Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Çekme sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 207
Forum Tanımlaması: Peugeot 207, 2006-2012 yılları arasında üretilmiştir. JATO, 207'yi 2007'de Avrupa'daki en çok satan otomobil olarak adlandırdı.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50404
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 11:15
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Çekme sorunu
Mesajı Yazan: Kolikli
Konu: Çekme sorunu
Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2020 Saat 16:49
Öncelikle herkese selam, 2012 model 1.6 benzin LPG otomatik aracım var, araba ne düz yolda ne de yokuş yukarı gitmiyor, düzde benzin LPG fark etmiyor 160 km yi geçmiyor rampalarda emsalleri 80 ile çıkarken ben 30 / 40 la anca çıkıyorum aracım bakımları hiç aksatılmadan yapılmıştır kaç ustaya gittiysem sorun yok gayet iyi diyorlar beni çıldırtıyorlar. Bobinlerini buji ve kablolarını değiştirdim yine aynı herhangi bir arıza lambası yanmıyor bilgisyara bağlattım hata kodu vermiyor, görüşlerinizi dinlemek isterim. Saygılar.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2020 Saat 08:45
Ve alaeyküm  selam hocam 1.6 vti motor performanlı bir motordur. otomatik te gücü %20 civarı kaybetsede o kadar olmaması lazım güç kaybının. şanzuman yağ ve basınç değerleri ne durumda. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: emirksk
Mesaj Tarihi: 06 Kasım 2020 Saat 01:36
egr valfi temizletmeyi deneyin muhtemelen baya işe yarar. lpg kiti ne marka ? vti motora adam gibi lpg montajı yapılmazsa çok baş ağrıtır.

Mesajı Yazan: serdarcan34
Mesaj Tarihi: 07 Kasım 2020 Saat 19:38
Nerde oturuyorsunuz İST Anadolu yakasında iseniz ÜMRANİYE tarafında bir usta tarif edebilirim 

Mesajı Yazan: Kolikli
Mesaj Tarihi: 10 Kasım 2020 Saat 22:34
50.000 km’de Prıns LPG taktırdım benzindede lpg dede aynı araç gitmiyor egr yi temizleteceğim olabilir, egzoz katalizör den diyenler oldu. Şöyle bir durum var örneğin rampa yukarı çıkıyorum tam gaz yapıyorum ama gaz yemiyor sonradan gaz yiyor ama iş işten geçmiş oluyor hele arabada dört kişi falan varsa rampalara hiç vurmuyorum düz yol ara dur. Ankara’da ikamet ediyorum.sıkıntım LPG veya benzinde olması değil araba gitmiyor.

Mesajı Yazan: omerb
Mesaj Tarihi: 11 Kasım 2020 Saat 08:39
Selamlar. Lpg siz mi taktırdınız. Lpg den önce nasıldı mesela.?

Mesajı Yazan: Cenk88
Mesaj Tarihi: 03 Mart 2021 Saat 11:49
merhaba, aynı sorunlar benim aracımda da var, sorunu çözebildiniz mi acaba?

Mesajı Yazan: Mido5756
Mesaj Tarihi: 07 Mart 2021 Saat 18:00

Aynı sorun bende de var şöyle izah edeyim başıma gelenleri
Ufak bı kaza sonucu kaportacıya bıraktım aracımı neyse eksperdi parçaydı derken bı ay sonra aracı almaya gittim tık edip çalışmıyor ileri geri ittik olmadı neyse vitese verdik çalışmasıyla beraber
Anormal bir ses duydum ve dedim ki piston aşağı indi harbiden de piston aşağı inmişti..
Çıkma motor aldım taktık usta motoru beğendi buna anahtar değmemiş dedi yağını suyunu koyduk calistirdik sesi güzel duman yok vs ama araba gitmiyor
Eski motorla 100 le çıktığım rampayı 2.viteste zor çıkıyor düz yolda 130 geçmiyor 5. Viteste hız kaybediyor usta kullan açılır dedi artık 160 görüyor 4. Viteste ancak 5 viteste hız kaybediyor düz yolda tofaslar tokatlamaya devam ediyor eski motorum 150 bindeydi ve muhteşemdi 
Ha ben onun için performanssız diyordum ama bunu görünce şükretmek lazımmış onu anladım yine şükür ediyordum ayağımı yerden kesiyor diye ama daha performanslı olsun istiyordum turbo atmayı düşünürken komple motora para harcamak zorunda kaldım bu en can sıkıcısı. Bu arada motorun patlamasına gelince silindirde çatlak varmış ve motor uzun süre yatınca catlaktan motora su doluyor bizde calistiracagiz diye ugrasinca fark edemedik aracın altında su falanda görmediğimden bi kafasizlik ettik çünkü bakımları hep zamanında ve fazlasıyla yapılırdı ve hiç incitmezdim ama Peugeot servisindekiler bu motorun hor kullanilmaktan yani devirli kullanımı sevdiğini söylüyorlar.

Evet arkadaşlar bu çekiş problemini çözebilen varsa haber etsin bizi bilgilendirdi herkese iyi günler

-------------
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Mesajı Yazan: ozturksmh
Mesaj Tarihi: 09 Mart 2021 Saat 17:19
Merhabalar,

Benzer bir sorunu 1.4 vti aracımda ben de yaşadım. Bir çok ustaya ve servise gösterdim bulamadılar. Fakat en son bir usta deneme  yanılma yoluyla buldu ve sorun çözüldü. Bu araçlarda bulunan "vti valfi" bu tür sorunlara neden oluyormuş. 2 adet vti valfi bulunuyor. Sorun hangisindeyse değişimi gerçekleştirirseniz sorun yüksek ihtimalle çözülecektir. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net