Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

START STOP KAPASİTÖRÜ

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 308 T7 (2008-2013)
Forum Tanımlaması: Peugeot 308 'in 2008'de üretimine başlanmış 2013 sonrasıda yeni versiyonu çıkmıştır ve X08 serisi Peugeot modellerinin ilkidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=50051
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 16:56
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: START STOP KAPASİTÖRÜ
Mesajı Yazan: ilter81
Konu: START STOP KAPASİTÖRÜ
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2020 Saat 17:18
HERKESE MERHABA. ARACIM 308 E HDI AUTO 6R
BIR SUREDIR EKRANDA AKÜ SARJI VEYA ELKETRIK BESLEMESI ARIZALI DIYE UYARI VERIYOR. BAZEN HIC OLMUYOR 3-4 GUN BAZENDE GUN ICINDE SIK SIK UYARI VERIYOR. CESITLI YAZILAR OKUDUM AYNI SORUNU YASAYAN ARKADALAR VAR AMA NET BIR CEVAP YOK. BUGUN OZEL SERVISE GOTURDUM ARACI VE START STOP KAPASITORÜNUN ARIZALI OLDUGUNU SOYLEDILER. FIYATINA DA 2500 TL DEDILER. AYRICA BIRDE START STOP LU AKU EKLENIRSE 1000 TL DE ONUN FIYATI.ARACIMDAKI AKU NORMAL AKU 1 SENELIK START STOP AKU DEGI START STOP KULLANMAYI SEVMEDIGIM ICIN KULLANMAM DIYE NORMAL AKU ALDIM. ONCEKI SAHIBIDE ZATEN NORMAL AKU KULLANMIS. USTANIN DEDIGINE GORE START STOP KULLANMASAN BILE AKÜYÜ NORMAL  AKÜ TAKMAMAK GEREKIYORMUS.NORMAL AKÜ SISTEME ZARAR VERIYORMUS START STOP KULLANMASAN BILE.AYNI SORUNU YASAYAN VARSA YARDIMCI OLABILIR MI. SORUN GERCEKTEN BURDAMI YOKSA BASKA BIRSEYDEN OLABILIRMI. YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: samet2461
Mesaj Tarihi: 19 Temmuz 2020 Saat 20:34
Hocam en başta start/stoplu akü almadan net konuşamayız. İlk öncelik start/stoplu bir akü alıp takmanız gerek. benim araçtada benzer bir hata vardı. Banada kapasitör diye söylediler Start/stop çalışmıyordu motoru tamir ettirin diyede hata veriyordu bilgi ekranında. Ben aküyüde değiştirdim yine düzelmedi. Eurorepar Servise götürdüm yazılımdan düzelebilir 400tl fiyat söylediler. Ama olmazsada 400tl alacaklarını bildirdiler. Bütün beyinlere yeni yazılım yükleyip kodlama yapılacaktı. Ben risk alarak kabul ettim ve 6 aydır sorunsuz kullanıyorum. Bi deneyin derim
Ama belirttiğim gibi en başta bir start/stop lu akü almanız gerekli

-------------
YOUTUBE KANAL: youtube; ghostK

Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2020 Saat 00:01
tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. servisin yeri nerde ankaradayim ben internetten baktigim kadariyla cogu sehirde var 

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2020 Saat 02:11
Orjinalini yazan: ilter81 ilter81 Yazdı:

tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. servisin yeri nerde ankaradayim ben internetten baktigim kadariyla cogu sehirde var 
ankaradaysanız hiç  maceraya girmeyin fatih peugeot var yetkili servis. Tamir konusunda iyiler. En azından  yaptırmasanız bile net arıza tespiti yapılmış olur.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2020 Saat 14:01
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

ankaradaysanız hiç  maceraya girmeyin fatih peugeot var yetkili servis. Tamir konusunda iyiler. En azından  yaptırmasanız bile net arıza tespiti yapılmış olur.

Fatih peugeot artık yetkili deil hocam servis sözleşmeleri malesef psa tr tarafından iptal edildi. Ek olarak son 1 yıldır eski ustalarda kalmadı  son dönemlerde çevremde şikayetler duyuyorum. Arkadaşımın arabasını bakıma görtürmüş yaptık dedikleri işlemlerin bazıları yapılmadığı geçen hafta öğrendik

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 24 Temmuz 2020 Saat 08:04
tesekkur ederim herkese.alternatif isini iyi yapan fiyati uygun yer varsa soylerseniz sevinirim

Mesaj Tarihi: 24 Temmuz 2020 Saat 14:16
ivedik mas peugeot. tavsiye ederim gidip bir görüşün hocam. fiyat almış olursunuz. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 24 Temmuz 2020 Saat 21:44
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Fatih peugeot artık yetkili deil hocam servis sözleşmeleri malesef psa tr tarafından iptal edildi. Ek olarak son 1 yıldır eski ustalarda kalmadı  son dönemlerde çevremde şikayetler duyuyorum. Arkadaşımın arabasını bakıma görtürmüş yaptık dedikleri işlemlerin bazıları yapılmadığı geçen hafta öğrendik
Hadi yaa öğrendiğim iyi oldu.

Mesaj Tarihi: 27 Temmuz 2020 Saat 23:17
soner hocam merhaba watsap grubu var galiba alabilimisiniz benide . haberlesme ve danisma acisindan uygun olacagini dusunuyorum.

Mesaj Tarihi: 28 Temmuz 2020 Saat 09:00

soner hocam merhaba watsap grubu var galiba alabilimisiniz benide . haberlesme ve danisma acisindan uygun olacagini dusunuyorum.

tabiki hocam benim cep 05057893633 mesaj atın eklerim.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 28 Temmuz 2020 Saat 11:33
tesekkur ederim gonderiyorum teli

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net