Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

SÜSPANSİYON SORUNU

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49269
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 11:30
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: SÜSPANSİYON SORUNU
Mesajı Yazan: Pejoant
Konu: SÜSPANSİYON SORUNU
Mesaj Tarihi: 18 Ocak 2020 Saat 23:26
Arkadaşlar herkese merhaba, Hayırlı geceler dilerim.

Arkadaşlar aracımın süspansiyonlarından dolayı canım çok sıkılıyor. Başka pejolarda böyle mi bilmiyorum kontrol edebileceğim bir başka pejo kullanıcısı bir arkadaşım yok.

Arabada tek veya 2 kişi olunca arabada yolda ki çukurların,rögar kapaklarının veya bozuk yollarda önden değil de arkadan torsiyondan tak tak ses geliyor. Her geçtiğim bozuntu yolu hissediyorum. Kontrol ettirdim torsiyon değişicek 1200 tl falan tutar dedi torsiyonun amatisörleri sertlemiş dedi.

Benim asıl sorum şu. Arabada 4 kişi olursak eğer çok memnunum. Hangi çukura girersem gireyim tak tuk sesler gelmiyor. Normal gelmesi gereken sesler geliyor. Bu neden oluyor ? 2 kişi ve 4 kişi ile alakalı nasıl bir fark olabilir ? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim herkese. Handshake

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Eses li kaptan
Mesaj Tarihi: 19 Ocak 2020 Saat 18:58
307 kullanıcısıyım
Öntakım ı 2 ay önce yeni yaptırdım ve yine ses geliyor
Kullanırken çukurkara girmemek için gayet de dikkat ediyorum
Süspansiyon sorunu bende yaşıyorum
Özellikle arka süspansiyon tak tuk ses tapıyo
İzlediğim video larda bu karakteristik bi özellik gibi 
Anca opel g kasa astra amortisör takozları ile çözüme kavuştuğunu duydum ancak ben uygulamadım
Araç ta 4 kişi  varken birazdaha az ses geliyor

Mesajı Yazan: samet2461
Mesaj Tarihi: 19 Ocak 2020 Saat 23:38
süspansiyonlardan geldiğine eminseniz bişe diyemem ancak bendede tak diye bir ses vardı arka koltukların sırt kısmından büyük olanda boşluk vardı. Koltuğun sırt kısmjnı sallayınca fark ettim. Sizde bi bakın derim. Arkada oturan oldumu gelmiyordu, çünkü yaslanıyorlardı sırtlığa.

-------------
YOUTUBE KANAL: youtube; ghostK

Mesaj Tarihi: 19 Ocak 2020 Saat 23:43
Orjinalini yazan: samet2461 samet2461 Yazdı:

süspansiyonlardan geldiğine eminseniz bişe diyemem ancak bendede tak diye bir ses vardı arka koltukların sırt kısmından büyük olanda boşluk vardı. Koltuğun sırt kısmjnı sallayınca fark ettim. Sizde bi bakın derim. Arkada oturan oldumu gelmiyordu, çünkü yaslanıyorlardı sırtlığa.

Evet olabilir mantıklı yani. Yarın denicem dediginizi tesekkur edermSmile

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2020 Saat 08:42
sorununuz torsiyon burçları ve torsiyon milinden kaynaklı komple değişmesine gerek yok 1200 tl çok söylemiş 600 - 700 tl arasına tamiri yapılıyor.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2020 Saat 02:07
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

sorununuz torsiyon burçları ve torsiyon milinden kaynaklı komple değişmesine gerek yok 1200 tl çok söylemiş 600 - 700 tl arasına tamiri yapılıyor.

Bu dediğiniz işlemleri yaptırırsam eğer çukurlarda 1950 model araba gibi vuruntu sesleri çıkarmaz değil mi ? Mesela kaldırımdan inerken falan arkadan gıcırtı sesleride geliyor. Gıcır gıcır ötüyor.Arabadan soğumaya kadar gidiyor durum çünkü konforu çok etkiliyor. Antalyada ustada yok hepsi kasap ne yapıcam bilmiyorum bir tane adam gibi usta denk gelmedi zaten bol paramız yok bide bu aç gözlü kasaplar paramızı çalıyorlar. Enjektörler bozuk değişicek 350 tl demişti ama enjektörlerin hepsi sağlam çıktı. Sahtekar çok. Sorunun dediğiniz gibi kesin oradan olduğunu anlamanın bir yolu var mı soner bey ? ve bu sorunları düzeltirsem arabanın asfaltta gittiği hissi azalır değil mi ? 

Mesajı Yazan: Yorgun4114
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2021 Saat 19:25
Benim de arkadan sert çukura girince tak diye güçlü bir ses geliyor. Çözümünü buldum mu? Amortisör ler patlak değil benim ama ses yapıyor ve dediğin gibi arka koltuk olunca ses gelmiyor ☺️ aracım 206

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net