Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Peugeot Partner 2.0 hdi enjektör arızası ihtimali

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Partner
Forum Tanımlaması: Peugeot Partner araçlarınız hakkındaki tüm arızalar ve çözümlerini paylaşabilirsiniz
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=48458
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 00:22
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Peugeot Partner 2.0 hdi enjektör arızası ihtimali
Mesajı Yazan: Musa zorlu
Konu: Peugeot Partner 2.0 hdi enjektör arızası ihtimali
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2019 Saat 12:41
Herkese merhabalar..
2004 model peugeot partner 2.0 hdi 153 bindeki aracımız aşagı yukarı 2 yıldır üstü kapalı garajta yatmaktaydı.. şuan araç calışır vaziyette, 2 haftadır kullanmaya başladım. 50 liralık mazot (litre 6,49) ile en fazla 70 km yol alıyorum. 10 ila 20 devir saati arasında kullanıyorum

Bugün mahalle arasında bi ustaya götürdüm araba boştayken gaza yüklenmemi istedi arabadan siyah duman cıktı.. ustanın tabiri ile enjektör yada pompada arıza var. acılıp bakılması lazım diyor. aracın calışmasında, yol almasında, rampa performasında bi sıkıntı yok..

Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim? Antalya ilinde bildiğiniz güvenilir partner ustası var mı? bilgisayara takmalı mıyım? carbon cleaan diye bi mevzu geciyor internette sizce soruna care olur mu? enjektör pompa gibi ağır masraflara girmede nasıl çözebiliriz?

Yorum yapan yardımcı olmak isteyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim
05531995981

Cevaplar:
Mesajı Yazan: makwen
Mesaj Tarihi: 06 Ağustos 2019 Saat 00:01
merhaba bende de ayni aracin 2005 modeli var.
benim arabamda da enjektor cok ufaktan otuyor yaklasik 3 4 aydir fakat devirli kullanimda 50 tl ile 85-100 arasi km yapiyorum. ustelik istanbul cok dur kalk bilirsiniz.
3 yil yatmis bir aracin marsina basmadan once bir ustadan yardim alsaydin bunlari yasama ihtimalin dusuk olurdu.
burada yazacaklarim ustalikla ilgili olmayip tamamen nacizane fikir ve tecrubelerin harmanlanmis halidir

Sizin de yazdiginiz gibi aracin cekisinde bir problem yoktursa enjektor ile ilgisi olmayabilir.
Enjektor arizali bir arac ilk marsta mutlaka biraz gecikmeli hatta zorlayarak alir.
Arac bosta iken deviri 5000 lere cikardiginizdaki siyah dumani hic yatmamis da olsa bir cok partner yapar ve bunun gecici de olsa cozumu bir kutu wurth enjektor temizleyiciyi ceyrek depo iken depoya   ekleyip sonrasinda yakiti fulleyip o depoyu biraz yuksekdevirlerde kullanmaktir. ancak kesin ve kokten bir cozumolacagina inanmiyorum zira 2.0 motor bir araci boylesine dusuk devirlerde kullanmak o kurum olusmasina enbuyuk sebep gibi geliyor bana.

Aracin yakit tuketimini ayni istasyon ve pompadan fulleyip sonrasinda dilediginiz kadar kullanip tekrar ayni istasyon ve pompa fulleyerek hesaplayin bunun disinda saglikli hesap yapabilmek imkansizdir

Ve son olarak tavsiyem bu araclar yani 2.0 hdi ler siemens enjektor olup cok ciddi yakit seciyorlar aracinizi tanimaya basladikca en iyi yakita kendi hislerinizle karar verebilirsiniz

ben uzun zaman shell ve tek bir bayii kullandim fakat lgbt i sapkinligi aciklamasindan sonra terk ettim
bp kullandim aracin cok yoruldugunu hissettim
Opet kullandim yakitin cok ince oldugunu yani aracin az yoruldugunu ama yakitinhizli tukendigini dolayisiyla az km yaptigini hissettim
Po kullandim ve 2 aydir gayet memnunum

Ancak bunlar benim kisisel goruslerim olup ozellikle yakitlar konusunda markadanziyade bayii faktorune inaniyorum

(dipnot: bu araclarinenjektorlerisiemensd olup tamirlerimumkund degil. bunu samimi tum enjektorculer soyler. enjektorlerin tamir takimlarini ise italyandelphi markasi uretmis fakatverimolmadigi soyleniyor bunu da not dustum. ayrica enjektore girmek en temizinden 1500 lira demektir umarim sorun kucuktur)
(dipnot2: yazimdaki sacmalamalarin bosluk birakmamalarin sebebi sitenin arizalarindan kaynakli (mobil kullaniciyim))
e

Mesajı Yazan: Musa zorlu
Mesaj Tarihi: 06 Ağustos 2019 Saat 13:51
Merhabalar..
Tavsiyelerinize dikkat edecegimi öncelikle bilmenizi isterim.. ayrıca bilgilerinizi kaleme aldıgınız için çok teşekkür ederim. 
Dediklerinizi tek tek uygulayacagımı bilmenizi isterim. uygulama sonrası bilgilendirme postu atacağım.
iyi günler dilerim

Mesajı Yazan: Falderal06
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2019 Saat 00:28
Ustan resmen sıçmış dostum... Partikül Filtresi diğer ismiyle EGR Valfinden gelir o siyah duman... Makwen'in dediği gibi wurt egr temizleyici var lakin ben denedim pek bi etki alamadım, gaza aniden aşırı yüklenince atar duman normaldir bu...

Mesajı Yazan: EmSul
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2019 Saat 18:56
Benim bir onceki arabam partner 2.0 hdi di 4-5 ay otoparkta yatmisti ben almadan once ve aldigimda siyah duman atiyordu bi sure sonrada rolantide durunca arac motor yerinden cikacak gibi sallanmaya basladi pc ye baglandi enjektorlerden biri tikali dendi depoya enjektor temizleyici attim yarim depoya 1 sise attim sonra 1 yarim depoya daha 1 sise sorun kalmadi bir daha siyah dumanda atmadi

-------------
"2001 Peugeot 206 GTI"
"2002 Peugeot 206 Roland Garros 1.6 16v"
"1998 Ford Mondeo 2.0 glx"
"2005 Peugeot Partner 2.0hdi"
"2004 Peugeot 307 1.6 bva"

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net