Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

2001 206 otomatik benzinde çalısmıyorrr

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48955
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 09:25
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 2001 206 otomatik benzinde çalısmıyorrr
Mesajı Yazan: Ego
Konu: 2001 206 otomatik benzinde çalısmıyorrr
Mesaj Tarihi: 24 Kasım 2019 Saat 16:13
Aracım dünden beri benzine alınca stop ediyor ya da benzinde çalışmıyor. Epey araştırdım, ama arabadan hiç anlamadığım için zorlanıyorum, destek olabilecek biri var mı bu konuda??

Cevaplar:
Mesajı Yazan: omerb
Mesaj Tarihi: 24 Kasım 2019 Saat 20:27
egemen merhaba hoşgeldin. 
Lpg de çalışıp benzinde çalışmaması ile ilgili olarak, sanırım benzin yakıt transferi sisteminde sorun vardır. Bunlar için benzin pompası, benzin filtresi veya enjektör gibi parçalardan olur gibi. 
İyi bir usta bulursan uğraşmadan sorun çözülür diye umuyorum. 
Şimdiden kolaylıklar dilerim. 

Mesaj Tarihi: 24 Kasım 2019 Saat 20:44
Allah razı olsun saolasın, açıkçası maaşıma daha var borçla da sanayiye gitmek istemiyorum. Şuanda tüpte çalısıyor 1-2 hafta bu şekil kullansam sıkıntı olur mu, ya da resimlerle benzin sigortasının nerede oldugunu gösterebilcek biri var mı belki sigortası atmıştır diye düşünüyorum. Cevabınız için tekrardan teşekkür ederim...

Mesaj Tarihi: 24 Kasım 2019 Saat 21:19
aşağıdaki linkte bazı modellerin sigorta kutuları yeralıyor. 
Buradaki fuel pump yazan sigortalara bakacaksın.
Dikkat et, su, yağmur vs girmesin. Birde neyi nerden söktüğünü resimle mutlaka 

https://fusesdiagram.com/peugeot/fuses-and-relay-peugeot-206.html" rel="nofollow - https://fusesdiagram.com/peugeot/fuses-and-relay-peugeot-206.html

Mesaj Tarihi: 24 Kasım 2019 Saat 21:48
Çok teşekkür ederim bence de muhtemelen su gitti oraya ama gönderdiğiniz linki inceleyeceğim. Tekrardan teşekkürler..

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2019 Saat 09:11
arkadaşımız gerekli açıklamaları yapmış. lpg bir müddet böyle kullanmanızda sıkıntı olmaz. ama uzun süre kullanımda subaplar sıkıntı olacaktır.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2019 Saat 10:01
Gerçekten teşekkür ederim bir aile gibi hissettirdi

Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2019 Saat 18:54
umarım fazla masraf yapmadan sorunu hallederin. Sorunun çözülünce bizlere Bilgi vermeyi unutma lüften 

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2019 Saat 11:52
teşekkür ederim çözüme ulaşır ulaşmaz paylaşacağım

Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2019 Saat 18:33
Benzinde çalışmama problemini çözdüm. Aslında kontağı çevirdiğimde koltugun altından ses geliyordu sıkıntının benzin pompasında olmadığını düşünüyordum. Bi elektrikçiye gittim ve şöför koltugunun altında kablo çıkmış hemen taktı sorun çözüldü. Paylaşmak istedim. Herkese hayırlı geceler.

Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2019 Saat 22:54
geçmiş olsun. Dikkat iyidir. Kullanıcılar araçlarını tamircilerden daha iyi bilirler. Bir tuhaflık olduğunu sezerler. Bayağıdır aynı aracı kullanıyor ise tabiki. 

Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2019 Saat 17:58
Şimdi de kalorifer sıcak üflemiyor ustaya gittim senin hortumlar kirlenmiştir dedi makinaya taktı hortumla sıcak su üflediler ama düzelmedi 150 lira istedi, araba devir daim yapmıyor kalorifer peteği değişmesi gerekiyor dedi.  petek + hortumlar + işçilik 1000 lira istedi aldım arabayı çıktım. Bunu benim çözmem gerekiyor bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı, eğer çözüm değiştirmekse en uyguna nereden bulabilirim ya da çıkma falan?

Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2019 Saat 19:17
Orjinalini yazan: Ego Ego Yazdı:

Şimdi de kalorifer sıcak üflemiyor ustaya gittim senin hortumlar kirlenmiştir dedi makinaya taktı hortumla sıcak su üflediler ama düzelmedi 150 lira istedi, araba devir daim yapmıyor kalorifer peteği değişmesi gerekiyor dedi.  petek + hortumlar + işçilik 1000 lira istedi aldım arabayı çıktım. Bunu benim çözmem gerekiyor bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı, eğer çözüm değiştirmekse en uyguna nereden bulabilirim ya da çıkma falan?
kardeşim kalorifer peteği 100_150 arası o adam senin işten anlamadigini görünce sana torpidonun sokulecegini söylemiştir petek için gaz pedalının yanından petek değişiyor yani petek değişimine verilecek işçilik şahsen en fazla 100-150 lira verilirki buda fazla 1 saat sürmeyen bir işçilik çünkü sen birkaç usta dolaş ve kontrol ettir ve peteğin torpido sökülmeden değişeceğini soyle birde araçta soğutma sisteminde hava varsada ısırmaz yani elinden gelmiyorsa bir kaç yer dolaş 

Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2019 Saat 19:57
Eyvallah abi artık bi kaç usta dolaşacağız ama artık herkes %500 kar peşinde kimseye güvenilmiyor o açıdan, ben sakaryada yaşıyordum burda ya da yakın çevrede güvenilir yönlendirebileceğiniz usta varsa gidebilirim

Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2019 Saat 21:57
aracında lpg var mı.?

Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2019 Saat 23:01
Pardon yanıtınızı görmemişim, Evet lpg li 2001 model 206

Mesaj Tarihi: 13 Aralık 2019 Saat 23:09
eğer aracın lpg ye geçiyorsa kalorifer hattına en az 35 derece sıcak su gelir. Normal şartlarda araç hararetiin hangi seviyelerde. .?

Mesaj Tarihi: 16 Aralık 2019 Saat 08:08
Günaydın. Aracın harareti çok geç normal seviyelere geliyor uzun bir süre 0-50 arası gibi bişey. bende anlamadım klimacı cocuk devir daim yapmıyor araba o olmuyor bu olmuyor dedi ben anlamıyorum ya saydı da saydı işte

Mesaj Tarihi: 16 Aralık 2019 Saat 18:32
abi araç soğukken çalıştır. Kaputu aç. 
Elini radyatöre değdir. Radyatör hemen ısınmaya başlıyorsa termostat da sorun var demektir. Bir sürü termostat değişim videosu var. Kaliteli bir termostat al değiştir. Sorunun bu gibi duruyor. Çünkü aracın  su yönünü bu ayarlıyor. Su ısındığında suyu radyatöre doğru gönderip soğumasını sağlar. Su soğuk ise, suyu motor içerisinde dolaşması için yön verir. 

Mesaj Tarihi: 16 Aralık 2019 Saat 19:05
Eyvallah abi yarın dediğin gibi yapacağım aksi birşeyle karşılaşırsam yazarım

Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2019 Saat 19:37
Selamı aleyküm. Arabanın derdini öğrendim, termıstat değişmesi gerekiyormuş. Detaylı değişim videosu bilen var mı ya da ne kadar dır fiyatı bilen?

Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2019 Saat 20:57
aşağıdaki linkteki videoyu izleyebilirsin. Gayet basit. Ama aracın suyu bayağı boşalıyor. Ya altına bir kab koyman lazım. 

https://youtu.be/h0rIZs8jjOg" rel="nofollow - https://youtu.be/h0rIZs8jjOg

Mesaj Tarihi: 17 Aralık 2019 Saat 22:27
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2020 Saat 15:40
Merhabalar, aracımla seyir halindeyken akü yanıyor anlayamadım bir de bir anda direksiyon sertleştii krnara çektim kontrol ettim  direksiyon yağı yarıydı fakat yanında dönen pervane dönmüyordu kayışta yoktu üzerinde, bu konuda bilgisi olan var  mı?

Mesajı Yazan: enesgndgn
Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2020 Saat 18:14
Orjinalini yazan: Ego Ego Yazdı:

Aracım dünden beri benzine alınca stop ediyor ya da benzinde çalışmıyor. Epey araştırdım, ama arabadan hiç anlamadığım için zorlanıyorum, destek olabilecek biri var mı bu konuda??
benzin pompası değişecek yada benzin pompasına bağlı spiralli şamandıra hortumu değişecek bir karış kadar bir hortum ondaysa şamandıra al diyecekler sen onları boşver parçacılarda o hortumu araştır 20-30 tl falan diyorlar ama şamandıra 400-500 tl bence her türlü kardasın ayrıca bunu kendinde değiştirebilirsin elin yatkınsa fakat şamandıra kapağını sökmek baya zorluyor aparatla söküyor ustalar

-------------
Enes G

Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2020 Saat 18:27
Başkan teşekkür ederim yanıtın için fakat o sıkıntıyı çözdüm koltuk altındaki kablodan dolayıymış çözdük onu. Şuanki sıkıntım bi anda akü ışığı yandı sonra direksiyon sertleşti kenara çektim arabayı baktım direksiyon yağının solundaki pervanenin kayışı kopmuş düşmüş. 10 km kadar devam ettim vites geçişlerinde sıkıntı çıkarmaya başladı en son tekledi kenara çektim stop ettim çalışmadı. usta aradım kayış kopunca aküyü bitirmiş dedi. 10 dk kadar bekledim marşa bastım çalıştı eve kadar geldim yaklaşık 2 km. Evde tekrar stop edip çalıştırdım çalışmadı. Böyle bir sorunla karşılaşan ya da bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net