Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Hız Sabitleme Sistemi Ve 307

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=8594
Tarih: 19 Mart 2024 Saat 08:37
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Hız Sabitleme Sistemi Ve 307
Mesajı Yazan: pug307_26
Konu: Hız Sabitleme Sistemi Ve 307
Mesaj Tarihi: 31 Mart 2010 Saat 00:41
Arkdaşlar 2002 model tiptronik aracıma hız sabitleme sistemi montajlamak istiyorum o kolu alıp montajlamakla iş bitiyormu ve 2002 model 307lerde bu sistem mevcutmudur bi arkdaş 2002 modellerde olamıcagını söylemişti bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır şimdiden teşekkürler...

-------------
Pug 307 XT

Cevaplar:
Mesajı Yazan: individual
Mesaj Tarihi: 31 Mart 2010 Saat 01:05
sanırım ben söylemiştim.
yine söyleyeyim. olmaz.

arkadaşımda 2003 model 307 vardı.
kaputu açtığımda sol farın yakınlarında gaz teli gözüküyordu.

hız sabitleme / limitleme olabilmesi için drive by wire (elektronik gaz pedalı) sisteminin olması gerekir.

normalde gaz telinin yaptığı işi , pedala basma açısı ve açıya ilintili olarak gaz konumu sinyalini üreten bir düzenek.

Mesaj Tarihi: 31 Mart 2010 Saat 01:17
2004 ve üstü yeni nesil.

gerçi biraz iddialı konuşmuşum ama inşallah beni yalancı çıkaracak biri çıkmaz
Gülme

Mesaj Tarihi: 31 Mart 2010 Saat 01:35
evet siz söylemiştiniz tekrardan teşekkür ederim  fakat yalancı değilde bi alternatif bulunur insallah
sinyal kollarının cc için olan soketi benim aracımdada var o gün söküp bakmıştım Kahkaha kapagı kapalı bi şekilde duuro güzel güzel Sırıtma inşallah gaz teli olan 307lerede olur bu sistem Sleepy aramızda 2002 model 307si olupta cc olan arkdaş var mı

-------------
Pug 307 XT

Mesajı Yazan: H-a-d-i
Mesaj Tarihi: 31 Mart 2010 Saat 08:36
bu işi üyemiz yusuf ziya taşlıca (yzt06) , kendi aracına yaptırdı. o birşeyler biliyordur.

-------------
Hadi, 1981, İstanbul

Mesajı Yazan: okan77
Mesaj Tarihi: 31 Mart 2010 Saat 08:42

modelden dolayı elektrik sistemi van can olarak ikiye ayrılıyor... denemek lazım ama gaz teli varsa kanımca olmaz...

Mesaj Tarihi: 31 Mart 2010 Saat 18:14
Orjinalini yazan: okan77 okan77 Yazdı:

modelden dolayı elektrik sistemi van can olarak ikiye ayrılıyor... denemek lazım ama gaz teli varsa kanımca olmaz...

van bus'lar eski kasa (2001-2005)
can bus'lar yeni kasa (2006-...)

2005 olupta can bus olan çok az araç var. çok istisnai bir durum. onlarda look diye geçiyor.
bazı looklar van , bazıları can. orası ayrı konu

araç 2002 ise van bus'tır.
benim aracım 2005 model. ben yaptım. sorunsuz çalışıyor. (van bus)

birde şöyle birşey var.
araçlar ara ara güncellendi. bu güncellemeler eski kasa - yeni kasa olayından ziyade , gerekli görülen her an yenilenmiş.

ben kendi gözümle şahit oldum.
2003,2004 ve 2005 model 3 ayrı 1.6 benzinli 307 yi yan yana getirin ve kaputlarını açın.
her üç aracın motor dizaynı farklı.
elbette gücü , torku vs.. aynı. ana bölümler aynı.
ama yardımcı parçalar farklı ve farklı konumlandırılmış.
zaten emisyon kuralları gereği ara ara güncellenmek zorundalar.

yani bir aracın , başka bir araca farklılık göstermesini , eski kasa yeni kasa olayına bağlamak yanlış.

Mesajı Yazan: controller
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 10:50
2006 (yeni tip) 307 benzinli aracıma taktırdım,yetkili serviste 175 TL. Kolu taktı ve bilgisayardan cruise controlu açtı/sisteme tanıttı ve tamamlandı. 10 dk falan sürdü... çok da güzel oldu...

-------------
2006 307 Comfort 1.6 Trip.

Ankara

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 11:01
güle güle kullan

-------------
Hadi, 1981, İstanbul

Mesajı Yazan: controller
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 11:13
Sağol abi :)

-------------
2006 307 Comfort 1.6 Trip.

Ankara

Mesajı Yazan: t@lip
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 13:18
Orjinalini yazan: pug307_26 pug307_26 Yazdı:

Arkdaşlar 2002 model tiptronik aracıma hız sabitleme sistemi montajlamak istiyorum o kolu alıp montajlamakla iş bitiyormu ve 2002 model 307lerde bu sistem mevcutmudur bi arkdaş 2002 modellerde olamıcagını söylemişti bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır şimdiden teşekkürler...
Bence, sen en iyisi yetkili servisi arayıp sor. Geçen gün çok benzer bir durum için ben aramıştım. Telefonla aramama rağmen çok ilgili bir şekilde dinleyip cevap vermişti. Özel mesajdan ulaşırsan benim aradığım servisin telefon numarasını verebilirim. Bu yolla sen de kesin cevaba ulaşmış olursun.

-------------
En iyisi senin olandır

Mesajı Yazan: yzt06
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 17:33
Orjinalini yazan: individual individual Yazdı:

2004 ve üstü yeni nesil.

Gülme

Gülmemalesef doğru değil:)benim aracım 2003 ve taktırdım sorunsuz çalışıyor..2002 lerede oluyor.307 lerin hepsine oluyor diye biliyorum.bu konuyu zaten açtığım bi başlıkta ayrıntılı bi şekilde konuşmuştuk.

-------------
AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR...

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 17:34
Orjinalini yazan: H-a-d-i H-a-d-i Yazdı:

bu işi üyemiz yusuf ziya taşlıca (yzt06) , kendi aracına yaptırdı. o birşeyler biliyordur.

Hadi abi hatırlamışGülme

-------------

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 18:00
biz unutanlardan değiliz. hatırlarız her daim. ayrıca arayı çok açıyorsun, haberin olsun.

-------------
Hadi, 1981, İstanbul

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 18:39
abi şartlar gereği öle oldu.yoksa beni biliyosun.iş gereği uzaklardayım:)

-------------

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2010 Saat 21:34
Orjinalini yazan: yzt06 yzt06 Yazdı:

2004 ve üstü yeni nesil.

Gülme

Gülmemalesef doğru değil:)benim aracım 2003 ve taktırdım sorunsuz çalışıyor..2002 lerede oluyor.307 lerin hepsine oluyor diye biliyorum.bu konuyu zaten açtığım bi başlıkta ayrıntılı bi şekilde konuşmuştuk.
2 türlü eski kasa bsi var.
bsi top ve bsi light

uzaktan kumandadan kilit tuşuna bastığınızda korna çalıyor ise ,
ya da kapıları kilitleyince farlarınız sönüyor ise cruise control uymaz
bu bsi top modeli

bsi light modeli ise , kapıları kitlediğinizde korna çalmaz , 4 lüler yanar
1 kez selektör yaparsınız farlarınız 45 sn kadar yanık kalır.
bu bsi light modeli. buna cruise control uyar.

sizin aracınız eski tür yani bsi top ise aracınızın motor bölmesinin bir fotoğrafını isterim.
özellikle aküden ön fara kadar olan kısım.
Gülme

Mesajı Yazan: coyote26
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2010 Saat 22:53
ya hız sabıtleyicisi cok kullanıslı bır şey... acaba tahmini maliyeti ne kadar olur 2004 model 307 ye?

Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2010 Saat 22:54
yetkili serviste 160-170 TL.

-------------
Hadi, 1981, İstanbul

Mesajı Yazan: t@lip
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2010 Saat 10:06
Ankarada bir servis 175TL fiyat verdi. Bazı sitelerde 207 için sadece sabitleyicinin çalıştığı, sınırlayıcının çalışmadığı söyleniyor, bu konuyu araştırmanda fayda var bence.

-------------
En iyisi senin olandır

Mesajı Yazan: ask307
Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2010 Saat 17:02
benim 2005 model 307 1.4 hdi xr modeli benim arabama takılırmı. birde izmirde nereye taktırabilirim.

-------------
peugeot 307 1.4 hdi

Mesajı Yazan: data123
Mesaj Tarihi: 20 Mayıs 2010 Saat 10:46
Ben de taktırdım aracıma CC yi nihayet. Çok güzel çalışıyor alet. Yakıt tüketimini çok düşüreceğini düşünüyorum. Ben biraz pahalıya taktırdım cihazı sanırım. Millet 150 lerden bahsediyor ama orjinal CC kolunun fiyatı zaten 154 lira. Nasıl oluyor anlamadım. İşçilikle beraber 250 yi buldu benimkisi. (3 taksit yaptılar).
Ekranda CC çıkıyor. Kitlenen hız yazıyor. Çok hoş. 

Mesajı Yazan: haritator
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2010 Saat 16:25
ahanda şimdi servisi aradım

^^Hız sabitleyici olmayan araçlara takmıyoruz önermiyoruz^^ dediler

AÇI Peugeot
216) 559 15 59

vesselam

Mesajı Yazan: coyote26
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2010 Saat 18:15
bnce o servısın görüşü Ben eskişehirdeki servise sormustum bır 307 kullanıcısı daha vardı bnmle 300 dedıler sonra 175 e kadar dusurdum dıger servısler bu fıyata takıyor dedım adamlar dırek fıyatı cektıler Bı ara taktırmayı dusunuyorum aracıma uzun yolda faydası olur

Mesajı Yazan: ispinoze
Mesaj Tarihi: 19 Eylül 2010 Saat 14:22
arkadaşlar, Ankara'da hız sabitleme taktırabileceğimiz bir yer var mı?

-------------
2005 307 xt otm.

Mesajı Yazan: juventa
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 16:17
Bu Peugeut servisleri beni öldürecek Kayseri İnciroglunu aradım şimdi 307 2004 model e yapamayız olmaz dedi :)

Mesajı Yazan: Yusuf Tekoglu
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 16:26
Peki Konu Açılmışken Sorayim benim 2004 206 ya taktırabilrimiyim ?

-------------
Honda Gibi Gazlarım BMW Gibi Yanlarım...

Mercedes Vito 112 CDI VIP

34 CTC 01

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 16:45
ben serviste kendim sordum kdv dahil 124 TL + 50 tl işçilik = 174 tl yapıyor. işçilik denilen şeyde direksiyonun altındaki klipsi kırıp altındaki sokete kolu takıyorlar sonra aracı bilgisayara bağlayıp hız sabitlemeyi aktif yapıyorlar, bukadar. bu fiyatı yetkili servisten aldım. başka yerlerde yüksek fiyatlara kazıklanmayın.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 18:30
Benim aracım 2004 technoplus serviste denedik olmadı.:(((

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 18:44
Orjinalini yazan: hakangumus hakangumus Yazdı:

Gaz sisitemi elektronik olmasına rağmen bilgisayarda bi türlü çalılştııramadık, cc görünüyor ama hızı sabitlemiyor.

Mesajı Yazan: sistemci
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 18:46

sanırım ben söylemiştim.
yine söyleyeyim. olmaz.

arkadaşımda 2003 model 307 vardı.
kaputu açtığımda sol farın yakınlarında gaz teli gözüküyordu.

hız sabitleme / limitleme olabilmesi için drive by wire (elektronik gaz pedalı) sisteminin olması gerekir.

normalde gaz telinin yaptığı işi , pedala basma açısı ve açıya ilintili olarak gaz konumu sinyalini üreten bir düzenek.

Kardeş yanlış biliyorsun ya da ingiliz arabalarında sistem farklı. Ben 2002 PEUGEOT 307 RAPIER 5 KAPI 1.6 16V'ye sahibim. Aracımda olmayan özellik yok. Sıkıntım akü ile alakalı olmalı ki neredeyse hiç bir özellikler çalışmıyor. Park sistemi, otomatik silecek ve farlar, katlanır aynalar, hız sabitleme kolu vs... Anlayacağın bunların hepsi 2002 model 307'de var.

-------------
Davranışlarımızdan sorumlu olmanın vakti geldi...

Mesajı Yazan: kabusizmit
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 18:52
Orjinalini yazan: quiet_20 quiet_20 Yazdı:

ben serviste kendim sordum kdv dahil 124 TL + 50 tl işçilik = 174 tl yapıyor. işçilik denilen şeyde direksiyonun altındaki klipsi kırıp altındaki sokete kolu takıyorlar sonra aracı bilgisayara bağlayıp hız sabitlemeyi aktif yapıyorlar, bukadar. bu fiyatı yetkili servisten aldım. başka yerlerde yüksek fiyatlara kazıklanmayın.

Dostum hangi servis söylermisin fiyat uygun bende yaptırmak istiyorum.

Mesajı Yazan: kabusizmit
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 18:53

Dostum yıktın beni ya benimkide 2003 technoplus.Benimkinede mi olmaz şimdi?

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 19:00
Orjinalini yazan: kabusizmit kabusizmit Yazdı:

2 sefer denedik Confused sebebini bulamadı afyondaki servis inşaallah olur senin aracına belli olmaz denemende yarar var. Eğer uygunsa montaj ve tanıtma 10 dk sürmez.

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 20:18

2 sefer denedik Confused sebebini bulamadı afyondaki servis inşaallah olur senin aracına belli olmaz denemende yarar var. Eğer uygunsa montaj ve tanıtma 10 dk sürmez.

o sorunu bende yaşadım.

ilk başta ekranda Cc --- yazdı. tamam oldu dedik.

yola çıktık ve çalışmadı. sonra arkadaş başka birşey denedi. ekranda Cc çıkmıyor ama artık çalışıyor.

yeni kasalarda ekranda Cc ibaresi çıkıyor. eskş kasalarda çıkmıyor.

yani öyle biliyorum

Gülme

Mesajı Yazan: beveta
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2011 Saat 20:55
ii akşamlar arkadaşlar şunu öğrenmek istiorum 2002 ila 2005 makyajsız kasalarda bu sistem çalışıomu çalışmıyomu? bnm aracımda yol bilgisayarı yoktu geçmişte fakat com2000 kol mevcuttu çoğu kişi olmucağını söledi fakat gittim 50 liraya hallettim yetkili serviste gidip bunu dediğim anda olurmu öle şey demişlerdi ama oldu çokta memnunum çünkü beyin 307lerde kullanılan tek bi cip bildiğim... konumlar aktif diil kapalı cc olurmu 2002 model 1.6 16valf 110bg benzinli xr 307 benzinli modeline?

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2011 Saat 15:52
yaparız diyen servis ismi ve telefon numarası verebilirmisiniz?
Bizim Kayseri de ki ekip olmaz abi, olur mu öyle şey demekten geri adım atmamaya devam etmekte:)

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2011 Saat 20:38

o sorunu bende yaşadım.

ilk başta ekranda Cc --- yazdı. tamam oldu dedik.

yola çıktık ve çalışmadı. sonra arkadaş başka birşey denedi. ekranda Cc çıkmıyor ama artık çalışıyor.

yeni kasalarda ekranda Cc ibaresi çıkıyor. eskş kasalarda çıkmıyor.

yani öyle biliyorum

Gülme

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=10288&PN=2&title=hz-sabitleyici-neden-olmaz - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=10288&PN=2&title=hz-sabitleyici-neden-olmaz
Yukarıda verdiğim linkte  benim aslanın hız sabitleme kolu ile alakalı yaşadığım problemler  ve hız sabitleme sistemi üzerine  başta İNVİDUAL üstadımız olmak üzere arkadaşlarımızın değerli paylaşımları vardır. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.  Kendisine servislerde  olmaz denilenler  okusunlar.
Sırf bu iş için Tokat'tan kalkıp Sivas, Çorum ve Samsun servislerini dolaşan biri olarak söylüyorum. OLMAZ OLMAZ! Bal gibi oluyor. Sorunsuz şekilde de kullanabiliyorsunuz. Yeter ki işten anlayan doğru kişileri bulabilesiniz.

NOT 1: Benim aracım 2004 teknoplus otomatik oldu. Bir arkadaşımın 2003 teknoplus manuel şanzıman aracında denedik oldu.
NOT 2: Arkaşın aracında  kullanıcı opsiyonları/ menüsünde hız sabitleme ile ilgili kısımda sadece var/ yok parametreleri varken benim araçta Tip A, Tip B, Hız limitörü yok, Hız limitörlü ...  şeklinde seçenekler çıkıyordu. Arkadaşın aracında direkt olarak var dediğimizde çalışıyordu fakat ekranda görüntü olmuyordu. Benim araçta  Cc  görüntüsü çıkıyordu ancak aktif olmuyordu. En son Samsunda mesele halledildikten sonra benim araçta da çalıştı ancak görüntü yok sadece çalışıyor. Sanırım Tip B olarak seçim yapılması gerekiyor. Bir ara bilgisayara bağlatırsam menüde hangi tercihin seçili olduğunu yazarım. Bilginize.

Mesajı Yazan: eneslan
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2011 Saat 22:48
Orjinalini yazan: controller controller Yazdı:

2006 (yeni tip) 307 benzinli aracıma taktırdım,yetkili serviste 175 TL. Kolu taktı ve bilgisayardan cruise controlu açtı/sisteme tanıttı ve tamamlandı. 10 dk falan sürdü... çok da güzel oldu...

aracınız otomatikmi ?  birde 175 TL anahtar teslim  fiyatımı yanı aç kullan öylemi ?? birde nerede ki serviste taktırdınız ?

-------------
Enes

( Peugeot 307 Comfort Technoplus 1.6 110 PS Benzin + Lpg 2006/2 (makyaj))

Mesajı Yazan: drburak2525
Mesaj Tarihi: 28 Ocak 2011 Saat 01:06
Arkadaşlar dün (27.01.2011) aracıma LPG taktırmak için Ankara Peugeot yetkili servisine götürdüm. CC takılıp takılamadığını ustaya sordım; "Elektronik kablo varsa takılır dedi" ve kontrol etti; elektronik kablo olduğu için takabileceklerini söylediler. LPG nin yanı sıra araçta birkaç daha bakım-onarım işi vardı. C.Controlü parça maliyetine (işçilik almadan) 155,00 TL takabileceklerini söylediler. Forumda birkaç arkadaşın bu konuda yazmış oldukları sorunlardan -çalışmama, ekranda cc çıkmama vs- bahsettim. Aracı Cumartesi günü (29.01.2011) teslim almaya gideceğim, İnşallah çalışır. Denedikten sonra bilgi veririm.

-------------
Peugeot 307 SW Pack - 2003 - 1,6 Benzinli Metalik Gri

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 28 Ocak 2011 Saat 08:29
Orjinalini yazan: drburak2525 drburak2525 Yazdı:

Arkadaşlar dün (27.01.2011) aracıma LPG taktırmak için Ankara Peugeot yetkili servisine götürdüm. CC takılıp takılamadığını ustaya sordım; "Elektronik kablo varsa takılır dedi" ve kontrol etti; elektronik kablo olduğu için takabileceklerini söylediler. LPG nin yanı sıra araçta birkaç daha bakım-onarım işi vardı. C.Controlü parça maliyetine (işçilik almadan) 155,00 TL takabileceklerini söylediler. Forumda birkaç arkadaşın bu konuda yazmış oldukları sorunlardan -çalışmama, ekranda cc çıkmama vs- bahsettim. Aracı Cumartesi günü (29.01.2011) teslim almaya gideceğim, İnşallah çalışır. Denedikten sonra bilgi veririm.

Ilginc. Bende de sizdeki aracin aynisi var. Siz taktirin bakalim ne oluyor. Ona gore bende taktiririm cok ise yarar bir ozellik. Haberlerinizi bekliyoruz.

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2011 Saat 09:21
bugün aracımı almaya gideceğim. Ankara Göral'da CC takılabileceğini ve sorunsuz bir şeilde çalışacağını söylemişlerdi. Dün ardım; CC taktıklarını ancak programlam atmadıklarını ve tst etmediklerini söylediler. Bugün test edip bir sıkıntı çıkmazsa aracı teslim edecekler. Ankara-Amasya arası test etme olanağım olacak. Sorunsuz çaışırsa sizlere tekrar bilgi vereceğim. İyi günler.

-------------

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2011 Saat 10:54

bugün aracımı almaya gideceğim. Ankara Göral'da CC takılabileceğini ve sorunsuz bir şeilde çalışacağını söylemişlerdi. Dün ardım; CC taktıklarını ancak programlam atmadıklarını ve tst etmediklerini söylediler. Bugün test edip bir sıkıntı çıkmazsa aracı teslim edecekler. Ankara-Amasya arası test etme olanağım olacak. Sorunsuz çaışırsa sizlere tekrar bilgi vereceğim. İyi günler.

Ozellikle bu topigi takip ediyorum son gunlerde. Senden haber bekliyorum. Umarim basarili olur. Birde ne gibi islemler yaptiklarini ogrenebilirsen cok iyi olur. Yani kumanda kolu takildi, kablolara dokunulmadi, yazilim atildi ve bu kadar mi? Yoksa arada baska islemler de var mi?

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2011 Saat 12:50
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Ozellikle bu topigi takip ediyorum son gunlerde. Senden haber bekliyorum. Umarim basarili olur. Birde ne gibi islemler yaptiklarini ogrenebilirsen cok iyi olur. Yani kumanda kolu takildi, kablolara dokunulmadi, yazilim atildi ve bu kadar mi? Yoksa arada baska islemler de var mi?

ben yapyırmadım ama yaptıran arkadaşlardan aldığım bilgiler doğrultusunda söylüyorum.

sinyal kolunun altındaki plastiği kırıyorlar, zaten kırılsın diye zayıflatılmış. açılan yerdeki soket girişine kolu takıyorlar. kolda silecek kolunun altındaki teyp kumandası ile aynı.

taktıkdan sonra bilgisayara bağlayıp aktif ediyorlar (bazı arkadaşlar program atıltı diyor bilemem)

daha sonra hazır. zaten o bölgede takcak yer yoksa hız sabitleme olmaz, hız sabitleme uyumlu araçlarda yeri be kablo tesisatı hazırdır sadece tak çalıştır.

-------------

Mesajı Yazan: HRMNKY
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2011 Saat 13:21
206'larda da hız sabitleyici yeri olmasına rağmen maalesef hız sabitleyicisi olmuyor arkadaşlar.Fren müşürünün üstünde 4 kablo varsa genelde cc oluyor araçlara.

-------------
Peugeot 206 X-Line 1.4 HDI

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2011 Saat 13:24
Bu konuyu acan arkadasin arabasi Pack versiyonu, benimki de aynisi.Pack versiyonlari oldukca donanimli geliyor. Hani diyorum belki hiz sabitleyici de vardir da opsiyona koyulmamistir. Hala umidim var Shocked Arkadas bir denesin bakalim ne cikacak sonuc.

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2011 Saat 21:27
Arkadaşlar aracımı bugün teslim aldım.
1) Aracımda triptonik vites "Automatic great fauld" arızası veriyordu; selenoid valfler ve motor yağı değiştirildi, vites yazılımı yenilendi; şu anda vites düzelmiş, hatta eskisinden (arıza vermeden önce) daha hafif vites geçişlerine sahip ve yakıt ekonomik geldi.
2) Telefleks LPG taktırdım. Ankara şehir içi yokuşlarda performans kaybı hissetmedim. Benzine göre hissedilir bir ses artışı yok. Yakıt kullanımını ölçme fırsatım olmadı. Ama bana güzel geldi.
3) CC takıldı, denedim; çalışıyor. Ancak, bilgi ekranında CC yazısı ve sabitlenmesi belirlenen hız çıkmıyor. Usta zaten eski model olduğu için ekranda bilgi çıkmaz dedi. Ama benim için önemli olan CC olması ve çalışıyor olması. sadece  düğmeye dokunarak hızı sabitleyebiliyorum. Bu arada CC takmak için ne gibi işlemler yaptılar bilmiyorum.
4) Bütün bunları Ankara Göral Servisi Rapide (ek servis) de yaptırdım. Orada Abdullah ustra var. Güler yüzlü ve işinin hakkını veriyor.
5) bütün bunların yanısıra ufak tefek işçilik ve malzemelere ekstra para istemediler ve beni gerçekten memnun bir şekilde gönderdiler.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Herkese iyi akşamlar...

-------------

Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2011 Saat 22:01

3) CC takıldı, denedim; çalışıyor. Ancak, bilgi ekranında CC yazısı ve sabitlenmesi belirlenen hız çıkmıyor. Usta zaten eski model olduğu için ekranda bilgi çıkmaz dedi. Ama benim için önemli olan CC olması ve çalışıyor olması. sadece  düğmeye dokunarak hızı sabitleyebiliyorum. Bu arada CC takmak için ne gibi işlemler yaptılar bilmiyorum.

hayırlı olsun.evet eski kasalarda Cc--- ibaresi çıkmıyor.van bus olduklarından her birim kendi arasında haberleşiyor.diğerleri ile haberleşmiyor.

yani motor elektroniği ve donanım elektroniği ayrı telden çalıyor.

bende 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. maliyetine göre çok faydalı bir özellik.

Mesajı Yazan: dinoco
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2011 Saat 23:20
Telefleks LPG yerinde bir tercih.. çalışma prensipleri ve teknolojisi çok çok ileride bir firma..

-------------
2002 xt bva otomatic 206
1.4 8v yalnızca benzinli :)

Mesaj Tarihi: 30 Ocak 2011 Saat 00:05
2002 model tiptronik araca cc olurmu şu son gelişmelerden sonra 

-------------
Pug 307 XT

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2011 Saat 10:59

hayırlı olsun.evet eski kasalarda Cc--- ibaresi çıkmıyor.van bus olduklarından her birim kendi arasında haberleşiyor.diğerleri ile haberleşmiyor.

yani motor elektroniği ve donanım elektroniği ayrı telden çalıyor.

bende 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. maliyetine göre çok faydalı bir özellik.

kardeşim hayırlı ugurlu olsun servis ismi verdiğin içinde çok teşekkür ederim ilk ankara seyahatimde yaptıracağım inşallah. 
senden ricam servisin adı adresi tel numarası vs varsa bildiğin ankarayı çok iyi bilmiyorum ne yazıkki. ayrıca fiyat olarak ne istediler cc için tam biliyormusun? benim aracımda triptronik belki bende yazılım yeniletirim. aracı aldığımda üzerinde bi lpg sistemi vardı halen kimse ne marka olduğunu çözebilmiş değil ne yazıkki :S ama çokta kötü sayılmaz memnunun yazın 160 - 180 arası kışın ise 180 - 220 arası yakışı var. 

-------------
PEUGEOT TURKEY KAYSERI

2004

1.6 XT PREMIUM ŞEYTAN KIRMIZI

Mesajı Yazan: mendirek
Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2011 Saat 21:33
sevgili arkadaşlar bu cc yi benim 2009 model 308 SW taktırabilecegin istanbulda bir servis yok mu ?. bu iş illegal mi ki mepa başta şapka hikayesi anlatıryorlar.

-------------
106 ile başladık 206 ile gazladık 307 ile costuk 308 sw ile galiba yaşlandık. 7 koltuk bile az geliyo.

Mesajı Yazan: zubeyir35
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2011 Saat 17:07
Arkadaşlar izmir veya muğla çevresinde 307sine cc taktıran varmı veya takan servisi bilen?

Mesaj Tarihi: 29 Mart 2011 Saat 18:31
Arkadaşlar marmaris oto gültekinde de artık hız sabitleme takılmaktadır. hız sabitleme kolunun siparişini bugün verdik takılınca sonucu buraya yazarım.
firmanın linki  http://otogultekin.com/page4.html" rel="nofollow - http://otogultekin.com/page4.html

Mesajı Yazan: ADM
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2011 Saat 19:48
slm abi bende 2006 1.6 HDİ var takılabilirmi ve maliyet ne kadar nerde taktırabilirim..

-------------
HED
538 669 43 80

Mesaj Tarihi: 29 Mart 2011 Saat 20:06
İstanbulda kim  takar bilmem ama ben marmariste bulduysam sen orada kesin taktırırsın. buradda benim taktırdığım yere gittiğimde bana takılmaz abi bunlara hız sabitleme dediler bu forumu açtım okuttum adamlara hani dedim takılmıyodu yalanmı sölüyor insanlar. ara dedim parcacına sor. aradı ve olur cevabını aldık. 150 tlye kolun siparişini bile verdik. yarın öbür güne gelir hatta istanbuldan geliyor sanırım. öğrenip sana gönderen yeride sölerim. ama dediğim gibi peugeot bilgisayarı olan bi servisin bu işi yapamaması sadece bilgisizliği bence. inşallah bilgisayar tanıtımını yapabilirler şimdi o konuyu araştırıyorum. selamlar.

Mesajı Yazan: tilbe307
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2011 Saat 20:10
2003 307 Teknoplus 1.6 ya takılır mı acaba taktıran ve kullanan var mı ?

-------------
2010 3008 1.6 VTİ 120 HP PRİNS LPG

Mesajı Yazan: 10ur1
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2011 Saat 20:45
hocam bende 2000 model 206 xs war acaba ona  hız sabitleme olurmu ?

Mesajı Yazan: isodogu
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2011 Saat 23:05
dizellere takılabiliyormu 2006 model

Mesajı Yazan: 106_arts
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2011 Saat 23:36
Orjinalini yazan: 10ur1 10ur1 Yazdı:

hocam bende 2000 model 206 xs war acaba ona  hız sabitleme olurmu ?

senın aracına olmaz cunku gaz tellı 8 valf

Mesajı Yazan: 106_arts
Mesaj Tarihi: 29 Mart 2011 Saat 23:37
birde 2002 2003 1.6 307 ler gaz teli yoktur arkadaslar elektronıktır 2001 1.6 16v 206da aynı şekilde

Mesaj Tarihi: 30 Mart 2011 Saat 00:07
dizele olur manuel vitesse daha sorunsuz olur dediler.

-------------
2006 307 1.6 hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 05 Nisan 2011 Saat 10:15
Arkadaşlar criuse control aracıma takılmış ve sorunsuz çalışmaktadır.kol 150tl , işçilik 100tl toplam 250tlye işlem tamam Dil Çıkarma araca tanıtması planet 2000 programı ile baya bi karışık fakat 1-2 saatlik kurcalamadan sonra usta tanıtmayı başardı. aslında bi kere öğrenen bi daha kolaylıkla 5dkda yapar. uzun yoldada çok ekonomik ve rahat, ilk 106 km de ortalama 83km hız ile 3.3lt yaktı 1.6 hdi 110 bg aracım:):):) 

-------------
2006 307 1.6 hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 05 Nisan 2011 Saat 13:31
Orjinalini yazan: zubeyir35 zubeyir35 Yazdı:

Arkadaşlar criuse control aracıma takılmış ve sorunsuz çalışmaktadır.kol 150tl , işçilik 100tl toplam 250tlye işlem tamam Dil Çıkarma araca tanıtması planet 2000 programı ile baya bi karışık fakat 1-2 saatlik kurcalamadan sonra usta tanıtmayı başardı. aslında bi kere öğrenen bi daha kolaylıkla 5dkda yapar. uzun yoldada çok ekonomik ve rahat, ilk 106 km de ortalama 83km hız ile 3.3lt yaktı 1.6 hdi 110 bg aracım:):):) 

zübeyr hayırlı olsun güle güle kullan.

yanlız biraz pahalıya gelmiş senin bu sistem. önceden kolun fiyatı 127 tl di sonra zam gelmiş 140 tl yaptılar. işçilik için de zaten pek bişey yok sadece kolu takıp bilgisayara bağlayıp aktif yapılıyor okadar. onuda dışarda 30 tl ye serviste 50 tl ye yapıyor (tabi servisi ikna edersen yoksa takılmaz diyip başından savıyor.)

anlıcan taş çatlasa 140 tl kol + 50 tl işçilik = 190 tl yi geçmezdi ama artık yaptırmışsın hayırlı olsun. yakıtın düşeceği için aradaki farkı fazlası ile telafi edersin zaten.

-------------

Mesajı Yazan: Serhun
Mesaj Tarihi: 05 Nisan 2011 Saat 13:35
HAyırlı olsun güle güle kullanmanız dileğiyle.

Mesaj Tarihi: 05 Nisan 2011 Saat 14:39
Hayirli olsun. 

Mesaj Tarihi: 05 Nisan 2011 Saat 19:53
Herkese teşekkürler, evet işçilikte özellikle biraz pahalıya geldi ama 50-60 daha fazla verip marmariste hallettik olayı zaten uzun yolda tasarrufuyla çıkarırız inşallah:) usta daha önce hiç yapmadığından valla 2 saat bıkmadan sıkılmadan kurcaladı durdu bilgisayarda , aslında oda sayemde işi öğrenmiş oldu ama bıkıp uğrasamam da diyebilirdi . izmirdeki servisleri aradım takılmaz deyip kesip attılar olayı:) o yüzden bende pazarlık etmedim:)

-------------
2006 307 1.6 hdi 110hp

Mesajı Yazan: iibrahimm
Mesaj Tarihi: 05 Nisan 2011 Saat 20:12
307 1,4 bende duşunuyorum fakat bizim usta olmaz dedi cıkma bulsam taktırıp deniycem fakat cıkmacılar yeni parası istiyorlar

-------------
307 1,4 hdı

Mesajı Yazan: mdincer34
Mesaj Tarihi: 05 Nisan 2011 Saat 20:29
bende sitede deneyimli arkadaşların yazdıkları ile gaz pedalını iyice inceledim :) ve üzerinden kablollar çıkıyor yani benimkide sanırım elektronik teli olanlara ollmuyrmuş denilenlere göre aracım 2004 307 xr bende araştırıyorum uygun bulursam düşünüyorum yaptırmayı bakalım .

Mesajı Yazan: inceyasar
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 17:02

2006 ve altı araçlarda çalıştırmak için; 
1.cc yi aktif yapacaksın, 
2.tib B'yi seçeceksin 
3.tib B'yi seçince km ekranında on/off işaretleri göremeyeceksin ve cc kolu üzerinden on moduna alıp açıp ayağınız gazdan çekip üsteki bölüme basacaksın. Ben Kocaelide Erdoğan Ustaya monte ettirmiştim.(10 dk.) 
4.Senin aldığın parça doğru, limitleme olan 407 ler içindir.Limitleme olanda sabitlediğin hızı gaza bassanda geçemessin. 

diye bir yazı bulmuştum forumların birinde

Mesajı Yazan: Özgür
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 17:50
arkadaşım bende izmirdeyim.
nerde taktırdın acaba..servisler benım aracada takılamaz dediler kesip attılar.bende taktırcam.yardımcı olursan çok sevınırım.

-------------
206 feline 1.4 hdi 2006

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 17:52
Orjinalini yazan: inceyasar inceyasar Yazdı:

2006 ve altı araçlarda çalıştırmak için; 
1.cc yi aktif yapacaksın, 
2.tib B'yi seçeceksin 
3.tib B'yi seçince km ekranında on/off işaretleri göremeyeceksin ve cc kolu üzerinden on moduna alıp açıp ayağınız gazdan çekip üsteki bölüme basacaksın. Ben Kocaelide Erdoğan Ustaya monte ettirmiştim.(10 dk.) 
4.Senin aldığın parça doğru, limitleme olan 407 ler içindir.Limitleme olanda sabitlediğin hızı gaza bassanda geçemessin. 

diye bir yazı bulmuştum forumların birinde

+++1 aynen kısa ve öz olarak bu şekilde oluyor.

bilmeyen ustaya bile gitsen yapabilirsin yeterki elinde ayar yapabilmek için bilgisayar olsun kâfi.

ilk olarak direksiyonun altındaki kapağı sökeceksin,
kolu monte ediceksin,
sonra alttaki kapağın orada kolun soketini örten parçayı kesiceksin ki kapak otursun.
daha sonra bilgisayara bağlayacaksın,
cc aktif diyeceksin,
tib b yi seçiceksin
sonra kaptır gitsin (:

-------------

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 18:03
Bu konuyu çok takip ediyorum. Bana otomatik alırsak bundan yaptıralım da pedallardan uzaklaşmış oluruz ne güzel olur.

-------------
http://img850.imageshack.us/i/yenibitelemresmi2.png/" rel="nofollow">

Uploaded with

Mesajı Yazan: azdek
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 18:35
2005 model 1.4 benzinli look moddeli bende araştırıyorum yazın bursada yapan yeri bulursam taktıracam hemen

-------------
Soner Hoca

2005 307 1.4 Benzin 16V 5K,

Mesajı Yazan: Haksen016
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 18:55
hayırlı olsun güle güle kullan bende geçen sene taktırmıştım.

-------------
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa

Mesajı Yazan: azdek
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 18:59
Orjinalini yazan: Haksen016 Haksen016 Yazdı:

hayırlı olsun güle güle kullan bende geçen sene taktırmıştım.
Hakkı abi nerede taktırdın yetkili serviste mi

-------------
Soner Hoca

2005 307 1.4 Benzin 16V 5K,

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 21:42
ya ustalar  2004 307 1,4 hdı ye taktıran vermı oluyormu ?

-------------
307 1,4 hdı

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 22:54
Orjinalini yazan: Serhun Serhun Yazdı:

Bu konuyu çok takip ediyorum. Bana otomatik alırsak bundan yaptıralım da pedallardan uzaklaşmış oluruz ne güzel olur.

abi manuellere de oluyor. 4. vites 50 km hızdan sonra çalışıyor olması lazım.

-------------

Mesajı Yazan: Özgür
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 23:23
izmirde taktıran usta ismi verebilir mi

-------------
206 feline 1.4 hdi 2006

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 23:30
1.4 hdi 307'si olan arkadaşlar.Aynı motora sahip 206'ya cruise controlü nihayet yapabildik.

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=14198&title=206-14-hdi-hz-sabitleyici-takld-test-edildi" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=14198&title=206-14-hdi-hz-sabitleyici-takld-test-edildi

-------------

Mesajı Yazan: kaan__
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2011 Saat 23:45
ben hala araçlardaki ekranlarda cc yazısı yada hız ayarının neden çıkmadığını anlamış değilim arabanın kullanma klavuzunda bile resmen anlatmış ve ekranda yazı kaç km hız ile gideceğin dahi var....

-------------
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 00:05
Orjinalini yazan: kaan__ kaan__ Yazdı:

ben hala araçlardaki ekranlarda cc yazısı yada hız ayarının neden çıkmadığını anlamış değilim arabanın kullanma klavuzunda bile resmen anlatmış ve ekranda yazı kaç km hız ile gideceğin dahi var....

Sende bi sorun mu ne vardı cc ile ilgili çözdün mü onu?Hani 90 km'ye kadar mı ne çalışıyor cc demiştin ya ustaya.

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 00:15
yok yawSırıtma o biraz benden kaynaklandı alışma aşaması kampüs yolu malum bazen yoğun oluyo 4 vites muhabbeti varmış ama şu an sorunsuz şu ekran muhabbettini çözersek tadından yenmiyecek ama
neyse ben mersin yapıp gelcem otobanda da iyyce öğrenirim sanırım Sırıtma

-------------
2009 308 sw 1.6hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 08:00

bilgisayara bağlayıp tip a yı seçersen ekranda cc yazar ama kol çalışmaz. tip b yi seçersen kol çalışır ama ekranda yazmaz (:  bu yüzden boşver yazmasın kol çalışsında, sonradan taktıran herkez bu şekilde biniyor.

tabi orjinal olarak alırsan oluyor. sanırım farklı bir yazılım yada yöntem kullanıyorlar.

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 14:43
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

Orjinalini yazan: Serhun Serhun Yazdı:

abi manuellere de oluyor. 4. vites 50 km hızdan sonra çalışıyor olması lazım.
Manuel araçda CC kullandım, ama otomatik almayı düşündüğümden planlar bu yönde. Kısmet olrusa birşey alırsam ufak tefek istediğim şeyleri eklerim araca.

-------------

Uploaded with

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 15:13
şu serviste yazılım güncelleme muhabbeti ypılıyo ondan sonra olabilirmi acaba aslında çokda sorundeğil yine kullanılıyo yada hiç olmamasından daha iyi ama o yazı çıkıp ordan kademe kademe artıtrmak yada göre göre artması daha güzel olsa gerek ama olmayacak bi iş sanırım her neyse ben otomatik 307 si olan herkeze tavsiye ederim

-------------
2009 308 sw 1.6hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 16:35

şu serviste yazılım güncelleme muhabbeti ypılıyo ondan sonra olabilirmi acaba aslında çokda sorundeğil yine kullanılıyo yada hiç olmamasından daha iyi ama o yazı çıkıp ordan kademe kademe artıtrmak yada göre göre artması daha güzel olsa gerek ama olmayacak bi iş sanırım her neyse ben otomatik 307 si olan herkeze tavsiye ederim

307 eski kasalarda motor ve elektrik arasında haberleşme sorunu olduğu için çıkmıyor ekranda. ama yeni yani maktajlı kasalarda bu sorun yok. 206 lar içinde aynı olabilir.

sorun van bus (eski kasa), ve can bus (yeni kasa) olayına göre değişiyor.

eğer aracınız can bus ise ekranda cc çıkar van bus ise çıkmaz ama yinede çalışır.

zaten önemli olan çalışması.

-------------

Mesajı Yazan: hantsome28
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 20:26
yahu 2004 model 307 Sw triptonik aracıma taktırmak için servisi aradım ve bana cc takmadıklarını sağlıklı olmadığını bu yüzdende tavsiye etmediklerini söylediler..Hevesim kursağımda kaldı ..bu ne yaaaaaa

-------------
2004 model 307 SW Triptonik ....hayat üç buçuk ile dört arasında geçer.ya dört dörtlük yaşarsın yada üç buçuk atarsın...

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 20:29
Orjinalini yazan: hantsome28 hantsome28 Yazdı:

yahu 2004 model 307 Sw triptonik aracıma taktırmak için servisi aradım ve bana cc takmadıklarını sağlıklı olmadığını bu yüzdende tavsiye etmediklerini söylediler..Hevesim kursağımda kaldı ..bu ne yaaaaaa

Kaanın araç aynı model aynı motor ve otomatik şu anda sıkıntısız kullanıyor aracını :)

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 20:34
Orjinalini yazan: HRMNKY HRMNKY Yazdı:

Orjinalini yazan: hantsome28 hantsome28 Yazdı:

Kaanın araç aynı model aynı motor ve otomatik şu anda sıkıntısız kullanıyor aracını :)

bilmiyorumki  servis neden takmak istemesin...fiyatı ucuz diyemi yoksa bu şekilde sonradan takılanlarda güvenlik sorunumu oldu

-------------
2004 model 307 SW Triptonik ....hayat üç buçuk ile dört arasında geçer.ya dört dörtlük yaşarsın yada üç buçuk atarsın...

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 20:49
Hiç bir sorun yok hocam.Sadece Peugeot yasakladığından dolayı yetkili servisler bu işe yanaşmak istemiyorlar başka birşey yok.

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2011 Saat 20:54
TŞK...bende taktıracağım....

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2011 Saat 00:18
bugün ustamla tekrar görüştüm kendisi iki tane 307 1,4 hdı araca denemiş olmamiş fakat gecen hafta bir arkadaşının dükkanında bir 307 1,4 hdı e takmışlar olmus sevrise sormuşlar bs nin yazılımlarının farklı oldugunu belirtmiş elinde birtane cc varmiş Star en kısa zamanda gidip taktırıcam deneyecemEmbarrassed sonucu paylaşırım  

-------------
307 1,4 hdı

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2011 Saat 01:07
ne tuhaf yaa servislerin çoğu işine gelmediğindenmi nedense artık işi yokuşa sürüyolar kimisi takalım diyo kimisi takılmaz diyo kimisi takamadığına olmaz diyo kimisi yasak diyo naptıkları belli değil ama bence bu imkan varken düşünen arkadaşlar hiç durmasın hele hele uzun yola çıkıyolarsa bu nu puglarda yaşasınlar acizane kendi görüşüm hiç bi olumsuz yanını görmedim

-------------
2009 308 sw 1.6hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2011 Saat 09:09

Uzun yol da da çok gerekli birde radarla hız takibi yapılan yollarda çok işe yarıyor. Ayarlıyorsunuz, radara yakalanmadan seyahat ediyorsunuz.

-------------

Uploaded with

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2011 Saat 09:25

ne tuhaf yaa servislerin çoğu işine gelmediğindenmi nedense artık işi yokuşa sürüyolar kimisi takalım diyo kimisi takılmaz diyo kimisi takamadığına olmaz diyo kimisi yasak diyo naptıkları belli değil ama bence bu imkan varken düşünen arkadaşlar hiç durmasın hele hele uzun yola çıkıyolarsa bu nu puglarda yaşasınlar acizane kendi görüşüm hiç bi olumsuz yanını görmedim

buda bişeymi yaa benim araç lpg li diye servis içeri almıyor ama ankaradaki yetkili servis içeri alma işini bırak kendisi lpg montajı yapıyor (:

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2011 Saat 11:02
Servislere cidden akıl sır ermiyor.

En iyisi sanayide bir usta bulacaksın tüm parçaları da alıp yanına gideceksin.Arabanı bi o usta bilecek oh mis gibi :)

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2011 Saat 23:45
Starever sonunda bugun gittin hız sabıtleyiciyi taktık oldu artık uzun yolda gaz basmayacagım sadece ekranda yazısı cıkmadı fakat sorunsuz calıştı 2004 307 1,4 hdı 

-------------
307 1,4 hdı

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 07:56
makyajlı kasa olsaydı aradın ekranda yazısıda çıkardı. olsun önemli olan çekicin boyu değil çaktığı çividir (:

güle güle kullan.

-------------

Mesajı Yazan: VEDATDINC
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 08:19
hayırlı olsun

-------------
2004 307XR 1.6 atiker

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2011 Saat 09:55
Hayırlı olsun

-------------

Uploaded with

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat