Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 hararet göstergesi problemi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50753
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 04:30
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 hararet göstergesi problemi
Mesajı Yazan: Sercten
Konu: 206 hararet göstergesi problemi
Mesaj Tarihi: 20 Mart 2021 Saat 05:46
Selamlar benim 2000 model 1.6 115 bg 206 aracım var ve hararet göstergesi kontağı ilk actığım andan kapatana kadar hep orta da duruyor 90 derecede kontağı kapatınca sıfır oluyor bunu neden yapar şimdiden teşekkürler 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: 3535alttire
Mesaj Tarihi: 22 Mart 2021 Saat 23:44
Aynı sorun bendede var benim aracımda 2000 model kahverengi olan sensörü, termostadı, fan rölesini değiştirdim sorun çözülmedi önümüzdeki günlerde fan rezisdansini hararet musurunude değiştiricem en son ümit gösterge panelini söküp soketi üfleyip temizleyip geri takmayı düşünüyorum bunları yaptıktan sonrada olmazsa sanayi yolu gözüktü inşallah bı bilgisi olan yardımcı olucak biri çıkarda sorunumuz çözülür iyi forumlar Smile

Mesajı Yazan: 3535alttire
Mesaj Tarihi: 01 Nisan 2021 Saat 22:58
Fan rezisdansı ve kontak termiğinide değiştirdim sorun hala çözülmedi. Siz naptınız çözdünüz mü sorununuzu ?

Mesajı Yazan: kaan206
Mesaj Tarihi: 10 Nisan 2021 Saat 22:18
Gostergenin bozuk, servosunu değiştirmeniz gerek

Mesajı Yazan: Memreze
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2021 Saat 11:41
hararet müsürünü kontrol ettirdinmi. direk kontrol etmeden değistirelim derlerse baska ustaya git. hararet müsürün kablo bacaklarını kısa devre edince hararet göstergesi tavana gidip geri dönüyor. önce bunu bi denettir bilen bi elektrikçiye. seninkinin göstergeden olacağını sanmıyorum ben. 

Mesajı Yazan: nistelrooy
Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2021 Saat 18:23
Merhabalar. Benimde 2006 1.4 otomatik xdesign Peugeot 206 aracım var. Aracın hararet göstergesi sürekli ani iniş çıkışlar yapıyor. Ev ile iş arası 4km mesela aksam işten eve gelirken 4 sefer stop uyarısı yanıyor hararet sona dayanıyor sonra kendi kendisine hızlı bir şekilde düşüyor.  Bu süreçte hararet yapmıyor yanlız. Ben artık aldırış etmiyorum durmuyorum kullanmaya devam ediyorum. Birde şuna dikkat ettim araba evde kapalı garajda duruyor güneş görmüyor. 10 km mesafeye de gitsem gidene kadar yapmıyor ama iş yerimde aksama kadar güneş altında kaldığımda mı ne eve gelene kadar 4 sefer yükselip düşüyor. Usta baktı göstergeye sorun olmadığını söyledi hararet müdürü degisti role iki sefer değişti. Siz tecrübeli arkadaşlar neden olabilir acaba sorun? Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2021 Saat 19:47
Orjinalini yazan: nistelrooy nistelrooy Yazdı:

Merhabalar. Benimde 2006 1.4 otomatik xdesign Peugeot 206 aracım var. Aracın hararet göstergesi sürekli ani iniş çıkışlar yapıyor. Ev ile iş arası 4km mesela aksam işten eve gelirken 4 sefer stop uyarısı yanıyor hararet sona dayanıyor sonra kendi kendisine hızlı bir şekilde düşüyor.  Bu süreçte hararet yapmıyor yanlız. Ben artık aldırış etmiyorum durmuyorum kullanmaya devam ediyorum. Birde şuna dikkat ettim araba evde kapalı garajda duruyor güneş görmüyor. 10 km mesafeye de gitsem gidene kadar yapmıyor ama iş yerimde aksama kadar güneş altında kaldığımda mı ne eve gelene kadar 4 sefer yükselip düşüyor. Usta baktı göstergeye sorun olmadığını söyledi hararet müdürü degisti role iki sefer değişti. Siz tecrübeli arkadaşlar neden olabilir acaba sorun? Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Diğer  mesajınıza yazdım ama ilerde bunu görüp çözüm arayanlar için yazayım. Muhtemel arıza nedenleri.
1. fan roleleri (radyatör yanindaki yuvada bulunur  iki adet yeşil  renk )
2. Rolelere giden kablolar içerden oksit yapıp kopması.
3. Fan rezistansı (rolelerin bulunduğu yere yakın yerdedir)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net