Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kendi aracınızda yaptığınız tamiratlar onarımlar

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Modifiye ve Tuning Bilgileri
Forum Tanımlaması: performans arttırıcı işlemler ve parcalarla ilgili gerekli bilgiler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=644
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 03:11
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Kendi aracınızda yaptığınız tamiratlar onarımlar
Mesajı Yazan: Guests
Konu: Kendi aracınızda yaptığınız tamiratlar onarımlar
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 09:45
Herkezin elinden bişeylerin gelebildiğini tahmin ediyorum ve kendi aracınızda neleri onarıp hangi bakımlarını yapabiliyosunuz paylaşın bizimle arkadaşlar.

Önce ben başlim yağ ve hava filtresi değişimini fren balatalarını ve bujileri kendim değiştiriyodum. (aracımı sattım )

Motorda ve şanzumanda gerekli tamiratları eski araçlarımda yapıyodum ama enson aracımda sadeec baskı balata deiştirmek nasip oldu gerisini ustaya yaptırdım. Fakat radyatör ve devirdaim pompasını kendim deiştirdim ve müzik sisteminide yine kendim bağlayıp tesisatını döşemiştim.

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 09:51
COK SUKUR BENIMDE ELIM ANAHTAR TUTAR DAHA ONCE 62 MODEL CHEVROLET APACHEE ARACIM VARDI ZATEN NE OLSUYSA ONUN SAYESINDE OLDU O KADAR ARIZA YAPIYORDU KI SAYESINDE KENDI CAPINDA USTA OLDUK

SU ANDA ARACIMDA ELEKTRIK TESISATI HARIC HEMEN HER ARIZASINI KENDIM YAPIYORUM
ARACIMDAKI BUTUN AKSESUARLARIN MONTAJINI DA KENDIM YAPTIM AYRICA ANGELLAR HARIC ONU SEHAT  YAPTI :)

OZELLIKLE 206 KONUSUNDA HERKESE YARDIMCI OLMAKTAN ZEVK ALIRIM

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 09:54

Bende'de Trim İşciliği vardır.Koltuk Döşeme Konsol vs söker takar her türlü işlemi yaparım.

Motor'da;
Yag degişirim,filtre değişirim,gaz kelebegini temizlerim,buji,hava filtresi,polen filtresi falan değişirim.

Elektirikte;Far,Stop,Ampul,Led Takarım.

Atölyemiz olmadıgı için sokakta ancak bu kadar...

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 10:20

sencer sende polen fılıtresımı var...

bende kendım yapıyorum herseyını malum sanayıdeyız...

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 11:35
bi tek ön cam fıskiyelerini söküp temizledim yine tıkandı oda LOL

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: sinan-s
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 11:49
Ben pek fazla bişi yapamam..Ancak motoru ve aracı temizlerim...

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 12:03
Orjinalini yazan: serhat_tutar serhat_tutar Yazdı:

sencer sende polen fılıtresımı var...

bende kendım yapıyorum herseyını malum sanayıdeyız...

Bende Polen Filtresi Yok..

Ama bende 1 tek Pejo'da yok.Başka Arabada Var Onda Var Polen Filtresi..

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 12:04
baska ne arabalarınız var sencer bey sayarmısınız acaba bılelım belkı lazım olur...

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 12:29

Msn'den yolluyorum

Mesajı Yazan: İsmailAteş
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2008 Saat 13:33
9 Yaşımdan beridir genelde babamla tamircilerde takıldığımdan komple bi motoru tek başıma indirip geri toplarım ama şu son sistem araçlar biraz uraştırıo çok garip yerlere garip mparçalar koyuyolar.Mesela elinden ne gelir diosanız filtrelerin tümünü değiştirebilirim alet edavat olursa yağ filtreside değiştiririm mesleğim elektronik olduğu için genelde elektrik arızalarını kendim hallederim balataları kendim değiştiririm varsa disklerde bi sorun anca tornacıya götürürüm.Bunun gibi şeyler gelir elimden şimdide modifiye namına bişeyler yapmaya çalışıorum bittiğinde sizlerlde paylaşacağım şu an orjinal 3o7 farının içine mercek koyup siyah zemin yapıorum ancak henüz bitmedi biter bitmez aracımın üzerindeki fotolarıyla paylaşıcam.

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2008 Saat 11:28
Orjinalini yazan: DERAN_TUYNER DERAN_TUYNER Yazdı:

COK SUKUR BENIMDE ELIM ANAHTAR TUTAR DAHA ONCE 62 MODEL CHEVROLET APACHEE ARACIM VARDI ZATEN NE OLSUYSA ONUN SAYESINDE OLDU O KADAR ARIZA YAPIYORDU KI SAYESINDE KENDI CAPINDA USTA OLDUK

SU ANDA ARACIMDA ELEKTRIK TESISATI HARIC HEMEN HER ARIZASINI KENDIM YAPIYORUM
ARACIMDAKI BUTUN AKSESUARLARIN MONTAJINI DA KENDIM YAPTIM AYRICA ANGELLAR HARIC ONU SEHAT  YAPTI :)

OZELLIKLE 206 KONUSUNDA HERKESE YARDIMCI OLMAKTAN ZEVK ALIRIM
Senin kamyonet çok zevkli ve kullanımı hoş bi araç, piskopat tipi vardı onların. Eskiler adamı usta yapıyo, bende 1976 Ford Granadam varken hemen herşeyin söküp takıyodum, aslında eski araç alıp sorunlarıyla kendi başına mücadele etmenin çok büyük faydaları var.

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2008 Saat 11:51
106 GTİ MOTURUNU SÖK PİSTON SEGMAN VS ALAYINI YAPTIM ÇOK ŞÜKÜR..YARDIM LAZIM OLURSA TULUMU GİYER GELİRİM...HERKEZİN HER DALDA BİLGİSİ VAR BUNDAN SONRA DIŞARI ARAÇ GÖTÜRMEYELİM OZAMAN..KENDİ SORUNUMUZU SANAYİDE SERHATTA UYGUN GÖRÜRSE ARAÇ BAKIM/ONARIM DAY ADI ALTINDA BULUŞMAALAR YAPARIZ :)))

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2008 Saat 14:34
Orjinalini yazan: PiscocuK PiscocuK Yazdı:

106 GTİ MOTURUNU SÖK PİSTON SEGMAN VS ALAYINI YAPTIM ÇOK ŞÜKÜR..YARDIM LAZIM OLURSA TULUMU GİYER GELİRİM...HERKEZİN HER DALDA BİLGİSİ VAR BUNDAN SONRA DIŞARI ARAÇ GÖTÜRMEYELİM OZAMAN..KENDİ SORUNUMUZU SANAYİDE SERHATTA UYGUN GÖRÜRSE ARAÇ BAKIM/ONARIM DAY ADI ALTINDA BULUŞMAALAR YAPARIZ :)))

ben herturlu varımda atolye lazım bıze...

Mesajı Yazan: bydennis
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2011 Saat 21:38
bende varım aga yeniyim ama varım :) ben bişe yapamıom ama çabuk ögrenirim ;)

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2011 Saat 22:12
Hava filtresi, silecek değiştiririm. :)

Mesajı Yazan: Muhammet ÇAKIR
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2011 Saat 22:38
lastık degıstırırım :p :D elektrık arızalarının cogunu kendım hallederım takıldıgım yerlerı arastırırım hemen kapar yaparım cogu arızaya cozum bulurum bulamadıklarımı usta buluyo  :d

-------------
1998 VW GOLF 1.6 105 hp
Pati çeker yan veririz, Draga Kalkar Bmwlerle didişiriz. Polis ARKADAN sağa çek dedimi iner Paşalar gibi Cezamızı Yeriz..!!!

Mesajı Yazan: 307P
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2011 Saat 22:50
Yav benim elimden gelmez ama şu 307 xt modelinin tavanında gözlük kabı var orası açılmıyor onu nasıl halledebilirim? Sırıtma

Mesajı Yazan: sistemci
Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2011 Saat 01:21
  Bu aralar değişime gideceğim. Kinetik enerjimi potansiyele dönüştürmeyi bekliyorum Göz Kırpma

-------------
Davranışlarımızdan sorumlu olmanın vakti geldi...

Mesajı Yazan: sistemci
Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2011 Saat 01:23
Orjinalini yazan: bydennis bydennis Yazdı:

bende varım aga yeniyim ama varım :) ben bişe yapamıom ama çabuk ögrenirim ;)

Benden de yenisin ama acayip ışık gördüm sende Sırıtma

-------------
Davranışlarımızdan sorumlu olmanın vakti geldi...

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net