Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

306 GTI Çelik Piston Uygulaması

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: 306
Forum Tanımlaması: Peugeot 306 hakkındaki tüm makaleler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=5715
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 16:15
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 306 GTI Çelik Piston Uygulaması
Mesajı Yazan: hasimayaz
Konu: 306 GTI Çelik Piston Uygulaması
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2009 Saat 17:41

306 GTI Çelik Piston Uygulaması (High Boost Engine Build)

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2009 Saat 17:49
çok zahmetlı ıs valla

Mesajı Yazan: Emin
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2009 Saat 18:53
Ama değer bir iş çelik kırılmaz etmez
adamın başına iş açmaz

Mesajı Yazan: Fatih
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2009 Saat 20:24
tek kelime ile süper..ellerine sağlık..

-------------
rüzgarın nasıl estiği farketmez.asıl fark yaratan rüzgara karşı yelkenlerinizi nasıl açtığınızdır..

Mesajı Yazan: beddri
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2009 Saat 23:31
sanat eseri gibi

Mesajı Yazan: SelmanBeber
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2009 Saat 01:43
picasso mübarek.
resimlere bakarken nasıl dalmışım anlatamam.
Haşim usta yine süpersin vesselam. güzel paylaşım eline sağlık.

-------------
3 in 1     

FS 156
F-E-N-E-R-B-A-H-Ç-E

Mesajı Yazan: HakanGokdemir
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2009 Saat 09:32
Orjinalini yazan: Emin Emin Yazdı:

adamın başına iş açmaz

Bence tartışılır bu Çelik eğer atıyorum hava çeliği gibi sert bir alaşım ise çok kolay bir şekilde kırılır civa çeliği hava çeliğine göre daha yumuşak bir çeliktir. Subaplar T10 alaşımından yapılıyor diye hatırlıyorum...
Sonuç olarak eğer pistonlar sert bir alaşımdan yapılıyorsa yatak daha yumuşak bir alaşımdan yapılıyorsa zamanla yatak aşınacaktır.

-------------
Hakan GÖKDEMİR
0 533 215 8019

Pendik / İSTANBUL
26.08.1980

A RH +

Kardeş zorunlu dosttur, Dost seçilmiş kardeştir...

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2009 Saat 12:03
Orjinalini yazan: HakanGokdemir HakanGokdemir Yazdı:

Orjinalini yazan: Emin Emin Yazdı:

adamın başına iş açmaz

Bence tartışılır bu Çelik eğer atıyorum hava çeliği gibi sert bir alaşım ise çok kolay bir şekilde kırılır civa çeliği hava çeliğine göre daha yumuşak bir çeliktir. Subaplar T10 alaşımından yapılıyor diye hatırlıyorum...
Sonuç olarak eğer pistonlar sert bir alaşımdan yapılıyorsa yatak daha yumuşak bir alaşımdan yapılıyorsa zamanla yatak aşınacaktır.

Tek başına çok masraflı bir iş hakanım.. ama atmosferikden yüksek basınca geçerken yada kapak taşlamada gerekli bir ön uygulama..

Mesajı Yazan: barış inan
Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2011 Saat 21:30
arkadaslar bu pistanları nerden ala biliriz

-------------
616161

Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2011 Saat 21:39
Orjinalini yazan: barış inan barış inan Yazdı:

arkadaslar bu pistanları nerden ala biliriz

Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Üyelerimizi Tanıyalım" başlığı altında lütfen yeni konu açarak kendinizi tanıtınız, Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır, Bilginize...

Tanıtma Konusu Açmak İçin Lütfen;
Bu Linke Tıklayın: new_topic_form.asp?FID=22" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/new_topic_form.asp?FID=22

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Msn adresiniz:

İlginiz için teşekkür ederiz.

Peugeot Türkiye Fun Club Yönetimi
http://www.peugeotturkey.com/" rel="nofollow - www.peugeotturkey.com & http://www.peugeotturkiye.com/" rel="nofollow - www.peugeotturkiye.com

Mesajı Yazan: B-Devi
Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2011 Saat 21:58
Bu neye maloluyor arkadaşlar? TL olarak maliyet verirseniz ben de düşünüyorum :)

-------------
Ateş Kırmızı 306 XT

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 07:06
hocam çelik olmasını ne gibi faydası var kırılma harici.....

Mesajı Yazan: Haksen016
Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 09:18
çok güzel bir paylaşım tşk. ederiz.

-------------
2006 Peugeot 307 XT Triptonik

1973 - Bursa

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 12:13
Maliyetini söylemeyecekmisiniz? :) Ben de istiyorum yahu bunu kim yapar nerde yapar kaça yapar :D

-------------
Ateş Kırmızı 306 XT

Mesajı Yazan: mon
Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 14:32
ağır olmaz mı? ani devir değişimine tepkisiz kalmaz mı? çeliğin ısı iletim katsayısı k= 2.8 W/m2*K aliminyumdan daha fazla ısıyı bünyesinde tutar. buda sıcaklığı daha fazla olan pistonun çalışması demek değil midir? bunu tasarlayanın amacı sadece sağlam olmasını istemesi değildir her halde bir bildiği vardır. yoruma açık.

-------------
206 2001 1.4 Colorline, Atiker

İlim dahi sanma senindir,
Bilim dediğin yalnız Rab içindir.

Mesajı Yazan: sedataksu
Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 14:44
Arkadaş araca büyük turbo taktığı yada takmayı düşündüğü için bu uygulamayı yapmış diye düşünüyorum.Böyle bir düşünceniz yoksa gereksiz masraf olur.

-------------
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
Hızlı gidip geçmiş olsun diyeceklerine yavaş git hoşgeldin desinler...
* 28 ÇOTANAKLAR *

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 14:56
Orjinalini yazan: B-Devi B-Devi Yazdı:

Maliyetini söylemeyecekmisiniz? :) Ben de istiyorum yahu bunu kim yapar nerde yapar kaça yapar :D

Bu iyi bir ustaya yaptırabilirsin motor rektefiye yapan yerler yapar.Parçaları bulman biraz zor olabilir ama yurt dışından getirtebilirsin.Genelde bu işler turbo takmak için yada kapak taşlama için yapılır.Araca sağlam modifiye yapacaksanız yapılır.İntercoler turbo yazılım vs.vs.

-------------
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *

Mesajı Yazan: I Love My Pug
Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 15:06
bende yaptırcam bu uygulamayı ama piston seti alıp yaptırcam. 1,500 tl ye egzantrik ve piston seti satılıyo kuvvetlendirilmiş.

-------------
306 GTI - 2.0LT 200 HP
"Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e" Daniel Dumoulin
0507 750 39 37

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 15:14
Orjinalini yazan: I Love My Pug I Love My Pug Yazdı:

bende yaptırcam bu uygulamayı ama piston seti alıp yaptırcam. 1,500 tl ye egzantrik ve piston seti satılıyo kuvvetlendirilmiş.

Sizin araçta güzel olur.Sonrasında kaç bg olacak araç.

-------------
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 16:31

Nerde satılıyor biliyormusunuz? Rektifiye yaptırıcam parçaları ben almak istiyorum. Almışken Sağlam, kaliteli, sorun cıkarmayacak ve performansı arttıracak birşeyler alalım :)

-------------
Ateş Kırmızı 306 XT

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 16:42
Sedat abi HP' ye yönelik bi uygulama değil pistonlar, sadece egzantrik hp arttırıyo dereceli olursa,
bende cadde tipi dereceli egzantrik, hava filtresi ve chip tuningle 29 hp arttı şuan 198 hp araç.

B-Devi sahibinden.com ve ebay' da var piston setleri ayrıca egzantrikte satılıyo. DC Piston seti kaliteli ve sağlam ayrıca farklı markalarda var seçenek olarak kardeşim. istiyosan araştırıyım senin için söyleyim.

-------------
306 GTI - 2.0LT 200 HP
"Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e" Daniel Dumoulin
0507 750 39 37

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 16:48

Sedat abi HP' ye yönelik bi uygulama değil pistonlar, sadece egzantrik hp arttırıyo dereceli olursa,
bende cadde tipi dereceli egzantrik, hava filtresi ve chip tuningle 29 hp arttı şuan 198 hp araç.

B-Devi sahibinden.com ve ebay' da var piston setleri ayrıca egzantrikte satılıyo. DC Piston seti kaliteli ve sağlam ayrıca farklı markalarda var seçenek olarak kardeşim. istiyosan araştırıyım senin için söyleyim.

Sen dereceli egzantrik yapmışsın zaten keşke o zaman yapsaydın işçilik daha ucuz olurdu.İmzanda 176 Hp yazıyorSırıtma.

-------------
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 16:57
Orjinalini yazan: sedataksu sedataksu Yazdı:

Sen dereceli egzantrik yapmışsın zaten keşke o zaman yapsaydın işçilik daha ucuz olurdu.İmzanda 176 Hp yazıyorSırıtma.

Evet o önceki hali :)) ben sekman kırdım geçenlerde o yüzden sekmanlarla beraber pistonlarıda yüksek performans alacam, motoru sıfırlattık bütçe sarsıldı o yüzden biraz abi ondan dolayı yaptıramadım o zaman. şimdi Allah kısmet ederse sekman için motor indiğinde pistonlarıda değiştircem bakalım :)

-------------
306 GTI - 2.0LT 200 HP
0507 750 39 37

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 16:59
İmzamı düzelttim abi :)))

-------------
306 GTI - 2.0LT 200 HP
0507 750 39 37

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 17:03

Orjinalini yazan: sedataksu sedataksu Yazdı:

Evet o önceki hali :)) ben sekman kırdım geçenlerde o yüzden sekmanlarla beraber pistonlarıda yüksek performans alacam, motoru sıfırlattık bütçe sarsıldı o yüzden biraz abi ondan dolayı yaptıramadım o zaman. şimdi Allah kısmet ederse sekman için motor indiğinde pistonlarıda değiştircem bakalım :)

Geçmiş olsun senin araca yüksek performans piston şart 200 hp .Gülme

-------------
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 17:06
Wössner Forged Piston var onu düşünüyorum bakalım hayırlısı abi biraz para biriktirmem gerek bu ara çok borca girdik arabaya sıra gelmiyo bi türlü sinir oluyorum valla.

-------------
306 GTI - 2.0LT 200 HP
0507 750 39 37

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 17:49

Yardımcı olabilirsen gerçekten çok memnun olurum :) Ve şöyle sağlam bi usta hiç fena olmazdı .)

-------------
Ateş Kırmızı 306 XT

Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2011 Saat 17:55

Wössner Forged Piston var onu düşünüyorum bakalım hayırlısı abi biraz para biriktirmem gerek bu ara çok borca girdik arabaya sıra gelmiyo bi türlü sinir oluyorum valla.

Aynen memlekette ev  yapılıyor ümüğümü kuruttu bi bitse arabayı değiştiricem.Hayırlısı.

-------------
2011 C4 VTRPK MCP
İstanbul Kartal
* 28 ÇOTANAKLAR *

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net