Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 TorsiyonTamiri

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50931
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 16:55
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 TorsiyonTamiri
Mesajı Yazan: ndm01
Konu: 206 TorsiyonTamiri
Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2021 Saat 12:36
Merhaba arkadaşlar aracımın arka tarafından sabit olmamakla birlikte sesler geliyor yaklaşık bir yıldan fazla oldu süreki sabit olmayınca yaptırmadım  tak tuk ve gacurtu şeklinde araba bir kaç gün yatınca kulanınca olmuyor hemen ama torsiyonu yaptırmaya karar verdim hangi parçaları almalıyım torsiyon tamir takımı alırken marka önemli mi? iç ve dış torsiyon burçları da değişmeli ses kaynakları onlarda olabilir mi? Nelere dikat etmeliyim tamir sırasında teşekkürler.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: BedirXan
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2021 Saat 00:46
Orjinalini yazan: ndm01 ndm01 Yazdı:

Merhaba arkadaşlar aracımın arka tarafından sabit olmamakla birlikte sesler geliyor yaklaşık bir yıldan fazla oldu süreki sabit olmayınca yaptırmadım  tak tuk ve gacurtu şeklinde araba bir kaç gün yatınca kulanınca olmuyor hemen ama torsiyonu yaptırmaya karar verdim hangi parçaları almalıyım torsiyon tamir takımı alırken marka önemli mi? iç ve dış torsiyon burçları da değişmeli ses kaynakları onlarda olabilir mi? Nelere dikat etmeliyim tamir sırasında teşekkürler.

Merhaba hocam aynı sorun bende de var. Bizim burada (İstanbul Esenyurt) bir tornacı revizyon yaptığını söyledi. (İnternet sitesi de var) 460₺'den başlayan fiyatla yapıyorum dedi. Torsiyonu söktürüp ve gerekli olan çift taraf torsiyon tamir takımıyla birlikte vermem gerektiğini söyledi. Toplam olarak sanırım 1200₺ gibi bir fiyata yapılacak. Siz nerede yaptırmayı düşünüyorsunuz? Ve sizin sorularınıza ek olarak  ben de bir soru sorayım;

Tamiri yapılan torsiyonun durumu nasıl olur. Yani tamir ettirmeye değermi?

Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2021 Saat 19:09
Orjinalini yazan: BedirXan BedirXan Yazdı:

Merhaba hocam aynı sorun bende de var. Bizim burada (İstanbul Esenyurt) bir tornacı revizyon yaptığını söyledi. (İnternet sitesi de var) 460₺'den başlayan fiyatla yapıyorum dedi. Torsiyonu söktürüp ve gerekli olan çift taraf torsiyon tamir takımıyla birlikte vermem gerektiğini söyledi. Toplam olarak sanırım 1200₺ gibi bir fiyata yapılacak. Siz nerede yaptırmayı düşünüyorsunuz? Ve sizin sorularınıza ek olarak  ben de bir soru sorayım;

Tamiri yapılan torsiyonun durumu nasıl olur. Yani tamir ettirmeye değermi?

Snr marka tamir takımı alacağım iki adet iç ve dış burçlardan da alaıp değiştireceğim onların durumunu bilmiyorum ama torsiyon yapılmışken onları değiştirmekte fayda var Kütahya da yaptıracağım İstanbul da sizin için  seçenek çok olur benim sınırlı bir ustam var o sökecek tornacı da işleri yapacak geri takılacak artık bendeki sorun uzun zamandır var ama sabit değil arada yapıyor artık yaptıracağım.

Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2021 Saat 21:58
Torsiyon tamirini bugün yaptırdım arkadaşlar sağ ve sol tamir takımı almıştım SNR önerdiler  , iç ve dış burçları da değiştirdim torsiyon bilyalarından bir tanesi dağılmış parçalanmış mili yeme derecesine gelmişti burçlardan iki tanesi de dağılmıştı torsiyon tamiri yaptıracak olanlar burçları da değişse faydasını görecektir yükseklik 23 cm olarak ayarladık işin maliyet kısmı 610 lira parça ,işcilik sök tak 300, tornacı 480 ( 80 lirası 4 tane burç değişimine aldı ) verdim toplamda 1380 lira masraf oldu içime sindi  toplam 7 saat sürdü tornacı epey uğraştı 4 saate yakın orada zaman harcadık işlem boyunca takip ettim eğer torsiyon dan ses geliyorsa uzatmadan yaptırmakta fayda var.

Mesaj Tarihi: 14 Haziran 2021 Saat 21:17

Torsiyon tamirini bugün yaptırdım arkadaşlar sağ ve sol tamir takımı almıştım SNR önerdiler  , iç ve dış burçları da değiştirdim torsiyon bilyalarından bir tanesi dağılmış parçalanmış mili yeme derecesine gelmişti burçlardan iki tanesi de dağılmıştı torsiyon tamiri yaptıracak olanlar burçları da değişse faydasını görecektir yükseklik 23 cm olarak ayarladık işin maliyet kısmı 610 lira parça ,işcilik sök tak 300, tornacı 480 ( 80 lirası 4 tane burç değişimine aldı ) verdim toplamda 1380 lira masraf oldu içime sindi  toplam 7 saat sürdü tornacı epey uğraştı 4 saate yakın orada zaman harcadık işlem boyunca takip ettim eğer torsiyon dan ses geliyorsa uzatmadan yaptırmakta fayda var.

Hayırlı olsun hocam SNR leri kaçtan almıştın? Ben de haftaya yaptıracam bakalım ne fiyat çıkacak

Mesajı Yazan: smilyben
Mesaj Tarihi: 14 Haziran 2021 Saat 23:06
Ben gecen hafta sonu yaptırdım; SNR torsiyon internet üzerinden (otoyedekmarket.com) aldım, tanesi 200 TL tuttu. Sorun tek taraflı da olsa bence her ikisini birden yaptırın, bir süre sonra yapılmayan tarafta da sorun çıkacaktır. Benim toplam; sök tak işcilik:300 torna:500 iki SNR torsiyon takımı:400 olmak üzere 1200 tuttu. Burçlarda sorun yoktu değişime gerek görülmedi.

Mesaj Tarihi: 15 Haziran 2021 Saat 08:03
Orjinalini yazan: smilyben smilyben Yazdı:

Ben gecen hafta sonu yaptırdım; SNR torsiyon internet üzerinden (otoyedekmarket.com) aldım, tanesi 200 TL tuttu. Sorun tek taraflı da olsa bence her ikisini birden yaptırın, bir süre sonra yapılmayan tarafta da sorun çıkacaktır. Benim toplam; sök tak işcilik:300 torna:500 iki SNR torsiyon takımı:400 olmak üzere 1200 tuttu. Burçlarda sorun yoktu değişime gerek görülmedi.

Peki memnun musunuz hocam. Yani gıcırtı ve takır tukuru sesi tam kesildi mi?

Mesaj Tarihi: 15 Haziran 2021 Saat 19:33
Orjinalini yazan: BedirXan BedirXan Yazdı:

Hayırlı olsun hocam SNR leri kaçtan almıştın? Ben de haftaya yaptıracam bakalım ne fiyat çıkacak

Teşekkürler 200 lira tanesi iki taraf aldım burçlarda dış 60 ve  iç 45 lira iki takım aldım  eğer torsiyon yapılacaksa burçları da değiş çok fark etti bende burçlar sağlam gibi dursa da değişince arka tarafın sesi eskisi kadar gelmiyor zaten bende bir tanesi parçalanmıştı kalan 3 sağlam duruyordu hepsini değiştim.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net