Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Pego 206 rolantide devir dalgalanması

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49285
Tarih: 18 Nisan 2024 Saat 05:26
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Pego 206 rolantide devir dalgalanması
Mesajı Yazan: Yasam79
Konu: Pego 206 rolantide devir dalgalanması
Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2020 Saat 18:45
Rolantide devir dalgalanması oluyor ve araba stop ediyor. Sizce sebebi ne olabilir arkadaşlar? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: RP393
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2020 Saat 19:58
filtreden emme manifolduna kadar bir yerden hava alıyor olabilir. Rölanti valfi kirli yada arızalı olabilir.

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2020 Saat 20:01
Orjinalini yazan: RP393 RP393 Yazdı:

filtreden emme manifolduna kadar bir yerden hava alıyor olabilir. Rölanti valfi kirli yada arızalı olabilir.
Beyinciye gittim sürekli boğaz kelebeği arızası dedi, usta bugün değiştirmen lazım yapacak bırsey yok dedi. 😔

Mesajı Yazan: omerb
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2020 Saat 22:25
boğaz kelebeği üzerinde rolanti motoru yok mu senin araçta. 

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2020 Saat 22:28
[QUOTETE=omerb]boğaz kelebeği üzerinde rolanti motoru yok mu senin araçta. [/QUOTE]
Ben çok anlamıyorum inan ki, ama arabam 2004 pego 206 1,4 x line var mıdır? 

Mesajı Yazan: sivasli
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2020 Saat 23:39
merhaba. Aynı sorun bendede var şöyleki bendeki araç 206 gti lpgde başka sorun çıkarıyor diye lpg sigortasını çıkardım ve araca benzinde bineyim dedim ama lpg de ok gibi çalışan sistem benzinde çalışmıyor devir ışıklara yaklaşıp durmak isteyince bi anda düşüyor genelde topluyor ama yinede günde 3 kez stop etme garantisi var. Lpg de olmayan sorun benzinde olduğu için parçadan olmaz diye düşünüyorum balata spreyiyle usta biraz temizledi ama yine aynı devam sorun. Sadece şu dikkatimi çekti boğaz kelebeğini n üstündeki hava filitre giriş yerinin içi kırılmış silikonla falan kenarları yapıştırılmış o etkiler mi birde neden lpg de olmuyor yardımlarınızı bekliyorum. 

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2020 Saat 23:44
ne yaptıysam olmadı, bilgisayara baglattim boğaz kelebeği sensörü arızalı, temizlettim değişmedi, arıza lambası yanıp araç stop ediyor. Sanırım tek çare boğaz kelebeği almak. 

Mesajı Yazan: FatihBall
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2020 Saat 09:52
sizin arızasınız gaZ kelebeği potansiyonmetre arızası yan sanayi boğaz kelebekleri malesef bu arızayı yapabiliyor kelebeğin üstünde küçük siyah bi kutu vardır içinde devreler var onlar ni müddet sonra arıza yapıp a sinyal voltajı çok düşük sürekli - b sinyal giriş voltajı çok düşük sürekli olarak veriyor malesef tamiri mümkün değil bulabiliyorsanız potansiyometrenın yedek çıkma parçasını bulun maliyetiniz yarıya iner bulamazsanızda yeni boğaz kelebeği hayırlı uğurlu olsun

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2020 Saat 09:56
öncelikle geçmiş olsun lpg pistonlara püskürtülürken homojen yapısı benzıne göre daha yogundur gaz oldugu için benzin ise bir miktar temiz hava olmadan düzgün patlatma yapamaz siz filtrenize boğaz kelebeğine birde emme manifoltunuzu gözden geçirin eğer hala bulunamıyorsa lpg yaptırdıgınız yere gidip mapı tekrar yüklemelerini rica et rolantide ne kadar oranla benzin harcandığını püskürtme değerleini kontrol ettir 

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2020 Saat 09:57
öncelikle geçmiş olsun lpg pistonlara püskürtülürken homojen yapısı benzıne göre daha yogundur gaz oldugu için benzin ise bir miktar temiz hava olmadan düzgün patlatma yapamaz siz filtrenize boğaz kelebeğine birde emme manifoltunuzu gözden geçirin eğer hala bulunamıyorsa lpg yaptırdıgınız yere gidip mapı tekrar yüklemelerini rica et rolantide ne kadar oranla benzin harcandığını püskürtme değerleini kontrol ettir 

Mesajı Yazan: sivasli
Mesaj Tarihi: 01 Mart 2020 Saat 23:59
Ama ben lpg de binmek istemiyorum eğer cvp banaysa
Ben benzinde düzgün çalışmasını istiyorum onu çözmem lazım

Mesaj Tarihi: 02 Mart 2020 Saat 00:17
ikinci yanıt sizin sorunuza ait 

Mesaj Tarihi: 02 Mart 2020 Saat 00:19
bende A voltaj girişi sorunu veriyor, B ile aynı şey mi bu acaba? 

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 03 Mart 2020 Saat 11:29
Bilinçsiz ustalara kelebek boğazını temizletirseniz  voltaj sorunu şaşarsınız eğer kelebek boğazınızın potansiyometresi  elektronik devre ise sistem çok hassas potansiyometrenin içindeki elektronik devrede bulunan çok hassas ince teller var bu tellerin hepsi yan yana eşit hareket edip voltaj değerini eşit bir şekilde ecüye gönderiyor. Bu tellerin bir tanesi milim kayma yaparsa voltaj değerleri değişir. Olmadık sıkıntılar çıkarır. Kelebek boğazını temizleyen usta temizlediği yerdeki kapakçığı çok dikkatli açıp temizlenmesi gerekir bazı ustalar bu kapakcığı eliyle açıp şak diye bırakıyor ve bu tellerin özelliği bozuluyor. Saygılar

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 06 Mart 2020 Saat 23:45
arkadaşlar devirde dalgalanma sorunum çözüldü. Bugün hatayda bir elektrik ustasına getirdik. Gaz kekebegi üzerindeki sensörü değiştirdik ve tüm sorunlar bitti. 

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 07 Mart 2020 Saat 00:05
:)) geçmiş olsun sorununun çözüldüğüne sevindim ama senin motor tipin 1.4 16V 90 hp olansa Muhtemelen gene tekrarlayacaktır. 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 07 Mart 2020 Saat 00:14
yok benim motor tipi bu değil :) 206 x line aracim

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net