Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Külbüratör kapağı boya rengi ya da kodu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49436
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 15:17
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Külbüratör kapağı boya rengi ya da kodu
Mesajı Yazan: kaan206
Konu: Külbüratör kapağı boya rengi ya da kodu
Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2020 Saat 18:50
Külbüratör kapak boyası için rütüş boyası alacağım rengi tam olarak nedir ya da renk kodunu bile varsa yazabilir mi?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2020 Saat 08:15
BBende söküp öyle boyamayı düşünüyorum ama takarken tork kullanmak lazım mı? Kaç tork la sıkmak lâzım. Normal gri sprey olur mu?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2020 Saat 11:58
valla ben şimdiye kadar rektefecilerin bazıları hariç türkiye tork ile sıkan görmedim açıkcası. koyu gri herhangi bir boya olur ama kesinlikle ısıya dayanıklı boya alın. aynı renk kodu bulmaz zor. bazı boyacılarda renk kodunu söyleyen cihazlar var ama nerde bulacaksın. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2020 Saat 15:43
haklısın...ama bn komple boyamayacagım. En iyisi boyacıya gidip koyu gri az bi miktar boya alıp rütuş yapmak. Sıyrılan yerlerin kahverengi gözükmesinden renk tonu tutmasada koyu gri olmasi iyidir

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2020 Saat 15:45
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

BBende söküp öyle boyamayı düşünüyorum ama takarken tork kullanmak lazım mı? Kaç tork la sıkmak lâzım. Normal gri sprey olur mu?
Doğrusu torkla sıkmak fazla sıkılırsa yamulup eğrilebilir...
Ama tr de tırkla sıkan vs yok gibi iki civara ne olcak deyip el ayarıyla sıkıyorlar. Bn külbüratör plastik contayı yeniledim ustanın sokup takması sıkmasın5!dak sürmedi

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2020 Saat 17:27
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

valla ben şimdiye kadar rektefecilerin bazıları hariç türkiye tork ile sıkan görmedim açıkcası. koyu gri herhangi bir boya olur ama kesinlikle ısıya dayanıklı boya alın. aynı renk kodu bulmaz zor. bazı boyacılarda renk kodunu söyleyen cihazlar var ama nerde bulacaksın. 

Nasipse ben yapacağım :)) ama tork değerini bulamıyorum. Araç eski malum. Yenilerin servis kitapçıkları falan hep internette geziyor. Eskileri bulmak zor. Ya elinde olan sandıktan çıkaracak yada bilen bir arkadaş söyleyecek.

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2020 Saat 17:28
Orjinalini yazan: kaan206 kaan206 Yazdı:

Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

Doğrusu torkla sıkmak fazla sıkılırsa yamulup eğrilebilir...
Ama tr de tırkla sıkan vs yok gibi iki civara ne olcak deyip el ayarıyla sıkıyorlar. Bn külbüratör plastik contayı yeniledim ustanın sokup takması sıkmasın5!dak sürmedi

İşçilik olarak ne verdiniz? Ustaya götürmek daha ucuz ve kolay olacak benim için ama kendim yapmaktan da çok hoşlanıyorum. Hatta yapabilsem video çekeceğim türkçe kaynak hiç yok.

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2020 Saat 21:29
Gönlünden ne koprsa ver dedi Smile

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2020 Saat 21:49
Külbürtör kapağının torku yok. Zaten orada kullanılan vida değil kör somun olduğu için  sona dayanınca duruyor. 
Sökmek isteyen varsa hiç  korkmasın söküp takması 5 dakika.
Renk kodunu bilemeyeceğim ama boya satan yerlerdeki eleman bakınca benzer tonunu verebilir. Renk koyu gri ve birazda koyu yeşil karışımı bir renk.

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2020 Saat 10:05
hocam kapağın torku zaten olmaz 😀
Ama her vidanın belli bir tork değeri vardır emin olun.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net