Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Motor arıza

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 308 T7 (2008-2013)
Forum Tanımlaması: Peugeot 308 'in 2008'de üretimine başlanmış 2013 sonrasıda yeni versiyonu çıkmıştır ve X08 serisi Peugeot modellerinin ilkidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48622
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 07:57
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Motor arıza
Mesajı Yazan: atik
Konu: Motor arıza
Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2019 Saat 08:54
Herkase selamlar...
Yıllardır pejo kullanıcısıyım yeni aldığım aracımın sorununu bulamıyorum ve tamircilerdede bilmeden masraf yapmak istemiyorum bu konuda illaki tecrübe olan vardır beni bilgilendirirse çok sevinirim..
1)    308 vti 1,6 premuım plus lpg/benzinli  80,000 km araç lpg'de gittiği zaman bir süre sonra motor arıza lambasının yanmasına sebep oluyor herhangi bir sıkıntı yok fakat uyarı lambası yanması hiçte hoş değil.
2)  lpg ile giderken aynı zamanda benzin göstergeside düşüyor nasıl düzelir bu sorunlar arkadaşlar

Herkese selam saygı ile...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2019 Saat 09:51
Orjinalini yazan: atik atik Yazdı:

Herkase selamlar...
Yıllardır pejo kullanıcısıyım yeni aldığım aracımın sorununu bulamıyorum ve tamircilerdede bilmeden masraf yapmak istemiyorum bu konuda illaki tecrübe olan vardır beni bilgilendirirse çok sevinirim..
1)    308 vti 1,6 premuım plus lpg/benzinli  80,000 km araç lpg'de gittiği zaman bir süre sonra motor arıza lambasının yanmasına sebep oluyor herhangi bir sıkıntı yok fakat uyarı lambası yanması hiçte hoş değil.
2)  lpg ile giderken aynı zamanda benzin göstergeside düşüyor nasıl düzelir bu sorunlar arkadaşlar

Herkese selam saygı ile...
hocam 1. Sorunun iyi bir usta tarafından yolda yapılan bir LPG ayarıyla çözülür 
2. Sorunda aslında bir sorun değil özellikle PSA grubu araclarda bu benzin düşmesi oluyor araç kendini benzinde gider gibi hesaplıyor buda benzin ibresini düşürüyor cozum olarak küçük cihazlar var her kontak acilisinda sistemi sifirliyor ondan taktirabilirsin bence ona vereceğin parayı depoyu yarıdan yukarda tut daha sağlıklı 

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2019 Saat 10:04
aracında hangi marka lpg kiti var birde arıza lambasının yanma sebeplerinden biri iyi montaj yapılmaması  2. benzin ibresinin düşmesi çoğu peugeot araçlarında var arkadaşın dediği gibi depoyu yarımın biraz üzerinde tut birde deponun içindeki şamandıranın çalışma pirensibini bilirsen ne demek istediğimi anlarsın 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2019 Saat 14:11
çok teşekkür ederim bilgilendirmenizden dolayı

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2019 Saat 14:15
Aracımda prins marka lpg var daha önce silkeleme vardı onu çözdüm.Ancak motor arıza lambasını söndüremedim bursada bildiğiniz bu işin ehli ehli varmı? 

Mesajı Yazan: x571
Mesaj Tarihi: 15 Eylül 2019 Saat 11:02
Orjinalini yazan: atik atik Yazdı:

Aracımda prins marka lpg var daha önce silkeleme vardı onu çözdüm.Ancak motor arıza lambasını söndüremedim bursada bildiğiniz bu işin ehli ehli varmı? 

Bursa değil Bandırma var. Ben memnun kaldım. Sorun da çıkmadı. 2012 den beri kullanıyorum.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2019 Saat 10:49
arkdaşlarımızın dediği gibi lpg belli bir süre gidince arıza ışıgı yakması nedeni zengin fakir karşımından kaynaklanır. ikincisi ise fransız araçların bir çogunda aynı benzin yarım dopya yakın olsun yeter benzin betmiş gibi ışığı yakınca belli bir süre sonra kendi resetler.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2019 Saat 09:22
S.a Arkadaşlar 308  1,6 vti araç kaloriferi neden ısıtmaz 80000 km olan bir aracın 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2019 Saat 09:29
kalorifer radyatörü üstü aşırı toz birinkintisi varsa ısıtmaz. lpg su bağlantısı bu hattan alınıt tesisatı bağlantıları yanlış yapıldıysa ısıtmaz. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net