Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 - Catalytic Converter Fault Hatası

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49667
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 19:39
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 - Catalytic Converter Fault Hatası
Mesajı Yazan: foreem
Konu: 307 - Catalytic Converter Fault Hatası
Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2020 Saat 19:10
Herkese merhaba iyi forumlar. Yaklaşık 1.5 ay önce ilk arabam olan 2003 model 307 xt aldım. Aldığım sırada da antipollution fault hatası vardı araçta ancak gösterdiğim usta bir problem yaratmaz LPG olduğu için yapabilir dediği için bu hatayı göz ardı edip aracı satın aldım. Ancak son günlerde benzindeyken lpgye geçmeden önce ara rölantideyken bile stop etmeye başlamıştı.Bugün ise araçta lpg'de giderken bir anda çekişten düştü ve Catalytic Converter Fault Hatası verdi şimdi ise lpg'de rölantideyken bile titreme yapıyor ve çekiş gücü çok düşük. Bu problemi Ankara'da en ucuz yoldan nasıl halledebilirim? Öğrenciyim bu yüzden erteleyip problemi daha da büyütmek istemiyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 17 Nisan 2020 Saat 19:18
Bu arada Catalytic Converter Fault hatasından yaklaşık 10 km önce petrol ofisinden 25 tllik benzin almıştım onun öncesin de hep shell ve opetten alıyordum

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2020 Saat 01:05
 hem benzin hemde lpg de önce arıza tespiti yaptır cihaza bağlat arızaları nelermiş fiyat öğren

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2020 Saat 02:11
bir tahmininiz var mı acaba? Katalizör yapabilir gibi bir şeyler okudum forumda ve aracı alırken gösterdiğim usta oksijen değerleri ile ilgili bir şeyler demişti egzozcuya göstermek lazım gibi bununla alakalı bir şey olabilir mi? Antipollution hatasının oksijen sensoru tarzı bir şeyden kaynaklanabilir demişti yani

Mesajı Yazan: muzzy35
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2020 Saat 01:47
catalitik benimde derdim hata olarak çekiş problemini liqui catalytic system temizliyiciyle hallettim gibi yüzdeyüz olmasada güzel fark var fakat arıza kodu sönmedi tavsiye ederim düz tornavidayla kolayca uygulayabilirsin hava giriş yerine sıkıyorsun internette videosu var araştırınca bulabilirsin 

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2020 Saat 17:59
nereden ve hangi marka almıştınız?

Mesajı Yazan: muzzy35
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2020 Saat 22:41
liqui catalytic stsytem cleaner kendi sitesinde nasıl yapacağının videosuda var  
Pompayı ben camsilin fısfısını kullandım 

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2020 Saat 13:21
bugün aracı bilgisayara bağladılar ve resimde görülen hataları verdi. Usta hataları silip bir süre sonra tekrar kontrol edelim dedi, hatayı sildi bir süre yoktu ancak birkaç km sonra hataları tekrar almaya başladım ve araç rölantideyken dalgalanma yapıyor sorunun boğaz kelebeğinden olabileceğini söyledi ancak pahalı olduğunu ve bir süre beklemeyi önerdi sizin bir tahmininiz var mıdır? Şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

https://hizliresim.com/N5bdQN" rel="nofollow">

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2020 Saat 21:19
4 . silindire baktık oksijen sensörlerinin fişlerini çıkart birde öyle kullan 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2020 Saat 21:50
Peki bu fiş nerede tam olarak ve çekip aracı çalıştırıp belli bir km yaparsam zararı olur mu? Kusura bakmayın gerçekten hicbir fikrim yok çok teşekkür ederim tüm yardımlarınız için 

Mesajı Yazan: uivgen
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2020 Saat 07:37
Sorun çözülmediyse eğer aynı problemi bende yaşadım. Problem bende mi var sadece diğer araçlarda a böyle mi bilmiyorum ama yaklaiık olarak 7 8 ay önce aynı hatayı gördüm yol bilgisayarında ve araç çok eğimli olmayan bir yokuşta önce tamamen çekişten düştü sonrada stop etti. Sonrasında her çalıştırmamda yaklaşık 30 40 saniye sonra stop etmeye devam etti. Güç bela evin önüne park ettim. Almış olduğum kişi özel bir peugeot servisinde çalışıyor kendisini aradım katalizör tıkanmış değişecek yada içindeki malzeme yenilenecek dedi. Sonra farklı bi ustayı aradım. Krank devir sensörü ya da benzin pompasından olabilir dedi. Ayrıca ateşleme sistemi ile alakalı olabilir dedi. Gece 1 km yolda 10 15 defa stop eden araç sabah hiç sorun çıkarmadan çalıştı, çekişinde falan hiç bir problem yoktu. Aradığım ikinci ustaya götürdüm, bilgisayara bağladık ateşleme hatası görünüyordu sadece. Bujilerin uçları soyulmuş baya onları değiştirdik önce, 2 3 gün dene aynı hatayı verirse tekrar bakalım dedi. Aradan 3 saat sonra araç aynı uyarıyı verdi ve stop etti. Aradım kontağı çevirdiğinde arka tarafta koltuğun alt tarafından ses geliyor mu dedi baktım ses falan yok. Alttan depoya 1 2 defa vur tekrar dene dedi, denedim çalıştı. Benzin pompasını söktük aynı gün, yenisini taktık aynı sorunu uzunca bi süre yaşamadım derken 2 3 ay önce aynı uyarıyı aldım yol bilgisayarında. Aynı ustaya gittim ateşleme sisteminden görünüyordu. Bobini söktük yerine yenisini taktık sorun çözüldü. Sorun aynı şekilde devam ediyorsa bunları deneyebilirsin çözüm olarak. :)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net