Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

407 2.0 HDİ Otomatik Gaz Yemiyor

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 407
Forum Tanımlaması: Peugeot 407, 2005'ten 2011'e kadar üretilen 406 serisinin yenilenmiş hali geniş bir aile otomobilidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49508
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 16:15
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 407 2.0 HDİ Otomatik Gaz Yemiyor
Mesajı Yazan: turku455
Konu: 407 2.0 HDİ Otomatik Gaz Yemiyor
Mesaj Tarihi: 09 Mart 2020 Saat 22:49
Merhaba arkadaşlar 407 2.0 HDİ 2005 model otomatik kullanıyorum.Araba yaklaşık olarak 7 yıldır bende.Fakat son bir haftadır fark ettiğim bir şey var.Araba kalkışlarda iyi fakat 2. vitesten sonra ani gaz yüklenmelerinde veya yokuş çıkarken bayılmaya başladı.Gazı köklediğim halde devir saati yükselmiyor ve araba gitmiyor.Ancak 3-4 saniye sonra toparlanıyor.Sakin kullanımda böyle bir şey sollamalarda veya yokuş çıkarken sorun yaratıyor.Vaktim olmadığı için henüz tamirciye gidemedim.Bu problemi yaşayan veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini ve çözüm yollarını paylaşırlarsa sevinirim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 09 Mart 2020 Saat 23:18
Aracın tıkalı ya hava yada egzozun tıkalı 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 09 Mart 2020 Saat 23:58
EGR'yi yıllar önce iptal ettirdim.2000 km 2-3 ay öncesinde bakımda tüm filtreler değişti.Umarım söylediğiniz gibidir de başka sorun çıkarmaz.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 10 Mart 2020 Saat 11:40
bir kaç sebebi olabilir hocam. öncelikle orjinal arıza tesbit cihazı ile bakmak lazım hata kodlarına - enjektör durumuna vs. bana sanki turbo elektrovanadan kaynaklı gibi geldi.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 10 Mart 2020 Saat 21:42
İyi akşamlar.Dikkatimi çeken birşey oldu.Bu problem ısıtma bujilerini değiştirdikten sonra ortaya çıktı.Kimsenin günahını almak istemem ama zamanla olarak büyük tesadüf olabilir. Bu araçların ısıtma bujilerini değiştirmek baya bir sıkıntılı.Baya bir uğraştılar.O esnada yapılan bir hatadan olabilirmi?

Mesaj Tarihi: 26 Aralık 2020 Saat 00:38
Biraz geç oldu yazmam fakat başka arkadaşlara yardımcı olması açısından.Problem çözüldü. Turbonun hava hortumu çıkmış yerinden.Isıtma bujileri değişirken.

Mesajı Yazan: Mursel1980
Mesaj Tarihi: 27 Aralık 2020 Saat 12:43
merhaba kardeşim aynı sorun benim aracım da var aracı yaklaşık 3 aydır farklı farklı tamircilere götürdüm hiçbiri sorun ve sonuç vermedi bostancı'da Bayram abi diye bir tanıdığımız var sağ olsun makineye bağladı orijinal  makineye aracın beyni yani motor içi sigorta kutusu benimkinin kodu bsm l01 kodu bu sigorta kutusu üretimden kalkmış piyasada cıkma var ama ben 2. 3 tane aldım onlarda arıza bu ürünü sıfırını bulmak lazım Fransa iletişime geçtim Fransa'dan çözebilsem çözeceğim yani anlayacağın bu sigorta kutusu değişmeden araba düzelmiyor aynı zamanda gaz yememe şeyi de hep benim gaz pedalı arızalıymış bunun da müşürü ile beraber komple satılıyor bu da yaklaşık 1350 1750 arası fiyat değişiyor bunlarda da sen sorunu çözdü isen bana da yardımcı olabilirsen sevinirim mail adresime bir şeyler yazarsan ben sana geri dönüş yaparım ya da bu sorunu çözebilecek birileri varsa bana ulaşabilir s çok sevinirim 4 aydır arabam yatıyor 4 aydır arabaya bilemiyorum 

Mesaj Tarihi: 27 Aralık 2020 Saat 16:08
Benim araçtaki gaz yememe problemi çözüldü.Fakat beyin (ECU) arızası devam ediyor.Dün ECU'yu söküp tüm lehimlerini yeniledim.Çünkü sadece soğuk havalarda yapıyor.Temassızlıktan şüpheleniyorum.Şimdi havaların tekrar eksiye düşmesini bekliyorum.Tabii bu arada motor beybi (ECU) araştırmam devam ediyor.En son romanyada buldum.Confused

Mesajı Yazan: ANTALYA0742
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2021 Saat 18:02
Orjinalini yazan: turku455 turku455 Yazdı:

Benim araçtaki gaz yememe problemi çözüldü.Fakat beyin (ECU) arızası devam ediyor.Dün ECU'yu söküp tüm lehimlerini yeniledim.Çünkü sadece soğuk havalarda yapıyor.Temassızlıktan şüpheleniyorum.Şimdi havaların tekrar eksiye düşmesini bekliyorum.Tabii bu arada motor beybi (ECU) araştırmam devam ediyor.En son romanyada buldum.Confused

Almanya dan Cüneyt abi ile iletişime geç istersen en kolay öyle bulursun. Facebook gruplarından bulabilirsin.

Mesajı Yazan: ANTALYA0742
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2021 Saat 18:03
Orjinalini yazan: Mursel1980 Mursel1980 Yazdı:

merhaba kardeşim aynı sorun benim aracım da var aracı yaklaşık 3 aydır farklı farklı tamircilere götürdüm hiçbiri sorun ve sonuç vermedi bostancı'da Bayram abi diye bir tanıdığımız var sağ olsun makineye bağladı orijinal  makineye aracın beyni yani motor içi sigorta kutusu benimkinin kodu bsm l01 kodu bu sigorta kutusu üretimden kalkmış piyasada cıkma var ama ben 2. 3 tane aldım onlarda arıza bu ürünü sıfırını bulmak lazım Fransa iletişime geçtim Fransa'dan çözebilsem çözeceğim yani anlayacağın bu sigorta kutusu değişmeden araba düzelmiyor aynı zamanda gaz yememe şeyi de hep benim gaz pedalı arızalıymış bunun da müşürü ile beraber komple satılıyor bu da yaklaşık 1350 1750 arası fiyat değişiyor bunlarda da sen sorunu çözdü isen bana da yardımcı olabilirsen sevinirim mail adresime bir şeyler yazarsan ben sana geri dönüş yaparım ya da bu sorunu çözebilecek birileri varsa bana ulaşabilir s çok sevinirim 4 aydır arabam yatıyor 4 aydır arabaya bilemiyorum 

sorununuz devam ediyor mu ?

Mesaj Tarihi: 07 Şubat 2021 Saat 17:34
Merhabalar. ECU problemi devam ediyor.Fakat ben ECU'dan olduğunu düşünmüyorum.Filtrede su bulundu hatası  veriyor.Fakat filtre değiştirildi değişen birşey yok.Sensör kablolarını çıkarıyorum yine hata gelmeye devam ediyor.Fakat son zamanlarda bulduğum bir yöntemle daha rahat çalıştığını farkettim.Mazot el pompası ile birkaç defa mazot pompaladığımda daha rahat çalışıyor.Sorunun pompada veya sensörde olduğunu düşünüyorum.Tabii bu problem sadece hava sıcaklığının eksinin altına düştüğü zamanlarda oluyor.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net