Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 Alacağım Kararsızım

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48863
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 03:37
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 Alacağım Kararsızım
Mesajı Yazan: nsdgr
Konu: 307 Alacağım Kararsızım
Mesaj Tarihi: 08 Kasım 2019 Saat 19:17
Öncelikle herkese merhabalar.  2010 model düşük km`li Dacia Sanderolara bakarken birgün iş yaptığım birinde pejo 307 ye rastladım.

Arabayı inceliyordum hoşuma gitti. Fakat km si 200bin de olduğu için sıcak bakmadım.
Tam dönecekken al bir tur at dedi bir tur attım aşırı derecede hoşuma gitti.

İlk arabam olacak ve beni üzmeyecek, sürekli masraf çıkartmayacak bir araba arayışı içerisindeydim bütçemde ort. 30-35bin tl.

Araç bakımlı gibi gözüküyor, hasar kaydı yok, boya değişen yok küçük kusurları var ama gözüme batan şeyler değil kısmetse yarın ekspere sokacağım..

Sizden öğrenmek istediğim 200bin km de pejo 307 alınır mı ? alınırsa alırken muhakkak dikkat etmem gereken kontrol etmem gereken hususlar nelerdir ?

Aranıza katılmayı çok isterim :) Şimdiden teşekkürler.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: nsdgr
Mesaj Tarihi: 08 Kasım 2019 Saat 19:22
Alacağım araba  Pejo 307 1.6 Lpg li 2004 model.

Mesajı Yazan: omerb
Mesaj Tarihi: 09 Kasım 2019 Saat 00:33
merhabalar, 307 genel olarak tutulan bir model. Hemde çekici bence. 
Düşük km lerdeki 307 yi yüksek paralara alırsın. Alacağın araç 200 bin km de olması sorun olmaz bence. 
Ama sahibi bakımlarını zamanında yaptırmış mı.? Hor kullanmış mı, kronik arızaları elbet var, onlar yapılmışmı, yani seceresi düzgün ise alınır. Zaten 2. El alınan ve ilk arabası olan arkadaşlar genelde 1-2 yıl sonra değiştiriyor :)
2. El her zaman risk. O nedenle anlayan birileri ile baktırman lazım. Keşke bir 307 kullanıcısı bulsan  daha iyi fikir alırdın. Ama araç hoşuna gittiyse al bin. Olmadı tekrar satarsın. Az zarar edersin ama olsun. Dünya ya bir kere geliyoruz. :)

Mesajı Yazan: samet2461
Mesaj Tarihi: 09 Kasım 2019 Saat 00:34
hocam, şans meselesi biraz. Ben 2 buçuk yıl dizel, 8 aydırda benzili olmak üzere  2 tane 307 kullandım hatta 1.6 benzinli olanı hala kullanmaktayım. Dizel olanındanda şimdi kullandığım bu araçtanda çok memnunum. Kurcalanmamış olması önemli. Kurcalamadan kasıt elektronik kısmı uğraşılmış ne bilim kablolar çekilmiş ledler döşenmiş araçlar tam piyango. Orjinal olacak elektirik kısmı . Benim düşüncem bu şekilde. 

-------------
YOUTUBE KANAL: youtube; ghostK

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 09 Kasım 2019 Saat 15:59
Orjinalini yazan: nsdgr nsdgr Yazdı:

Alacağım araba  Pejo 307 1.6 Lpg li 2004 model.

O paralara alacağın 307 seni üzer. 306 sedan sw falan bak.

Mesajı Yazan: Pejoant
Mesaj Tarihi: 09 Kasım 2019 Saat 20:26
Orjinalini yazan: nsdgr nsdgr Yazdı:

Öncelikle herkese merhabalar.  2010 model düşük km`li Dacia Sanderolara bakarken birgün iş yaptığım birinde pejo 307 ye rastladım.

Arabayı inceliyordum hoşuma gitti. Fakat km si 200bin de olduğu için sıcak bakmadım.
Tam dönecekken al bir tur at dedi bir tur attım aşırı derecede hoşuma gitti.

İlk arabam olacak ve beni üzmeyecek, sürekli masraf çıkartmayacak bir araba arayışı içerisindeydim bütçemde ort. 30-35bin tl.

Araç bakımlı gibi gözüküyor, hasar kaydı yok, boya değişen yok küçük kusurları var ama gözüme batan şeyler değil kısmetse yarın ekspere sokacağım..

Sizden öğrenmek istediğim 200bin km de pejo 307 alınır mı ? alınırsa alırken muhakkak dikkat etmem gereken kontrol etmem gereken hususlar nelerdir ?

Aranıza katılmayı çok isterim :) Şimdiden teşekkürler.

Bu tamamen şans meselesi kardeşim. Bende hb 2000 model 206 var aracı alalı 7 ay oldu sıkıntısı yok çok şükür tek masraf etmedim ancak bir daha araç alacak olsam pejo alır mıyım baya bir düşünürdüm.

Mesajı Yazan: edmar0707
Mesaj Tarihi: 11 Kasım 2019 Saat 13:52
3 senedir 2006 1.6hdi 110 luk kullanıyorum, bakımları aksatılmamışsa hiç masraf çıkartmaz, ben hiç masraf etmedim, sadece yağ kaçağı oluyor eski araçlarda onuda iyi bir ustaya götürüsen keçeleri değitirisin hallolur onun haricide bi sorun çıkmadı

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net