Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Hararet

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49420
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 15:49
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Hararet
Mesajı Yazan: Pegoutmete
Konu: Hararet
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2020 Saat 19:38
arkadaslar merhaba yeni bir konu ile birlikteyiz arac hararet 100 e geldiğinde mars yapmiyor arac kendini guvenlige  aliyor herhalde cunki 90altina dusunce marsa basiyor ama sorun suki arac harareti normalde 90 uzerine cikarmiyor ama stop edince haliyle 100 u buluyor yani sehir icinde stop edemiyorum nasil cozum uretmeliyim hararet üşürünü dereceleri varmi varsa dusuk dereceli bir hararet  musuru taksamfaniifanin erken actirsam sorun cozulecek termostadimda a 89lukdusuren varmi termustat derecesink

Cevaplar:
Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2020 Saat 23:53
Marş  basmıyor derken tam olarak neyi kastediyorsunuz. Marş tık deyip hiç  basmıyor mu yoksa marş basıyor  ama araba mı çalışmıyor.
Tık deyip kalıyorsa ve çalışmıyorsa marş motorunun kömürü bitmiştir. Isınınca yapıştığı için marş basmaz.
Yoksa belli bir dereceye geçince korumaya alıp çalışmama diye bir özellik yok.

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 08:23
Mars tik deyip kaliyor ama mars motorunun bakimlarini yaptirali 1 ay olmadi komürler burclar falan hepsi değisti

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 08:36
Sen marş dinomonun bakimini yaptirdigin elektrikciye gotur arabani marsin dislisi yerine oturmuyor de dise ya orik acsin yada degistirsin 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 14:29
mars dislisi bozuk olunca soğukken yerine oturuyor ama sicakken oturmuyormu 

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 15:26
arkadaslar simdi pegout yetkili servisi ile gorustum aracin hararet 100 den sonra mars almamasi kendini guvenlige aldigi icin oluyor dedi 

Mesajı Yazan: EmSul
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 16:08
Arac dizel mi

-------------
"2001 Peugeot 206 GTI"
"2002 Peugeot 206 Roland Garros 1.6 16v"
"1998 Ford Mondeo 2.0 glx"
"2005 Peugeot Partner 2.0hdi"
"2004 Peugeot 307 1.6 bva"

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 17:11
Marş dislisi volant dislisiyle cakisiyor disler birbirine oturmayinca sen marsa basinca tik diye ses duyuyorsun disliler oturmuyor sonrada mars basmiyor sicaktan korumaya alirsa da calismayabilir.serviskadar bilgim yok tabikii. 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 17:25
dizelse bi ihtimal dizeli bilemiyorum ama benzinli ise heleki 100derece civarinda korumaya alma gibi bi durum mumkun degil normalde zaten 110 dereceyi gorur benzinli peugeot lar 120 130a bile ciksa korumaya alma mars basmama gibi bi olayda yapmaz

-------------
"2001 Peugeot 206 GTI"

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 18:46
Orjinalini yazan: EmSul EmSul Yazdı:

Arac dizel mi
Hayir

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 18:48
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

Marş dislisi volant dislisiyle cakisiyor disler birbirine oturmayinca sen marsa basinca tik diye ses duyuyorsun disliler oturmuyor sonrada mars basmiyor sicaktan korumaya alirsa da calismayabilir.serviskadar bilgim yok tabikii. 
Aga bende sey diyorum  neden hararet 90 derece olunca oturuyorda 100 derece olunca oturmuyor bu dili 10 derece sicaklik farkindan farklilasiyormu değisiyormu 

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 18:49
Orjinalini yazan: EmSul EmSul Yazdı:

dizelse bi ihtimal dizeli bilemiyorum ama benzinli ise heleki 100derece civarinda korumaya alma gibi bi durum mumkun degil normalde zaten 110 dereceyi gorur benzinli peugeot lar 120 130a bile ciksa korumaya alma mars basmama gibi bi olayda yapmaz
Baskan araban benzinlimi hararetn kacta oluyor genelde bende 89 luk termostad var senin termostatin kaclik

Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2020 Saat 13:17
Orjinalini yazan: Pegoutmete Pegoutmete Yazdı:

arkadaslar simdi pegout yetkili servisi ile gorustum aracin hararet 100 den sonra mars almamasi kendini guvenlige aldigi icin oluyor dedi 
Şimdiye kadar hararet 110 ikende marşa bastım çalıştı daha yüksekken de. Öyle bir özellik olması saçma olur çünkü  hararet 90 iken stop edip 5 dakika sonra kontağı açınca hararet 100 ün üzerinde oluyor. O zaman hiç marş basmaması gerekir. 
Siz marş motorunu kontrol ettirin.

Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2020 Saat 13:58
Benim 3.benzinli peugeot um bu ve hararet 90-100arasi oynar surekli yazin 110a da cikar ve cok normaldir aracin sistemi bu sekilde hatta ben 206 gti varken 5 saat boyunca surekli hararet sona dayanip stop yazisi yazardi 30dkda bir durur su doldurur tekrar devam ederdim termostat kutugu kirildigi icin su akiyor ve bosaliyordu dumanlar cikiyordu su deposundan :) o haldede mars basmamazlik calismamazlik yapmadi hic

-------------
"2001 Peugeot 206 GTI"

Mesajı Yazan: Ali
Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2020 Saat 08:16
Stop ettikten sonra hararet yükselmesi tuhaf geldi. Su kaçakları varmı acaba ?

-------------
Tuning sitesi değil marka sitesidir.

Mesajı Yazan: ctuncel90
Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2020 Saat 10:42
merhabalar aranıza yeni katıldım.2005 model benzinli 206 aldım geçen hafta yolda giderken bir anda hararet tavan yaptı en sona kadar dayandı. stop lambası yanıp sönmeye başladı. 5- 10 km yolu gittim park ettim aracı. 1-2 saat sonra tekrardan bindiğimde hararet göstergesi en dibe inmişti. hararet trafikte 90 kadar gelip düşüyordu ve o gün 90 a geldi fan açtı yavaş yavaş düşerken bi anda en dibe kırmızı çizgiye dayandı. sanırım kronik bir arzaymış ama kimse çözümünü paylaşmamış. hararet mişürü değişti aynısını yapmaya devam ediyor sorunu daha önce düzelte biri varsa bana usta veya çözüm önerebilir mi?

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2020 Saat 13:13
Orjinalini yazan: Ali Ali Yazdı:

Stop ettikten sonra hararet yükselmesi tuhaf geldi. Su kaçakları varmı acaba ?
Hayır herhangi bir arıza olmasa bile öyle olur. Motor durdugu için devirdaim olmaz. Böylelikle motorun sıcaklığı suyu biraz daha ısıtır ve müşür sıcaklığı fazla okur. Çalıştırınca devirdaim başlar ve su sıcaklığı düşer.

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2020 Saat 13:17
Orjinalini yazan: ctuncel90 ctuncel90 Yazdı:

merhabalar aranıza yeni katıldım.2005 model benzinli 206 aldım geçen hafta yolda giderken bir anda hararet tavan yaptı en sona kadar dayandı. stop lambası yanıp sönmeye başladı. 5- 10 km yolu gittim park ettim aracı. 1-2 saat sonra tekrardan bindiğimde hararet göstergesi en dibe inmişti. hararet trafikte 90 kadar gelip düşüyordu ve o gün 90 a geldi fan açtı yavaş yavaş düşerken bi anda en dibe kırmızı çizgiye dayandı. sanırım kronik bir arzaymış ama kimse çözümünü paylaşmamış. hararet mişürü değişti aynısını yapmaya devam ediyor sorunu daha önce düzelte biri varsa bana usta veya çözüm önerebilir mi?
Klasik fan rolesi arızası. Peugeot armasının olduğu yeri sökün. Orada kapalı kutu gibi birşey var onu açınca iki tane yeşil fan rolesi vardır. Onlar oksit yapmıştır veya oksitten dolayı kalın kablo kopmuştur. 
Bunun yanı sira aynı bölgeye yakın fan rezistansı da vardır. Açmışken onu da değiştirmekte fayda var. Çok pahalı parçalar değil.

Mesajı Yazan: ctuncel90
Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2020 Saat 15:30
çok teşekkür ederim....

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net