Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Genlesme kabi yagimsi madde ÇÖZÜLDÜ

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50532
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 12:14
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Genlesme kabi yagimsi madde ÇÖZÜLDÜ
Mesajı Yazan: Karacocuk24
Konu: Genlesme kabi yagimsi madde ÇÖZÜLDÜ
Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2020 Saat 18:12
Arkadaslar oncelikle merhaba 206 1.4 benzinli otomatik aracima oncedende antifriz koyardim bu sefer 6 ay kadar suyla binmek durumunda kaldim sonra antifriz koydum aradan 1 ay sonra genlesme kabinin ic duvarinda yagimsi bir tabaka olustu ama suda zerre bozulma yok yemyesil duruyor plastik kasik yardimiyla temizledim elime aldigimda ne oldugunu anlayamadim yagla suyun karismasi renginde ancak parmagimla temas ettigimde jel gibide degil tuhaf kivami vardi  icinde mini mini pas parcalarida var ve parmagim yaglanmiyordu kabin kapagida pril pril aracta tekleme vs istop etme ve performansindada sorun yok yagini kontrol ediyorum artma yada eksilmede yok 3 ustaya gittim biri termostat govdesinin icinde yag sogutucunun contasi gitmistir onu yenileyelim dedi digeri bu yag buhari birsey degil dedi bir digeri contan yanmis yada blokta catlak var dedi bu en sondakini dikkate almiyorum siizn fikirlerinizi alabilirmiyim bazi forumlarda dandik antifriz de yapabilir denmis bazilarida etraftaki pasi temizlemis o kivama gelmis diyorlar

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2020 Saat 18:16
merhabalar muhtemelen pas kiri çözdüğü için olmuştur. bu tip işlemlerden önce mümkünse suyunu değiştiriğ termostat açana biraz gemek sonra antifiz değişimi yapılması daha iyi olacaktır.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2020 Saat 18:24
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

merhabalar muhtemelen pas kiri çözdüğü için olmuştur. bu tip işlemlerden önce mümkünse suyunu değiştiriğ termostat açana biraz gemek sonra antifiz değişimi yapılması daha iyi olacaktır.
bu arada temizledikce haftada bir kontrol ediyorum ufak ufak birikiyor elimde abro marka radyator temizleyicisi var mevcut antfrizi bosaltip temiz suyla onu karistirip dediginiz gibi termostat acana kadar kullanip sonra yeni antifrizimi eklemeliyim? Bu arada antfriz kalitesi cok etkilermi 

Mesaj Tarihi: 15 Haziran 2021 Saat 21:43
Sorunum cozulmeden once surekli genlesme kabinda yag birikiyordu ve hortumlarda hafif siskin ve kalorifer isitmamasi gibi sorunlar vardi sorun termostat kutugunun contasinin gitmesi cunku bilmeyen vardir o kutukte krank milinin bir kismi denk geliyor ve motor yagi bolumu var aradaki conta gidince hemen suya tam yagi basmasada yag buhari vs gecis saglayinca sorun oluyor hazir conta satilmiyor sivi contayla sorunumu cozdum bircok tamirci blok catlak conta yanmis.vsvs insanin icini karartiyorlar bilginiz olsun
https://www.hizliresim.com/fvelgxe" rel="nofollow">

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 18 Haziran 2021 Saat 14:30
Eline sağlık hocam. Bunu biz sökebilir miyiz? Özellikle dikkat etmemiz gereken bir şey  var mı?
Motor yağını önceden tamamen boşaltmak gerekli mi?

Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2021 Saat 21:48
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Eline sağlık hocam. Bunu biz sökebilir miyiz? Özellikle dikkat etmemiz gereken bir şey  var mı?
Motor yağını önceden tamamen boşaltmak gerekli mi?

Hocam daha once youtube da senle denk geldik bu sorunla ilgili hatirlamissindir belki yagi bosaltmana gerek yok ben tamirciye sokturdum zimparalayip yeni sivi conta surup yerine takti yerine gelicek olursak aslinda el altinda ancak vidalari soktukten sonra etrafinda cok soket var ve metal boru var onlari kastirmak gerek ben birsey olur diye ustaya goturdum usta ilk bununla alakali degildir dedi ancak benim bu yag verme durumuyla beraber kalorifer isitmama lpg ye gecmeme hortumda hafif sislik vardi bu islemden sonra hic bir sorunum kalmadi direk duzeldi hepsi ancak bu islemden sonra iyi bir radyator temizeyici ile sistemi komple temizlemek gerek ben temizlemedim onceden pekmez rengindeydi simdi hortumlarda kalan kenarda kosede kalan kalintilari veriyor antifriz renginde tabi onceden haftada bir baya doluyordu simdi 2 ayda ancak haftalik dolanin yarisindan daha az veriyor bu yaz icini komple temizleyecegim

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2021 Saat 14:06
Evet hatırladım.Smile  hocam temizlik yapacaksan bulaşık makinesi temizleyicileri var ondan kullan süper işe yarıyor. 4 5 lira fiyatı var. Yağ pas kireç ne varsa güzel temizliyor. Zaten sıvı bir madde. Dök genleşme kabına motor iyice ısınınca boşalt. Hiç zararı yok.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net