Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

p307 de airbag fault

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8840
Tarih: 10 Mayıs 2024 Saat 20:11
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: p307 de airbag fault
Mesajı Yazan: İsmail
Konu: p307 de airbag fault
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2010 Saat 16:08
Bildiğiniz gibi pegueot 307 1.6 xt premium araçımız var.Araçı çalıştırdıgımızda ekranda airbag faulete yazısı çıkıyor ve ötüyor . Ayrıca araçı uzaktan kumandayla kilitliye biliyoruz fakat açamıyoruz.Yardımcı olucak bilgiler verirseniz minnettar kalırıım.Büyük bi problem çıkcak diye çok korkuyorum..

-------------
Kalem Yokki İmza Atıyım... xD xP

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Eyüp Duygun
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2010 Saat 17:20
Öncelikle gecmis olsun orjinal planet2000 test cihazına baglayıp ona göre yorum yapmak daha mantıklı olacakdır ancak airbag arızası peugeotların ailece sorunu hersey olmus olabilir perde airbag fişi cıkmıs koltukdakıler oynamıs vsvs daha önce ellendiyse baska seyler olmus olabilir.kumanda meseleside kilitliyosa kumanda saglam frekans cıkarıyordur ancak kapama butonunda problem olmus olabilir.merkezi kilitleme BSİ denilen beyin tarafından yonetılır gene bir teste baglıyıp baktırmakda fayda var ...

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2010 Saat 20:52
Araçtan soğudum ya gerçekten bi cd clanger peugeotların kronik sorunu bi airbag daha ne gelcek artık başıma bilmiyorum daha iki gün önce cd clanger aldım değiştirdim sürekli böyle masraf mı çıkıcak ya :(

-------------

Mesajı Yazan: SahinGün
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2010 Saat 20:58
bizim arabada da bazen koltuğu ileri geri çektiğimizde yanıyordu airbag lambası sonra koltuk altından geçen kabloların biri çıkmış bi bakın derim... büyük ihtimal kabloların birinde temassızlık vardır...

-------------
Şahin Gündoğan QuiK_

Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2010 Saat 14:16
Orjinalini yazan: İsmail İsmail Yazdı:

Araçtan soğudum ya gerçekten bi cd clanger peugeotların kronik sorunu bi airbag daha ne gelcek artık başıma bilmiyorum daha iki gün önce cd clanger aldım değiştirdim sürekli böyle masraf mı çıkıcak ya :(

Peugeot arabası malesf bazılarında var bu sorunlar helede kazalı yada orası burası oynanmış ise durum cokdaha vahim oluyor bizlere düşen aracı en iyi sekılde yaptırabılecegımz yerlere gıtmek yanı Peugeotculara..benım dusuncem bu karma arac yapanlar ne kadar detaylı bıleceklerdıkı..

Mesajı Yazan: Sönmez
Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2010 Saat 15:08
airbag faulete 206 aracimda bu yazi bende de cıkıor. Baktirmakta fayda var

Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2010 Saat 16:02
En saglıklısı pp2000 cıhazıolan bır ozel servıse gıdın .Yetkılı fatura+kdv alıcakdır

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2010 Saat 19:37
bilgisayara bağlatmadan bi şey söylemek zor. com 2000, emniyet kemeri sensörü veya bsi sıkıntısı olabilir.

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2010 Saat 23:55
Araç bilgisayara bağlandı.Burda Pek ilgilendiklerini düşünmüyorum izmire götüreceğim aracı.

-------------

Mesajı Yazan: HakanGokdemir
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2010 Saat 00:03
İsmail geçmiş olsun, sorun inşallah tez zamanda çözülür.
Eee sen nerelerdesin, gözükmüyorsun?

-------------
Hakan GÖKDEMİR
0 533 215 8019

Pendik / İSTANBUL
26.08.1980

A RH +

Kardeş zorunlu dosttur, Dost seçilmiş kardeştir...

Mesajı Yazan: iibrahimm
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2010 Saat 00:06
   ben bir araba parası masraf ettim genede bitmedi gecen ay airbeg lambasının yanması yuzunden com 2000 i deyiştirdim şimdide direksiyon pompası cıktı başimiza ama olsun ben arabamı sevıyorum o beni daha cok seviyor ben olmadan hic bir yere gitmiyor Star

-------------
307 1,4 hdı

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2010 Saat 12:09
arkadaslar karma test cıhazlarıda farklı arızalar verebılır en saglıklısı pp2000 yanı planet e baglatıp arızaya bakmak..

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2010 Saat 22:37
Aynısı bende oldu akünün amperi düşmüş olabilir. Sigara almak için indim, döndüm araç çalışmadı. Airbag fault dedi ve marş basmamaya başladı, 7-8 denemeden sonra tüm elektrik kesildi. Peugeot yardımı ve sonra ustamı aradım direk akü bitik dediler. Aküyü değiştirdim, ömrü bitmişti (max 3 yıldır). Şimdi canavar gibi...

İnşallah sorun budur... Kolay geslin.

Mesajı Yazan: beyaz6
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 16:36
merhaba 

aynı sorn bendede var aracı bilgisayara bağladılar ve sinyal kolunun ordan kaynaklandığını söyledi ve %80 tamiri mümkünmüş. vaktim olmadığı için yaptıramadım. yaptırdığımda sizlere tekrar konu hakkında yazarım.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net