Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kapı döşemesinden soğuk hava girmesi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49563
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 11:03
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Kapı döşemesinden soğuk hava girmesi
Mesajı Yazan: kaan206
Konu: Kapı döşemesinden soğuk hava girmesi
Mesaj Tarihi: 22 Mart 2020 Saat 23:12
arkadaşlar 206 ön kapı döşemesinde kolon deliklerinin oldugu yerden soğuk hava geliyor
Kapı plastiğini söktüm kapı saçına yapışık olan yalıtkan kağıtta herhangi bir yırtık açıklık yok
Bu hava kapı altında yağmur tahliye deliğinden girip kapı içinde kolonun oldugu yerden çıkıyor olabilir mi? Kapı içine hava girecek başka bir yer göremedim
Sizde de benzer bir durum söz konusu mu?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sercan23
Mesaj Tarihi: 22 Mart 2020 Saat 23:56
aynı sorun bendede var iki kapıdada 206 gtı aracım kapı trimlerini sökünce muhafaza olmadığını gördüm izalasyon malzamesi iş görür mü acaba yapıştırsam ? 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2020 Saat 09:31
arkadaşlar araç b segmenti olduğu için bu tip sorunlar aynı segmenteki bir çok araçta karşınıza çıkan bir durum. birde kapı contalarınızı kontrol edin. yalıtım bir nebzede olasa fark eder. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2020 Saat 09:37
Kapı iç sacında yalıtım var, contada sağlam, kendi yalıtım malzemesi üstünde ek yalıtım malzemesi artı ses ve ısı yalıtım süngeri var. Daha ne olsun 😀
Dediğim gibi arac hareket halindeyken kapı içine hava girebilecek tek yerr kapı altı tahliye deliği, muhendisler burdan giren havanın cıkabileceği farklı bir delik daha yapmalıydılar.
Sizlerin aracınızda da durum aynı mı? Soğuk geliyor mu kolon deliğinden
Tek çözüm kolonun saca oturdugu yerin etrafını silikon ya da mastiklemek gibi geliyor

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2020 Saat 00:13
sorunu çözersen o ya da bu şekilde bilgilendirir misin ben hala kararsızım nasıl çözceğim konusunda 

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2020 Saat 11:57
kardeş yalıtım malzemesi alıp yapıştırıcaksın çok basit senin iş...

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2020 Saat 18:41
yalıtım malzamesi koysamda yine devam edicek sanırım sen demişsin ya hava su tahliye yerinden giriyo heralde diye o kafamı karıştırıyo yoksa malzameyi yapıştırmak 5-10dk şık iş ama kesin geçirir mi delikleri mi kapatsam silikonla 

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2020 Saat 18:45
Hiçbir yalıtım malzemesi olmazsa arabanın içine kapıdan aşırı rüzgar ve soğuk girer, rüzgarı soğuyu bırak yağmur suyu bile girer, kapı  izalasyon malzemesini fabrika boşuna koymuyor, tahliye deliklerini kapatırsan kapının içi su dolar, su bidonu gibi olur, o delikler kapatılmaz....
Servisle görüştüm o kadar rüzgar girmesi normal dediler bilginize...
Çok kesincisin bakıyorum da
Kesin diye birsey yok deneyip görmen gerek yarına çıkacağımızın kesinliği var mı ki?

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2020 Saat 18:53
benim kapı Allah’a emanet yapılmış gibi zaten en kısa sürede uygulayıp drumu paylaşacağım delikten kastım hoparlör delikleriydi silikonla kapatsam mı diye düşündüm tahliye deliği değil sonuçta öndeki hoparlör çalışmıyo benimkinde zaten 

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2020 Saat 23:59
Kendinden yapışkanlı alıminyum folyo tarzında yalıtım malzemeleri var koçtaş yaa yapı marketlerde silikona gerek yok.
hopörlor takmıcaksan orayıda yalıtım malzemesiyle kapat daha etkili olur hopörlor takıcagın zaman kesersin orayı hoporlor montajını kolaylıkla yaparsın

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net