Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 1.4 HDI Blok Çatlattı. Acil Yardım.

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=5456
Tarih: 11 Mayıs 2024 Saat 11:44
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 1.4 HDI Blok Çatlattı. Acil Yardım.
Mesajı Yazan: Guests
Konu: 206 1.4 HDI Blok Çatlattı. Acil Yardım.
Mesaj Tarihi: 27 Mart 2009 Saat 21:25
Arkadaşlar; bi arkadaşım 206 HDI sini Rent a Car'a kiraladı. Rent a Car'da aracı bi müşteriye verdi. Araç blok çatlattı. Sonra Rent a Car iflas etti. Arkadaşta Ren a Car'dan parayı alamadı.Zaten elinde uyduruk bir kağıtta sözleme vardı.Avukata gitti bi işe yaramadı. Her neyse yani oldu bi kere.

Aracın Bloğu kaynak yaptırmışlar,tabi haliyle kaynak tutmadı.Sonra üst silnidir kapağını yontmuşlar filan....

Şimdi bize blok lazım. Araç 200.000 km de enjektörlerin de değişmesi lazım.

Eğer eski parçaları Çıkmacı'ya vermemiz durumunda

Alt Motor Bloğu 1,500 TL

Alt motor bloğu + üst silindir bloğu (pistonlar vs..) 2.250 TL.

Yine Ankara'da Yıldız OTO diye bi yer eski parçaları verirsen 2.000 tl ye komple 1.4 HDI motor veririm dedi. Eğer parçaları vermezsen 2,500 tl.

Şimdi Üst silindir kapağının yontulmuş olmasından dolayı alt motor bloğu uyum sağlarmı? Yoksa Rektefiyede düzeltilmesimi gerekir?

Enjektörleri pahalımı bu araçların?

Ben Peugeot kullanmıyorum ama benim hesaplarıma göre; enjektörler,motor bloğu 2 bin tl yi bulur. Yani komple motor almak daha karlı değil mi?

Şimdi tanıdıklarınız var mı? Yardımcı olabilecek?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 27 Mart 2009 Saat 22:05
Adem bey, Öncelikle bu talihsiz olaydan dolayı geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

Konuyu baştan incelememiz gerekirse yüksek basınçlı bir motora dikiş ve kaynak uygulamaları hiçbir zaman olumlu sonuç veremiyor. Öyle görülüyorki sizin aracınızdada aynı sonuca ulaşılmış.
Kapağın nasıl yontulduğunu halen anlayabilmiş değilim. Ama illaki eski kapağı kullanacaksanız mutlaka taşlanması gerekecek. Ancak kapaktaki hasarın taşlama ile kurtarılabilecek ölçülerde olması gerekir. Taşlanmış kapağın kullanılması muhakkak standartlara uygun bir arıza giderme şekli değil. Piston yatağının küçülmesi sebebiyle oluşacak yüksek basınç, aracınızın conta yakmasına yada piston parçalamasına sebebiyet verebilir.

Peugeot Service Box dan aldığım fiyatlar TL cinsinden aşağıdaki gibi. Son kez durumu kabaca bir gözden geçirdiğimizde komple çıkma bir HDI motor çok daha karlı görünüyor.

Reference      Description            Quantity      Price - VAT      Price + VAT     Total
00001980A9  NE INJ HOLDER           4             734,94 TRY     867,23 TRY    3.468,92 TRY        
00000200CN CYLINDER-HEAD           1           3.835,09 TRY  4.525,41 TRY  4.525,41 TRY        
00000130AS  CYLDR BLOCK NEW      1           3.165,44 TRY  3.735,22 TRY  3.735,22 TRY        

Total - VAT  9.940,29  TRY   
Total + VAT  11.729,55  TRY  

Mesaj Tarihi: 27 Mart 2009 Saat 23:11
Bu arada Hatırlatma:

TRY = Türk lirasının uluslar arası kısaltması
VAT = Value added tax (katma değer vergisi)
Fiyatlar PSA tarafından önerilen Max. fiyatlardır. Kur farkından dolayı değişiklikler olabilir. Fransada geri dönüşümü mümkün olan ürünlerde ciddi fiyat indirimleri söz konusudur, fiyat listesine bu yansıtılmamıştır. Kargo ve taşıma ücretleri fiyata dahil edilmemiştir.

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 28 Mart 2009 Saat 10:50
Orjinalini yazan: hasimayaz hasimayaz Yazdı:

Bu arada Hatırlatma:

TRY = Türk lirasının uluslar arası kısaltması
VAT = Value added tax (katma değer vergisi)
Fiyatlar PSA tarafından önerilen Max. fiyatlardır. Kur farkından dolayı değişiklikler olabilir. Fransada geri dönüşümü mümkün olan ürünlerde ciddi fiyat indirimleri söz konusudur, fiyat listesine bu yansıtılmamıştır. Kargo ve taşıma ücretleri fiyata dahil edilmemiştir.

Haşim Bey, çok teşekkür ederim. Ben de sizin gibi tahmin etmiştim. Mecbur çıkma olacak. Peki tanıdığınız çıkmacılar var mı?

Mesaj Tarihi: 29 Mart 2009 Saat 11:07

Ankara yıldız hurdacılar sanayi sitesinde Elvan Oto var.. Ellerinde çok fazla HDI oladuğunu biliyorum istersen bir de onlardan fiyat al.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net