Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 1.4 hdi çalışmıyor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=51225
Tarih: 08 Mayıs 2024 Saat 05:57
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 1.4 hdi çalışmıyor
Mesajı Yazan: 206bitirdibizi
Konu: 206 1.4 hdi çalışmıyor
Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2021 Saat 20:42
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar nasılsınız inşallah iyisinizdir.
Direkt konuya giricem benim pejo 206 1.4 hdi 2003 model x line paket bi aracım var ve araç gece vakitleri uzun yoldayken tutuştu ve yandı çok şey ortaya attılar işte turbodan yanmıştır manifolddan yanmıştır elektrik tesisatından yanmıştır nasıl olduysa oldu işte arkadaşlar
Ben aracı bu halde satmak yerine aracı toplamaya karar verdim aracın sadece motor içinde ön kısımlar yandı en alt kısımlar ve arkalar çok yanmadı içeriye zaten gitmedi
Biz ilk başta ustamın yanına çektirdik aracı mesaiye başladık ilk önce yanan herşeyi söktük ve temizlik yaptık ilk başta aracın durumuna bakarak usta motorda zarar olmaycagını söyledi motoru sökmedik ve yanan tüm plastik parçaları sıfırdan aldık elektrik tesisatınında kısım kısım yerleri yanmıştı biz de tesisatı söktük ve özel bi firmaya kabloya bakarak aynısını sıfırdan yaptırdık.
En son tesisat oldu ve tüm parçalar toplandı tabi bu sürede enjektörlere baktırdık aracın beyinlerine baktırdık sağlam çıktı.
Sonra herşeyi toplayıp taktıktan sonra marşa bastık ve motordan bi takım sesler geliyordu marş zorlanıyor ve duman çıkarıyor bi ses vardı garip bişey vuruyordu sonra biz sıfırdan piston sekman üst kapak herşeyi yaptırdık ve topladık geçen gün tüm herşeyi yeniden topladık ve taktık takılmayan sadece radyatör ve radyatör su deposu işte farlar kayışlar falan kalmıştı biz marşa basalım bakalım çalışıyor mu diye deneyelim dedik aracın kontagını açınca herşey yerli yerinde stoplar yanıyor işte camlar açıp kapanıyor merkezi kilit çalışıyor hiçbir sıkıntı yok fakat marşa bastıgımızda araç çalışmıyor hava debimetresine sprey sıktıgımız zaman tepki veriyor ve spreyle çalışıyor ama normal şekilde araç mazotla çalışmıyor ilk başta mazot pompasından oldugunu düşündük ama sonradan baktık mazot pompasına mazot geliyor motorda sağ üst tarafta bilirsiniz ki borularını söktügümüzde mazot akıyor ama araç nedense normal şekilde çalışmıyor sadece spreye tepki veriyor motorun sesi çok temiz güzel bi hatası yok ama usta bu aracın elektrikci beyinciye gözükmesi gerekiyor diyor bugün beyinciyle görüştük anlattım aracın böyle oldugunu beyinci araçta tesisatta sıkıntı yok diyor tesisatı öncesinde ona götürmüştük bi kaç soketi olmadıgı için ve yapmıştı araçta takılmayan bi kaç ince kablo bir tanede siyah bi elektrik gelen kablo var kablonun birinin şase oldugunu söylemişti kabloyu yapan ama elektrik var kabloda kablonun birisi yağ lambasının kablosu onu biliyoruz sadece beyinci şemadan bunlara baktı ama şuan boşta olan kablolar takılı olmadanda bu aracın çalışması oldugunu motorda sıkıntı oldugunu söylüyor motorcuda elektrik işi var bende bi işi yok diyor ne yapmalıyız bilmiyoruz aranızda çok çok iyi anlarım diyen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: talihsiz206
Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2021 Saat 21:54
ustam geçmiş olsun. bisey sormak istiyorum. araç spreyle çalıştı ya, çalıştıktan sonra stop ettiğinde tekrar çalıştırmayı denediginiz zaman çalışıyor mu çalışmıyor mu? denediniz mi bunu? bir de vurdurunca çalışıyor mu bunu da denediniz mi? 

Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2021 Saat 21:57
vurdurmayı denemedik ustam çeşitli sorunlara yol açar diye spreyle çalıştıktan sonra spreyi kesince stop ediyor normal şekilde çalışmıyor beyinci enjektörlerden ya da mazot pompasından yapabilecegini söyledi sadece

Mesajı Yazan: talihsiz206
Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2021 Saat 22:23
ustam sizin şikayetinizin aynısını ben de yaşadım. ben kendimi derdime çare ararken de okuduğum izlediğim çok sayıda aynı şikayet ile karşılaştım. bu işin bakılması gereken ilk şeyi hep sona bırakıyorlar. belki sizde bakmamissinizdir diye ben yine söylemek istiyorum. immobilizer den olabilir sizin sorununuz. mutlaka kontrol ettirin. 

Mesaj Tarihi: 18 Eylül 2021 Saat 22:40
teşekkür ederim ustam baktırıcam ona ama pek ondan oldugunu sanmıyorum çünkü 2 tane anahtarım var birini yeni yaptırmıştım diğeride orjinal anahtarı 2 sindede marş basıyor çalıştırmıyor

Mesaj Tarihi: 21 Eylül 2021 Saat 15:23
güncelleme 21.09.2021
rail basınç müşüründen oldugunu bu yüzden yakıt vermedigini söyledir müşürü değiştirdik hala yakıt vermiyor immobilizere baktırdım sıkıntısı yok araç hala çalışmadı

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net