Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Peugeot 207 tekleme sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 207
Forum Tanımlaması: Peugeot 207, 2006-2012 yılları arasında üretilmiştir. JATO, 207'yi 2007'de Avrupa'daki en çok satan otomobil olarak adlandırdı.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49626
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 02:47
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Peugeot 207 tekleme sorunu
Mesajı Yazan: camriver
Konu: Peugeot 207 tekleme sorunu
Mesaj Tarihi: 06 Nisan 2020 Saat 22:15
Merhabalar. 2011 1.4 motor yarı otomatik araç aldım 2 ay önce. Bakımlarını yaptırdım. Hiçbir sıkıntı yoktu. Lpg var araçta. 2 hafta önce teklemeye başladı. Benzine aldım. Bu durumlardan dolayı ötürü götürmek istemedim.  Lpg ayarından sandım ama 2 gün sonra benzindede teklemeye başladı. Hafta sonu götürdüm ustaya. Cihaza bağladı. Hiçbir hata yok. Bobine baktı yeni değişmişti. Bujilere baktı sıkıntı yok. Yağlama valf sensörünü ve motor sensörünü temizledi. Havanın girdiği kelebeği temizledi. Araçın egzozundan da patlama sesi geliyordu. Pat pat diye. Başka bir sorun yok dedi. Sonra aracı kullandım. Bi sıktıntı yoktu. 10 km sonra yine başladı teklemeye. Özellikle yokuş çıkarken çok oluyor. Sorun nedir ustalar anlayamıyor. Lpg bağlantısını komple söktürmen gerek diyorlar. Gerçekten bilen anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Memoxf
Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 09:14
merhaba
Bende 207 kullanıcısıyım 1.4 benzin lpg. Aynı sorun başıma geldi ve bir türlü çözüm bulamamıştım. Ustalara götürdüm ateşleme sistemi dediler enjektör dediler avansı bozuk dediler. Bir türlü olmuyordu araç çalıştığında bile motor kaputtan çıkacak gibi sallanıyordu. Sonra biraz düşündükten sonra benzin geldi aklıma ve gidip shellden v power aldım. Aldıktan sonra araç belli bir zamandan sonra yaklaşık bir 10 km sonra düzeldi. Şu an düzenli olarak v power kullanıyorum. Ne tekleme kaldı ne de rolantide düzensizlik.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 10:11
öncelikle aramıza hoşgeldiniz. arakdaşımızın dediği gibi olabilir. birde benzin pompasının basıncını baktılarmı. orjinal yazılımla kontrol edildimi

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 12:23
Orjinalini yazan: Memoxf Memoxf Yazdı:

merhaba
Bende 207 kullanıcısıyım 1.4 benzin lpg. Aynı sorun başıma geldi ve bir türlü çözüm bulamamıştım. Ustalara götürdüm ateşleme sistemi dediler enjektör dediler avansı bozuk dediler. Bir türlü olmuyordu araç çalıştığında bile motor kaputtan çıkacak gibi sallanıyordu. Sonra biraz düşündükten sonra benzin geldi aklıma ve gidip shellden v power aldım. Aldıktan sonra araç belli bir zamandan sonra yaklaşık bir 10 km sonra düzeldi. Şu an düzenli olarak v power kullanıyorum. Ne tekleme kaldı ne de rolantide düzensizlik.

Öncelikle cevap için teşekkürler. bu sorunu sadece lpg'de veya benzinde yapmıyor. ikisinde de yapıyor. benzinden kaynaklı olsa gazda da yapar mı? dediğinizi deneyeceğim. en son opetten fullemiştim benzini yarıya düştü. bitmesini bekleyim mi yoksa üstüne v power koyayım mı?

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 12:24
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. arakdaşımızın dediği gibi olabilir. birde benzin pompasının basıncını baktılarmı. orjinal yazılımla kontrol edildimi

Teşekkürler. Cihazı bilgisayara bağladı. pejo yazılımı vardı pc'de. hiçbir hata göremedi. benzin pompası olsa lpg'de yapmaz diye düşünüyorum.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 14:56
eğer gaz kesici ve benzin kesici valfler arızalı ise yapar iki yakıtta karıştığı zaman bu tip sıkıntılarda oluyor. map sensörünüde temizlemeye deneyin.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 21:16
Benzin ve lpgde ortak çalışan sistem elektronik ateşleme sistemidir. Bunlar buji ve bobindir. Sorununuz bobinden olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Bobin yeni görünebilir ama söküp lastiklerine bakmak lazım oksit falan var mı diye.
Birde Sonerin dediği gibi gaz kesicide kaçak olduğu zaman  sıkıntı yapabilir.

Mesajı Yazan: BayQ
Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 22:01
Bujinin biri arizasi atesleme yApamiyor oda egzozaa cig yakit atiyor egzozda patlama yapiyor

-------------
Bakımlı Araç Yolda Bırakmaz

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 22:03
buji bobin olcumunu yaptir 

-------------

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 22:42
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Benzin ve lpgde ortak çalışan sistem elektronik ateşleme sistemidir. Bunlar buji ve bobindir. Sorununuz bobinden olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Bobin yeni görünebilir ama söküp lastiklerine bakmak lazım oksit falan var mı diye.
Birde Sonerin dediği gibi gaz kesicide kaçak olduğu zaman  sıkıntı yapabilir.
Hocam bobin çıkarıldı bujiler çıkarıldı. Bugün öğrendim bobin 6 ay önce değişmiş. Arıza verince. Bujilerin durumuda iyi. Usta bobin veye bujilerde hata olsa arıza ışığı yanar ve pcde görülürdü diyor. 

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 22:44
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

eğer gaz kesici ve benzin kesici valfler arızalı ise yapar iki yakıtta karıştığı zaman bu tip sıkıntılarda oluyor. map sensörünüde temizlemeye deneyin.
Hocam gaz kesici veya benzin kesicide arıza olsa bunu pcye bağlandığında göremez miyiz. Bi anlama şekli var mı? 

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 23:11
ustani degistir bobin buji olcumunu yaptir 

-------------

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 23:24
Orjinalini yazan: BayQ BayQ Yazdı:

ustani degistir bobin buji olcumunu yaptir 
Ankarada ikizler pejo ve şaşmazdaki vatan pejoya gittim. Başka kimi tavsiye edersiniz. 

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2020 Saat 23:41
senin motor 90 lik mi 75 lik mi

-------------

Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2020 Saat 08:43
Orjinalini yazan: BayQ BayQ Yazdı:

senin motor 90 lik mi 75 lik mi
90

Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2020 Saat 17:36
sorunun %90 buji olarak tahmin ediyorum veya bobin kablosunun birinde kopukluk veya temassızlık olabilir . baktır . Kendinde bakabilirsin youtubeden buji testi nasıl yapılır bak kablo olayına gelincede bobine takılan kablolara bak o kablolar hava filtresinin altına doğru iniyor hava filtresini sök kablolarda hasar varmı bak 

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net