Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ses Sistemi Arızası

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 308 T9 (2014-2021)
Forum Tanımlaması: Tamamen yenilenmiş Peugeot 308 2014 yılında üretime başlamıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=49025
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 21:47
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Ses Sistemi Arızası
Mesajı Yazan: askatn
Konu: Ses Sistemi Arızası
Mesaj Tarihi: 05 Aralık 2019 Saat 12:29
2015 model 308 bluehdi aracım var. Radyo veya müzik sisteminden hopörlorlara ses gelmiyor. kimi zaman aracı stop ettirip bir süre sonra yeniden çalıştırınca düzeliyor.ancak yeniden stop ettirdiğinde yine çalışmıyor. yani her sabah ses gelecekmi diye dua ediyorum. bu aralar da hiç gelmemeye başladı. sorunun ne olduğu da bilinmiyor. servis bu konuda radyonun sökülüp tamire gönderilmesi gerektiğini söylüyor. yeni radyo fiyatı 6000tl civarı. tamiratı 1500-2000 tl ama garanti verilmiyor.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 06 Aralık 2019 Saat 10:16
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. buna benzer durumlar yaşayanlar olmuştu ama yabancı sitlerin forumlarda görümüştüm hocam ben bir araştırayım durum hakkında bilgi veririm. sadece tamirine bu fiyatı veriyorlarsa bence çok o fiyata çıkma temiz bir ürün bulmak daha iyi gibi gözüküyor. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: metech459
Mesaj Tarihi: 17 Haziran 2021 Saat 12:35
2014 model Peugeot 308 Allure aracımda ses gelmeme sorunu var.Denon ses sistemli medyada herhangi bir sıkıntı yok ancak radyo,bluetooth veya ön arka sensörlerden hiçbir şekilde ses gelmiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim aynı hatayı yaşayan varsa.

Mesajı Yazan: Kamerakyel
Mesaj Tarihi: 28 Temmuz 2021 Saat 09:49
Aynı sorun bende de var bir çözüm bulduysanız lütfen burada da paylaşırmısınız

Mesajı Yazan: Safayu
Mesaj Tarihi: 06 Ekim 2021 Saat 10:03
2015 -308 aracımda da aynı sorun oldu. tam servise gitmeyi planlarken aracıma arkadan hafifce çarpıldı. Hemen sonrasında ses sistemi düzeldi. 2 haftadır ses sorunu yok. Bundan anladığım sorun bir bağlantı aparatında.Tam bilmiyorum ama hoparlörlerin bağlandığı soket gevşemiş olabilir.Elektronik bir arıza değil benim anladığım

Mesajı Yazan: Yasarcan37
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2021 Saat 11:43
Bizde yeni aldık 2016 model 308 önceki sahibinde ses sistemi varmış satmadan önce sökmüş orjinal ses sistemi şuanki dedi sol şöför kapısının hoparlöründen ses gelmiyor alırken farketmedik patlakmı yoksa soketini felan mı takmadılar anlamadım üstelik diğer hoparlörlerin ses kalitesi de çok kötü yağmur sensörünü çalıştıramadım bitürlü park sensörü de çalışmıyor bozukmudur nedir anlamadım aracı da tam bilmediğim için detaylı bi inceleyeceğim bakalım havalar müsaade ederse hep yağmur yağış

Mesajı Yazan: murtigo
Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2021 Saat 21:54
308 sahibiyim. Ses Sistemi yaklaşık 1 yıldır sorunlu idi. Müzik sistemi çalışır gözüküyor ama ses gelmiyordu. Başlangıçta arabayı tekrar çalıştırınca sorun gideriliyordu. Zamanla tamamen ses gitti ve kendini sessiz moda aldı.
1 yıl boyunca müzik dinleyemeden gittik. İnternetten sorunun kronik olduğunu pek çok şikayet olduğunu ve sağlıklı bir çözüm bulan olmadığını gördüm. Ben de epey bir tamirciye sorunu dile getirdim. Her kafadan ayrı bir ses çıktı. 
Bugün her zaman bakım yaptırdığım ustaya gittim. Bakımı yaptırdım bir de bu sorunu anlattım. Bana bir tamirci tavsiye etti, hemen gittim daha sorunu söylerken tamam anladım dedi. Söktü 3 saat sonra çağırdı 2 dakikada taktı ve sorun GERÇEKTEN çözüldü. 
Yapan usta Bursa da. İhtiyacı olanlar için iletişim bilgilerini verebilirim. Usta soruna hakim, kesin çözüm ve maliyet çok uygun. 1 yıl sonra artık arabada müzik sesi var. 

Mesajı Yazan: Erzincan24
Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2022 Saat 00:18
Merhaba ben bu forumda yeniyim rica etsem Bursadaki ustanınirtibat numarasını gönderirmisiniz

Mesajı Yazan: Joe_Dalton
Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2022 Saat 13:56
Arkadaşlar herkese merhabalar,
Zaman zaman yararlandığım bu foruma üye olmak bugüne nasip oldu.
Sırf bu problemin çözümünde birilerine faydam dokunur diye üye oldum.
Öncelikle yaşadığınız hoparlörlerden ses gelmemesi sorununu iki kez yaşadım.
İlkinde uzun araştırmalar sonucu hiçbir şey bulamadan aylarca arabada kendim çaldım kendim oynadım.
Ta ki birgün arka kapı döşemesini söktürüp hoparlörü kontrol edene kadar. Maalesef hoparlör tamamen paslanmıştı. Hoparlörü söküp deneyince de ses gelmiyor çünkü sistem açık devre arızası verip çıkışı kesiyor. Yenisiyle değiştirdim ve anında düzeldi. Bugün yine ses gelmez oldu ve aklıma ilk gelen değiştirdiğim hoparlör oldu. Kontrol ettik tertemizdi. Bu sefer diğer kapılara baktık ne görelim. Diğer arka kapının hoparlörü paslanmıştı. Tabi ki değişince düzeldi.
Sizlere tavsiyem hiç ses sistemi arızalı, anfi yanmış diyenlere itibar etmeyiniz. Öncelikle arka kapı hoparlörlerini kontrol ediniz. Eğer korozyon varsa değiştiriniz çünkü açık devre arızası veriyor ve ses kesiliyor. Yeni hoparlör takmadan denemeyiniz. Arka kapıların içine su alması bence kronik bir sorun. Çünkü önlerde hiçbir korozyona rastlamadım. Ayrıca ses gidip gelmeleri sizi yanıltmasın çünkü bana da oldu aynısı. Sonra tamamen kesildi. 
Kalın sağlıcakla...

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2022 Saat 23:05
ClapClapClap

Mesajı Yazan: Enginn
Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2022 Saat 12:15
Orjinalini yazan: Yasarcan37 Yasarcan37 Yazdı:

Bizde yeni aldık 2016 model 308 önceki sahibinde ses sistemi varmış satmadan önce sökmüş orjinal ses sistemi şuanki dedi sol şöför kapısının hoparlöründen ses gelmiyor alırken farketmedik patlakmı yoksa soketini felan mı takmadılar anlamadım üstelik diğer hoparlörlerin ses kalitesi de çok kötü yağmur sensörünü çalıştıramadım bitürlü park sensörü de çalışmıyor bozukmudur nedir anlamadım aracı da tam bilmediğim için detaylı bi inceleyeceğim bakalım havalar müsaade ederse hep yağmur yağış

Merhaba. Bursadaki ustanin iletisimini ve maliyetini belirtebilir misiniz?

Mesajı Yazan: Enginn
Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2022 Saat 12:42
Orjinalini yazan: murtigo murtigo Yazdı:

308 sahibiyim. Ses Sistemi yaklaşık 1 yıldır sorunlu idi. Müzik sistemi çalışır gözüküyor ama ses gelmiyordu. Başlangıçta arabayı tekrar çalıştırınca sorun gideriliyordu. Zamanla tamamen ses gitti ve kendini sessiz moda aldı.
1 yıl boyunca müzik dinleyemeden gittik. İnternetten sorunun kronik olduğunu pek çok şikayet olduğunu ve sağlıklı bir çözüm bulan olmadığını gördüm. Ben de epey bir tamirciye sorunu dile getirdim. Her kafadan ayrı bir ses çıktı. 
Bugün her zaman bakım yaptırdığım ustaya gittim. Bakımı yaptırdım bir de bu sorunu anlattım. Bana bir tamirci tavsiye etti, hemen gittim daha sorunu söylerken tamam anladım dedi. Söktü 3 saat sonra çağırdı 2 dakikada taktı ve sorun GERÇEKTEN çözüldü. 
Yapan usta Bursa da. İhtiyacı olanlar için iletişim bilgilerini verebilirim. Usta soruna hakim, kesin çözüm ve maliyet çok uygun. 1 yıl sonra artık arabada müzik sesi var. 

Merhaba. Ustanin iletisim bilgilerini paylasabilir misiniz?

Mesajı Yazan: impertore
Mesaj Tarihi: 07 Temmuz 2022 Saat 11:15
Aynı sorun bende de oldu. Radyatör delinmişti yenisini taktılar ve motoru yıkadılar. sonrasında ses tamamen gitti . park sensöründen bile ses gelmiyor. Elektrik ustası cihaz bağlayıp baktı. sol arka hoparlör bozuk sistem kendini kitlemiş dedi.  ama güvenemedim. çülkü motor yıkandıktan sonra sorun olmuştu. Müsait bir zamanda arka hoparlöre bakacağım.

-------------
308 T9 Allure 1.6 eHdi

Mesajı Yazan: Hayko
Mesaj Tarihi: 25 Ağustos 2022 Saat 01:37
Aynı sorun bende yaşıyorum kime gitsem farklı bir arıza buluyor.  Bu ustaya nasıl ulaşabiliriz

Mesajı Yazan: Murat 18
Mesaj Tarihi: 27 Ocak 2023 Saat 17:12
Ustanın adını ve numarasını yazarmısınıź

Mesajı Yazan: zanderesas
Mesaj Tarihi: 04 Ekim 2023 Saat 11:01
Merhaba. Açık devre arızasını nasıl anlarız. Ekranda gözüküyor mu? Bugün ilk defa ses gelmemeye başladı. 

Mesajı Yazan: Hkndlcy
Mesaj Tarihi: 09 Kasım 2023 Saat 10:00
Merhaba benim 3008 aracımda da aynı ses sorunu var ilgili ustanın iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz. Teşekkürler. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net