Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 1.6 16v Performans

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49793
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 08:24
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 1.6 16v Performans
Mesajı Yazan: KayaMotors
Konu: 307 1.6 16v Performans
Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2020 Saat 04:28
Öncelikle selamun aleyküm. Aracım 307 1.6 16v (2006) benzinli manüel modeli.
Aracımda yaklaşık 2 ay öncesinden bu yana canımı sıkan bir olay var. 
Gazı dipledigim zaman güç bir geliyor bir gidiyor tarzında hızlanıyor ve istediğim performansı alamıyorum. Bugün bakım yapıldı Yağ, filtreler ,fren balataları ve ek olarak boğaz gaz kelebeğini söktürüp temizlettim. Bu performans sorunu ortadan kalkar amaçlı bujileride komple degistirdim fakat sadece güç geldiğinde biraz daha güç katkısı oldu fakat bu gidip gitmemek sorunu devam ediyor. Sanki biri sürekli arkadan itip tutuyor gibi sizce ne olabilir ? Araçta lpg var.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 19 Mayıs 2020 Saat 13:35
Bobin arklanma yapıyor olabilir kabloların yerine iyi oturup oturmadigina bak baskı balata dan kaynaklı olabilir , LPG dede aynı sorun varsa başka bir yer düşünemiyorum 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesajı Yazan: ugur9tezcan
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2020 Saat 19:15
Orjinalini yazan: KayaMotors KayaMotors Yazdı:

Öncelikle selamun aleyküm. Aracım 307 1.6 16v (2006) benzinli manüel modeli.
Aracımda yaklaşık 2 ay öncesinden bu yana canımı sıkan bir olay var. 
Gazı dipledigim zaman güç bir geliyor bir gidiyor tarzında hızlanıyor ve istediğim performansı alamıyorum. Bugün bakım yapıldı Yağ, filtreler ,fren balataları ve ek olarak boğaz gaz kelebeğini söktürüp temizlettim. Bu performans sorunu ortadan kalkar amaçlı bujileride komple degistirdim fakat sadece güç geldiğinde biraz daha güç katkısı oldu fakat bu gidip gitmemek sorunu devam ediyor. Sanki biri sürekli arkadan itip tutuyor gibi sizce ne olabilir ? Araçta lpg var.

Aracınızın bujilerini değiştirdiğinizi söylemişsiniz. Ben de değiştiricem ama hangisini almam gerekiyor ? Sanırım araçlarımız aynı. Bi uzun bi kısa yazanlar var ama emin olamadım. 
Aracım 307 XR 1.6 benzinli 110 hp 

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2020 Saat 15:46
Bu dediklerinizi kendi başıma yapabilir miyim ? 
Bu bobinler kapalı sistem değil mi?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2020 Saat 16:41
Öncelikle arkadaşlar bu tip sıkıntılar lpg deil benzinde problem olup olmadığını kontrol edin. Her iki yakıt tipindede aynı sorun varsa. bobin buji kontrolü ve gaz kelebeği temizliği yaptırın. Eğer devam ederse baskı balata kontrolüde iyi olur. Birde ek olarak manifolt ve hava filtre kutusunda çatlak vs. fazla hava çekmesine ve performans kaybına neden olabilir. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2020 Saat 18:01
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Öncelikle arkadaşlar bu tip sıkıntılar lpg deil benzinde problem olup olmadığını kontrol edin. Her iki yakıt tipindede aynı sorun varsa. bobin buji kontrolü ve gaz kelebeği temizliği yaptırın. Eğer devam ederse baskı balata kontrolüde iyi olur. Birde ek olarak manifolt ve hava filtre kutusunda çatlak vs. fazla hava çekmesine ve performans kaybına neden olabilir. 

Her iki yakıtta da denedim ve sonuç aynı. Buji değiştirildi sorun devam etti, gaz kelebeği temizlendi sorun devam etti, sadece bobin kaldı onuda tam emin olmadan değiştimek istemiyorum durduk yerde 500 gibi bir fiyat gitmesi iyi değil malesef.

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2020 Saat 07:43
Araci bilgisayara baglatmayi denediniz mi hocam? 

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2020 Saat 13:22
Orjinalini yazan: Orçun.Dmr Orçun.Dmr Yazdı:

Araci bilgisayara baglatmayi denediniz mi hocam? 

Evet denedim hocam. Herhangi bir arıza kodu veya bir sorun gözükmüyor.

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2020 Saat 15:06
bobinin kablolarını kontrol et bobin değiştirmene gerek yok kopuk veya temassızlık gibi bir aşınma felan varmı diya kablonun biri zarar görmüştür bu sorunla karşılaşabilirsin 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2020 Saat 15:12
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

bobinin kablolarını kontrol et bobin değiştirmene gerek yok kopuk veya temassızlık gibi bir aşınma felan varmı diya kablonun biri zarar görmüştür bu sorunla karşılaşabilirsin 

Bunu kendimiz evde tespit edebilir miyiz yoksa bir tamirci görmesi mi lazım usta ?

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net