Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Debriyaja basinca stop etme sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49209
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 15:36
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Debriyaja basinca stop etme sorunu
Mesajı Yazan: Pegoutmete
Konu: Debriyaja basinca stop etme sorunu
Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2020 Saat 21:43
arkadaslar oncelikle hepinize merhaba demek istiyorum. Guruba yeni üye oldum benim aracim 2002 model 206 lpg li aracta 100 ile giderken yavaslayip debriyaja basinca arac stop ediyor yavaslarken ayni zamanda gaz verirsen stop etmiyor rolantide durmada hic sikinti sok sehir icindede yapmiyor amam uzun yola cikinca 100 km hiz ila 30-40 dk seyahat ettikten sonra kirmizi isiğa gelince hic hic vermeden debriyaja basarsan  stop ediyor benzindede aynisini yapir gaz kelebeğini temizletim olmadi ne diyorsunuz simdiden tesekkurlerr

Cevaplar:
Mesajı Yazan: omerb
Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2020 Saat 23:56
öncelikle hoş geldin aramıza. 
Gaz kelebeği ile rolanti motorunu karıştırma lütfen. Gaz kelebeği araç rolantideyken kapalı durumdadır. Aracın çalışması için gerekli havayı rolanti motoru karşılar. Gaz kelebeği sen gaza basınca veya hareket ettiğinde çalışmaya başlar. Baktığım kadarı ile senin aracında motorlu gaz kelebeği var. Yanlışım varsa düzelt lütfen. 
Motorlu gaz kelebeklerinin en büyük sorunu adaptasyon. 
Çünkü gaz seviyesini senin gaz pedalındaki tepkimeye göre bir motor verir. Gaza basınca stop etmemesinin sebebi bu olabilir. Araç hareket halindeyken, vites boşa alındığında veya debriyaja basıldığında rolanti motoru devreye girmez. Araç durduğunda devreye girer. Bu nedenle sorunun bu gibi duruyor. Öncelikle aracını cihaza bağlattır. Hata kodlarına bak. Ardından gaz kelebeği adaptasyonunu yaptır. Neticeyi bize söyle lütfen. Görüşürüz 

Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2020 Saat 00:27
tesekkur eserim netice ile donüs yapacagim
Birde map sensorunden olma olasiligi varmi elimde bir tane sifir map sensoru varda taksammi takmasammi alakasi alakadir acaba 

Mesajı Yazan: omerb
Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2020 Saat 19:23
birçok sebebi var. Hata kodunu öğrenmen gerekiyor 

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2020 Saat 22:15
ust ve alt oksijen sensorlerinden kaynaklaniyor arac benzinde  rolantide calisirken lambalari ac kaloriferi. Son kademe ac sonra sensorlerin fislerini cek sonra araci gaza al ve rolantide calisirken acik olan farlar kaloriferi kapat araci stop et cikarttigin fisleri takmadan araci 1 hafta bin bakalim stop edecek mi eger stop ederse cikardigin fisleri takarsin baska yerlerine bakmaya devam ederiz

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesajı Yazan: Yasam79
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2020 Saat 22:33
Bende bugün aynı sorunla karşılaştım, kırmızı ışıkta araç 3-4 defa durdu. Bakalım yarın ustaya gösterecem. 

Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2020 Saat 16:41
bu sensorler tam olarak nerdedir reis 

Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2020 Saat 16:42
Orjinalini yazan: Yasam79 Yasam79 Yazdı:

Bende bugün aynı sorunla karşılaştım, kırmızı ışıkta araç 3-4 defa durdu. Bakalım yarın ustaya gösterecem. 
paslasalim birlikte sonuctan beni haberdar et bende cozeebilirsenlm sana soyleyeceğim

Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2020 Saat 17:04
Tamamdır, haberleşelim. 👍

Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2020 Saat 18:30
 egzoz katalizördeki sensörlerden bahsediyorum  üst ve alt sensörlerden

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2020 Saat 18:00
arkadaslar hepinize cok tesekkur ediyorum arac uzerindeki map sensorunu degistirdim ve sorun cozüldü bayadir stop etmiyor 

Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2020 Saat 19:21
Malesef Tekrar stop edecektir.

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2020 Saat 09:21
neden hocam

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 21:41
Orjinalini yazan: ismailkaya ismailkaya Yazdı:

Malesef Tekrar stop edecektir.
Neden 

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2020 Saat 22:32
map sensoru manifolttaki basinci kontrol ediyor ve hava yakit atesleme sistemini duzenliyor . eger map arizali olsa aracin anormal calisir veya hava yakit olarak zengin calisir atacin ani hizlanir ani yavaslar rolantinde togaf haller olur. Ama senin arac normal calismakta yani map sensorun saglam senin sorunun sadece debriyaja basinca stop sorunuyla karsilasman

-------------

Mesajı Yazan: Muco123
Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2020 Saat 13:38
Bende de 1.4 hdi var arabam isininca debraja basip yavasladigimda stop ediyor ama normal giderken hic bir sikinti yok stop edip calistirdigimda motor ariza lambasi yaniyor biraz sogudugunda lamba sonuyor isinip debraja bastigimda motordan degisik bi ses geliyor debrajdan cektigimde ses normale donuyor nedendir acaba 

Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2020 Saat 13:41
Arkadaşlar benim bütün sorun aracın beyninden çıktı. Beyni değiştirdim bütün sorunlar çözüldü. Ne arıza lambası nede stop etme şu an aracim çok iyi. 

Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2020 Saat 16:17
 Malesef tekrar aynı sorunlarla karsilasacaksin inşallah sorunun hallolmustur.

-------------

Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2020 Saat 16:20
Bence beyin değişmemiştir. 

-------------

Mesaj Tarihi: 05 Ağustos 2020 Saat 16:25
Araç önemde yapıldı 9 tane beyin denendi ve sadece biri tuttu. Çalışmayan klimami bile çalışmaya başladı. 2 ay oldu arabamda hiçbir sorun yok. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net