Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

106 gti calismama/aralikli stop etme sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49274
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 21:01
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 106 gti calismama/aralikli stop etme sorunu
Mesajı Yazan: Eresgolfin
Konu: 106 gti calismama/aralikli stop etme sorunu
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2020 Saat 01:48
arkadaslar.merhaba. foruma cozemedigimiz bir problem konusunda yardim icin katildim. Lutfen daha once bu sorunu yasayanlar cevap yazsin. Kusadasi serviste arac bir aydan fazladir duruyor bulamiyorlar. Arac once sabahlari cok erken ise gidiyorum calismiyordu. Oglen gel marsa bas aliyordu. Sonra motor yapildi araca. Simdi surekli alakasiz anlarda stop ediyor. Ve stop edincede uzun sure tekrar calismiyor. Servis benzin pompasi degil dedi. Beynin altundaki yakit rolesine baktilarmi bilmiorum. Zaten moralim cok bozuk resmen servise gidip sormak bile istemiyorum. Arac bazen rolantide denemek icin birakiyolar 2 saat calisip stop ediyor. Yada 2 gun calisiyor 3. Gun stop ediyor 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2020 Saat 08:40
Araç Benzinli sanırım. hocam motor yapıldı ise sente ayrı vs. doğru muhtemelen sorun motor ecu soket yada elektrik tesisatında sıkıntı vardır. bir yerler şase yapıyor olabilir. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 17 Mart 2020 Saat 09:37
yanitiniz icin tesekkurler. Gelismeleri aktarayim. Araci torbalida bir beyinciye yolladilar. Gelen yanit ariza beyinde denildi. 2000 tl cikma beyin icin, 500 tl de kodlama icin istiyorlar. Pek guven vermedi bende baska bir beyinci ile gorustum. O da bahsettiginiz problem beyin problemine benzemiyor arac iki saat calismaz stop eder beyin arizali olsa dedi. Kaziklanmak istemiyorum ne olur bilgisi olan baskalari da varsa yada bu problemi yasayan degerli yorumlariniz cok onemli

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 18 Mart 2020 Saat 10:01
Servis nasil cozemedi hayret neyse gelelim aracinin sorunlarina tam aciklarmisiniz aracinizda ne gibi sorunlar var calismadigi zaman marş basiyor mu yoksa tik sesi mi veriyor. Araciniz stop etiginde direk stop edip tum elektrik fonksiyonlari aktif mi aracin calisirken rolantisi sabit mi yoksa dalgalanma yasaniyor mu aracin calistiginda duzgunmu calisiyor yoksa anormal bir sarsinti var mi aciklarmisiniz

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 18 Mart 2020 Saat 10:19
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

Servis nasil cozemedi hayret neyse gelelim aracinin sorunlarina tam aciklarmisiniz aracinizda ne gibi sorunlar var calismadigi zaman marş basiyor mu yoksa tik sesi mi veriyor. Araciniz stop etiginde direk stop edip tum elektrik fonksiyonlari aktif mi aracin calisirken rolantisi sabit mi yoksa dalgalanma yasaniyor mu aracin calistiginda duzgunmu calisiyor yoksa anormal bir sarsinti var mi aciklarmisiniz
Mars hep basiyor ama calismiyor. Calismadiginda hic hic calisacakmis gibi hafiften mars aliyor gibi yapmiyor sadece mars masiyor benzin kesilms gibi. Rolantide dalgalanma yok. Gostergeleri aldigimdan beri calismiyor devir saari ve hiz. Arada calisiyorlar. Motorda bazen calistiginda duzgun bazen sanki 3 silindire dusermis gibi pirpirli sese sahit oldum ki motor yeni yapildi. Bu arada bu motor yapilmadan once de arac bu calismama belirtilerini ozellikle sabah erken saat 6 gibi hic calismama seklinde 2-3 kere gostermisti. Baska bir serviste krank mili sensoru denildi bosch kusadasi servisinde. Degistik durum ayniydi. 

Mesaj Tarihi: 18 Mart 2020 Saat 10:52
Egzantrik sensörün arızalanırsa aracın marş bile basmaz tık ses bile çıkarmaz kolay kolayda arıza yapmaz soket temassızlığı oluyor genelde .Elektrik kablolarının kontrolü yapıldı mı yapmadıysan iyi bir  oto elektrikcisine kontrol ettirbobin kabloları sensör kabloları vs. baktır. Ekran göstergeleri için oto saatcisine baktır . arıza basit birşeydir ama üzerine gitmek önemli 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 18 Mart 2020 Saat 11:02
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

Egzantrik sensörün arızalanırsa aracın marş bile basmaz tık ses bile çıkarmaz kolay kolayda arıza yapmaz soket temassızlığı oluyor genelde .Elektrik kablolarının kontrolü yapıldı mı yapmadıysan iyi bir  oto elektrikcisine kontrol ettirbobin kabloları sensör kabloları vs. baktır. Ekran göstergeleri için oto saatcisine baktır . arıza basit birşeydir ama üzerine gitmek önemli 

Son konulan teshis araci servis cozemeyince beyinciye yollamisti. Aruza beyinde dediler ve 2500 tl talep ettiler. Guvenmedigin icin araci servise geri istedim. Oradan alip izmirde bir beyinciye goturecegim. Ariza orada degilse tekrar dedigi iz noktalari kontrol ettireyim. İlginize ve zahmetinize tesekkurlee

Mesaj Tarihi: 18 Mart 2020 Saat 13:14
Sen bu aracını yetkili servisemi gösteriyorsun yoksa sanayide herhangi bir pejo araçlarına bakan birine mi gösteriyorsun benim bildiğim servis aracın herşeyine bakar beyinciye göndermez nasıl bir servismiş anlamadım izmire götürecekseniz yetki servise götürün lpg varsa servisler kabul etmiyor.

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net