Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Peugeot Partner Tepee Zenith 1.6 Urea ve Sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Partner Tepee
Forum Tanımlaması: Peugeot Partner Tepee araçlarınız hakkındaki tüm arızalar ve çözümlerini paylaşabilirsiniz
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50623
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 10:42
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Peugeot Partner Tepee Zenith 1.6 Urea ve Sorunu
Mesajı Yazan: KAHOMEN
Konu: Peugeot Partner Tepee Zenith 1.6 Urea ve Sorunu
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2021 Saat 14:41
Herkese iyi günler dilerim.
2018 model, 29.01.2019 trafiğe çıkışlı Peugeot Partner Tepee Zenith 1.6 BlueHDI 120HP S&S 6ileri aracım var. 20.000 kilometrede. Aracı sıfır aldık. Bu sabah işten dönerken Avcılar yönünde arac hem urea hemde üçgen içerisinde ünlem uyarısını vedi. Bir süre sonrada 1.100 kilometre sonra araç çalıştırılamayacak yazısı ekranda belirdi. Aracımın yetkili serviste bakımlarını yaptırmıyorum. Özel servis tercih ediyorum. Son bakımı yaptırdığım özel servise gittim. Adblue kontrol edildi. Depo tam dolu. Zaten bakımdan sonra 500 kilometre ya gittim, ya gitmedim. Beni başka bir servise yönlendirdiler. Gittim ve araç bilgisayara bağlandı. Urea arızası göründü. Basınç yetersizliği yazıyordu. Silindi. Mutlu mesut bir şekilde evime dönerken 25. kilometrede urea yazısı gene çıktı. Hemen adamı aradım, gene bilgisayara bağlandı ve gene basınç yetersizliği yazısı çıktı. Basınç yetersizliği nedir? Gene sildi. Ben eve doğru yola koyuldum bu sefer eve inanın 1 kilometre kala yeniden urea ışığı yandı. Lanet olsun dedim. Yarın Peugeot yetkili servise gideceğim. Bakalım ne olacak, kaç TL'ye patlayacak bize. Böyle bir olay başına gelen var mı? Bana yardımcı olabilir misiniz? 
Adblue iptali diye bir şey varmış. Yaptırılması doğru mu? 600 TL fiyat verdiler. İlk önce servise gideceğim. Bakalım servis ne diyecek. 
Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Cry

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ulas55
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2021 Saat 17:04
geçmiş olsun sende benim gibi başına belayı satın almışsın benim aracım da 27000 km de şanzıman indirdik gerçi ben 2 ci el aldım ayna mahruti ve difransiyel dişlisi değiştirdim ses hala devam ediyor baş belası bu araçlar ya... allah yardımcın olsun ustalarla akraba olduk zaten...Clap

-------------
en güzeli tabiki senin olandır.
1999 wv polo 1.6 alm
2013 fiat fiorino 1.3 mj. panaroma
2017 toledo 1.4 tsı dsg 125 hp aktif kullanılan
2017 partner tepee 1.6 hdı 115 hp allure aktif kullanılan

Mesajı Yazan: KAHOMEN
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2021 Saat 18:35
Araçtan çok memnunum. Ancak Euro6 normlarına üretilen tüm markalarda Adblue kronik bir sorun.  1.6 Peugeot için ise durum biraz farklı. BlueHDI motorlarda Adblue 3008,5008 hep hata vermiş. Benim sorum iptal ettirirsem herhangi bir parçaya zarar verme olasılığım var mı? 2 yıldır tık demedi inanın. Karşı komşuda 2011 model Partner var. 200.000 K yaptı araç daha motor açılmadı. 

Mesajı Yazan: ulas55
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2021 Saat 18:44
Valla kardeşim senin sıkıntıları yaşayan 3008 kullanıcıları da var yani genel Bi sorun var işin kötü tarafı servis işleri vasat kimse işini bilmiyor deneme yanılma yoluyla arıza teşhisi var pevgeot değil tüm markalarda genel Bi sıkıntı var ama bu araçların bu kmlerde bunları yapması çok üzücü benim diğer aracım seat toledo 1.4 tsı otomatik şeytan kulağı tık yok 60 bin oldu yağ değişimi sadece şıkır şıkır ama gel gelelim pevgeot çileden çıkardı beni dileğim inş sorunun çözülür en kısa zamanda üzülüyor insan ister istemez. Sağlıcakla kazasız günler dilerim. 

-------------
en güzeli tabiki senin olandır.
1999 wv polo 1.6 alm
2013 fiat fiorino 1.3 mj. panaroma
2017 toledo 1.4 tsı dsg 125 hp aktif kullanılan
2017 partner tepee 1.6 hdı 115 hp allure aktif kullanılan

Mesajı Yazan: Mavikral42
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2021 Saat 10:02
Ustam aynı sıkıntı ve  aynı araç bende var ben dava açtım peugeot kronik olduğu
İçin arabamı aldığım günden bugüne toplam 1 aynı geçkin süredir serviste yatıyor delirecem
En sonunda...Bu hata yüzünden sen çözüm buldun mu

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net