Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

106 İstenmeyen Torsiyon Seslerinin Giderilmesi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106 hakkındaki tüm makaleler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=5439
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 16:59
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 106 İstenmeyen Torsiyon Seslerinin Giderilmesi
Mesajı Yazan: hasimayaz
Konu: 106 İstenmeyen Torsiyon Seslerinin Giderilmesi
Mesaj Tarihi: 26 Mart 2009 Saat 09:32

Cevaplar:
Mesajı Yazan: muzarix
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2010 Saat 18:00
Sevgili yöneticim !
Bu konuyla ilgili ciddi problemlerim var. 1999 106XR 3k arabamda, Arka bagaj ve pandizottan gelen kafa şişiren moral bozan tıkırtılar var. Ayrıca ön tarafta da aynı sesler var. Aracımın en son 2ay önceki bakımında ön takıma ve amartisörlerine baktırdım. Taş gibi olduğunu söylemişti ustam. Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir. yardımcı olursanız çok sevinirim.

-------------
    MCALISKAN
1999 PUG106 XR 3K
      ESES

Mesajı Yazan: Carmania
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2010 Saat 19:03
Kardeşim ilk önce torsiyon kapaklarının uzerındeki civatalara bi bakmanı tavsiye ederım eger daha önce oynattıysan ( torsiyon düşürme gibi vs..) civataları iyi sıkılmamış olabilir. Hatırladığım kadarıyla
13 anahtar tutuyodu , ilk önce onlara bi bak bakalım belki gevsek olabılır bagajdanda ses gelse gelse istetmenin tutucusu gevşemiştir

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2010 Saat 22:10
evet bende de o sorun vardı tutucusunu degiştirdim gitti...
10 lira tuttu serviste normal ustaya git 5 liranı alır.

Mesajı Yazan: Redd
Mesaj Tarihi: 11 Ekim 2010 Saat 12:21
benim 106 da arka sağ tarafta böyle bi ses var ne yapsam kesemedim bakıyorum dinliyorum bulamıyorum sanki böyle kapı kilidi oynarmış gibi bu yuzden butun kapı kılıtlerını onardım ama hala geliyo buna benzer bi sorunu olan varmı _?

Mesaj Tarihi: 11 Ekim 2010 Saat 12:49
cok guzel bır calısma. bunu onumuzdekı zamanda bende yapmayı dusunuyorum...

Mesaj Tarihi: 11 Ekim 2010 Saat 14:30
Orjinalini yazan: muzarix muzarix Yazdı:

Sevgili yöneticim !
Bu konuyla ilgili ciddi problemlerim var. 1999 106XR 3k arabamda, Arka bagaj ve pandizottan gelen kafa şişiren moral bozan tıkırtılar var. Ayrıca ön tarafta da aynı sesler var. Aracımın en son 2ay önceki bakımında ön takıma ve amartisörlerine baktırdım. Taş gibi olduğunu söylemişti ustam. Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir. yardımcı olursanız çok sevinirim.
kuzen senin ilacın mecit amcanda :)))

Mesaj Tarihi: 11 Ekim 2010 Saat 14:33
arkadaşlar bu sesi bagaj kapağı da yapıyor bu arabalara tesisat yapıldığı için bagaj civataları bile gevşiyor benim bagaj kapağının ayarını düzeltip sıktık ses gitti bir de bu bagajın lastikleri deforme olunca ayarı da bozulmuş oluyor onları da kontrol edebilirsiniz ben denedim ses kesildi.

Mesaj Tarihi: 11 Ekim 2010 Saat 14:35
haşim abi paylaşım için teşekkürler harika bir paylaşım oldu ben de bu hafta sonu torsiyonları kaldıracaktım çok fazla düşürmüşler onunla ilgili bilgi de verebilir misin iyi günler

Mesajı Yazan: uh9788
Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 12:16
Sorun ustaların 106 kullanmamış olmasından kaynaklanıyor bence bende aynı şikayetle gittim taş gibi dediler frene basıyorum çukura giriyorum gemi sallanıyor araba...virajlarda dua ediyorum haftaya değiştiricem yaylar ve amortisörleri bakalım nasıl olacak..

-------------
sen ona bak o da sana baksın

Mesajı Yazan: Barbar_35
Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2014 Saat 15:07
benimde torsiyonlardan ıslık sesi gibi (balata sesine benziyor) ses geliyor, araba ne kadar yaylanırsa o kadar artıyor. geçen altını tazyikli suyla yıkadım 3-5 gün kesti ama çamurlu yollarda yine başladı nedendir acaba

Mesajı Yazan: 206x-line
Mesaj Tarihi: 14 Aralık 2014 Saat 00:58

uğraşmana gerek yoktu bu kadar torsiyon içinden çıkan mile torsiyon bili yani ona uygun hortum geçirip takarsan ses yok olur 206 lar içinde aynı sorun ve ses nedeni budur

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net