Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 xs hidrolik iticilimidir mekanik iticimidir ?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=5596
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 21:36
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 xs hidrolik iticilimidir mekanik iticimidir ?
Mesajı Yazan: comondx
Konu: 206 xs hidrolik iticilimidir mekanik iticimidir ?
Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2009 Saat 18:01
2001 model 206 xs 8v 90hp hidrolik iticimidir mekanik iticimidir arkadaşlar bilgisi olan varmı?

yani subap ayarı yapılıyormu ?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: İsmail
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 02:03
Haşim abi en kısa zamanda yardımcı olacaktır

-------------
Kalem Yokki İmza Atıyım... xD xP

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 18:28
Biraz sıkıntılıda olsa subap ayarı yapılıyor. Merdiven altı değilde, 106 konusunda tecrübeli bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 18:59
teşekkür ederim. ozaman kurcalatmaya gerek yok. öyle anladım yorumunuzdan

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 19:06
Orjinalini yazan: comondx comondx Yazdı:

teşekkür ederim. ozaman kurcalatmaya gerek yok. öyle anladım yorumunuzdan

Sadece bakım kapsamında bir gözden geçirilsi istiyorsanız kurcalatmayın.. Ama usta kesin teşhisi koyduysa durum değişir.

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 19:12
sorunum şöyle aslında. lpg taktırdım aracıma. motor soğukken tüpe geçtiğinde, o aşamada araçta sarsıntı oluyor ve bu şekilde haraket edince aracımda tekleme var. kaçtır bilgisayara bağlıyolar bi türlü çözemediler sorunu. en son aracında bi tuhaflık var ama demeye başladı usta. nedir napıcaz deyince. subap lastiğine ve subap ayarlarına kademe kademe bakmam lazım dedi. benzinde giderken hiç bir sorunum yok. sadece lpgde oluyor. o yüzden kafam karıştı. pek anlamıyorumda. hiç yoktan iş yapmasın diyorum.

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 20:44

sorunum şöyle aslında. lpg taktırdım aracıma. motor soğukken tüpe geçtiğinde, o aşamada araçta sarsıntı oluyor ve bu şekilde haraket edince aracımda tekleme var. kaçtır bilgisayara bağlıyolar bi türlü çözemediler sorunu. en son aracında bi tuhaflık var ama demeye başladı usta. nedir napıcaz deyince. subap lastiğine ve subap ayarlarına kademe kademe bakmam lazım dedi. benzinde giderken hiç bir sorunum yok. sadece lpgde oluyor. o yüzden kafam karıştı. pek anlamıyorumda. hiç yoktan iş yapmasın diyorum.

Pug lara takılan atikerlerde genelde bu sorun oluyor. özellikle benzin gaz geçişleri biraz sarsıntılı oluyor. aynı şikayeti iki 206 dan duydum. Heşeylerine bakılmasına rağmen düzelmediler :(

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 20:50
Orjinalini yazan: hasimayaz hasimayaz Yazdı:

Pug lara takılan atikerlerde genelde bu sorun oluyor. özellikle benzin gaz geçişleri biraz sarsıntılı oluyor. aynı şikayeti iki 206 dan duydum. Heşeylerine bakılmasına rağmen düzelmediler :(

takarlarken 206 ile en uyumlu atiker olduğunu söylediler ve o şekilde karar verdim bende atikere.bunu duymam kötü oldu işte. çok az zaman geçince düzeliyo.motor tamamen ısındıktan sonra sorun yok. hatta bu havalardada sorun yok hava sıcaksa kesiliyor. hava soğuk olduğunda yaşatıyor bu sorunu. başka ne yapılabilir acaba bilginiz varmı? bujilerle ilgisi varmıdır?

Mesajı Yazan: <buğra>
Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 20:58
aynı sorunu bende yaşıyorum
ayar yapılsada fakir karışımdan dolayı arabada sarsıntı olmaya devam edecektir.
bende de atiker var, gaz ayarını bıraz actırdım.
sadece ılk ısınma süresinde bu sorun oluyor...

Mesaj Tarihi: 19 Nisan 2009 Saat 21:02
Orjinalini yazan: <buğra> <buğra> Yazdı:

aynı sorunu bende yaşıyorum
ayar yapılsada fakir karışımdan dolayı arabada sarsıntı olmaya devam edecektir.
bende de atiker var, gaz ayarını bıraz actırdım.
sadece ılk ısınma süresinde bu sorun oluyor...

evet benimde o şekilde. ben lpg ye geçene kadar bekliyorum. geçtinten sonra haraket ediyorum. ilk geçtiği anda sarsıntı oluyor.bu şekilde haraket ettiğinde tekleme oluyormu peki sende kardeş ?
hava soğukken bende tekleme oluyor.lpg ye geçme şartları oluşmasına karşın ondan sonra 2-3 dakka benzinle gittikten sonra lpg ye elimle geçirirsem sorun yok.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net