Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Antifriz rengi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49276
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 08:27
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Antifriz rengi
Mesajı Yazan: Karacocuk24
Konu: Antifriz rengi
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2020 Saat 19:41
2 ay önce 3 litre mavi antifriz geri kalanını içme suyu koydum ara ara kontrol ediyordum renkte sıkıntı yoktu az önce bir bakayım dedim su bildiğin içme suyu olmuş şeffaf neden olmuş olabilir 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Bayer
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2020 Saat 19:55
suda çözelti çökmüş olabilir mi

Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2020 Saat 20:17
Orjinalini yazan: Bayer Bayer Yazdı:

valla enteresan şimdi park ettim yarın yine bakacağım birde olcecegim bakalım ne olcak yada antifriz dandikti parcacidan aldım 2 adet 1.5 lt 50 TL verdim ucuzda değildi ama niye böyle oldu enteresan 2 hafta önce baktığımda maviydi 

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2020 Saat 21:00
Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

valla enteresan şimdi park ettim yarın yine bakacağım birde olcecegim bakalım ne olcak yada antifriz dandikti parcacidan aldım 2 adet 1.5 lt 50 TL verdim ucuzda değildi ama niye böyle oldu enteresan 2 hafta önce baktığımda maviydi 
Biraz numune al şişeye doldur,  derin dondurucu bölümüne koy. Sabaha kadar donmazsa sıkıntı yokBig smile

Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2020 Saat 21:48
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Biraz numune al şişeye doldur,  derin dondurucu bölümüne koy. Sabaha kadar donmazsa sıkıntı yokBig smile
mantıklı :) ya komple değiştirmek yerine şimdilik genleşme kabindaki suyun hepsini çekip yerine yeni bir mavi antifriz koysam donma derecesini dusururmu İstanbul'da yaşıyorum 

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 21 Ocak 2020 Saat 00:34
Istanbulda eksi derecelere hiç düşmüyor. Normal 
 su bile donmaz. Soğutma suyunun içinde  bir çay bardağı kadar bile antifiriz olsa ıstanbul için yeterli. Ama antifiriz sadece donma için değil korozyonu önlediği için de kullanılıyor.  Bence dediğim gibi az numune alıp dolapta test et. Yavaş yavaş ekleme yaparak devam et. Birden antfiriz koyunca bu sefer de sağdan soldan patlak veriyor.

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2020 Saat 22:46
ölçtüm 0 çıktı gittim benzinlikten mavi antifriz aldım kutuyu açtım içinden yeşil çıktı :) bütün absürt olaylar beni buluyor bende zaten içinde maviden eser yok ne koku ne başka birşey var bastım 1lt yeşili 1 gün kullandım sonra ölçtüm -10 çıktı şimdilik bakalım ilerde ne olucak

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2020 Saat 14:33

ölçtüm 0 çıktı gittim benzinlikten mavi antifriz aldım kutuyu açtım içinden yeşil çıktı :) bütün absürt olaylar beni buluyor bende zaten içinde maviden eser yok ne koku ne başka birşey var bastım 1lt yeşili 1 gün kullandım sonra ölçtüm -10 çıktı şimdilik bakalım ilerde ne olucak

Marka fark ediyor mu antifiriz de. Suya beyaz bez batırdım pembe çıktı. Kırmızı antifiriz mi almam lazım. Bir ara eksi 35 e dayanıyordu benimki. Akdeniz de yaşarken kontrol etmedim pek  şimdi Marmara ya geldik bakalım diyorum.

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2020 Saat 21:24
Orjinalini yazan: x571 x571 Yazdı:

Marka fark ediyor mu antifiriz de. Suya beyaz bez batırdım pembe çıktı. Kırmızı antifiriz mi almam lazım. Bir ara eksi 35 e dayanıyordu benimki. Akdeniz de yaşarken kontrol etmedim pek  şimdi Marmara ya geldik bakalım diyorum.
pembe çıktıysa kırmızıdır marka kalite olarak fark eder iyi bir marka alabilirsen al

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2020 Saat 08:58

2 ay önce 3 litre mavi antifriz geri kalanını içme suyu koydum ara ara kontrol ediyordum renkte sıkıntı yoktu az önce bir bakayım dedim su bildiğin içme suyu olmuş şeffaf neden olmuş olabilir 

su oranı fazla ise ondan olmuştur. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net