkadaslar hatta zımpara yaparken içimdende mırıldanıyodum ^^Neden sen yapıyosunki^^ felan vs :) Neyse arkadaslar bugunlük bu kadar yarın allah izin verirse tekrar ince bi rutüş sonra sulu zımpara.. 
  • Eğer yaptığım hoşuma giderse tamponada el atıcam :Dd

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 20:41
Arkadaşlar kusura bakmayın  resimler ve yazılar uyum sağlamıyo , resım ekledıkden sonra yazıyı altlarına yazamadım kusura bakmayın :)

Mesajı Yazan: FTH
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 20:45
Kanka bence sen bir dükkan aç... :) Ne yaptın sen yaa  bunları tek başınamı yaptın

-------------
106 Quiksilver 2000
206 Quiksilver (KUPON) 2005
207 Millesim   2009
207 GT   2009    
VW Scirocco white ed. 2017
206 CC SİYAH 2003
206 CC GRİ 2004

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 20:47
Evet hatta mahalle şikayette bile bulundu ama bazıları beni bildikleri için gülüp geçtiler :D

Mesajı Yazan: oguzhan29
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 20:51
kolay gelsin işiniz bitince fotolarını yükleyinde nasıl olduğuna bakalım paylaşım için teşekkürler

Mesajı Yazan: H-a-d-i
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 20:53
Orjinalini yazan: Carmania Carmania Yazdı:

Arkadaşlar kusura bakmayın  resimler ve yazılar uyum sağlamıyo , resım ekledıkden sonra yazıyı altlarına yazamadım kusura bakmayın :)

sen tüm resimleri ekle, istediğin yazıları yazmaya devam et. ben en sonunda hepsini birleştircem. güzel bir makale çıkacak ortaya.

ellerine sağlık, kolay gelsin.

-------------
Hadi, 1981, İstanbul

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 20:54
Sağol Oguzhan evet iş bitince nasıl görüneceğini bende merak ediyorum resimleri mutlaka ekliycem..
Arkadaşlar bu arada astar ve boya hakkında bilgisi olan varsa yardım bekliyorum 2 kat astar 1 kat boya vs.. ne biliyorsanız

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 20:56
istersen boyayı kendin yapma. o zor iş. tüm emeğin bir anda boşa gider. akar-kokarsa birşeye benzemez çünkü. eğer usta boyacıysan bilemem.

-------------
Hadi, 1981, İstanbul

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 21:00
Hayır Hadi abi usta boyacılık ne kelime ya :) İlk defa böle bir işe el attım , aslında evet boyayı boyacıya attırmayı bende düşünüyorum ama bide şöle bişey var Kartal oto sanayide araç boya koduna göre sprey tüpe basıp veriyolarmış bu iyi guzel ama uygulamada bende kararsızım spreyle ne kadar saglıklı olabilirki yani

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 21:05
spreyin belli mesafeden tutulması, boyanın akması, boyanın zamanla dökülmesi, ince atılan yerlerde çiziklerin çok belli olması gibi ihtimaller göz önünde bulundurulmalı.

bostancı sanayide çok ucuza halledebiliriz.(sadece astar ve boya)

astardan sonra ne kadar hata varsa meydana çıkar. gerekirse tekrar çok ince bir macun yapılır.

-------------
Hadi, 1981, İstanbul

Mesajı Yazan: shamed
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 21:43
kolay gelsin kanka en sonunda bunuda yaptın ya :))) tenekeleri takmışsın hemen gri gri dimi

-------------
Sen Giderken Ben Dönüyodum Diyenler! Bir Gün Beraber Yürüyelim

Bakalım Kim Önce Dönücek

Mesajı Yazan: alpbeyazı
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 22:15
valla folyo çektirmen daha ii olurdu emme başlamışsın işe..eger istersen kaputu zevkle boyarım(malzeme senden) boyacı falan değilim.eski bir marea vardı bende, sag kapıyı senin gibi yapmıştım.biraz boya akmıştı ama sorun etme.sıfır zımpara al vur üstüne gitsin.snra pasta cila.çoğu usta da akıtıyor zaten ve sorunu böle çözüyor.cok akarsa yeniden boyama yapılır dikkat et.

-------------
TesadÜfeN GeldİK, mEcbuRen yaŞıyOrUZ...

BEYLERBEYİ/İSTANBUL

0RH+

Mesajı Yazan: CIHANGIR_DONMEZ
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 22:30
bende kaporta boyacı arıodum dukkanaa yarın gel basta ustaa

Mesajı Yazan: alpbeyazı
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 22:44
maaş dolgun + yemek + sigorta + full akbil isteriz Gülme

-------------
TesadÜfeN GeldİK, mEcbuRen yaŞıyOrUZ...

BEYLERBEYİ/İSTANBUL

0RH+

Mesajı Yazan: fourus_06
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 22:54
tebrikler.Alkış

-------------
http://img695.imageshack.us/i/dsc01933000000000000000.jpg/" rel="nofollow">

Mesajı Yazan: AydinBeyol
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 23:59
tebrikler. iş bitince resimlerini görmek isteriz 

-------------

Mesajı Yazan: HakanGokdemir
Mesaj Tarihi: 25 Mayıs 2010 Saat 08:57
Ahmet helal olsun valla, ben cesaret edemedim bu işe hele bir yapta bakarsın bende başlarım.
Bu arada Pendik sanayide de spray kutuya istediğin boyayı basıyorlar.
Spray boya ile boyarken dikkat edeceğin nokta uygun mesafeyi bulmak ve yavaş yavaş bir kaç kat boya atmak. He birde ortam çok önemli bir kere dışarıda yapılmaz kapalı bir yer olması gerekiyor. Yada benden sana bir tiyo ben balkonda yapmıştım ama yağmur yağmasını beklemen gerekiyor, bana gece 3 te denk gelmiştiSırıtma

-------------
Hakan GÖKDEMİR
0 533 215 8019

Pendik / İSTANBUL
26.08.1980

A RH +

Kardeş zorunlu dosttur, Dost seçilmiş kardeştir...

Mesajı Yazan: Hacı
Mesaj Tarihi: 25 Mayıs 2010 Saat 10:13

Tebrik ederim çoğu kimsenin deneyemeyeceği bir işe el atmışsınız gayretinizi ve cesaretinizi takdir ettim boş zaman varsa yapmaya cesaret varsa herkesin herşeyi yapabileceğine inanırım sadece şu var el ile yapılacak işler var ve makine gücüyle yapılacak işler var siz elinizden geldiğince macun ve zımpara işini en hassas şekilde yapıp boyayı işinin ehli bir ustaya yaptırmanız taraftarıyım netice hüsran olursa emekleriniz boşa gider tekrar zımparalamak zorunda kalabilirsiniz.  

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Mayıs 2010 Saat 10:16
Orjinalini yazan: HakanGokdemir HakanGokdemir Yazdı:

Ahmet helal olsun valla, ben cesaret edemedim bu işe hele bir yapta bakarsın bende başlarım.
Bu arada Pendik sanayide de spray kutuya istediğin boyayı basıyorlar.
Spray boya ile boyarken dikkat edeceğin nokta uygun mesafeyi bulmak ve yavaş yavaş bir kaç kat boya atmak. He birde ortam çok önemli bir kere dışarıda yapılmaz kapalı bir yer olması gerekiyor. Yada benden sana bir tiyo ben balkonda yapmıştım ama yağmur yağmasını beklemen gerekiyor, bana gece 3 te denk gelmiştiSırıtma
Bilgiler için saol hakan evet bende astarı kendim atıp ayrıntıları tekrar gözden geçirip düzeltmem lazım, Hakanım ben bunu balkonda boyamaya kalkarsam hanımla başım belaya girer :D Boş ufak bi dükkan var orada astarı atıp hataları düzelttikden sonra büyük ihtimal boyacı yolu görünüyo bana..
Hakan birde şöle bişey var bilmiyorum dikkat ettinmi benim kaputa ama baya bi macun çatlağı vardı yapan adam çok kalın attıgından böle olmus galiba, yani ben kaputa başlarken zaten kaput ölü her halukarda benim şuanda yapacagım ondan zaten iyi olucak o yuzden böle yapıyorum kısacası sadece macera olsun bırde tecrube olsun.. Cesaret konusuna gelincede el becerim gayet iyidir gecenlerdede motorda elimin girmediği yerler vardı temizliyemedim sonra bogaz kelebegi emme monifoltu enjektörler felan hepsini söktüm temizledim yerine topladım  pırıl pırıl oldu :)

Mesaj Tarihi: 25 Mayıs 2010 Saat 10:23
Orjinalini yazan: CIHANGIR_DONMEZ CIHANGIR_DONMEZ Yazdı:

bende kaporta boyacı arıodum dukkanaa yarın gel basta ustaa
Bende tuning dükkanı acmayı düşünüyodum cihangir senin şu 106 xs için ürettiğin  FIRAT PEN  hava kitlerinden piyasaya sürmeye düşünüyorum :))

Mesajı Yazan: Can Düzyatan
Mesaj Tarihi: 08 Haziran 2010 Saat 09:21
Çoğumuz en ufak bir vidayı dahi sökerken tereddüt ediyoruz, fakat sen aşmışsın olayı..

Böyle bir cesaret karşısında ancak " pes doğrusu " denilebilirDil Çıkarma

-------------
Can Düzyatan

1972

B rh +

İzmir

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 08 Haziran 2010 Saat 10:00
Bravo, yeni projeleride bekliyoruz.

Mesajı Yazan: Long Beach
Mesaj Tarihi: 08 Haziran 2010 Saat 12:00
astar at ve folyo kapla derim, hem garanti ( akma-kokma yapmaz Sırıtma)

-------------
1- Ucuza alan iki kere alir
2- Calisiyorsa kurcalama
3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.
4- Özür dilemeyi bilmiyorsan kimseyle kavga/tartismaya girme.

Mesaj Tarihi: 08 Haziran 2010 Saat 13:44
Orjinalini yazan: Long Beach Long Beach Yazdı:

Nasıl yapılır bölümünü biraz daha incelersen neler yapmışım onlarıda görüceksin..
Değerli bilgilerin için teşekkürler :)

Mesajı Yazan: Long Beach
Mesaj Tarihi: 08 Haziran 2010 Saat 13:56

Orjinalini yazan: Long Beach Long Beach Yazdı:

Nasıl yapılır bölümünü biraz daha incelersen neler yapmışım onlarıda görüceksin..
Değerli bilgilerin için teşekkürler :)

Ben de zaten yazdiktan sonra, bunu yapanin folyo zaten aklina da gelmistir dedim
ve gördüm. Güzel olmusGöz Kırpma

-------------
1- Ucuza alan iki kere alir
2- Calisiyorsa kurcalama
3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.
4- Özür dilemeyi bilmiyorsan kimseyle kavga/tartismaya girme.

Mesajı Yazan: betonuur
Mesaj Tarihi: 08 Haziran 2010 Saat 15:10
benim lakabım deli uğur iş yerindeki arkadaşlar aldığım 3-5 arıza raporundan sonra bu lakabı tescilleyip verdiler şimdi ilçelerde bile deli uğur dedinmi ahanda ben gelirim akla tabi bu övünülecek bir şey değil tabi bende deli değilim doktorlar yanlış biliyor en akıllıda benim zaten.
Kimseyide beğenmem ama sen başkasın bu ara ben 36 yaşında yım sen kaçsın bilmiyorum ama seni takdir ettim macun tamam diyorsun yani
boyadıktaan sonra aracı düzelttirmek için kaç lira verdiğinide yazarsan sevinirim
cesaret yeni ufuklar açar yürü be seni kim tutar
bu sloganda benden hadi bakalım

-------------
http://img30.imageshack.us/i/big21710381vtf.jpg/">

Mesaj Tarihi: 08 Haziran 2010 Saat 19:40

Valla kardeşim benim kullandığım arac 20 bin 30 binlik değilki sıfır hata arıyım.. Ufak tefek illaki oldu ama öle göze büyütülecek kadar deil , tek bildiğim eskisinden daha iyi olduğu ve bu iş içinde tanıdıklarım zaten var isteseydim cüzi bi rakama yaptırabilirdim ama dediğim gibi buda bi tecrube olsun.. şunuda söliyim benim kendime ait bir atölyem olsa herşeyi yapabileceğimi düşünüyorum :)

(kaporta,boya,mekanik,araç kaplama,far stop temizleme boyama,cam filmi)

Mesajı Yazan: betonuur
Mesaj Tarihi: 08 Haziran 2010 Saat 21:50
seni tebrik ediyorum sendeki istek bende olsa bende denerdim ama yapabilme olasılığım 0 olduğu için denememk iyidir diye düşünüyorum başarılar arızaya devam yeteneğe ve cesarete saygı yürü dostum kim tutar seni şimdi başaracağına inindım

-------------
http://img30.imageshack.us/i/big21710381vtf.jpg/">

Mesajı Yazan: bilarman
Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2011 Saat 17:05
Resimler uçmuş. Adminler uyumasın...

-------------
Biliyorsan Konuş Bilmiyorsan Sus...

Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2011 Saat 19:09
Vay be ne işçilik yapmışdım bi zamanlar :))

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2011 Saat 20:04
Orjinalini yazan: bilarman bilarman Yazdı:

Resimler uçmuş. Adminler uyumasın...

şu lafa bak adminler uyumasın. mp3 film gibi paylaşım forumlarına benzettin galiba sen Gülme

adminler babanın uşağımı

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: Muhammet ÇAKIR
Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2011 Saat 20:06

Vay be ne işçilik yapmışdım bi zamanlar :))
fotolar duruyosa yenilermisin kardeşim bende el atacagım bazı yerlerede :)) fotona ıhtıyacım var :D

-------------
1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Pati çeker yan veririz, Draga Kalkar Bmwlerle didişiriz. Polis ARKADAN sağa çek dedimi iner Paşalar gibi Cezamızı Yeriz..!!!

Mesajı Yazan: mehmetaydinpug
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2011 Saat 13:09
tebrik ediyorum seni kardeşim cesaretinden dolayı elinde yatkın bende yakında tamponları boyayacam sizlerle paylaşmayı düşünüyorum bu arada insanın kendi yaptığı işten zevk alıyosa en mantıklısı kendi işini kendi yapması.belki boyası astarı macunu sertleştiricisi zımparası emeği. boyacıya vereceği parayla aynı miktara geliyo ama zevk meselesi uğraşmak isteyene.

-------------
2000 106 Quicksilver
HAYAT SENİNLE GÜZEL PUG

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net