Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

2008 - 2013 Arası Peugeot 308 için Tavsiye

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 308 T7 (2008-2013)
Forum Tanımlaması: Peugeot 308 'in 2008'de üretimine başlanmış 2013 sonrasıda yeni versiyonu çıkmıştır ve X08 serisi Peugeot modellerinin ilkidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48760
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 12:03
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 2008 - 2013 Arası Peugeot 308 için Tavsiye
Mesajı Yazan: knn1982
Konu: 2008 - 2013 Arası Peugeot 308 için Tavsiye
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2019 Saat 14:36
Herkese merhaba;

2014 yılında Fiat Linea 1.4 T-Jet Dynamic araç satın almıştım. Çok şükür ki şu ana kadar bir kez bile pişman olmadım. Ancak aracımı artık değiştirme vaktimin geldiğine inanıyorum. Aracımın yakıtından ve sorunsuzluğundan son derece memnunum. Sedan olması ve biraz konforsuz olması nedeniyle bir üst seviye hatchback bir araca geçmek niyetindeyim.

İlanları gezerken hiç aklımda yokken Peugeot 308 araçlara denk geldim. Youtube'da ki bir inceleme ile araca resmen vuruldum. Bu site de dahil olmak üzere birçok yerden araştırma yaptım hala daha yapmaktayım. Aklıma takılan bazı konuları cevaplandırmak adına bu konuyu açtım.

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2019 Saat 14:42

Birkaç yerde aracın süspansiyonlarının sert olduğunu ve arkada oturanların ciddi anlamda rahatsız olduğunu okudum. 

Gerçek kullanıcılar olarak sizlerin görüşlerini merak ediyorum. Linea da kullanmış olan arkadaşların yorumlarını da ayrıca merak ediyorum.

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2019 Saat 15:07
ben 9 ay 308 kullandım genel itibariyle tüm araçlarımızın süspansiyonları sert ama abartılacak kadar değil lineadan sonra bagaj biraz ufak gelicek

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2019 Saat 15:19
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

ben 9 ay 308 kullandım genel itibariyle tüm araçlarımızın süspansiyonları sert ama abartılacak kadar değil lineadan sonra bagaj biraz ufak gelicek

Bagaj konusunda haklısınız. Daha önceki aracım Skoda Fabia idi. Bebek arabası koyunca hiçyer kalmadığı için büyük bagajlı bir araca geçmiştik. Şimdi bebek arabası olmadığı için sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Mesajı Yazan: berkayakulker
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2019 Saat 16:17
Merhaba,

Foruma verdiğim 2 yıllık aranın ardından yeniden aranızdayım. Dün itibariyle 2011 Model 308 satın aldım. Cactus'ü satıp hem eşime hem kendime bir araba alacaktım ve 206 hdi, 206 gti, 207 hdi araçlarımın ardından tercihimi yine Peugeot'tan yana kullandım. LOL  Zaten uzun süredir araştırdığım için çok zorlanmadan satın aldım. Her donanıma ulaşabileceğin bu donanımda bir araç zor hocam. Özellikle Premium Plus alırsanız iyi edersiniz. Dizel otomatik seçeneği çok mantıklı. Vitesi biraz eski kafadır ancak arızaya meyilli değildir. Yol tutuş olarak zaten konuşmak yersiz. Sert direksiyonuna alışırsanız severek uzun süre binersiniz. 

Hayırlısı olsun diyelim...

-------------
*206 1.4 HDI Van*
308 1.6 HDI Premium Plus
C4 Cactus Feel 1.6 HDI
207 1.4 HDI Trendy
206 1.4 HDI Van
C3 1.4 HDI SX
407 1.6 HDI Comfort
206 2.0 GTİ
206 1.4 HDI Van

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2019 Saat 16:51
Orjinalini yazan: berkayakulker berkayakulker Yazdı:

Merhaba,

Foruma verdiğim 2 yıllık aranın ardından yeniden aranızdayım. Dün itibariyle 2011 Model 308 satın aldım. Cactus'ü satıp hem eşime hem kendime bir araba alacaktım ve 206 hdi, 206 gti, 207 hdi araçlarımın ardından tercihimi yine Peugeot'tan yana kullandım. LOL  Zaten uzun süredir araştırdığım için çok zorlanmadan satın aldım. Her donanıma ulaşabileceğin bu donanımda bir araç zor hocam. Özellikle Premium Plus alırsanız iyi edersiniz. Dizel otomatik seçeneği çok mantıklı. Vitesi biraz eski kafadır ancak arızaya meyilli değildir. Yol tutuş olarak zaten konuşmak yersiz. Sert direksiyonuna alışırsanız severek uzun süre binersiniz. 

Hayırlısı olsun diyelim...

Aracınız hayırlı olsun.
Ne kadara satın aldığınızı öğrenebilir miyim.?
Bende Premium Plus düşünüyorum. Çok heves etmeme rağmen eğer bütçem yetmezse Premium veya daha alt bir donanıma düşebilirim. Donanım paketlerinin olduğu bir tablo bulamadım. Nereden öğrenebilirim.

Sert direksiyon derken; Direksiyonun ağırlığındanmı yoksa malzeme sertliğindenmi bahsediyorsunuz.

Teşekkürler.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2019 Saat 17:24
ben iki yıl 60000 km kadar. kullandım hocam maddi sebeplerden dolayı 106000 km de satmak zorunda kaldım yoksa 200000 km kadar binerdim. iç hacmi bagaj hariç sınıfındaki geniş araçlardan bir tanesi yol tutuşu ve yakıt tüketimi çok iyi dir bir çok arkadaşım kullanıyor. tabi benimki benzinli idi lpg kendim taktırdım. dizellere bakmanızı tavsiye ederim özelliklede 110 hp odaklanın. premium plus en dolularıdır. makyajsız kasalarda  makyajlı kasalarda sportıum dolu olarak gözüksede paketine göre değişiyor bazı active pluslar sportiumdan daha dolu olabiliyor. hdi motolar ford ve volvodada kullanıdı hocam önemli olan bakımlı temiz bir araç bulmak. bagaj hacmi hb olmasına ragmen sınıfında yine en yükseklerinden. konfor olarak arkdaşımızın dediği gibi süspansiyonları biraz sert olsada aynı sınıftakilerin bir çoğu aynı düzeydedir virajlarda güven hissini kaybettirmiyor ( lastikler alt takımında bunda etkisi çok önemlidir.) direksiyon focus ve astra gibi sınıfındaki araçlara nazaran biraz serttir. çevirirken bayanlar için sıkıntı olabiliyor ama zamanla alışıyor ben şahsen sıkıntı çekmedim özellikle sert olması yüksek hızlarda daha tepki vermesini sağlıyor. frenler gerçekten çok iyi bu araçlarda ilk aldığımda hayran kalmıştım. inşallah gönlünüze göre bir araç bulabilisiniz. Benim tavsiyem makyajlı kasa active - active plus veya sportium bakmanızı öneririm tabi bütçede çok önemli bu durum. Birde oynanmış araç bulmak dikkat edin asıl demek istediğim yok exnon - ucuza yapılmış ses sistemi vs. aracın elektronik sistemine zarar veriyor bunu gecici olarak yaptırıp satanlarda çok. Aklınızdaki soruları çekinmeden sorabilirsiniz istersenizde arayabilirisiniz beni 5057893633 araç ile ilgili her türlü sorunuza memnuyetle cevaplarım.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2019 Saat 17:34
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

ben iki yıl 60000 km kadar. kullandım hocam maddi sebeplerden dolayı 106000 km de satmak zorunda kaldım yoksa 200000 km kadar binerdim. iç hacmi bagaj hariç sınıfındaki geniş araçlardan bir tanesi yol tutuşu ve yakıt tüketimi çok iyi dir bir çok arkadaşım kullanıyor. tabi benimki benzinli idi lpg kendim taktırdım. dizellere bakmanızı tavsiye ederim özelliklede 110 hp odaklanın. premium plus en dolularıdır. makyajsız kasalarda  makyajlı kasalarda sportıum dolu olarak gözüksede paketine göre değişiyor bazı active pluslar sportiumdan daha dolu olabiliyor. hdi motolar ford ve volvodada kullanıdı hocam önemli olan bakımlı temiz bir araç bulmak. bagaj hacmi hb olmasına ragmen sınıfında yine en yükseklerinden. konfor olarak arkdaşımızın dediği gibi süspansiyonları biraz sert olsada aynı sınıftakilerin bir çoğu aynı düzeydedir virajlarda güven hissini kaybettirmiyor ( lastikler alt takımında bunda etkisi çok önemlidir.) direksiyon focus ve astra gibi sınıfındaki araçlara nazaran biraz serttir. çevirirken bayanlar için sıkıntı olabiliyor ama zamanla alışıyor ben şahsen sıkıntı çekmedim özellikle sert olması yüksek hızlarda daha tepki vermesini sağlıyor. frenler gerçekten çok iyi bu araçlarda ilk aldığımda hayran kalmıştım. inşallah gönlünüze göre bir araç bulabilisiniz. Benim tavsiyem makyajlı kasa active - active plus veya sportium bakmanızı öneririm tabi bütçede çok önemli bu durum. Birde oynanmış araç bulmak dikkat edin asıl demek istediğim yok exnon - ucuza yapılmış ses sistemi vs. aracın elektronik sistemine zarar veriyor bunu gecici olarak yaptırıp satanlarda çok. Aklınızdaki soruları çekinmeden sorabilirsiniz istersenizde arayabilirisiniz beni 5057893633 araç ile ilgili her türlü sorunuza memnuyetle cevaplarım.

Teşekkür ederim. Bende problem yoktu ama eşim Linea'da direksiyon sertliğinden yakınıyordu. Sanırım bu aracı kullanıp denemesi gerekecek. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net