Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

306 Gaz yememe ve rolanti dalgalanması

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 306
Forum Tanımlaması: 306, 1993'ten 2002'ye 309'u değiştiren küçük bir aile otomobilidir, ancak 2001'de 307 ile değiştirilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50608
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 21:58
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 306 Gaz yememe ve rolanti dalgalanması
Mesajı Yazan: Essentials
Konu: 306 Gaz yememe ve rolanti dalgalanması
Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2021 Saat 10:25
Merhabalar.
1999 model 1.8 xr araç sahibiyim. Ama aracım benzinde gaz yemiyor. Sıkıştırınca da stop ediyor. Lpgde ise yine gaz yemiyor ve rolantide dalgalanma oluyor. Dalgalanma sırasında bazen kendini topluyor ama genellikle stop ediyor. Bujileri, rolanti sensörünü değiştirdim. Boğaz kelebeğini temizlettim. En son yolda kaldım birgün hiç çalışmadı. Usta sente ayarı kaçık onu yaptım dedi. Bir süre biraz daha iyiydi ama şimdi tekrar başladı. Başına gelen var mı? Yardımcı olabilecek birileri? 

-------------
pek havamda değilim, böyle şeyler için havanızda olmanız lazım.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 16 Ocak 2021 Saat 00:36
hacı senin işin zor. önce benzinde düzgün çalışmasını sağlaman lazım. benzinde gaz yememe tekleme takılma varsa bobine bi baktır. bendeki 2002 306 bobin kablosu yok sende varsa ona da bakılacak. enjektörlere bakılacak. forumda sana yakın düzgün usta varsa onu bul git. yoksa tavuk gibi yolarlar seni. yok kelebek yok sente gider gelirsin sonunda motor yapılacak açmadan belli olmaza gelir iş.

Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2021 Saat 15:02
Şu an zaten o durumdayız. Usta motor açacağım diyor. Boğaz kelebeği temizlendi. Sente ayarı yapıldı. Ben de kararsız kaldım motoru açtırıp açtırmamakta.

-------------

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2021 Saat 18:16
Orjinalini yazan: Essentials Essentials Yazdı:

Şu an zaten o durumdayız. Usta motor açacağım diyor. Boğaz kelebeği temizlendi. Sente ayarı yapıldı. Ben de kararsız kaldım motoru açtırıp açtırmamakta.

yok abi ne motor açması . yürüsün gitsin işine. kayıntısı az mı gelmiş.

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2021 Saat 20:14
Hangi şehirde oturuyorsun

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2021 Saat 20:17
Denizli'de oturuyorum. Ama yakın illerde sağlam usta olursa gelebilirim.

-------------

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2021 Saat 21:30
Ben Bursa'da oturuyorum 1.8 lerin hepsinde bu sorun yaşanıyor üzerinde çalışacak birtane 306 1.8 motorlu araç bulamadım sende uzaksın bana bizim çalışma gene yattı

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesajı Yazan: uhucudinazor
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2021 Saat 22:20
Merhaba dostum ben aracıma yeni lpg taktırdım 306 xn 1.6 
aracı aldım eve geldim sabah çalıştırdım bir garip çalıştı rolanti dalganması oldu
hafif rampaya gelince araba stop etti rampa aşağı tekrar çalıştırdım sürdüm tekrar sokağa girdim hafif rampada kaldı lpg yapan ustayı aradım çekici gönderdi arabayı aldı bir fişinin geri çıktığını söyledi tam dinlemedim ama 5 dk sürmedi yapması araç ne lpg de ne benzinde çalışıyordu senin yaşadışın durum gibi halleti sağolsun şimdi bir sıkıntı yok benzer bir durum olabilir dürüst ilgili bir esnaf bul problemini halleder.

Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2021 Saat 14:00
Aslında çok da uzak sayılmaz 3-4 saatlik bir yol. Ama işte bir günde bitebilecek bir şey olsa ben gelirim sorun değil.

-------------

Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2021 Saat 14:01
Sanırım dediğin fiş rölanti motorunun soketi. İlk baktığımız yer orasıydı. 

-------------

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2021 Saat 08:31
Arkadaşlar Merhaba. 
Sorun çözüldü. Belki aynı durumda olanlar vardır diye nasıl çözdüğümüzü yazayım. 
Son olarak kompresör testine soktuk arabayı siboplar da temiz çıkınca bobini değiştirdik. Şimdi ne dalgalanma kaldı ne de gaz yememe. Patırtı da son buldu. Baya uğraştırdı ve maalesef bobin biraz pahalı bir parça ama değdi. 

-------------

Mesajı Yazan: Yasam79
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2021 Saat 00:50
Boğaz kelebeğinin üzerinde sensör bulunur ona baktır .

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net