Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sente Ustası

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 207
Forum Tanımlaması: Peugeot 207, 2006-2012 yılları arasında üretilmiştir. JATO, 207'yi 2007'de Avrupa'daki en çok satan otomobil olarak adlandırdı.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48740
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 21:29
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Sente Ustası
Mesajı Yazan: ucanturk
Konu: Sente Ustası
Mesaj Tarihi: 12 Ekim 2019 Saat 22:27
Selamlar,
Aracım 207 1.6 VTİ Otomatik. 
Kocaeli civarında sente ayarı yapabilecek usta tavsiyeniz var mı? 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2019 Saat 10:29
kardeşim vti motorlarda sente kolay kolay kaçmaz çünkü triger zincirlidir. eğer yaptıracaksan bu iş öyle her ustada olmaz çünkü vti motor için özel bir aparat vardır. o olmadan yapılan işlen daha kötü sonuçlara neden olabilir. iyi bir bmw ve mini cooper ustasıda olabilir belli modellerde aynı motor kullanıldı. ve kesinlikle bu işlemi yapacak usta dediğim aparat ile yapsın. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2019 Saat 15:18
evet, malesef haklısın. Bende o yüzden sıkıntı çekiyorum. Eksantrik mili sensörleri hata veriyor. İkiside değişti ancak hata devam ediyor. Sente ayarı dan başka ihtimal kalmadı fakat yapacak usta bulamıyorum. İst Anadolu yakası yada kocaeli de var mı bunu yapacak? 

Mesaj Tarihi: 15 Ekim 2019 Saat 13:35
sorun düzeldi. Arıza ışığı söndü. Sadece arabanın eksik yağını tamamladım, hepsi bu. Sanayide malesef kimse bişey den anlamıyor. 

Mesajı Yazan: eran
Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2019 Saat 10:11
Orjinalini yazan: ucanturk ucanturk Yazdı:

sorun düzeldi. Arıza ışığı söndü. Sadece arabanın eksik yağını tamamladım, hepsi bu. Sanayide malesef kimse bişey den anlamıyor. 

Kesin yağdan olduğuna emin misiniz? Bir süre takipte kalın tekrar yakabilir.

-------------
C5

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 16 Ekim 2019 Saat 11:30
Peki arıza ışığının yanmasına sebep olan arıza kodunu silip mi denediniz. bence önce bir bilgisayara bağlayın arıza kodlarını silin. tekrar yanacakmı ona bakın. Yağ ile eksantrik sensörü arızası cok bagdaştıramadım ben.

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesaj Tarihi: 18 Ekim 2019 Saat 09:36
evet dediğiniz gibi oldu. Araç düzelmedi. Yağ tamamlayınca tesadüfen söndü demekki. Problem devam ediyor. Cihaza bağlattım 4 adet hata veriyor 
P0014, P0011 Kam mili safhalama hatası ve P2168, p0170 yakıt karışı hatası veriyor. Eksantrik konum hatası. Buralarda anlayan bulamadım malesef. Geçen hafta bana eksantrik sensörleri i değiştirdiler boş yere

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 18 Ekim 2019 Saat 09:48
https://www.otoyedekmarket.com/urun/peugeot-508-1-6-benzinli-elektrovana-orjinal" rel="nofollow - https://www.otoyedekmarket.com/urun/peugeot-508-1-6-benzinli-elektrovana-orjinal  bu parçayımı değiştirdiler hocam

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 19 Ekim 2019 Saat 00:22
hayır öyle bir parça değişmedi. Hiç bahsi geçmedi onun

Mesaj Tarihi: 21 Ekim 2019 Saat 23:26
cumartesi günü elektro vana da değişti. Böylelikle harcadığım para 10bin TL yi geçmiş oldu. Sorun hala devam ediyor. Sök tak şeklinde para kazanan ustalara hakkımı helal etmiyorum. 

Mesajı Yazan: Dogukan35
Mesaj Tarihi: 26 Ekim 2019 Saat 11:46
hocam aracında ilk marşta dalgalanma stop etme düşük devirde gaz yememe gibi bir durum varmı

Mesajı Yazan: Dogukan35
Mesaj Tarihi: 26 Ekim 2019 Saat 12:00
Zincir uzama mı yaptı

Mesajı Yazan: eranstone
Mesaj Tarihi: 31 Ekim 2019 Saat 18:40
Benim araç da aynı, benim şimdilik masrafım 3 bin civarında. 10 bin yolunda ilerliyorum. Sorun sizinkiyle benzer. Dört gözle çözüm bulan arkadaşları bekliyoruz

Mesajı Yazan: omerb
Mesaj Tarihi: 31 Ekim 2019 Saat 20:07
merhaba, bir yurt dışı makalesine göre p0011 kodu için yağ ve yağ solenoid valfi üzerine vurgu yapılmış. Bu valf tıkalıysa, valfe gelen yağ hattı tıkalıysa,
Yağ çok kalın ise, yağ filtresi tıkalı ise bu sorunlara yol açar diyor. Sanki sizin arızanız buna benziyor. Çünkü yağ koydum düzeldi demiştin. Bu yağ solenoidini kontrol ettir. Makalede sıra 1 demiş, bölüm 1 demiş. Bundan ne kastetmiş anlamadım. 1. Silindir falan mı acaba bilemedim. 

Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2019 Saat 23:53
yağ ilave ettiğimde yada komple değiştiğinde düzeliyor ama bir gün sonra yine aynı. Şimdi gelişen durum şu, eksantrik mili sensörü ün fişini çekince araç saat gibi oluyor, fişi takınca sapıtıyor . Sönsör değişti ama sorun değişmedi. Bilgisayarda pozisyon hatası gibi bişey yazıyor. Usta şimdi sente ayarına bakacak. Üç beş bin de o ister. Hadi bakalım hayırlı işler.
Yağ ile alakalı filtreyide Bi söyleyeyim değerli ustaya. 

Mesaj Tarihi: 03 Kasım 2019 Saat 11:55
senin sorunun yağ basıncı ile ilgili gmrünüyor. Bu sorun çıkmadan önce yağ ile ilgili bir işlem yaptırdın mı.? Arıza öncesi ne yaptırdın araca.? Bu ayar kendi kendine kaçan birşey değil bence. Bunu etkileyen etmenlerin en başında yağ basıncı geliyor. Filtre, yağ selonoidi gibi şeyler. Farklı birine göstermeyi deneyebilirsin. Beni buraya yönlendiren sen yağı değiştirdikten sonra bir gün bile olsa normal olması. 
Yağ basıncını ölçtürebilirsin. Filtreyi değiştir gitsin. Ucuz. 
Aşağıdaki linki oku lütfen. 
https://otomobilteknoloji.blogspot.com/2018/04/p0011-ariza-kodu-ariza-sebebi-cozumu.html?m=1" rel="nofollow - https://otomobilteknoloji.blogspot.com/2018/04/p0011-ariza-kodu-ariza-sebebi-cozumu.html?m=1

Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2019 Saat 15:42
tüm arkadaşlara ilginiz için teşekkür ediyorum.
Bobinler bujiler yağ yağ filtresi iki kez değişti. Elektro valfler, yağ buhar hortumu, eksantrik sensörleri değişti, enjektörleri değişti. Sonra kablo yanmış meğer dediler. Üç dört gün iyi çalıştı ama arıza ışığı yanıyordu ve eksantrik pozisyon hatası veriyordu P0011, P0014, p0170, p2178 hatalarını veriyordu. Şimdi üst kapak açıldı. Usta orda bişey bulamadı. Senteyi daha önce biri yapmıştı bu usta tekrar yaptı yine olmadı. Servisten gelecek olan orijinal aparatla tekrar yapacak.
Bu kaçıncı usta hepsi parça değişiyor. Kartal da Bi ustaya gittim o da sadece masraf yapmaya yaradı. Götürecek bir yer bulamadım gerçekten. 

Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2019 Saat 21:17
valla senin için deli gibi yayınlar okudum. Genel olarak 1. Silindir hatası deniliyor. Biri de birinci silindir enjektör kablosunda paslanma görmüş temizlemiş sorun çözülmüş. Zaten senin hata kodlarında hep bank 1 denilmiş. Birinci silindir hangisi ise onun enjektör kablolarına baktır. Yalnız bazı ustalar birinci ve 4. Silindirleri karıştırıyor. Senin sorunun kablo temazsızlığı gibi duruyor. Bu yanmış kablo enjektör kablosu vs ise değiştir. Umarım çözeceksin. 

Mesaj Tarihi: 07 Kasım 2019 Saat 11:39
çok teşekkür ederim eksik olmayın.
Daha önce komple tesisat kontrol edilmişti göya. Ekzost yakın bir yerde yanık kablo deştiklerini söylediler. Olmazsa motor bölümü tesisatını komple değişelim. Söyleyeyim bakayım ustaya. İki haftadır onda zaten araba

Mesaj Tarihi: 07 Kasım 2019 Saat 13:20
şu an orijinal sente aparatı ı gelmesi bekleniyor. Dün elektrikli araçlar kursundan hocalar gelip bakmışlar. Ölçümler yapmışlar elektrik yada elektronik alakalı bişey bulamamışlar. Üst kapağın altında bir anormallik çıkmamış. Herkesin tahmini sente üzerine. Çaresiz bekliyorum. Olmazsa LPG söktürüp servise bırakıcam arabayı yada cami önüne

Mesajı Yazan: eray112
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2019 Saat 23:08
hocam arabayı naptın sorunlar çözüldü mi

Mesajı Yazan: eray112
Mesaj Tarihi: 11 Aralık 2019 Saat 09:15
İstanbul ümraniye çakmak fatih sultan mehmet sanayi sitesi tek yön oto şuayip usta tavsiye ederim.

Mesaj Tarihi: 18 Aralık 2019 Saat 14:19
sorunun sente olduğu kesinleşti. Şu an aksantrik sensörü fişini çektim. Kullanıyorum aracı. Yüzde on gibi bir performans kaybı dışında sorun yok. Sente ayarı için servise götüreceğim. Servis LPG yi söktürmeden bakmıyor. O yüzden şimdilik böyle idare ediyorum.. İlginize çok teşekkürler. 

Mesajı Yazan: Sdam
Mesaj Tarihi: 02 Ocak 2020 Saat 18:47
hocam naptınız sente ayarını yaptırdınızmı sıkıntı düzeldimi

Mesajı Yazan: rodrunner
Mesaj Tarihi: 27 Ağustos 2021 Saat 11:56
Konu eski tarihli fakat 308 1.6 vti otomatik aracımda düşük devirde gaz yememe sorunu yaşadım.Kartal sanayi Burhan ustaya götürdüm.Derdimizi anlattım kendiside tecrübeye çıktı ve ilk başta senteden şüohelendiğini belirtti.Aşamaları burdan yazarım bilgi açısından.Hayırlısı bakalım neler çıkacak.

-------------
2008 Peugeot 1.6 VTI AL4

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net