Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 207
Forum Tanımlaması: Peugeot 207, 2006-2012 yılları arasında üretilmiştir. JATO, 207'yi 2007'de Avrupa'daki en çok satan otomobil olarak adlandırdı.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=52667
Tarih: 18 Ekim 2024 Saat 07:15
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.07 - http://www.webwizforums.com

Konu: 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır?
Mesajı Yazan: antipollution
Konu: 1.4 HDi Emme Manifoltu Nasıl Takılır?
Mesaj Tarihi: 02 Mart 2024 Saat 15:27

Merhaba arkadaşlar,

Daha önceden bu kapağı değiştiren veya bu konuda ustalığı bulunan varsa, akıl almak adına, yani o kısımda tam oturması için özel bir yöntem veya benim dikkatimden kaçan ne olabilir.

Aracımın emme manifolt kapağından yağ kaçırıyor ve PCV Valfide arızalıydı. Bu yüzden alman marka emme manifoldu alıp kendim taktım.

Ama bir yerde ya ben hata yaptım ya da aldığım parça milim büyük olabilir.

Arka kısımda bulunan 4 adet oval emme yerini sanırım tam oturtamamışım, halbuki baya bir zorlamıştım.

Ordan hava kaçırıyor, haliyle gazlayınca siyah duman atıyor araba.

1.4 HDi emme manifoldu örneği

https://ideacdn.net/idea/dl/79/myassets/products/505/0361n4.jpg?revision=1697143329" rel="nofollow - https://ideacdn.net/idea/dl/79/myassets/products/505/0361n4.jpg?revision=1697143329

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Ozant.
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2024 Saat 20:47
Merhaba, 

Emme manifoldunun parca numarasini sase no ile kontrol ettiniz mi, iki tur manifolt var, 6103q5 ve 6103n4, biri dik cikis digeri egik cikis olarak gecer, sizin fotoda gozuken egik cikis olan.

Takarken arka taraftaki oringler zor gecer benim taktirdigim usta da zorlanmisti, oringlere iyice gress veya ona benzeyen birsey surduler, hatta iyice buladilar.

Siz takarken gress tarzi bir malzeme kullandiniz mi, bu kisim disinda takma konusinda baska bir zorlugunu gormedim

Mesaj Tarihi: 27 Mart 2024 Saat 13:24
Orjinalini yazan: Ozant. Ozant. Yazdı:

Merhaba, 

Emme manifoldunun parca numarasini sase no ile kontrol ettiniz mi, iki tur manifolt var, 6103q5 ve 6103n4, biri dik cikis digeri egik cikis olarak gecer, sizin fotoda gozuken egik cikis olan.

Takarken arka taraftaki oringler zor gecer benim taktirdigim usta da zorlanmisti, oringlere iyice gress veya ona benzeyen birsey surduler, hatta iyice buladilar.

Siz takarken gress tarzi bir malzeme kullandiniz mi, bu kisim disinda takma konusinda baska bir zorlugunu gormedim

merhaba hocam sanırım sizin konunuza yazmıştım hangi marka kapağı kullandınız diye, ama siz foruma girene kadar ben yan sanayiler arasında en iyisi olduğu söylenen ve para olarakta tabi en tuzlusu olan febi markayı tercih ettim. Birkaç marka daha vardı 1.800 tl idi, febi 5 bin tl idi. febi aldım ve gerçekten dış kalitesi olarak iyi görünüyordu.

Ardından usta 10 bin tl isteyince kendim yapmaya karar verdim. Aslında sadece para olarak değil, aynı zamanda her ustaya gittiğimde farklı yerleri dağıttıkları için daha dikkatli ve titiz çalışırım diye elimde yatkın.. Zaten ahtapot mazot hortumu, mazot filtresini falan geçtiğimiz yıllarda hep kendim değiştirmiştim. Neyse yaklaşık 1,5 saatte sökme ve eski silikon kalıntılarını temizleme işlemini tamamladım.

Ardından silikonu sürüp kapağı yerleştirdim arka vidaları oturmadı, yan sanayi parça işte ama Alman febi den beklemezdim diyerek 2 vidayı somunları çıkık şekilde taktım. Üstteki vidaları çok güzel taktım. Tabi haliyle hava kaçağı oldu ve zengin karışımdan dolayı araç kara duman attı, sonrasında antipolition fault kirlilik hatası verdi ve zaten 3 bin deviri geçmiyordu.

Ertesi gün sil baştan başladım. Vidalar bir türlü yerine denk gelmiyordu. Eski kapağı denedim baktım onda da aynı. Demek ki bunda bir teknik var diyerek tanıdık ustaları aradım, oturtamamıştırsın dediler. Nette forumlarda sordum kimse çare olamadı. Tam çekiciyle ustaya götürmeye karar vermiştim ki vidaların uçlarındaki sivriliği fark ettim. Ben üstekilerle aynı diye diğerleriyle karıştırmıştım. Uçları sivri vidaları çarpraz sokup içine girdikçe kapağı aşağı çekmesini sağlıyordu. Son anda buldum yani :) Yaklaşık 1 aydır sorunsuz kullanıyorum. Antipolitoun hatası gitmesi içinde kutup başını söküp 5 dk bekledim. Tekrar gelmedi. Dumanda yok şükür. Darısı sorun yaşayan arkadaşların başına inş

Mesajı Yazan: Ozant.
Mesaj Tarihi: 30 Mart 2024 Saat 00:27
Merhaba

Oncelikle gecmis olsun, kulbutor kapagi uzerindeki pvc valfinden dolayi belli bir km ve yastan sonra sorun oluyor, orjinal parcasi pahali 10bin tl kadar, yan sanayi olarak bende febi marka bakmistim fakat sonra yerli urunlere baktim zegen marka aldim 1250tl 2023 eylul fiyati, degisim icin isciligine 1000tl vermistim

Kulbutor kapagi sokup takmasi zordur ama iscilik olarak 10bin istemeleri cok abarti olmus bu parcanin enjektorlere mudahale etmek icin de sokulmesi gerekiyor, ben ocak 2024 de enjektorleri temizlettim pul ve keceleri degisti makineye baglanip ayarlari yapildi, 5000tl verdim toplam, burda 500tl malzeme gerisi iscilik, icinde kulbutor kapagini sokup takma kismi da var

Mesaj Tarihi: 04 Nisan 2024 Saat 17:13
Valla hocam çok iyimiş. Evet zegen markayıda söylemişlerdi. Parçacı 2 bin - 2.500 arası bir şey söylemişti. Hatırlıyorum. 10 bin tl işçilik içinde fren vakumundan gelen yağı kesme gibi ufak tefek işlemlerde vardı ama gerçekten o kadar etmeyecek bir işlemdi. Yalnız 1.000 tl de gerçekten çok iyi aslında olması gereken rakam. 2-3 bine razıydım ben. Anlayan bir kişinin 1,5 bilemedin 2 saatini almayacak bir işlem. Ama enjektörlere gelince onuda sordum ben. Çıkarırım ama sadece cihaza sokup temizleme ücreti 5-6 bin ekstra enjektörcünün alacağı rakammış bu. Meme ucu falan değişirse 10-15 arasında enjektör ister demişti. Hocam sen 4.500 tl ye hem kapak sökülüp hem enjektör çıkarılıp üstüne birde enjektörcüde temizleme yaptırdıysan süpermiş. Hangi şehirde

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net