Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Acil bilgi devir sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=51356
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 22:02
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Acil bilgi devir sorunu
Mesajı Yazan: Penbeece
Konu: Acil bilgi devir sorunu
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2021 Saat 21:43
Aracım 2006 peugeot otomatik vites benzinli.Aracımda bir ay önce şanjıman yağ değişimi yaptım.3.vitesten sonra geçmiyor araç devir problemi yaşıyor ve zorlamadan dolayı d s modu işareti çıkıyordu.istop edip çalıştırdığımda düzeliyordu.son 1 aydır böyle kullandım.Ancak bu sabah itibariyle artık devir 2,3,4 binlere çıkıyor ama araba gaz yemiyor hareket etmekte zorluk çekşyor. Edirne sanayide bunu çözebilecek bi servis,usta bulamıyorum.bu problem baskı Balata kaynaklı olabilirmi?ve bana en yakın nerede nasıl çözüm bulabilirim?lütfen bana bu konuda bi yardımcı olacak biri çıkarmı?çok mağdurum bu araba yüzünden 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2021 Saat 09:02
Merhabalar , 

Sorun şanzumandan ancak sizin aracınıza baskı balata yoktur. tam otomatik 4 ileri vitestir. Torq convektörlü ve yağ basıncı ile vites değişimlerini sağlar. Soruna gelince malesefki bu şanzumanlar sıkıntılıdır ve her usta dilinden anlamaz. al4 şanzuman olarak geçer. o dönem üretilen fransız araçlar bir çoğunda kullanılmıştır. Aracınızda öncelikle 2 adet ana selenoid valf değişimi yapılması gerekiyor genelde sorunda bunlardan kaynaklıdır bunun nedenide zamanında yapılmayan şanzuman bakımından kaynaklanır. İstanbulda işinin ehli bir ustaya gitmenizi tavsiye ederim. İstanbullu üyelerimiz yardımcı olacaktır.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: AdemUsta1
Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2021 Saat 02:01
Merhaba ben İstanbuldayım 
Aracınızda anlattığınıza göre hidrolik beyin ve selenoid arızası vardır onun haricinde torqkonvertöründe sorun varsa sanzuman yağını yaptığımız kontrollerde kendini belli edecektir ama sorunları halletmekten keyif alıyoruz imkanınız varsa araci çekiciyle İstanbula servisimize yollayın aynı tip otomatik sanzuman arızalı araçlar başka şehirlerdende bize sürekli gelmekte ama bundan önce bi düşünün bizi tercih ederseniz burdan irtibata geçip bu mesajımı cevaplayın lütfen iyi günler dilerim  :)

Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2021 Saat 23:19
Çok teşekkür ediyorum.çok yardımcı oldunuz.Bu vermiş olduğunuz bilgiler çok kıymetli🙏

Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2021 Saat 23:20
İrtibat telefonu paylaşırmışsınız Adem usta rica etsem 

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2021 Saat 14:15
İrtibat numarası ustam aciliyeti var.arabam Babaeski sanayide be 15000 masraf çıkarttılar.yapılacak işlemlerden anlamadığım için Şuan bana güven vermedi.sizle görüşebilirmiyim acil 

Mesajı Yazan: hakangnr16
Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2021 Saat 21:49
Arkadaşlar merhaba yeni üye olduğum için konu açamadım buraya yazdım kusura bakmayın.Aracım 1999 model 106 1.4 xr otomatik sabahları ilk marşta ara sıra çok düşük devirde stop edecekmiş gibi çalışıyor ve gaza dokununca stop ediyor.sorun neden kaynaklanıyor bilginize ihtiyacım var.(Boğaz kelebeği temizlendi,rölanti motoru temizlendi durum aynı.)

Mesaj Tarihi: 28 Kasım 2021 Saat 17:48
Aynı sorunu bende yaşıyordum.Şuan aracım sanayide şansıman yağı çok eskidiği için maalesef birçok parça zarar görmüş ve Şuan benim komple şansıman yapılacak.bi şanjıman yağını kontrol ettir.iyi bi otomatik şanjımancı baksın.ben sorunun ne olduğunu anlayabilene kadar bayağ bi masraf ettim.Ancak sorun düzelmemişti.

Mesajı Yazan: AdemUsta1
Mesaj Tarihi: 28 Kasım 2021 Saat 22:19
05413784681  benim numaram hemen irtibata geçebilirsiniz kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net