Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Araç sabahları geç çalışıyor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Partner
Forum Tanımlaması: Peugeot Partner araçlarınız hakkındaki tüm arızalar ve çözümlerini paylaşabilirsiniz
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50466
Tarih: 28 Mart 2024 Saat 16:06
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Araç sabahları geç çalışıyor
Mesajı Yazan: Karaman
Konu: Araç sabahları geç çalışıyor
Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2020 Saat 20:49
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar ve bu corona denen ileten Rabbim hepimizi korusun. Ve bu ilete yakalananlarada hayırlı acil şifalar versin. 
Sorum ;
Pejo partner 2007 model sabahlar çok geç çalışıyor. Gün içerisinde motor ısındığındanmı bilmiyorum herhangi bir sıkıntı çıkarmıyor. Isıtma bujilerinde arıza vardı 4 tanesini de değiştirdik yine aynı sıkıntı. 
Krank sensöründen olabilirmi. Veya bu konuda fikri olan varmı.
Teşekür ederim. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 01 Aralık 2020 Saat 08:50
Merhablar hocam. Rabbim herkese şifalar versin . Dediğiniz sıkıntıya gelince bir kaç seçenek var dediğiniz gibi krank sensörü olabilir. birde mazot filtresiden olabilir. ikinci seçenek yakıt borularında vs. kaçak olabilir. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 01 Aralık 2020 Saat 13:13
10.000 km bakımları düzenli yapılıyor. Mazot filitresi herseferinde yenileniyor 

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 01 Aralık 2020 Saat 14:34
Krank sensörü arızası genelde motor sıcakken olur. Ama kontrol etmekte fayda var.
Bence sorun mazot geri dönüşüm hattında. Geri kaçırıyor olabilir.

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2020 Saat 22:33
Isıtma bujilerinin rolesi kontrol edildi mi?

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2020 Saat 22:36
Evet. Role kontrolüde yapıldı .  çalışıyor. 

Mesajı Yazan: bursae16
Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2020 Saat 23:29
Merhabalar iyi forumlar. kızdırma bujilerinin değiştiğini söylemişsiniz. Neden olabilecek birkaç şeyi anlatayım. Birincisi kalitesiz mazot kullanımı soğuk marşta önemli rol oynar. Ucuz mazot alıyorsanız içerisindeki kurumlardan kaynaklı marş verimsizliği olabilir. İkincisi ve eğer ölü bir marş yaşıyorsanız başlıca sorun olabilecek sebebi marş dinamonuzdur. Bunu kontak ve farlar açıkken cam otomatiği gibi herhangi bir elektrik aksamını çalıştırırken ve ya rolantide çok hafif gaza dokunduğunuzda farların titremesi gibi ufak testlerle de anlayabilirsiniz. Bu saydıklarım varsa marş dinamonuzun kömürlerini ve gerekirse sargılarını değiştirmelisiniz. Dediğim gibi bu duruma bir de ucuz mazot eklenirse ölü marş kaçınılmaz olacaktır. İyi forumlar..

-------------
206 1.4HDİ 2008 104HP DUMANLI
SONY 13 VE 16CM 3 YOLLU KOAKS
FORWELL 1200.1 MONO ANFİ
SOUNDMAX 30CM 1500W 400RMS
EKZOZ LİP SPOİLER CART CURT..

Mesaj Tarihi: 05 Aralık 2020 Saat 12:46
Merhaba ustam. Vurdurarak çalıştırmaktan kaynaklı marş dinamosu 2 defa yapıldı.  Bide yakıt olarak yıllardır  opetten kullanıyoruz. 
Fakat dün sabah çalıştırmadan önce  mazot pompasının üstüne biraz sıcak su döktük. Bi kaç marştan sonra çalıştı. Muhtemelen mazot pompası ile ilgili bi sıkıntı var. Haftaiçinde pompacı söküp bakacaklar. 

Mesajı Yazan: benzersiz35
Mesaj Tarihi: 10 Aralık 2020 Saat 20:49
kardesim sabahlari mars ile gec calisip vurdurdugunda hemen calisiyorsa yukaridakilerden hir biri degil. 
mazotu geri kacirma olayi hic degil. mazot pompasindan yapar. ayrica.isitma bujilerinden soyle bir ariza yapar bujiler saglamdir ama bujilere voltaj geliyormu gekiyorsa kac saniye fekiyor bunlar cok cok.onemli ve ufak ayrintilar yani senin sorunun % 70 mazot pompasi % 30 bujiye gelen voltaj. saygilar diliyorumq

Mesaj Tarihi: 16 Aralık 2020 Saat 21:58
Merhaba arkadaşlar. 
Aracımızın sabah geç çalışma sorunuyla ilgili mazot filitresi takımını dün değiştirdik. 
Ama sıkıntı yine çözülmedi.  Bugünde mazot pompası  ve enjektörleri söküp pompaciya verdik 
Nasip olursa yarın neticeyi alıp sizleri konuyla ilgili bilgilendiririm. 

Mesajı Yazan: Outlander
Mesaj Tarihi: 16 Aralık 2020 Saat 22:46
Geçmiş olsun. Benim aracım da 2003 2.0 hdi Partner. Sabahları bazen benim de yapıyor öyle. İlk marş çalıştırmıyor. Ama ikincide kesin tık diye çalışıyor. Konuyu takipteyim. İnşaallah basit bir müdahale ile hallolur sorununuz.

Mesajı Yazan: benzersiz35
Mesaj Tarihi: 18 Aralık 2020 Saat 11:48
SORUN ÇÖZÜLDÜ

Mazot pompasina dun sabah baktirdim aksama cikarmaya calisirim dedi.usta ve dun aksam aldim aracimi. mazot.pompasindanmis sikinti 1100 tl odedim simdi çeyrek marşta çalışıyor artik.

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2020 Saat 14:02
Arkadaşlar tekrar merhaba. 
Araba sabahlari geç çalışma sorunumuzla ilgili
Mazot filitresi takımı değişti ve mazot pompası
Kompile elden geçirildi enjektörler sağlam çıktı. 
Yalnız 2 tane sibopta kaçırma tespit etik. Sizce nasıl bi yol
Izlemem gerekiyor. 
Saygılar 

Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2021 Saat 01:36
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır internete katılamadığım için 
Araç arızamız hakında sizlere sonucu gecikmeli olarak bildirmek durumundayım 
Aracimızda en son aşamada 2 tane sibopta kaçırma tespit edildi.
Dolayısıyla motoru kompile söküldü.  Rektefiye edildi. Ve tüm parçalar rektefiyecinin tavsiyesiyle bilinen markalarda kullanıldı. Yan sanayi olabilecek hicbir parça kullanılmadı. Ve bu gibi markalarda yan sanayi parça kullanmanızı tavsiye etmem. 
Motorumuz yapıldı. Teslim aldık.  şimdilik sıkıntı bu şekilde giderildi. 
Forumda destekte bulunan ve fikirleri ile bizlere yön veren herkese 
Teşekkür ederim.  Saygılarımla...

Mesajı Yazan: Nail46
Mesaj Tarihi: 11 Mart 2021 Saat 22:35
Merhaba bende de aynı sorun vardı. 
Yakıt basınç sensörü Değişti sorun kalmadı. 

Mesajı Yazan: luckylukegs
Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2021 Saat 16:54
Dostlar 1.9 d 2005 partner sahıbıyım.Bu sabah çalışmama problemini epeydır yaşıyorum ve ne yaptıysak düzelmedi.Sabah ilk açılışta araba çok zor çalışıyor.Elle mazot pompalamasını yaptıktan sonra çalıştırabiliyorum.Sanırım mazotu geri kaçırma sorunu var.Motor çalıştığında araç ilk 4-5 dk tekleme yaparak çalışıyor.Sürekli stop etmeye çalışıyor araba.Ancak 4-5 dakıkadan sonra araçda hıc bır problem kalmıyor.Gün içinde bidaha sıkıntı yaşamıyorum.Ta ki ertesi gün tekrar çalıştırana kadar.Çek valf taktırdım.avans müşürünü değiştirdim.sibopları yeniledik sorun aynı.
Bu sorunu yaşayıpda çözumleyen varsa yardım ederse çok sevinirim

Mesajı Yazan: AdemUsta1
Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2021 Saat 22:37
Merhaba İstanbul Anadolu yakası civarindaysaniz aracı getirin teşhis koyalım irtibata geçmek isterseniz burdan mesajimi yanıtlayın yeter iyi günler dilerim  :) 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net