Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Enjektör Temizliği (Sarsıntılı Çalışma)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 306
Forum Tanımlaması: 306, 1993'ten 2002'ye 309'u değiştiren küçük bir aile otomobilidir, ancak 2001'de 307 ile değiştirilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50295
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 14:16
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Enjektör Temizliği (Sarsıntılı Çalışma)
Mesajı Yazan: dfiratd
Konu: Enjektör Temizliği (Sarsıntılı Çalışma)
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2020 Saat 14:43
Merhaba;

Araç benzinde sarsıntılı ve sesli çalışıyor, bana göre marş alma süresi bir tık uzun ustanın bir tanesi enjektör tıkalı olabilir dedi. LPG ye geçince sarsıntı ve ses kesiliyor.  Aracı yeni aldığım için ne bujilere nede enjektörlere baktırma şansım henüz olmadı. Araştırdım kimi ustalar bu araçların enjektörleri temizlenmez dedi. Buradaki değerli arkadaşlara sormak istedim.

1- Benzinde sarsıntılı çalışma enjektör kaynaklı olabilir mi?

2- 1999 306 Griffe araçlarda enjektör temizliği yapılıyor mu?

3- Antalya da bizi üzmeyecek bu işleri yapacak bir usta tanıdık var mı?

Teşekkürler.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2020 Saat 18:19
1. Enjektör veya benzin pompası titreme yapabilir ama enjektör olması yüksek  ihtimal.
2. Temizlenir. Sanayide enjektörcü karbüratörcü bulursan onlar söküp makineye takıp temizliyorlar. Hatta bosh carservisler de bu işi  yapıyor diye biliyorum.
3. Antalyada aslan usta ( fark otomotiv) var. Tamirhane diye youtube kanalı var. Gerçi volkswagen grubuna bakıyor ama en azından fikir verir veya yönlendirir.

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2020 Saat 14:23
Teşekkürler

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2020 Saat 14:53
Al yeni 4 tane 4 tane buji Bobin ve bobin kablosu birde yağ bakımı, kayışlar, teker bilyeleri ön takım 4 lastik tamam arkana bakma bin gitsin

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2020 Saat 15:36
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

Al yeni 4 tane 4 tane buji Bobin ve bobin kablosu birde yağ bakımı, kayışlar, teker bilyeleri ön takım 4 lastik tamam arkana bakma bin gitsin

İsmail Bey 
Yağ bakımı yaptım, hava ve yağ filtreleri değişti, 4 lastik sıfır, triger değişti, baskı balata değişti, ön düzen çok iyi durumda, ön diskler ve balatalar en iyisinden değişti, akü yarın sıfırlanıyor.

4500 TL masraf yaptım. 

problemim benzinde sarsıntılı çalışma LPG ye geçince düzeliyor, bi benzin filtresini değişmemişler çok uzun zamandır, onu değiştirip deneyceğim, enjektör temizliği ne kadar tutar bilmiyorum ama gerçekten maddi açıdan zorladı temizleyip geçerse araba fişek.

Hızlanması şaahne, inanmayan olabilir korkuteli yolunda 3 kişi klima açık 2 defa 5. vitesten 4, vitese düştüm. araç seyri çok iyi sapma yok frene basınca lap burnunu dahi kığırdatmıyor, hiç kaza geçirmemiş tertemiz araba. 

Şu benzindeki problemi gidersem kusursuz.

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2020 Saat 15:37
Bu arada söylemeyi unuttum yarın debriyaj telini de kendim değiştirmeyi düşünüyorum antalya da en düşük işcilik 150 tl. Bi debriyaj telini yan sanayi alacam.

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2020 Saat 20:02
Sadece benzinde yapıyorsa enjektörler ve kablolarını kontrol ettir. Tamirciye götürmeden kendin iyice bir bak kablo köpüğü felan var mi

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 05 Ekim 2020 Saat 11:44
Enjektör kablolarını hiç daha önce kontrol etmedim nasıl yapıcam? 

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 06 Ekim 2020 Saat 15:35
Orjinalini yazan: dfiratd dfiratd Yazdı:

Merhaba;

Araç benzinde sarsıntılı ve sesli çalışıyor, bana göre marş alma süresi bir tık uzun ustanın bir tanesi enjektör tıkalı olabilir dedi. LPG ye geçince sarsıntı ve ses kesiliyor.  Aracı yeni aldığım için ne bujilere nede enjektörlere baktırma şansım henüz olmadı. Araştırdım kimi ustalar bu araçların enjektörleri temizlenmez dedi. Buradaki değerli arkadaşlara sormak istedim.

1- Benzinde sarsıntılı çalışma enjektör kaynaklı olabilir mi?

2- 1999 306 Griffe araçlarda enjektör temizliği yapılıyor mu?

3- Antalya da bizi üzmeyecek bu işleri yapacak bir usta tanıdık var mı?

Teşekkürler.

aynı sıkıntı var ,benimki kışın yapıyor. yazın düzgün. enjektör tanesi 250 tl di sanırım. değişim daha mantıklı bizim araçlarda. ertesi sene de diğerleri bozulur çünkü.

Mesaj Tarihi: 07 Ekim 2020 Saat 13:19
Enjektör temizliği yaptırmayacak mısın?

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net